Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.10.2004, 07:55   #1
kraku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 9
kraku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lite-On SOHW-832S i błędy CRC, NTI CD&DVD Maker

Witam.

Nagrywarka: Lite-On SOHW-832S z firmware VS0E

Przez pewien czas nagrywalem plyty CD i DVD na tej nagrywarce bez problemow. Jakies 7 plyt DVD+R i wieksza ilosc plyt CD.

Ostatanio niewiele nagrywalem. Dzisiaj chcialem nagrac plyte DVD i za kazdym razem (juz 4 razy to sie zdarzylo) przy weryfikacji pojawiaja sie bledy CRC, wiec kolejne plyty ida do kosza. Podobny problem mam z nagrywaka CDRW w pracy. Tam jest LG i rowniez czesto (choc nie zawsze) pojawiaja sie bledy CRC przy weryfikacji.

Znacie powod dlaczego tak sie dzieje? Po tym zajsciu upgradowalem BIOS z VS04 do VS0E i nic nie pomoglo. Ostatnia plyta wpadla do kosza. Czy to wina plyt czy moze z nagrywarka cos niedobrego sie dzieje? A nie byla eksploatowana bardzo mocno...

Do tej pory uzywalem plyt z jednego pudelka (10 sztuk) Memorex DVD+R 1X do 4X. W pudelku gratisowo byla jedna DVD+RW. 6 plyt nagralem bez problemu a 4 juz padly.
kraku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2004, 16:47   #2
kraku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 9
kraku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy moje pytanie i problem sa tak banalne czy moze ciezko jest znalezc (tak jak mi) odpowiedz na ten problem?

Dodam ze mam powlaczane udma i aspi, nagrywarka jest na osobnym kablu, bufory nigdy sie nie oproznialy przed czasem, komputer jest stabilny.

No i pali plyte DVD+R na ktorej sa 3 pliki po 1,4GB, z ktorych zawsze co najmniej jeden losowo wybrany ma bledny CRC przy weryfikacji. Oprocz tego mam zapisane CRC pliku na plycie w postaci SFV ktory rowniez sie nie zgadza.

Moze jakis program powie mi w ktorym miejscu i jakie powstaly bledy? Ewentualnie program ktory przebada nagrywarke i laser (moze sie rozkalibrowal). Bo musze byc absolutnie pewien ze to nagrywarka (a nie cos ze sprzetu, chociaz wszystko wskazuje na nagrywarke).

prosze o pomoc lub sugestie chociaz :)
kraku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2004, 17:15   #3
bogsall
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 6
bogsall w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może to problem odczytu a nie nagrania ostatnio miałem oryginały i przy próbie skopiowania też mi wyskakiwał błąd crc na jednej z płyt (nie była porysowana)
bogsall jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 21:28   #4
kraku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 9
kraku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To na pewno nie jest blad odczytu (u mnie) Okazalo sie ze DVD Makre robi jakies problemy a nagrywarka jest jak najbardziej w porzadku

Tylko te plytki

Mint o oznaczeniu LEADDATA01 (nazwa produktu Mint)

Model : 1-0-0-0 LITE-ON DVDRW SOHW-832S VS0E
Disc : DVD-R , LEADDATA01 [Lead Data Inc.]
Speed : 4x
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 2203536
Sampling count : 119112
Errors : 0
PI Max : 814
PI Average : 260.30
PI Total : 4435287
PIF Max : 11
PIF Average : 0.57
PIF Total : 9727

No ale wszystko gra
kraku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2004, 19:19   #5
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zmień płytki na lepsze. TDK, lub Verbatim i najlepiej na +. Liczba błędów PI na Twojej płycie spora, a na markowych nośnikach będzie ich kilka, kilkanaście. Zresztą było już o tym tyle razy na forum. Litek lubi nośniki dobrych marek. Jak chcesz nagrwać na badziewieu to kup sobie NEC-a. Ale skoro te płyty Ci chodzą to oki.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2004, 21:54   #6
kraku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 9
kraku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, wiem ze bylo juz wiele razy na forum. Jestem tu krotko a kilka odwolan juz widzialem. Po sprawdzeniu nagrywarki celem moim bylo aby nagrala na nosniku marki "Byleco" (i tak nie bylo innego pod reka). Jesli nagrala na takim czyms (za troszke ponad zlotowke) to znaczy ze daje rade i to mnie najbardziej cieszy. Oczywiscie bede na Verbatimach jezdzil, ale na razie 7 zl (tylko jedno zrodlo) za plyte to ogromne zdzierstwo. Soon bede mial taniej Dzieki wielkie
kraku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.