Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.12.2004, 12:10   #31
wesyr87
Gotowy do użycia...
 
Avatar użytkownika wesyr87
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Posty: 45
wesyr87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

ehh troche sie wyglupie ale jak sciagnac tego biosa bo za cholere nie moge tam znalezc jakiegos przycisku lub cos

Edit:

Ok juz niewazne bo, uzywalem firefoxa no i tak jakos nie mogl sciaganac, wiec wlaczylem IE i odrazu sciaganelo...

Ostatnio zmieniany przez wesyr87 : 24.12.2004 o godz. 12:14
wesyr87 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.12.2004, 13:29   #32
Glancio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 11
Glancio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
eeeee dupa jeszcze...
wgralem tego DR16CS09 do sohw1653s i dalej nie wypala plytki SONY DVD-RW 4,7GB v1.1 DMW47
Glancio jest offline  
Stary 25.12.2004, 13:08   #33
wirsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.12.2004
Posty: 4
wirsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteon 1653S

Witam!
Nowy Liteon SOHW 1653S , pod Win98 po włożeniu czystej płytki DVD do napędu odczytuje ją jako -Audio CD- o pojemności 1,99GB automatycznie załączając Winampa.Próbowałem wielu rodzajów czystych płyt DVD i ciągle to samo, nagrywarka widzi je jako Audio CD.Reszte funkcji nagrywarki działa dobrze. Używam programów Nero B.6.6.0.3. , Clone DVD 2.5.4.3. , Clone cd 5.0.4.2. .Wersja firmware to CS02. Próbowałem ściągnąć wersje CS09 ze strony Liteon podaną przez -zorg- ale nie chce mi ściągnąć.Wesyr87 napisał że zmienił IE (nie bardzo się orientuje jak to zrobić, proszę o info).Co jest ciekawe , po zamontowaniu nagrywarki pod WinXP , działa ona bez problemów(u mnie z pewnych powodów WinXp- odpada).
Prosze o podpowiedzi i informacje dotyczące tego problemu - z góry dziękuję.
(wirsz@poczta.onet.pl)
wirsz jest offline  
Stary 25.12.2004, 13:15   #34
wesyr87
Gotowy do użycia...
 
Avatar użytkownika wesyr87
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Posty: 45
wesyr87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez wirsz
Witam!
Nowy Liteon SOHW 1653S , pod Win98 po włożeniu czystej płytki DVD do napędu odczytuje ją jako -Audio CD- o pojemności 1,99GB automatycznie załączając Winampa.Próbowałem wielu rodzajów czystych płyt DVD i ciągle to samo, nagrywarka widzi je jako Audio CD.Reszte funkcji nagrywarki działa dobrze. Używam programów Nero B.6.6.0.3. , Clone DVD 2.5.4.3. , Clone cd 5.0.4.2. .Wersja firmware to CS02. Próbowałem ściągnąć wersje CS09 ze strony Liteon podaną przez -zorg- ale nie chce mi ściągnąć.Wesyr87 napisał że zmienił IE (nie bardzo się orientuje jak to zrobić, proszę o info).Co jest ciekawe , po zamontowaniu nagrywarki pod WinXP , działa ona bez problemów(u mnie z pewnych powodów WinXp- odpada).
Prosze o podpowiedzi i informacje dotyczące tego problemu - z góry dziękuję.
(wirsz@poczta.onet.pl)

witam pomoge Ci polowiczne z tym problemem a mianowicie z biosem. Napisalem ze nie zmienilem IE tylko wlaczylem bo normlanie uzywam mozilla firefox no i jak wchodzilem na strone i naciskalem na nazwe biosu podana po opisem do nagrywarki to otwieral sie ta sama strona, jak wlaczylem IE to zrobilem to samo i odrazu zaskozczylo jak nacisnalem na nazwe biosu tzn. zaczal scaigac nowy bios. na win98 nie wiem jak wykrywa plytki poniewaz juz od niepamietnych czasow uzywam xp, a w XP nie mam zadnych problemow z ta nagrywarka jestem bardzo zadowolony z jakosci nagrywania plyt tanszych i drozszych.

Pozdrawiam Wesyr

Ostatnio zmieniany przez wesyr87 : 25.12.2004 o godz. 13:57
wesyr87 jest offline  
Stary 25.12.2004, 13:52   #35
wirsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.12.2004
Posty: 4
wirsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć Wesyr87!
Ściągło pięknie , uaktualniłem bios ,jest już wersja CS09.Niestety nagrywarka dalej widzi czyste płyty DVD jako Audio CD. Ale wielkie dzięki za podpowiedż z biosem. Pozdrawiam!
wirsz jest offline  
Stary 25.12.2004, 23:56   #36
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez wirsz
Cześć Wesyr87!
Ściągło pięknie , uaktualniłem bios ,jest już wersja CS09.Niestety nagrywarka dalej widzi czyste płyty DVD jako Audio CD. Ale wielkie dzięki za podpowiedż z biosem. Pozdrawiam!
To nie wina nagrywarki

