Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.02.2004, 18:22   #1
bard4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1
bard4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteon 451S + Divx na odtwarzaczu stacjonarnym

Witam !!!
2 dni temu zakupiłem nagrywarkę Liteona LDW-451S. Pierwszą płytą którą nagrałem był DVD-R z filmami w formacie Divx (6 filmów na płycie - 4,2 GB, prędość zapisu x4). Do nagrywania stosuję Nero 6.3.0.2. Płyta wypaliła się bez żadnych problemów, po nagraniu otwierałem ją w nagrywarce - wszytkie filmy chodzą w 100%. No więc biorę płytkę i wkładam do stacjonarnego odtwarzacza DVD i tu pojawia się problem. Ostatni nagrany na płycie film nie działa, odtwarzacz nie otwiera go wogóle a jeśli już to po dobrych 4 min mielenia. Pozostałe filmy chodzą bez problemów. Sądząc, że jest to wina płyty nagrałem filmy ponownie - tym razem na DVD-RW. No i oczywiście ten sam problem.
Co może być przyczyną tego problemu ? Nero ? Może sama nagrywarka ? (nie wygrywałem nowego biosu)
Proszę o pomoc - wszelkie opinie i uwagi będą mile widziane.
bard4 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.02.2004, 19:11   #2
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W sumie nowy bios (czyt. GSB7) nigdy nie zaszkodzi... a co do chodzenia filmow na stacjonarce to raczej chyba wina stacjonarki... bo skoro na kompie chodza, to raczej nie wina napedu, ani tym bardziej plytek, skoro bylo nagrywane na dwoch roznych.

A wracajac do Nero... nie wydaje mi sie zeby cos z nim bylo nie tak, ale sproboj nagrac plyte nie jako kompilacja ISO, tylko UDF/ISO, Partition Type: Phisycal Partition, File System Version: UDF 1.02, moze pomoze.

pozdro!

PS. Cytat z cdfreaks:
Cytat:
I shall see if I can help with an explanation.

Basically UDF (Universal Data Format) and ISO 9660 are filing systems for CD's and DVD's. In order to dump data onto anything you need some kind of filing system (for example your windows harddrive will either be FAT16, FAT32 or NTFS, depending on which version of windows you are using).

UDF has gone through additonal re-iterations of its standard in order to promote future compatility (this does not seem to have worked).

UDF 1.2 is the 'most' compatible file system. Incidentally ISO9660 was created in order to support file systems on CD (allowing for file names of 8 characters and file extensions of 3 characters.) However ISO9660 has some limitations when it has to handle large amounts of data, as found a DVD. Thus UDF was created.

You will find that when you created a DVD to play video within Nero, one would choose UDF/ISO. This, I believe, is UDF using ISO9660 naming standard, however I expect there is probably more to it than that.

If within Nero you choose DVD-Video, it is in fact creating a UDF/ISO disc, but using UDF 1.5 format, not 1.2

Now why does Nero and other burning programs have both a UDF/ISO option and a DVD-Video option. The reason for this, certainly within Nero, is that if you choose DVD-Video Nero will check the file structure, i.e. that you have VIDEO_TS folder, and within that folder the correct files are in place, i.e. IFO, VOB's etc.etc. IF you use the UDF/ISO option it will not check for this.

Hope this helps as a starter of an explanation
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !

Ostatnio zmieniany przez Jabson : 25.02.2004 o godz. 19:18
Jabson jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.