Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2004, 11:20   #1
Alex13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.12.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 5
Alex13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteon 451 ??

Witam
Wiem ze juz duzo razy o tym pisano ale czy ta now ver. Liteon 451s warta jest kupienia 550 pln box 2 lata gw.czy lepiej kupic cos drozszego ??bo nie znalazle nic o tych nowych modelach !!Mam Panasonica s35 i mysle ze ten model bedzie odtwarzal filmy (kopie zapasowe :) ) nagrane na tym liteonie chyba ze sie myle prosze o info.Bardzo prosze o porade !!
Pozdrawiam
Alex13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2004, 12:45   #2
t_e_l
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika t_e_l
 
Data rejestracji: 19.11.2003
Posty: 270
t_e_l zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja to bym proponował abyś lepiej dołożył coś kasy i kupił Pioneera, NECa lub LG.

Liteon może i produkował dobre nagrywarki cd-rw, zato dvd to kompletna lipa!! (ale to tylko moje zdanie)
t_e_l jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 12:48   #3
Liz4rd
Bywalec
 
Avatar użytkownika Liz4rd
 
Data rejestracji: 16.03.2002
Posty: 40
Liz4rd zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile

Sam mam model 411@811 i jestem z niego bardzo zadowolony. Pali bardzo dobrze i na stacjonarnym odtwarzaczu Thomsona płytki chodzą elegancko. Gorzej się ma sprawa (przynajmniej na moim stacjonarnym) płytek niemarkowych typu Esperanza, ale moim zdaniem to żaden problem, bo takiego syfu nie powinno się nie tyle że kupować co wręcz sprzedawać.
Model 451 to praktycznie to samo (ma podobno zmienioną optykę). Dlatego moim zdaniem warto
Liz4rd jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 13:12   #4
dyszmen
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 26
dyszmen zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja rowniez uwazam, ze warto kupic Liteona, nagrywarka swietna, zero problemow, mozliwosc przerobienia na model 851S, a te Pioneery sa lekko przereklamowane i tyle. Takie jest moje zdanie.
dyszmen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 19:18   #5
[Ignas]
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Posty: 18
[Ignas] w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pewnie że warto... no chyba że chcesz walnąć sobie w oknie "Używam ......" i żeby laski sikały ci pod oknem że cię stać na firmowego sprzęta do kompa i wolisz dać 2x więcej za to samo
(w końcu co drugi NoName to Sony, TDK lub Matsushita (chyba tak się pisze)
[Ignas] jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 20:10   #6
sixsleiv
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2004
Posty: 7
sixsleiv w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
rowniez sie z tym zgadzam,kupiłem niedawno 451s i pali super.No i mozna ja przerobic na x8 ,choc jeszcze tego nie robiłem.
sixsleiv jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 20:33   #7
tomslu
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 49
tomslu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam liteona 411 i takie samo dvd Panasonic s35 i czyta wszycho, tanie płytki tez, choć niewiele ich mam bo się boje że po pewnym czasie nie będę mógł ich odczytać
tomslu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 20:53   #8
mich31
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2003
Lokalizacja: Trzebiatów
Posty: 23
mich31 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uważam że też warto kupić, sam mam 451 i bez problemów przerobiłem na 851 pali ekstra , a że esperanza to lipa to też się przekonałem, ja pale na Platinium + 4 i też dobrze a kosztują 1 zł więcej od Esperanzy.Miałem wsumie 3 nagrywarki Nec 1100 potem Pionnera 105 i Liteona 411 a teraz 451@851 i oprucz Neca ktury przestał po tygodniu kasować dvdrw pszystkie były dobre a wymieniłem sobie na Liteona tylko dlatego że w CD nagrywa X40 rozumiecie ten pośpiech
mich31 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 21:11   #9
dapro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: Augustów
Posty: 22
dapro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moja 451S chodzi bez zarzutu, choć dopiero od dwóch tygodni, a Esperanza +RW x 2,4 faktycznie mi padła; po przerobieniu na x8 jeszcze nie wypróbowałem tej prędkości, bo u mnie lokalnie takiego nośnika jeszcze nie widzieli; zrobiłem dwie kopie koncertów na DVD TDK-R i Dysan-R i chodzą w niezbyt przyjaznym dla nagrywanych płyt odtwarzaczu stacjonarnym Sony DVP 725 S
__________________
dapro
--------
AMD Athlon xp 2500+@3200+, ABIT NF7, 512 MB DDR, Lite-On 451S@812S (S0HW)
dapro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2004, 13:50   #10
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Siemka... na początek chciałbym sie przywitać i pozdrowic wszystkich forumowiczów... w koncu czas na 1szego posta
Jesli chodzi o LDw451S to polecam... w sumie rowniez mam ja od 2 tygodni ale kilka plytek juz wypalilem... i tu rowniez polecam 'firmow' plytki... na datexie przy ok 3,8GB napisal ze juz dalej nie bedzie zapisywac