Więc żadne uaktualnianie biosów ci nie pomoże

Masz po prostu nakrzaczone w rejestrze lub/i w ustawieniach plików kojarzonych przez programy

Jeżeli nie potrafisz dojść co i jak - format c:

I nagrywarka działać będzie jak nowa

Zwłaszcza, że jest nowa

__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 26.12.2004, 00:03   #37
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez _Vip_
widac liteOn znaczaco sie poprawil biorac pod uwage fakt ze ich nagrywarki jednak kurde dzialaja ]]]]
Ogólnie firma Liteon nie miała w założeniach

Żeby te nagrywarki działały

Polityka firmy była taka, żeby sprzedać jak najwięcej tych urządzeń

A potem to jakoś to będzie

Fakt więc, że te nagrywarki nagrywają

Ba! Że w ogóle działają
Jest jakąś anomalią powstałą niechcący wskutek bliżej nieokreślonego zbiegu okoliczności

No chyba, że dobrze opłaceni klakierzy Liteona znowu zaczęli swą propagandową działalność na forum

__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 26.12.2004, 08:50   #38
wirsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.12.2004
Posty: 4
wirsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!
Vizzard - nagrywarkę mam drugi tydzień ,po dwóch dniach byłem z nią w serwisie tam gdzie ją kupiłem (Kraków),od serwisanta usłyszałem między innymi to zdanie -być może producent nie przewidział aby działała pod Win98- nie będę tego komentował , na stronie Liteon w opisie tej nagrywarki jak byk pisze że ma działać pod Win98.Ale też nadmieniał że w tym przypadku może nie pomóc uaktualnienie biosu ale spróbować można. W tym samym dniu zrobiłem format c: , nie pomogło.Zacząłem pytać w robocie i nic.Byłem w jeszcze jednym punkcie serwisowym , pytam czy zna się na nagrywarkach - oczywiście tak- przedstawiłem problem a odpowiedż -być może producent nie przewidział aby działała pod Win98 a najlepiej żebym zadzwonił do Microsoftu -(no coment). Sformatowałem dysk jeszcze raz i dalej to samo -wszystko działa oprócz nagrywania DVD bo czyste płyty żle widzi.
Coraz bardziej dochodze do wniosku że producent po prostu schrzanił robote co do pracy nagrywarki pod Win98 a naszym serwisantom brakuje wiadomości bo umiejętności mają dobre.
Wiem że w tej sytuacji najlepiej by mi było zainstalować WinXP bo tu nagrywarka działa bez zarzutów ale pracuje na pewnych programach z którymi są problemy pod WinXP więc na razie się z tym wstrzymuje.Może wreszcie się uda trafić na ten brakujący punkt.
Pozdrawiam!
wirsz jest offline  
Stary 26.12.2004, 10:27   #39
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez wirsz
Witam!
Vizzard - nagrywarkę mam drugi tydzień ,po dwóch dniach byłem z nią w serwisie tam gdzie ją kupiłem (Kraków),od serwisanta usłyszałem między innymi to zdanie -być może producent nie przewidział aby działała pod Win98- nie będę tego komentował , na stronie Liteon w opisie tej nagrywarki jak byk pisze że ma działać pod Win98.Ale też nadmieniał że w tym przypadku może nie pomóc uaktualnienie biosu ale spróbować można. W tym samym dniu zrobiłem format c: , nie pomogło.Zacząłem pytać w robocie i nic.Byłem w jeszcze jednym punkcie serwisowym , pytam czy zna się na nagrywarkach - oczywiście tak- przedstawiłem problem a odpowiedż -być może producent nie przewidział aby działała pod Win98 a najlepiej żebym zadzwonił do Microsoftu -(no coment). Sformatowałem dysk jeszcze raz i dalej to samo -wszystko działa oprócz nagrywania DVD bo czyste płyty żle widzi.
Coraz bardziej dochodze do wniosku że producent po prostu schrzanił robote co do pracy nagrywarki pod Win98 a naszym serwisantom brakuje wiadomości bo umiejętności mają dobre.
Wiem że w tej sytuacji najlepiej by mi było zainstalować WinXP bo tu nagrywarka działa bez zarzutów ale pracuje na pewnych programach z którymi są problemy pod WinXP więc na razie się z tym wstrzymuje.Może wreszcie się uda trafić na ten brakujący punkt.
Pozdrawiam!
Z tym nie-działaniem to był oczywiście żart

Ale z twej opowieści wynika, że są ludzie, którzy naprawdę w to wierzą ^_^

Cóż mogę ci w związku z twoim problemem powiedzieć

Sprawdź jeszcze na innym kompie z Win98

Jeżeli nie będzie działać - nieś ją do serwisu i niech wymienią na nową działającą

Pierwszy raz się spotykam z takimi głupotami, że może działać pod XP a pod 98 już nie

I pierwszy raz z takimi ignorantami, którzy tak twierdzą :\

A cwaniaczek serwisant musi ci ją przyjąć - bo to nie on będzie sprzęt rozkręcał i naprawiał śrubokrętem

Niech ją tylko wyśle gdzie trzeba

Jeżeli oczywiście wie, gdzie trzeba
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 26.12.2004, 20:10   #40
KiNDer
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.12.2003
Lokalizacja: Tychy
Posty: 68
KiNDer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobry wieczór. I to jaki

Nagrałem swoją pierwsza płytę DVD!

