Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.08.2004, 22:17   #1
xDzidek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika xDzidek
 
Data rejestracji: 05.01.2004
Lokalizacja: Lodz
Posty: 9
xDzidek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy No i stało się - zgrzeszyłem z Liteonem

Na wstępie uprzedzę, że przeszukałem archiwum bo ostatnio bardzo modne jest odpowiadanie w stylu "to już było" poszukaj...tak więc mówię że nie znalazłem a jeśli ktoś wie gdzie jest odpowiedź to niech powie

Do rzeczy:
Zakupiłem Liteona 832 i mam teraz mały problem. Objawy są dość dziwne, komp najmłodszy też nie jest ale to chyba nie to...
Objawy:
1. Podstawowa rzecz płyty DVD-R nagrywaja się z błędami i nie chodzi mi o złą jakość - nie przechodzi poprawnie veryfikacji po nagraniu !! Oczywiście płyty są z danymi

2. Po nagraniu płyty DVD wychodzę z Nero i raczej już do nagrywarki dostępu mieć nie będę. Nawet nie mogę wejść do "mój komputer" - tak jakby nagrywarka przestawała odpowiadać.

Zapisy zarówno płyt DVD jak i CD kończą się niby poprawnie ale jak mówiłem DVD nie przechodzą poprawnie weryfikacji.

W akcie desperacji sprawdzałem 2 kable IDE, nagrywarka zawsze była na master jako jedyna na magistrali

konfiguracja 1
IDE0 : 1-dyskHDD 2-nic IDE1 : 1-liteon 2-nic

konfiguracja 2
IDE0 : 1-liteon 2-nic IDE1 : 1-dyskHDD 2-nic

DMA nagrywarka ma włączone. Sprawdzałem dodatkowo 2 typy nośników Datex(4x) oraz BENq. Te drugie nagrywałem x2 pierwsze x2 oraz x4, zawsze błędy weryfikacji zapisanych danych.

Prosze pomóżcie bo dziwnie to wygląda.
Na koniec jeszcze dodam że mam płytę Abit-a BE6 więc mam kontroler UDMA66 jako rozszeżenie i zwykły IDE. Nagrywarka podłączona była do kontrolera UDMA33, natomiast dysk bootujący mam zapodany na UDMA66 (dodatkowy kontroler). Wcześniej wspomniany dysk HDD jest trzecim urządzeniem.

To chyba tyle, w zasadzie moje pomysły się wyczerpały, macie jakieś rady ?

Ps. Oczywiście bios nie jest najnowszy ale jeden z nowszych (najnowszy ma podobno tylko rozbudowaną bazę nośników)

Będę wdzięczny za pomoc :\
xDzidek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.08.2004, 23:45   #2
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aby coś zawyrokować moim zdaniem powinieneś zrobić tedty KProbe nagranych płytek i wtedy coś już będzie wiadomo. Po drugie Twój LiteOn może nie lubi płyt na których nagrywałeś, nagraj na jakieś Verbatimce lub TDK i obadaj jak wtedy.Bios wgraj najnowszy bo mimo iż producent napisał że dodano do bazy nowe nośniki to nie do końca może być prawda, nikt przecież do błędów nie lubi się przyznawać nawet do tych które właśnie naprawiono .
Popielaty jest offline  
Stary 07.08.2004, 11:03   #3
pawels29
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.09.2003
Posty: 26
pawels29 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napisz co masz za sprzęt - jeśli płyta z chipsetem via - np kt400 - wepnij hdd i palnik na ten sam kanał IDE - nie pamiętam które ale niektóre mają błąd,który czasem skutkuje błędami w transferze między kanałami ide0 a ide1. Błędy PI/PO jak najbardziej mogą być w normie - nie zależą od tego feleru.
pawels29 jest offline  
Stary 07.08.2004, 15:26   #4
xDzidek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika xDzidek
 
Data rejestracji: 05.01.2004
Lokalizacja: Lodz
Posty: 9
xDzidek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam Abita BE6 z dodatkowym kontrolerem UDMA66 (HotRot). Nagrywarke podpinam zasze jako master ale na zwykłym kontrolerze. Wszystko powinno być ok. Dzienw rzeczy się dzieją gdy podepnę ją pod dodatkowy kontroler (UDMA66) ale to moge jeszcze zrozumieć. Na zwykłym kontrolerze wszystko wg mnie powinno być ok.

Aha
Jeśli ktoś nie wie Abit BE6 to słynny niegdyś BX - procesor Celeron 2 566@706

Dziś oddałem do servisu spzręt więc czekam do poniedziałku co powiedzą. Swoją drogą to trochę chore. Kupuję nowy sprzęt a oni nawet nie chcą wymienić ani zwrócić gotówki mimo że sprzęt nie działa. Dziwne
xDzidek jest offline  
Stary 07.08.2004, 15:49   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez xDzidek
Mam Abita BE6 z dodatkowym kontrolerem UDMA66 (HotRot). Nagrywarke podpinam zasze jako master ale na zwykłym kontrolerze. Wszystko powinno być ok. Dzienw rzeczy się dzieją gdy podepnę ją pod dodatkowy kontroler (UDMA66) ale to moge jeszcze zrozumieć. Na zwykłym kontrolerze wszystko wg mnie powinno być ok.