pozdro, Jabson
Jabson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2004, 20:35   #11
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam!
Jestem użytkownikiem 451s od dwóch tygodni i w sumie to nic do niej nie mam. Polecam jednak firmowe płytki, bo na byle czym (Gigamaster) to ona może i wypali ale pod koniec płyty w odwarzaczach DVD są przeskoki a czasem i film sie zatrzymuje.Mam nadzieję że jak obniżę prędkość tzn filmy będę nagrywać x2, to problem zniknie (na kiepskich (tanich) płytkach). Tak na marginesie to ktoś bardziej wtajemniczony wskaże mi kąkretną drogę jak zrobić z niej 851 ?
Popielaty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2004, 22:48   #12
pawelvideo
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2003
Posty: 54
pawelvideo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Chciałem i ja podzielić się moim doświadczeniem z nagrywarką LITE-ON 411s. Posidam ją już 3-miesiące i muszę z bólem ztwierdzić że gdy ją 1raz odpaliłem to płytki które nagrałem wcześniej około 8-miesięcy temu (pionner 105) albo się nie wczytywały, albo jak już to skokowo oddtwrzały filmy.
Problem znikł w chwili aktualizacji biosu i to właściwie jedyna wada tego sprzętu , w tej chwili pali mi dosłownie każdy rodzaj płyt dvd i te po 3zł i te po 15zł. Nagrane płyty doskonałe oddtwarzają się na stacjonarnych dvd, ale plecam używać lepszych plyt (dotyczy to właściwie każdej nagrywarki DVD) . Jesli chodzi o LITE-ON 451s to warto z kilku powodów: cena , możliwość podkręcenia do 851s, 2-lata gwarancji, bardzo szybki zapis cd-r/rw, oprogramowanie typowe dla LITE-ONów (BookType , KProbe itd...) Częste aktualizacje biosu świadczą tylko o tym że firma monitoruje rynek sprzedaży i uwagi klientów, moim zdaniem nie jest to żadna wada wręcz zaleta. Ale wybór nagrywarki to oczywiście indywidualny wybór.


P.S
Płyty bezproblemowo czyta stacjonarny DVD Panasonic S35 (sam posiadam) i :+/-: Przypuszczam ze czyta je także 90% oddtwarzaczy.

Pozdrawiam.
pawelvideo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2004, 08:59   #13
dapro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: Augustów
Posty: 22
dapro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Popielaty
Witam!
Jestem użytkownikiem 451s od dwóch tygodni i w sumie to nic do niej nie mam. Polecam jednak firmowe płytki, bo na byle czym (Gigamaster) to ona może i wypali ale pod koniec płyty w odwarzaczach DVD są przeskoki a czasem i film sie zatrzymuje.Mam nadzieję że jak obniżę prędkość tzn filmy będę nagrywać x2, to problem zniknie (na kiepskich (tanich) płytkach). Tak na marginesie to ktoś bardziej wtajemniczony wskaże mi kąkretną drogę jak zrobić z niej 851 ?
Wpisz w forumową wyszukiwarkę (pod nagłówkiem CDRinfo, po prawej stronie) hsało GS0A i wyrzuci Ci kilka ścieżek - tam wszystko znajdziesz, a jak nie, mądrzejsi ode mnie na pewno Ci pomogą - ja tam właśnie znalazłem, co trzeba i teraz mam 451S@851S
__________________
dapro
--------
AMD Athlon xp 2500+@3200+, ABIT NF7, 512 MB DDR, Lite-On 451S@812S (S0HW)
dapro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2004, 13:14   #14
marcelloz
Lite-On'ator :-)
 
Avatar użytkownika marcelloz
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 64
marcelloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak sam widzisz warto kupić tą nagrywarkę
__________________
[marcelloz]
marcelloz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2004, 14:27   #15
[Ignas]
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Posty: 18
[Ignas] w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skoro nie widac różnicy to po co przepłacac DOSIA ROX
[Ignas] jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.