Nośnik: Bulkpaq DVD-R 8x (dołączony niegdyś do czasopisma CD-Action)
Napęd: Lite-On SOHW 1653

Płytka nagrała się w 9 minut na prędkości 8x, później jeszcze test zgodności tyle samo, 0 błędów, przynajmniej w Nero.

Wszystkie dane z płyty zgrały się na dysk, więc mam się z czego cieszyć Trochę się obawiałem zapisu, bo to jakaś w ogóle nie znana firma, a na dodatek płytka DVD-R w Litku!

Tak przy okazji, widziałem gdzieś taki program, w którym pokazana jest analiza nagranego DVD, i kolorowe kratki (czerwony, zielony, żółty), coś jakby program do wskazywania błędnych sektorów na płytce etc. Może podać mi ktoś jego nazwę?
KiNDer jest offline  
Stary 26.12.2004, 20:25   #41
songoku
Bywalec
 
Avatar użytkownika songoku
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 29
songoku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gratuluje!
Ja w tym tygodniu odbieram z serwisu chyba wlasnie 1653 i mam nadzieje, ze nie bedzie zawodny jak poprzednik [1633] ...

Pozdrawiam!
__________________
DragonBall forever
songoku jest offline  
Stary 26.12.2004, 21:08   #42
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KiNDer
Tak przy okazji, widziałem gdzieś taki program, w którym pokazana jest analiza nagranego DVD, i kolorowe kratki (czerwony, zielony, żółty), coś jakby program do wskazywania błędnych sektorów na płytce etc. Może podać mi ktoś jego nazwę?
Ten progs, to oczywiście Nero CD-DVD Speed opcja ScanDisc.
Polecam dla LiteOna i jego OEMów również KProbe
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline  
Stary 26.12.2004, 21:14   #43
wesyr87
Gotowy do użycia...
 
Avatar użytkownika wesyr87
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Posty: 45
wesyr87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez KiNDer
Dobry wieczór. I to jaki

Nagrałem swoją pierwsza płytę DVD!

Nośnik: Bulkpaq DVD-R 8x (dołączony niegdyś do czasopisma CD-Action)
Napęd: Lite-On SOHW 1653

...

Dokladnie tak samo jak Ty zrobilem pierwsza plyte nagralem Bulkpaq na kompie spoko wszystko odczytuje pieknie leci, PI i PIF minimalnie, ale zaczely sie problemy gdy wlozylem plytke do stacjonarnego dvd, wlozylem i kupa 4 z 5 filmow nie czyta, nagralem te same filmy na mediatech i sie naprawde zdziwilem bledow PI i PIF pratycznie minimalna wartosc tak jak na bulkpaq, wlozylem do dvd i wszystko dziala idealnie nie wiem czemu tak sie stalo na ale zawiodlem sie na bulkpaq, moze to moja wina ze zle nagralem moze nie nie wiem. a Ten program co opisujesz to tez z CD-Action tak ??
wesyr87 jest offline  
Stary 26.12.2004, 21:20   #44
Biker74
Bywalec
 
Avatar użytkownika Biker74
 
Data rejestracji: 03.08.2004
Posty: 38
Biker74 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Z Lite-on tak niestety jest kupiłem 451S pierwszy model był do d... knocił płyty,wymienili mi po 2 tygodniach na nową 451 ta sprawowała się przez 8 miesięcy bez zarzutu. Bardzo dobrze radziła sobie z minusami (Verbatim,Platinum, Magnetik) a wypaliłem tych trochę, aż pewnego pięknego dnia w połowie grudnia zaczęła mi robić obrys tak jakby ktoś igłą się bawił. Teraz z ciekawością czekam na powrót nagrywary z serwisu bo nie wiem co mi się trafi. A od tygodnia posiadam NEC-a 3500A(G) który wypala płytki dobrze tylko nie potrafi sobie poradzić z minusami Vakoss O (nie potrafi zrzucić. na dysk pokazuje na początku i na końcu płyty błąd)
pozdrawiam
Biker74 jest offline  
Stary 26.12.2004, 21:21   #45
KiNDer
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.12.2003
Lokalizacja: Tychy
Posty: 68
KiNDer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten program to widziałem w tym albo innym numerze CDA przy teście jakiejś wypalary DVD.

Morris dzięki za wskazówkę. Mam ten program dołączony do Nero 6..tylko, że nie odpala się, chociaż system pokazuje, że działa

Już działa. Kompy to dziwne stworzenie Zobaczymy, jak się wypaliło..

Ostatnio zmieniany przez KiNDer : 26.12.2004 o godz. 21:23
KiNDer jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.