Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2006, 18:54   #1
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Litek 16H5S i problem z tacką

Witam,
Nie wiem czy trafiłem w odpowiedni thread ale nie widzę żadnego dotyczącego bezpośrednio sprzętu więc walę tutaj . Od jakiegoś czasu przestała się wysuwać tacka rzeczonego Litka ale tylko wtedy gdy nie ma włożonej płyty - z płytą w środeczku wysuwa się bezproblemowo. Ażeby tacka wysunęła się bez nośnika w środku muszę zastosować szpas -> pierdut ręką od góry w obudowę kompa i gotowe ! Jednak system ten zaczyna męczyć mnie (nie wspomniawszy o mojej ręce) oraz działa niepokojąco na żonę oraz dziecko - przybiegają i dręczą pytaniami - 'co się dzieje ?'. Zauważyłem nawet (ukratkiem )że mój 3-letni synek zaczyna walić kopa nawet wtedy gdy nie włączone jest zasilanie - to może mieć poważne konsekwencje. Dlatego proszę o odpowiedź - czy już muszę kupować następną nagrywarkę (serwis niemożliwy bo wyjechałem i pracuję aktualnie poza granicami naszego kraju) czy też można coś przedsięwziąć
Dzięki i pozdr.
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2006, 19:16   #2
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czy dzieje sie to przy wciskaniu przycisku na nagrywarce ? mo***380;e wysuwanie softwarowe pomo***380;e ? Prawy przycisk na literze napedu w rozwinietym meni "wysu***324;".

ps. dziwne zjawisko mo***380;e co***347; blokuje nap***281;d ?
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2006, 19:40   #3
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
Czy dzieje sie to przy wciskaniu przycisku na nagrywarce ? może wysuwanie softwarowe pomoże ? Prawy przycisk na literze napedu w rozwinietym meni "wysuń".

ps. dziwne zjawisko może coś blokuje napęd ?

Po wciśnięciu przycisku na nagrywarce zapala się diodka LED na zielono i słychać wyraźnie stuknięcie potem drugie cichsze dioda gaśnie i koniec.Próba softwarowa : 'wysuń', zapala się LED, stuknięcie, drugie stuknięcie chwila przerwy i ... tacka się otwiera (wydaje mi się że jakiś czas temu to sprawdzałem i nie działało). No dobra, masz rację, softwarowo działa (moim zdaniem niepewnie) - sprawdziłem to samo z płytą w środku i chodzi idealnie, bez żadnych puknięć-stuknięć. Czyli jednak coś jes nie tak. Ale dzięki za odzew bo zamiast walić będę wysuwał softwarowo. Takie ręczne wysuwanie jest dla mnie jednak bardziej intuicyjne, tym bardziej ,że komp pod ręką stoi.
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2006, 19:43   #4
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mo***380;e i intuicyjne ale szkodzi "twardzielowi" kt***243;ry siedzi w komputerze, za kt***243;rym***347; klapsem mo***380;e dosta***263; bad sector'***243;w i b***281;dzie problem .

ps. mo***380;e warto go rozkr***281;ci***263; i zobaczy***263; czy co***347; sie nie poluzowa***322;o w mechani***378;mie.
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2006, 19:46   #5
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
ps. może warto go rozkręcić i zobaczyć czy coś sie nie poluzowało w mechaniźmie.
Tak też i zrobię - dzięki
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2006, 19:49   #6
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
albo doci***347;nij molexa u mnie tak by***322;o led si***281; swieci ale tacka sie nie wysuwa xD okazalo si***281;, ze po powt***243;rnym sk***322;adaniu kompa nie docisne***322;em go
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2007, 11:46   #7
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
Odgrzewam ten wątek bo problem nadal istnieje, jest nawet gorzej. W tej chwili napęd w zasadzie odmawia wysunięcia tacki zarówno softwarowo jak i poprzez przycisk open/close. Jedyne co pozostaje to albo wyprostowany spinacz albo walnięcie łapą w obudowę kompa w okolicach napędu. W końcu się wkurzyłem i postanowiłem spawarę rozebrać. Zrobiłem to zgodnie z instrukcją umieszczoną TU.Zdjąłem panel przedni,a następnie blachy dolną i górną. Napęd podłączony do kopa i pozbawiony 'ubranka' elegancko tackę wysuwa i wsuwa -czyli nie jest tak źle. zakładam górną blachę 'na luźno' - przestaje wysuwać . No to ja mu tak - zdejmuję górną blachę , zdejmuję z tacki 'front panel' (ten co to jest napisane DVD R/RW , lightscribe itd.) i zdejmuję jeszcze panel przedni - czyli zostaje sama tacka. Bez blachy górnej oczywiście działa - z blachą kuźwa NIE !!! Co ma do tego górna blacha Jest tam wprawdzie zamontowane taki plastikowe 'kółko' chyba do przytrzymywania płyty ale co ono ma do rzeczy. A może to nie jest jednak problem mechaniczny. Zależy mi na tym napędzie bo nagrywa jak szatan i nie chcę się go pozbywać. Acha - zapomniałem nadmienić, iż w przypadku obecności na tacce płyty napęd tackę wsuwa i wysuwa i ma gdzieś czy górna blacha jest czy nie
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2007, 14:47   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zapewniam cię, że w porównaniu z innymi napędami to taki mały szatanek

Przynajmniej jeżeli chodzi o jakość, bo co do wycia to się zgodzę...

Natomiast wszystkie problemy z blachą czy bez to czysty przypadek

Problem leży na 99% po stronie molexa

Może zaciski się poluzowały albo blaszki się porozginały, a bo co

Spróbuj popodpinać pod inne molexy i problem powinien ustąpić

A jak nie to koszalin


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.