Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2005, 10:40   #1
darek44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Posty: 7
darek44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn 832S i płyty Bulkpaq DVD-R x8

Witam,

czy ktoś ma podobny problem:

przy nagrywaniu na płytę Bulkpaq DVD-R 8x, z prędkością x8, po nagraniu około 10% materiału nagrywarka chwilowo się zatrzymuje, aby się przełączyć na wyższą prędkość [pomarańczowa dioda się zapala],

no i tu następuje problem, bo nagrywarka próbuje bardziej rozkręcić płytkę ale coś jej nie wychodzi i dzieją się dwie sytuacje:

1. albo wyskakuje komunikat że wystąpił błąd i płytka jest "spalona"
2. albo udaje się tej nagrywarce kontynuować nagrywanie, ale sądząc po czasie nagrywania jest to z prędkością x4, a nie x8.

Dodam że dzieje się to jedynie z niektórymi płytkami, wczoraj nagrałem dobrz 5 płytek, a 5 spalilem. [50% poprawnie nagranych].

Bios nagrywarki: VSOA.

nagrałem na tej nagrywarce około 50 płytek Bulkpaq i wcześniej nie było tego typu problemów.

Druga sprawa jest taka. Kupiłem te płytki 2 razy po 25sztuk. przełożyłem na szpindel x50szt. i jak wziąłem pod światło te płytki żeby zobaczyć czy klej sklejający dwie warstwy płyty jest ładnie położony, to zobaczyłem że te pierwsze 25 płytek inaczej odbija światło niż te drugie. w tej drugiej partii było kilka płytek, które inaczej odbijały światło.

Stąd moje przypuszczenie, że może trafiłem na jakaś trefną partie. W końcu są to najtańsze płyty bodajże na rynku [1,20zł].

Pozdrawiam,
Darek.
darek44 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2005, 12:18   #2
maniek997
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika maniek997
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Posty: 319
maniek997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te płyty to straszne badziewie. pisałem o nich juz w pażdzierniku.
maniek
__________________
NEC 3500AG
NEC 3520A
BENQ 1640
XJ-HD 166S
maniek997 jest offline  
Stary 03.01.2005, 14:18   #3
MegadetH
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.06.2004
Posty: 52
MegadetH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez darek44
Witam,

czy ktoś ma podobny problem:

przy nagrywaniu na płytę Bulkpaq DVD-R 8x, z prędkością x8, po nagraniu około 10% materiału nagrywarka chwilowo się zatrzymuje, aby się przełączyć na wyższą prędkość [pomarańczowa dioda się zapala],

no i tu następuje problem, bo nagrywarka próbuje bardziej rozkręcić płytkę ale coś jej nie wychodzi i dzieją się dwie sytuacje:

1. albo wyskakuje komunikat że wystąpił błąd i płytka jest "spalona"
2. albo udaje się tej nagrywarce kontynuować nagrywanie, ale sądząc po czasie nagrywania jest to z prędkością x4, a nie x8.

Dodam że dzieje się to jedynie z niektórymi płytkami, wczoraj nagrałem dobrz 5 płytek, a 5 spalilem. [50% poprawnie nagranych].

Bios nagrywarki: VSOA.

nagrałem na tej nagrywarce około 50 płytek Bulkpaq i wcześniej nie było tego typu problemów.

Druga sprawa jest taka. Kupiłem te płytki 2 razy po 25sztuk. przełożyłem na szpindel x50szt. i jak wziąłem pod światło te płytki żeby zobaczyć czy klej sklejający dwie warstwy płyty jest ładnie położony, to zobaczyłem że te pierwsze 25 płytek inaczej odbija światło niż te drugie. w tej drugiej partii było kilka płytek, które inaczej odbijały światło.

Stąd moje przypuszczenie, że może trafiłem na jakaś trefną partie. W końcu są to najtańsze płyty bodajże na rynku [1,20zł].

Pozdrawiam,
Darek.
Też miałem partię tych Bulkpaqow i jedne nagrywały się nawet ok a drugie leciały do kosza a pale wszystkie płytki x4. Te 1.2 pln w sumie wychodzi pod 2pln jak policzysz płytki które poleciały do kosza. Z tanich płytek polecam Datex+R x4 (palić x4) po 1.5 pln spaliłem gdzieś około 50 szt, sprawdzałem każdą w cdspeed wszystkie wyszły super (lepiej niż TDK)

Pozdro
Megadeth
MegadetH jest offline  
Stary 03.01.2005, 20:47   #4
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A jak chce się nagrywać minusy (DVD-R) to dobrze jest ograniczyć sie do Verbów
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline  
Stary 04.01.2005, 08:34   #5
darek44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Posty: 7
darek44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
do maniek997: mozesz podac linka do swojego artykuly odnosnie tych plyt.

musze powiedziec, ze te plyty ktore sie dobrze nagrywaja to chodza calkiem spoko, w programi cdspeed nie wystepuja zadne bledy odczytu. moze to kwestia tego, ze plyta jest zle wywazona i ma za duze turbulencje, kiedy sie kreci szybciej?
darek44 jest offline  
Stary 04.01.2005, 11:25   #6
Matias
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 22
Matias w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam Lite-On 832s i nagrywam na tych płytach bez problemów, nagrałem już ich sporo i wszystkie działają bez problemów, dodam że testowałem różne wersje biosów do tej nagrywarki i na każdym nowszym było gorzej więc powróciłem do tego z jakim nabyłem nagrywarkę, jeśli aktualizowałeś bios to wróć do poprzedniej wersji i sprawdź jak się nagrywa.
Matias jest offline  
Stary 05.01.2005, 11:09   #7
darek44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Posty: 7
darek44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywarka ma bios VSOA - aktualizowany. domyslnie miala VSO8, ale na tym VSOA przez dlugi czas bardzo ladnie sie nagrywalo.
darek44 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.