Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.02.2005, 21:42   #16
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DVD Shrink dziala u mnie z Litkiem 1653 CS0C bez problemów. Wyglądo to raczej na uszkodzoną płytę DVD.
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.02.2005, 23:20   #17
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez detoxxx
Spróbuj zmienić strategię zapisu przy pomocy OmniPatchera z RICOHJPN-R02 na RICOHJPN-R03 - u mnie poprawiło się (oczywiście z FW CS09).
Nie bardzo rozumiem o zmianę ktorego biosu Ci chodzi: CS09 czy CS0C.
Na CS09 niemiałem Zadnych problemów z tym nośnikiem (Platinum+ na Ricoh)
No to jeszcze raz spróbowałem na CSOC i chyba jest nienajgorzej- czekam na opinie fachowców
To oczywiście Platinum + 8x palona x4
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...

Ostatnio zmieniany przez karel48 : 06.02.2005 o godz. 23:51
karel48 jest offline  
Stary 07.02.2005, 06:33   #18
detoxxx
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika detoxxx
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 20
detoxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Nie bardzo rozumiem o zmianę ktorego biosu Ci chodzi: CS09 czy CS0C.
Chodzi mi o bios CS09.
Przy nagrywaniu x4 nosnikow RICOHJPNR02 na tym biosie mialem "brzydkie" koncowki plyty (wysokie PI), natomiast jak zmienilem strategie z RICOHJPNR02 na RICOHJPNR03 poprawilo sie - ale to oczywiscie sprawa indywidualna (u kazdego moze byc inaczej).
__________________
LiteOn/JLMS XJ-HD163/GH5Y, LiteOn LTR-52327S/QS5A, LiteOn SOHW-1653S/CSTJ
detoxxx jest offline  
Stary 07.02.2005, 08:42   #19
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja miałem problemy w CSOC przy pierwszej wypalonej PLatinum, natomiast teraz wydaje się nie jest najgorzej (wykres wyżej) - zamieszczam jeszcze jeden wykresik nośnik j.w. palony również x4 i czekam na opinie fachowców co do obydwu
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 07.02.2005, 14:22   #20
WgizmO
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika WgizmO
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 20
WgizmO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam nastepujacy problem:
Wgralem bios CSO9 i wypala mi ladnie Espernazy x4 w 15-minut i kasuje rw bez problemowo lecz znow nie moge po wypaleniu jak i rowniez po wlozeniu jakiej kolwiek plyty CD/DVD niz z nihc odczytac. Czego to moze byc przyczyna? Zle zupdateowany bios czy jak? Sciagnolem go z CDRinfo i podczas updeatu nie bylo zadnego problemu jak i komunikatu. Prosze o pilna pomoc. Czy jest mozliwosc powrocenia do orginalnego biosu lub do jakiegos innego sprawnego?
WgizmO jest offline  
Stary 07.02.2005, 15:10   #21
Tomi20
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 53
Tomi20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jutro sobie UPDATE bios w swojej nagrywarce i dam znac jak poszlo.

Mam tylko pytanie jak moge zczytac stary bios z nagrywarki jesli bede chcial do niego wrocic??

Jak wrocic do starego biosu?? Co pocecacie??

Pozdro
Tomi
Tomi20 jest offline  
Stary 07.02.2005, 15:56   #22
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez WgizmO
Mam nastepujacy problem:
Wgralem bios CSO9 i wypala mi ladnie Espernazy x4 w 15-minut i kasuje rw bez problemowo lecz znow nie moge po wypaleniu jak i rowniez po wlozeniu jakiej kolwiek plyty CD/DVD niz z nihc odczytac. Czego to moze byc przyczyna? Zle zupdateowany bios czy jak? Sciagnolem go z CDRinfo i podczas updeatu nie bylo zadnego problemu jak i komunikatu. Prosze o pilna pomoc. Czy jest mozliwosc powrocenia do orginalnego biosu lub do jakiegos innego sprawnego?
Nie bardzo rozumiem co znaczy wypala bezproblemowo skoro ich nie czyta - dobrze by było gdybyś przetestował te płytki programem KProbe,DVDInfo lub Nero CD/DVD Speed na okoliczność jakości zapisu, ściśle związaną z ilościa błędów PI,PIF. To ich nadmierna ilość może być przyczyną twoich problemów.
Ale dla pocieszenia dodam że pierwszym biosem do Litka 1653, który dobrze radzi sobie z esperanzą jest najnowszy BSOC, który ściągniesz ze strony producenta i nie tylko
Ps. Czy doczekam się na fachowca od interpretacji wykresów powyżej
Panowie: Vizzard, Turboni, Legion, Sławek J. i inni do dzieła !!!

Czekam na Was - to moje pierwsze wykresy na forum więc proszę mnie nie zniechęcać!
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...

Ostatnio zmieniany przez karel48 : 07.02.2005 o godz. 16:04
karel48 jest offline  
Stary 07.02.2005, 16:34   #23
WgizmO
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika WgizmO
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 20
WgizmO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
JA MAM WLASNIE TEN NAJNOWSZY ( CSOC ) !!!
Najgorsze jest to ze naped nie czyta nic! Tzn pokazuje zawartosc plytki itd ale ani pliku nie skopiuje ani nie przegladne. Wypala mi i dvd i cd bez problemu!! problem jest taki ze po updacie biosu przestal mi czytac nosniki!! Moge tylko nagrywac i czyscic rw i nic wiecej! Najlepsze jest to ze dobrze nagrywa i czysci bez zadnych broblemow itd, poprostu przestal mi czytac nosniki. gdy wkladam np. CD lub DVD to go nie odtworze tnz otwiera mi zawartosc itd. ale jak chce odpalic plik to mi wiesza kompa i musze walic reset i po resecie znow to samo! przebieg updatu biosu przeszedl bez problemow itd.. poprostu przestalo mi czytac nasniki. NAgrywa ale nie odtwarza! Jak powrocic do poprzedniego biosu? Jak probuje zainstalowac wczesniejszy bios to wyskakuje komunikat ze jest juz najnowszy itd... jak moge odreanimowac naped lub jak powrocic do poprzedniego biosu?

