Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.06.2005, 20:53   #1
rubens
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2005
Posty: 1
rubens w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LITEON 1693S - opinie

Witam.

Interesuja mnie Wasze opinie na temat nagrywarki DVD LITEON 1693S. Postanowiłem sobie sprawic ten model, ale przed zakupem wole zaczerpnac troche wiedzy u zaawansowanych uzytkownikow (dlatego pisze na tym forum). Co sadzicie o tej nagrywarce?

pozdrawiam
rubens jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.06.2005, 21:07   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cóż!

Tak naprawdę od pewnego czasu

Zdecydowana większość osób rezygnuje z tej marki na rzecz innych

Chyba raczej uzasadnienie, gdyż wszystkie napędy po modelu 832

Jak nigdy nie mogły sobie wyrobić jednolitej opinii

Wyobrażenie o nich było raczej mgliste i a zdania dość skrajne

Jeżeli się zdecydujesz na kupno tego napędu

Możesz zostać jednym z beta-testerów tego sprzętu na forum

A nawet możesz mieć szansę ażeby stać się ...

Prekursorem powrotu Liteona do łask


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 17.06.2005, 07:01   #3
Madex
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Posty: 4
Madex w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zawsze byłem fanem nagrywarek Lite-On - kupiłem sobie 1653 - była fajna ale żeby zmusić ją do w miarę normalnej pracy kombinowałem z biosami bo albo niektóre płytki chodziły albo nie - po 3 miesiącach moja przygoda z tą nagrywarką skończyła się bo nagrywarka padła (nie czytała zwykłych cd - dvd czytała) - oddałem ją do reklamacji i w sklepie wymieniłem ją na Nec-a 3520. Od tego czasu nie obchodzą mnie biosy ani kupując płytki w sklepie nie zastanawiam się czy będą chodziły w napędzie.
Madex jest offline  
Stary 17.06.2005, 10:09   #4
MagicO
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.03.2005
Posty: 20
MagicO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawa jest prosta, chcesz się cieszyć nagrywarką kup Pioneer lub NEC, bo Litek pada lub nie czyta DVD na nim nagranych. Ja swojego Litka już wymieniłem i mam wreszcie poprawnie odtwarzane DVD.
MagicO jest offline  
Stary 17.06.2005, 14:28   #5
wojtala
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.05.2004
Posty: 20
wojtala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Zgadzam sie z przedmowca litek spad na psy wszystko wymienilem na LG teraz wiem co to jest bezproblemowy zapis i odczyt
Nie bede sie rozpisywal co i jak testowalem poł roku litek to lipa w obecnej chwili
Obecnie LG robi swietne napedy DVD-ROM DVD-RW

pozdrawiam
wojtala jest offline  
Stary 17.06.2005, 19:41   #6
psotniczek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2005
Posty: 3
psotniczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Polecam jak najbardziej ten model litka mam taki i jest ok zero problemów
psotniczek jest offline  
Stary 18.06.2005, 21:41   #7
rarek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.11.2003
Posty: 35
rarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dla mnie Liteon jest OK

