Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2005, 20:29   #16
Telemach
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 19
Telemach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Może się mylę ale chyba nie jest wszystko w porządku jeśli dysk pracuje u Ciebie w trybie udma 4, chyba że nie jest to dysk ATA 100 (udma 5) o ATA 133 nie wspomnę (udma 6).
Nagrywarka CDRW też pracowała w trybie udma 4

Odbiegamy od tematu nagrywarek i to znacznie. Jak juz pisalem moja plyta nie dogaduje sie z via przy wlaczonym udma jesli dysk zglasza udma 5. Specjalnym softem zmodyfikowalem dysk tak ze pracuje w udma 4 co pasi systemowi, plycie, via oraz innym urzadzeniom na kazdym z kanalow.
TEAC rzecz jasna pracowal w udma 2 ale rozmawiamy przeciez o liteonie ktory domyslnie chodzi w udma 4.
Telemach jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2005, 21:28   #17
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Telemach
... Jak juz pisalem moja plyta nie dogaduje sie z via przy wlaczonym udma jesli dysk zglasza udma 5.
Sorry ale ja wymiękam - nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - jak to płyta nie dogaduje się z Via - przecież to jej nierozłączna część która odpowiada za "dogadywanie" się właśnie.

Cytat:
Napisany przez Telemach
... Specjalnym softem zmodyfikowalem dysk tak ze pracuje w udma 4 co pasi systemowi, plycie, via oraz innym urzadzeniom na kazdym z kanalow.
A może w tym sofcie tkwi przyczyna ...
UPS... własnie zajrzałem do zasobów wszechmocnej sieci i przejrzałem na oczy ... Twoje mobo obsługuje napędy tylko do udma4 czyli ATA 66 - teraz już wiem skąd problemy z HDD - szkoda że na wstępie nie wspomniałeś
W związku z tym jakby nie patrzeć jest płytą nie pierwszej już świeżości z kombinacją mostków: AMD + VIA (miałem kiedyś takie DFI ale ją szlag trafił) zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest instalacja najnowszego pakietu VIA - wszystkich sterów i tak chyba nie wybierasz?

Cytat:
Napisany przez Telemach
TEAC rzecz jasna pracowal w udma 2 ale rozmawiamy przeciez o liteonie ktory domyslnie chodzi w udma 4.
Tak zgadzam się ale ja poprostu dalej uważam że to nie jest wina Liteona ...
tym bardziej jeśli na jednym z kanałów jest ok!
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 21.12.2005, 09:35   #18
Telemach
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 19
Telemach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Sorry ale ja wymiękam - nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - jak to płyta nie dogaduje się z Via - przecież to jej nierozłączna część która odpowiada za "dogadywanie" się właśnie.
Glownie BIOS, jak podlacze dysk udma 5 i wlacze w Windowsie tryb DMA to przy starcie windy mam tylko czarny ekran zwis i pisk ostrzegawczy od BIOS.


Cytat:
Napisany przez karel48
A może w tym sofcie tkwi przyczyna ...
Mam najnowszy i to nie jego wina bo tak to dziala


Cytat:
Napisany przez karel48
UPS... własnie zajrzałem do zasobów wszechmocnej sieci i przejrzałem na oczy ... Twoje mobo obsługuje napędy tylko do udma4 czyli ATA 66 - teraz już wiem skąd problemy z HDD
Tak trudno sie domyslec ? skoro pisze po kilka razy ze plyta nie obsluzy niczego powyzej udma 4


Cytat:
Napisany przez karel48
zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest instalacja najnowszego pakietu VIA - wszystkich sterów i tak chyba nie wybierasz?
Nie rozumiem po co mi sugerujesz instalacje nowych sterow, uzywam 4.35 i sa odpowiednie. Najnowszych tez probowalem ale mi sie nie podobaja.


Cytat:
Napisany przez karel48
Tak zgadzam się ale ja poprostu dalej uważam że to nie jest wina Liteona ...
tym bardziej jeśli na jednym z kanałów jest ok!
Niewazne czyja wina, wazne jak tu znalezc wyjscie z sytuacji bez upgrade'u sprzetu
Telemach jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.