Aha
Jeśli ktoś nie wie Abit BE6 to słynny niegdyś BX - procesor Celeron 2 566@706

Dziś oddałem do servisu spzręt więc czekam do poniedziałku co powiedzą. Swoją drogą to trochę chore. Kupuję nowy sprzęt a oni nawet nie chcą wymienić ani zwrócić gotówki mimo że sprzęt nie działa. Dziwne
Ale to 706 to z mnożnika czy FSB?


Co do nowego sprzętu - to niestety taka jest praktyka naszych handlowców


Wiem, bo pytałem kupując bezprzewodowy telefon w MM

Ma kilka funkcji, których nie sposób sprawdzić na miejscu

Ale okazuje się, że gdybym w domu zauważył, że coś jest nie tak

To z tą usterką nie do MM, ale już do serwisu


Fajnie, nie?

Na szczęście telefon działa do dziś


Tak pewnie nie powinno być, ale cóż - to jest Polska!
VIZZARD jest offline  
Stary 07.08.2004, 22:12   #6
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xDzidek
Mam Abita BE6 z dodatkowym kontrolerem UDMA66 (HotRot). Nagrywarke podpinam zasze jako master ale na zwykłym kontrolerze. Wszystko powinno być ok. Dzienw rzeczy się dzieją gdy podepnę ją pod dodatkowy kontroler (UDMA66) ale to moge jeszcze zrozumieć. Na zwykłym kontrolerze wszystko wg mnie powinno być ok.

Aha
Jeśli ktoś nie wie Abit BE6 to słynny niegdyś BX - procesor Celeron 2 566@706

Dziś oddałem do servisu spzręt więc czekam do poniedziałku co powiedzą. Swoją drogą to trochę chore. Kupuję nowy sprzęt a oni nawet nie chcą wymienić ani zwrócić gotówki mimo że sprzęt nie działa. Dziwne
Jeśli dobrze pamiętam to Celleron (napisałeś że to Celleron2 to trochę dziwne, ale nieważne)566 chodził na szynie 66 MHz czyli mnożnik wychodzi jakieś 8,5. 706/8,5=83 z hakiem czyli tak podkręciłeś FSB( aby uzyskać 706). Jak zapewne wiesz:

Aha
Jeśli ktoś nie wie Abit BE6 to słynny niegdyś BX - procesor Celeron 2 566@706


podkręcając szynę FSB podkręcasz wiele innych rzeczy na płycie głównej min kontroler HDD zintegrowany w chipsecie i tu upatruje przyczynę twoich problemów, podkręcony kontroler HDD nie działa prawidłowo! Przywróć ustawienia domyślne i sprawdź. Taka jest moja teoria, mogę się mylić ale myślę że coś w tym jest.
Popielaty jest offline  
Stary 08.08.2004, 08:36   #7
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Popielaty
podkręcając szynę FSB podkręcasz wiele innych rzeczy na płycie głównej min kontroler HDD zintegrowany w chipsecie i tu upatruje przyczynę twoich problemów, podkręcony kontroler HDD nie działa prawidłowo! Przywróć ustawienia domyślne i sprawdź. Taka jest moja teoria, mogę się mylić ale myślę że coś w tym jest.
No i właśnie do tego dążyłem pytając o to 706, ale kolega mnie wyprzedził


O to chodziło, czy FSB było zwiększane czy nie


Dla wielu urządzeń występuje nawet spora tolerancja na magistralę 66 i można się z tym spróbować, ale ....


No właśnie. To może być przyczyną różnych zaskakujących anomalii


Tak też może być i w tym przypadku
VIZZARD jest offline  
Stary 08.08.2004, 12:21   #8
xDzidek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika xDzidek
 
Data rejestracji: 05.01.2004
Lokalizacja: Lodz
Posty: 9
xDzidek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oczywiście że FSB było zwiększane bo inaczej przecie na celku sie nie da. Szczerze mówiąc o tym nie pomyślałęm. To jest trzeci napęd który mam i jakoś nigdy nie było problemu. Mam też 3 dyski twarde i wszystko jest ok. Żadnych zwisów czy czegoś podobnego.

Ale jeśli zwrócą mi nagrywarkę i powiedzą że wszystko jest ok to pierwsze co zrobię to przestawię na 566 MHz i wtedy zobaczymy.

Swoją drogą byłbym tym troszkę zaszokowany

Dzięki za odpowiedź.
xDzidek jest offline  
Stary 11.08.2004, 22:53   #9
xDzidek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika xDzidek
 
Data rejestracji: 05.01.2004
Lokalizacja: Lodz
Posty: 9
xDzidek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarkę podobno wysłano do serwisu (ale chyba była dobra a nie chciało im się sprawdzać) w każdym razie dostałem nową. Oczywiście błędy występują nadal. W zasadzie wszystko już sprawdziłem.

