Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2005, 11:06   #1
Stich
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Stich
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 14
Stich w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation LiteOn 1653@1633 oraz Aktywacja Windows XP

Witam
Wczoraj w nocy bo bardzo ciężkich bojach zrobiłem DOWNGrade mojej Lite-On SOHW-1653 na 1633. Wcześniejsza zmiana BIOSU 1653 z SC02 na SC09 nie dała pozytywnego rezultatu (chodziło o to że nośniki DVD- nie nagrywają się bo pisze IllegalDisc)

Problem jest jednak inny... w żadnym z postów nikt nie pisze o tym żeby miał taki problem jak ja po zmianie BIOSU na DOWNGrade, a mianowicie:
Problem 1:
Po tej operacji Windows uruchomił sie ponownie i pisze "Od czasu 1 Aktywacji znaczna część komponentów komputera uległa zmianie i należy ponownie katywował system Windows"
Problem 2:
Windows nie może sie aktywować przez internet bo:
"Uzyłeś tego klucza Windows zbyt wiele razy... może aktywować teraz swój Windows przez telefon"
Problem 3:
Numer 0 801 ... 801 nie działa z komórki a co gorsza numer 022 ... pod który też dzwoniłem mówi "Witam [3 minuty reklam o SP2] w celu aktywacji systemu Windows przez tel wciśnij "1" aktywacja moze potrwać około 10 minut"
NO KURDE MÓWIĘ WAM... SKANDAL W BIAŁY DZIEŃ !!
ZACZYNAM PO MAŁU ŻAŁOWAĆ ŻE MAM LEGALNĄ KOPIĘ WINDOWSA XP !!


ps. Możecie coś poradzić ? Mam działalność gosp. i raczej wolałbym pozostać przy tym XP.
Stich jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.01.2005, 11:10   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to normalne
sam tak mialem jak krecilem, tyle ze w gore
windows xp dopuszcza pewna (nikt nie wie jaka) ilosc zman konfiguracji kompa a potem wola o ponowna aktywacje
nie pozostaje nic innego jak sie aktywowac - trwa to sekundy
jesli (jak w moim przypadku) nie powiedzie sie aktyuwacja przez net to dzwonisz na DARMOWY nr telefonu i posttepujesz zgodnie z indtrukcjami
jaesli automat stwierdzi ze dalej kich (jak w moim przypadku) to polaczy cie z konsultantem i ten po podaniu mu tylko pierwszej serii liczb wygenrerowanych przez kompa podyktuje ci kod aktywacji

wbrew dlugiemu i skomplikowanemu opisowi jest to wszystkie naprawde latwe i szybkie
nimal jest offline  
Stary 06.01.2005, 13:23   #3
maniek997
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika maniek997
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Posty: 319
maniek997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
to normalne
sam tak mialem jak krecilem, tyle ze w gore
windows xp dopuszcza pewna (nikt nie wie jaka) ilosc zman konfiguracji kompa a potem wola o ponowna aktywacje
nie pozostaje nic innego jak sie aktywowac - trwa to sekundy
jesli (jak w moim przypadku) nie powiedzie sie aktyuwacja przez net to dzwonisz na DARMOWY nr telefonu i posttepujesz zgodnie z indtrukcjami
jaesli automat stwierdzi ze dalej kich (jak w moim przypadku) to polaczy cie z konsultantem i ten po podaniu mu tylko pierwszej serii liczb wygenrerowanych przez kompa podyktuje ci kod aktywacji