mam CDRw 522452, DVDRW 401, DVDRW 1673, oraz DVDROM 16X wszystko Liteon. Naprawde nie mam z tym sprzetem zadnych problemow, jakie plytki wloze to sie nagraja i sa czytane przez inne napedy jak i stacjonarne DVD. kiedys tylko pierwszy LITEON LDW401 nie nagrywal plyt DVDRW ale wymienili na nowy i jest OK. dziwie sie opiniom na tym forum na temat liteona. kiedys mialem Yamahe 8x8x24 i po roku zaczela miec problemy sama z soba - niby Yamaha a jednak szrot. wszystko zalezy od konkretnej sztuki i prawidlowego monazu napedu - chodzi o konkretny kanal IDE, wlaczenie trybu DMA itd. a wiekszosc problemow znika, ale to nie byla wina napedow.
rarek jest offline  
Stary 19.06.2005, 02:26   #8
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rarek
mam CDRw 522452, DVDRW 401, DVDRW 1673, oraz DVDROM 16X wszystko Liteon. Naprawde nie mam z tym sprzetem zadnych problemow, jakie plytki wloze to sie nagraja i sa czytane przez inne napedy jak i stacjonarne DVD. kiedys tylko pierwszy LITEON LDW401 nie nagrywal plyt DVDRW ale wymienili na nowy i jest OK. dziwie sie opiniom na tym forum na temat liteona. kiedys mialem Yamahe 8x8x24 i po roku zaczela miec problemy sama z soba - niby Yamaha a jednak szrot. wszystko zalezy od konkretnej sztuki i prawidlowego monazu napedu - chodzi o konkretny kanal IDE, wlaczenie trybu DMA itd. a wiekszosc problemow znika, ale to nie byla wina napedow.
Jeżeli chodzi o nagrywarki CD-RW liteka to wszystko OK. Z DVD-ROM też jest OK. Jednak z palnikami DVD to już różnie. Piszesz, że masz 401 - to jeszcze była niezła seria. Jednak w przypadku 16xx to już trochę loteria. Generalnie z tego co wiem 1633/53 to nie jest strzał w dziesiątkę. Miałem do czynienia z 1653 i gdybym miał kupować taki napęd, to niestety tylko do testów w Kprobe. Jednak to jest tylko pierwsze wrażenie, ponieważ napęd testowałem u znajomego nie zdążyłem pobawić się różnymi biosami.
Podobno 1673/93 są lepsze, ale ja nie miałem okazji tego sprawdzić.

Nie dziw się, że ludzie jadą na palniki DVD liteka, ponieważ nagrywarki te są trochę wybredne jeżeli chodzi o dobór płyt. Można to poprawić dobierając odpowiedni fw. Swoją drogą litek wydaje więcej nowych fw. w miesiącu niż niektórzy producenci przez rok . Postaw się teraz na miejscu usera, który zagląda na takie forum dopiero, gdy coś jest nie tak. Kupując nagrywarkę liczy na to, że wystarczy do niej kupić pierwsze lepsze płytki i będzie OK. Co do zmiany fw. - no cóż, na ogół dowiaduje się o takiej opcji dopiero po odwiedzeniu np. tego forum. Eksperymentalny dobór fw. + częste jego zmiany + dobór odpowiednich płytek - są to niejako ponadprogramowe punkty pisane drobnym drukiem w umowie zawieranej ze sprzedawcą. Niektóży nie są na to przygotowani i się z tym nie godzą. Jednak liteka po wykonaniu odpowiednich zabiegów da się zmusić do poprawnej pracy.

@rubens
Mimo wszystko radzą ci kupić jeden z mniej problemowych palników.
Na forum jest topic o benq-u 1620 a tera slawekj wzioł się za pożądne testy pionka 109. Wybierając jeden z tych napędów powinieneś zapewnić sobie mniej problemową ekspluatację.
Jeżeli natomiast masz duszę odkrywcy to litek może być dobrym wyborem.
Jednak zanim zdecydujesz się na niego popatrz sobie na wykresy zamieszczone w teście tego palnika na www.cdrinfo.com i porównaj je z tymi dla pionka, benq'a czy lg. Myślę, że pomogą ci zdecydować, czy litek to dobry wybór.
bart_3d jest offline  
Stary 19.06.2005, 20:15   #9
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam kilka litków i jedyny problem jaki mam to ten że producent zapomina o wsparciu dla starszych modeli. Na ich pracę nie narzekam. Jedno wiem na pewno -NIGDY WIĘCEJ LG!
janulek jest offline  
Stary 19.06.2005, 20:42   #10
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam 1693S i jestem zadowolony. Wcześniej miałem 812@832 (teraz w drugim kompie) i 411@811.
mbar jest offline  
Stary 19.06.2005, 21:02   #11
wojtala
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.05.2004
Posty: 20
wojtala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Zgadzam sie LG w przeszłosci bylo tandetne .ale od 2000r Hitachi wspołpracuje z LG i obecne napedy DVD-ROM i DVD-RW to ich dzielo a moze nawet wiecej Hitachi dlatego obecne napedy pod kazdym wzgledem bija Litka jak dlugo tak bedzie zobaczymy poki co Hitachi gora

pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez wojtala : 19.06.2005 o godz. 21:06
wojtala jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.