Zmieniłem prędkość procesora na nominalną i nic nie pomogło, zero reakcji. Podpinałęm też na taśmę z dyskiem twardym i nagrywarka pracowała jako slave, też nic.

Dziś zdecydowałem się na udanie się do kumpla i nagranie płytki na innym kompie. Przebiegło to bez zakłóceń i problemów. Tak więc wina leży po stronie mojego kompa. Szkoda tylko że wyczerpałem gamę pomysłów. Podpinałem ją już pod różne kanały, pod kontoler zwykły i RAID. Jako master i jako slave, na 706 MHz procesor i na niminalnej 566.

Zawsze to samo, błędy weryfikacji przy zapisie płyty. Czy może zacząć sypać się kontroler ? Moja nagrywarka (stara) jakieś 6 mies temu przestała kasować RW i też zapisuje płyty z błędami. Podejrzewałem cały czas że to wina nagrywarki. A może tymczasem to coś innego ?

Oprócz wymiany zasilacza co wydaje mi się idiotyzmem w tym kopie nie wiem co mam ewentulanie robić
xDzidek jest offline  
Stary 12.08.2004, 10:05   #10
arnakus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika arnakus
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
arnakus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moim zdaniem : stara płyta

Te płyty ABITA były trochę felerne. Też miałem z nią problemy. U mnie np. czytnik DVD nie chciał czytać oryginalnej płyty Diablo2 LoD. Po zmianie płyty głównej ten sam czytnik czyta bez problemów. Poza tym ściągnij najnowszy sterownik od dodatkowego kontrolera - nie Hot Rod tylko HPT366 i to ze strony producenta płyty!
A co do nagrywania to według mnie wszystkie Liteonki ( nawet te +/-) mają problemy z nagrywaniem "-" . Miałem 401S@411 a teraz mam 811S i w zasadzie tylko na najlepszych firmówkach (Verbatim , Dysan) są w stanie poprawnie nagrać "-" żadnych tam Esperanzach czy Hawkach.
__________________
arnakus
arnakus jest offline  
Stary 12.08.2004, 10:15   #11
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xDzidek
Nagrywarkę podobno wysłano do serwisu (ale chyba była dobra a nie chciało im się sprawdzać) w każdym razie dostałem nową. Oczywiście błędy występują nadal. W zasadzie wszystko już sprawdziłem.

Zmieniłem prędkość procesora na nominalną i nic nie pomogło, zero reakcji. Podpinałęm też na taśmę z dyskiem twardym i nagrywarka pracowała jako slave, też nic.

Dziś zdecydowałem się na udanie się do kumpla i nagranie płytki na innym kompie. Przebiegło to bez zakłóceń i problemów. Tak więc wina leży po stronie mojego kompa. Szkoda tylko że wyczerpałem gamę pomysłów. Podpinałem ją już pod różne kanały, pod kontoler zwykły i RAID. Jako master i jako slave, na 706 MHz procesor i na niminalnej 566.

Zawsze to samo, błędy weryfikacji przy zapisie płyty. Czy może zacząć sypać się kontroler ? Moja nagrywarka (stara) jakieś 6 mies temu przestała kasować RW i też zapisuje płyty z błędami. Podejrzewałem cały czas że to wina nagrywarki. A może tymczasem to coś innego ?

Oprócz wymiany zasilacza co wydaje mi się idiotyzmem w tym kopie nie wiem co mam ewentulanie robić
Wymiana zasilacza wcale nie jest takim idiotyzmem jak by się mogło wydawać. Jest to jeden z najważniejszych (choć często bagatelizowanych !) elementów komputera. Lecz u Ciebie to chyba jednak płyta główna odpowiada za problemy. Podmień zasilacze jak możesz i sprawdź potem zostaje już tylko płyta główna a co za tym idzie .....
Popielaty jest offline  
Stary 12.08.2004, 20:36   #12
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Popielaty
Wymiana zasilacza wcale nie jest takim idiotyzmem jak by się mogło wydawać. Jest to jeden z najważniejszych (choć często bagatelizowanych !) elementów komputera. Lecz u Ciebie to chyba jednak płyta główna odpowiada za problemy. Podmień zasilacze jak możesz i sprawdź potem zostaje już tylko płyta główna a co za tym idzie .....
Faktycznie - zgodze się z tym, że zasilacze mogą wpływać w znacznym stopniu na pracę kompa


Zwłaszcza w czasach tak energożernych komponentów jak choćby procesor, karta grafiki, itp.


A gdy w grę wchodzi jeszcze overclocking - to niech nikt się nie łudzi - czasy zasilaczy pseudo 300W dawno odeszły już w przeszłość w tym względzie


I może się tak zdarzyć, że mocy zasilacza nie wystarcza już na cały sprzęt w stanie obciążenia


I tu może być to jedną z wielu przyczyn wpływających na niepoprawną pracę nagrywarki
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.