Ostatnio zmieniany przez WgizmO : 07.02.2005 o godz. 16:37
WgizmO jest offline  
Stary 07.02.2005, 18:18   #24
detoxxx
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika detoxxx
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 20
detoxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli chcesz powrocic do poprzedniej wersji (CS09) sciagnij z TEGO linka bios, rozpakuj archiwum .rar i uruchom plik 1653S.CS09.stock.exe - dalej juz bedziesz wiedzial...
__________________
LiteOn/JLMS XJ-HD163/GH5Y, LiteOn LTR-52327S/QS5A, LiteOn SOHW-1653S/CSTJ
detoxxx jest offline  
Stary 07.02.2005, 21:36   #25
WgizmO
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika WgizmO
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 20
WgizmO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fajnie tylko to nie takie proste! zassalem ten plik i odpalilem to co napisales nastepnie pojawilo sie okienko czy chce zrobic updeate z CS0C to CS09 wiec kliknolem yes nastepnie wyskoczyl mi komunikat: "Unable to flash firmwore. Please contact whit your ventor" i ze tak powiem kupa! nie hcce sie updeatowac bios ani zdegradowac ze tak napisze NIewiem co jest grane czy znacie jakis inny sposob? chce chociaz wrucic do innego biusu ale nie moge nawet nie chce mi zrobic updeata tego samego biosu tylko jeszcze raz za kazdym razem wyskakuje mi ten komunikat jak to zrobic itd..?? PLEASE HELP ME!!!
WgizmO jest offline  
Stary 07.02.2005, 21:46   #26
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez WgizmO
Fajnie tylko to nie takie proste! zassalem ten plik i odpalilem to co napisales nastepnie pojawilo sie okienko czy chce zrobic updeate z CS0C to CS09 wiec kliknolem yes nastepnie wyskoczyl mi komunikat: "Unable to flash firmwore. Please contact whit your ventor" i ze tak powiem kupa! nie hcce sie updeatowac bios ani zdegradowac ze tak napisze NIewiem co jest grane czy znacie jakis inny sposob? chce chociaz wrucic do innego biusu ale nie moge nawet nie chce mi zrobic updeata tego samego biosu tylko jeszcze raz za kazdym razem wyskakuje mi ten komunikat jak to zrobic itd..?? PLEASE HELP ME!!!
Sprobuj z tym biosem powinno być ok. http://codeguys.rpc1.org/firmwares/1...patched-cf.rar
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 08.02.2005, 12:02   #27
WgizmO
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika WgizmO
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 20
WgizmO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety to samo! bez zmian! nie chce mi zmienic na zaden inny bios a probowalem wszystkie pliki z tej stronki co mi podales za kazdym razem ten sam komunikat! PLEASE HELP!! Zassalem przed chwilka MTKflash pod winde i dalej to samo nie chce mi zmienic na zadnego innego biosa wyskakuje mi komunikat podczas programu mtkflahs taki komunikat: "ERR:FAIL TO IDENTIFY THE FLASH TYPE! a probowalem ze wszystkich binow jakie mialem od 02-0C i zaden nie chcial zalapac. Co jest grane? HELP!!!!

Ostatnio zmieniany przez WgizmO : 08.02.2005 o godz. 12:55
WgizmO jest offline  
Stary 08.02.2005, 15:19   #28
Tomi20
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 53
Tomi20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czeserze to mam biosa 02 i nie aktualizowalem go na 09 nagrywam na platinum 8x ricoh i wykresy mam podobne PI max do 25-30 w PIF do 4 dochodzi wiec nie widze powodow dla ktorego mialbym zmieniac bios.
Na CD-R tez nagrywarka nagrywa spoko wiec narazie nie zmieniam.
A na innych DVDR nie nagrywam bo niechce przeplacac z kiepskije jakosci nosniki szkoda nerwow.

Pozdrawiam.
A co do esperan jak bede musial kiedys nanich nagrywac to wtedy pomysle o zmianie biosu.

Tomi
Tomi20 jest offline  
Stary 09.02.2005, 13:23   #29
WgizmO
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika WgizmO
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 20
WgizmO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CHlopaki jest faza straszna, podpiolem naped na masterze i odpalilem mtk na partycji z fat32 i kuna poszlo normalnie nie wierze te komputery sa za mocne maja takie fazy ze szok ale jak cos juz z tym moim lite-onem juz jest all oki powrucilem do CS09 ale dalej mi esperanzy nie wypala ale kit z tym wazne ze dziala thx.
WgizmO jest offline  
Stary 09.02.2005, 15:16   #30
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
240 w CS09 v 224 w CS0C pozycji w bazie

240 w CS09 v 224 w CS0C pozycji w bazie nośników

Czy ktoś zauważył różnicę? Czemu została zmniejszona ?
alt-f4 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.