Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.12.2004, 22:58   #1
damianb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 2
damianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ricoh DVD+RW 8160

Witam!
Mam problem z nagrywarka Ricoh DVD+RW 8160 w laptopie F-S Amilo M7400, mianowicie wszystko chodzi super, nagrywa cdr/rw szybko i sprawnie, lecz nie odczytuje nagranych przez siebie plyt dvd+r.. :/ dodam, ze wymaga plyt verbatim - jakis tam Omeg z Age Comp nawet nie zaczyna nagrywac
Mam wgrany bios 1.08 - najnowszy ze strony Ricoha..
Co radzicie?
Reklamowac naped, czy moze potrzeba wgrac jakis hotfix do Windy (mam xp prof sp2 pl)

Pzdr,
Damian
damianb jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.12.2004, 07:17   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
reklamowac naped - generalnie nie trzeba nic zeby odczytac nagrana plyte
a inne nagrywane plyty dvd czyta?
moze lepiej zmienic plyty - sprobuj platinium, tdk - te sa dobre
moze na minusach (jesli je oblsuguje) pojdzie mu lepiej?
mozesz wgrac forceaspi 1,7 dla testu - ale na wbudowanych w winde SPTI tez pownien dzialac

jesli zadna z powyzszych nie przyniesie zdecydowanej poprawy to serwis
nimal jest offline  
Stary 23.12.2004, 07:34   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez damianb
Witam!
Mam problem z nagrywarka Ricoh DVD+RW 8160 w laptopie F-S Amilo M7400, mianowicie wszystko chodzi super, nagrywa cdr/rw szybko i sprawnie, lecz nie odczytuje nagranych przez siebie plyt dvd+r.. :/ dodam, ze wymaga plyt verbatim - jakis tam Omeg z Age Comp nawet nie zaczyna nagrywac
Mam wgrany bios 1.08 - najnowszy ze strony Ricoha..
Co radzicie?
Reklamowac naped, czy moze potrzeba wgrac jakis hotfix do Windy (mam xp prof sp2 pl)

Pzdr,
Damian
Imho nic nie zrobisz - ta nagrywarka już tak ma, że nagrywać się da tylko na Verbatimach i innych markowych nośnikach. Nasz newswriter (aRBi) ma ten sam model i już zrezygnował z walki z tym napędem
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 23.12.2004, 08:52   #4
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Też mam laptopa z tym napędem. Miałem to samo. Reklamuj napęd, bo jest zwalony!!! Mi wymienili na nowy, który teraz czyta, to co nagrał, ale ogólnie to jest strasznie kiepski napęd. Faktycznie najlepiej nagrywa na verbatimach.
Kiedyś nie chciał mi nawet nagrać na TDK 001. Przy czym nigdy nie ma pewności, co do jakości nagrania na tej wypalarce.
zene_k jest offline  
Stary 24.12.2004, 12:08   #5
damianb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 2
damianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Imho nic nie zrobisz - ta nagrywarka już tak ma, że nagrywać się da tylko na Verbatimach i innych markowych nośnikach. Nasz newswriter (aRBi) ma ten sam model i już zrezygnował z walki z tym napędem
Jemu przynajmniej czyta to co nagrała?
damianb jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.