wbrew dlugiemu i skomplikowanemu opisowi jest to wszystkie naprawde latwe i szybkie
Z tego co pamietam dopuszcza 4 zmiany(procek, pamięć, dyski ), ale żeby napędy optyczne i to po zmianie biosu?;(
maniek
__________________
NEC 3500AG
NEC 3520A
BENQ 1640
XJ-HD 166S
maniek997 jest offline  
Stary 06.01.2005, 14:19   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
prekrecenie nagrywarki to to samo co jej wymiana - w koncu zmienia sie nazwa modelu, oznaczenie itd - komp mysli ze to inny sprzet wiec nic dziwnego ze deaktywowal sie
nimal jest offline  
Stary 06.01.2005, 22:08   #5
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
w sumie to najlatwiej i najprosciej ,przez net !!!!
__________________
zorg jest offline  
Stary 06.01.2005, 22:31   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
masz racje Zorg, niestety np w moim przypadku to nie zadzialalo
prawdopodobnie z powodu limitu na aktywacje automagiczne, bo chyba w przypadku oema mozna tylko 2 tak wykonac potem dla danego seriala trzeba recznie - cos tak kiedys czytalem i nie jestem pewny, ale albo tak jest, albo wpa nie dziala prawidlowo (co znajac ms jest rownie prawdopodobne )
nimal jest offline  
Stary 06.01.2005, 23:04   #7
adam311
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 7
adam311 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A wiecie jak wrócić do 1653? bo mi bios 09 wypisuje komunikat ze nie mam takiej nagrywarki? gg:538897 adam311@tlen.pl.
adam311 jest offline  
Stary 06.01.2005, 23:33   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez adam311
A wiecie jak wrócić do 1653? bo mi bios 09 wypisuje komunikat ze nie mam takiej nagrywarki? gg:538897 adam311@tlen.pl.



http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

http://www.liteon.neostrada.pl/download.html

i ciągle to samo ale cierpliwość trzeba mieć
ed hunter jest offline  
Stary 07.01.2005, 01:41   #9
adam311
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 7
adam311 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki wielkie ale tak szczerze nie chciało mi sie szukac na tym forum , wielkie dzieki
adam311 jest offline  
Stary 07.01.2005, 17:57   #10
Stich
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Stich
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 14
Stich w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
powiem w czym tkwił problem:

Aktywacji do wykorzystania są 3 !!
1] jak poskładałem kompa i miałem go z 2 dyskami ( stary z danymi i nowy )
2] jak wyciągnołem dysk i zrobiłem UPGR płyty gł.
3] jak podmieniłem BIOS w nagrywarce [ i tu sie zgadzam windows "widzi" wtedy inną nagrywarkę]

Problem sie pojawił przy aktywacji przez internet, nie można jej było zrobić, a przez komórkę nie mozna sie połączyć z 0800 .... a przez komóre idzie zadzwonic do W-Wy na 022 .... 3,5 minuty reklam o Win i SP2 potem komunikat "aktywacja moze potrwać do 10 minut"

i z buta.


Problem rozwiązałem tak jak ktoś pisał wyżej. tyle że zdalnie
ale działa.... pewnie do mometu jak wgram BIOS do tego sprzeta z LiteOna SOHW-1673

Pozdro All
See;a
Stich jest offline  
Stary 16.01.2005, 01:07   #11
Robi29
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2005
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 11
Robi29 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteon 1653

Ludziska pomóżcie kupiłem sobie LITEONA 1653 i nie nagrywa płyt DVD (mam esperanzy) chciałem zmienić bios i tal namieszałem że teraz mi nie działa DVD (DVD ROM BOX LITEON 16x48) a nagrywarka dalej nie działa pomóżcie proszę jak przywrócić bios DVD a co zrobić żeby nagrywarka zaczeła nagrywać POMOCY!!!!!!!!!! mój GG 4326109
Robi29 jest offline  
Stary 16.01.2005, 11:23   #12
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagrywarka raczej nie zacznie nagrywac na esperanzach, sprobuj verbatim

nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale chyba wgrales bios do dvd-romu a nie do palnika, to nie jest dobry pomysl, musisz w takim wypadku zdobyc bios tego dvd-romu i sprobowac wgrac go do napedu


p.s. nie podlaczaj sie pod temat, tylko szukaj i ewentualnie zaloz nowy
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 16.01.2005, 11:38   #13
mckalyka
AQQ 3148978
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Posty: 175
mckalyka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Windows to jeden wielki błąd. Zmień system na linuxa.
mckalyka jest offline  
Stary 16.01.2005, 12:14   #14
Bark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2005
Posty: 12
Bark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A wiec nikt nie powiem mi konkretnie jak mam zrobic z ta predkoscia nagrywania ?? Wszyscy odsyłaja do innych postow z forum lecz ja nie wiem czego mam konkretnie szukac ?? Czy ktos moze napisac mi to w paru zdaniach lub podac jakiegos konkretnego linka ?!?
Bark jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.