Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2005, 23:05   #61
MortMW
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MortMW
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Posty: 3
MortMW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!

Mnie nie chce nagrywać płytek mediastore dvd-r x4.
Przeczytałem tu, że komuś pomogła zmiana softu z tego dołączonego w boxie, na siakiś inny.. Ja próbowałem nagrywać Nero, Ashampoo i nic.. A jakoś radość mniejsza, gdy po zakupie to nie działa..

Co prawda sprzęt nie mój, ale został mi pożyczony na weekend i nie mogę poszaleć

Biosy i tak dalej to zabawa nie dla mnie, bo właścicielem sprzętu nie jestem.. Macie jakieś pomysły?
__________________
We are just a moment in time...

Ostatnio zmieniany przez MortMW : 06.01.2005 o godz. 23:41
MortMW jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2005, 00:10   #62
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MortMW
Witam!

Mnie nie chce nagrywać płytek mediastore dvd-r x4.
Przeczytałem tu, że komuś pomogła zmiana softu z tego dołączonego w boxie, na siakiś inny.. Ja próbowałem nagrywać Nero, Ashampoo i nic.. A jakoś radość mniejsza, gdy po zakupie to nie działa..

Co prawda sprzęt nie mój, ale został mi pożyczony na weekend i nie mogę poszaleć

Biosy i tak dalej to zabawa nie dla mnie, bo właścicielem sprzętu nie jestem.. Macie jakieś pomysły?
Jeden!

Ale skuteczny!

I CIACH JE, CIACH SEKATOREM !!!

I DO KOSZALINA !!!




Aż mi się wierszyk ułożył:


NERO, ASHAMPOO I NIC NIE POMOŻE

KIEDY NAGRYWASZ NA MEDIASTORZE ^_^


VIZZARD jest offline  
Stary 07.01.2005, 15:35   #63
MortMW
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MortMW
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Posty: 3
MortMW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Vizzard - fajnie i śmiesznie, ale problem pozostał..
Szkoda, bo liczyłem na jakieś rady..

(ściągnąłem nero, bo gdzieś wyczytałem, że te doł. do nagrywarki różnie działają.. teraz wyświetla mi się illegal disk.. )
__________________
We are just a moment in time...
MortMW jest offline  
Stary 07.01.2005, 15:43   #64
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MortMW
Vizzard - fajnie i śmiesznie, ale problem pozostał..
Szkoda, bo liczyłem na jakieś rady..

(ściągnąłem nero, bo gdzieś wyczytałem, że te doł. do nagrywarki różnie działają.. teraz wyświetla mi się illegal disk.. )
To niestety była rada!

Mediastory to szczególnie dobry chłam, który do niczego się nie nadaje

Chociaż jako podstawki - podobno robi furorę

Wyjątkiem jest partia Mediastorów DVD+R x4 niebieskich z wierzchu z białymi napisami

One są od Plasmon i nagrywają się nawet bardzo dobrze

Jest zresztą kilka wykresów na forum - nawet moich


Porzuć więc te płytki i kup coś lepszego

A problemy znikną jak ręką odjął

A jak nie wierzysz - to sprawdź opinie i wykresy z serii Mediastore na forum
VIZZARD jest offline  
Stary 07.01.2005, 16:03   #65
MortMW
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MortMW
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Posty: 3
MortMW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wierzę, wierzę..

Cóż, dzięki za odpowiedź, jakkolwiek nie pocieszyła mnie ona
Chociaż nie..

Przecież mam tylko 3 płytki tej firmy.. Kupię coś porządnego i będę szalał

A płytki dałem koledze, żeby mi coś nagrał.. On chyba ma bardziej tolerancyjną nagrywarkę..

Pozdrawiam.
__________________
We are just a moment in time...
MortMW jest offline  
Stary 07.01.2005, 20:41   #66
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie plusy + palą się dobrze, z minusami jest gorzej.

Wszystkie płyty TDK DVD-R 8x
Bios CSO2:
nagrałem 2 płyty, średnio PI 450 !!! C2 - 50
Bios CSO9:
też 2 płyty, PI srednio 40, C2 - 3

Naszczęście na Verbatimkach + wszystko się ładnie pali, kupuje verby+ 8x za 2,30zł.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________

Ostatnio zmieniany przez Eliasz : 07.01.2005 o godz. 20:56
Eliasz jest offline  
Stary 08.01.2005, 00:30   #67
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mam Litka 1653 z biosem CS09 palę zawsze na plusach. Płytki wypajają się dobrze . Czytam to Forum ludziska piszą że litek 1653 nie pali minusów -Kupiłem dzisiaj jakiś szajs płytka OMEGA DVD-R tak na próbę - nagrala sie wyjatkowo dobrze a producent nieznany.
Dołączone obrazki
File Type: png OMEGA 1653 CS09.PNG (77.9 KB, 378 oglądane)
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline  
Stary 08.01.2005, 01:04   #68
adam311
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 7
adam311 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ma tą nagrywarke miesiąc i DVD-R moze i był problem ale tylko Esperek a reszta jest wypas. Nie mam jej nic do zazucenia. Mam bios 1653S.CS09.patched-cf.exe z http://codeguys.rpc1.org/patchers.html i dzieki temu co mi go na tym forum polecił bo warto. W rzeszowie www.apollo.pl nagrywarka kosztuje 250zł a płytka DVD-R Verbatim 1,8zl (ul.Akademicka 1 w sklepiku na dole). Wiec za 1GB ~40gr to sie chyba opłaca. Moze są i lepsze ale za te pieniadze to mi spoko - starcza TA. Testy testami, czas pokaze czy za rok czy dwa bedzie czytała te płytki co nagrała. A co o producentach płytek to moge powiedzec na przykladzie CD-R. Jakies 4 lata temu nagrałem 55 płyt MP3. Teraz (grzech by było nie nagrac) nagrywałem wszystko na DVD i tylko TDK(x8x16x24),Verbatim(Białe) i DYSANx8(x16,x24) odczytałem poprawnie. Inne jakies tam Platinum ,DATA i Verbatim(srebne) itp. to sie chciały jak i nie chciały odczytywać. Ale każdy niech sam wybierze i oceni.
Nagrywacie jedna plyte, testujecie w jakims tam programie i myslicie ze wszystkie takie same, a to mi sie wydaje ze jest takie cos jak "prwao serii". Jedna seria OK druga KUPA.
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie i zycze zadowolenia z DVD bo to jednak troche lepsze niz CD.
adam311 jest offline  
Stary 08.01.2005, 01:16   #69
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No nie da się tego ukryć że DVD jest trochę lepsze niż CD. ^_^
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline  
Stary 08.01.2005, 07:22   #70
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez adam311
Nagrywacie jedna plyte, testujecie w jakims tam programie i myslicie ze wszystkie takie same, a to mi sie wydaje ze jest takie cos jak "prwao serii". Jedna seria OK druga KUPA.
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie i zycze zadowolenia z DVD bo to jednak troche lepsze niz CD.
Nikt nigdzie nie mówi, że wszytkie płyty danej marki są ok. na podstawie testu jednej z nich! Ba- wręcz przeciwnie, nawet w jednej serii można znaleźć różną jakość nośnika. Poczytaj topiq o benq 1620 lub plextor (posiadają możliwość testowania czystego nośnika przed zapisem) - ja stamtąd wyciągnąłem zgoła odmienne od Ciebie wnioski i wiele się nauczyłem
PS. Duuuużo lektury ale ciekawa :cool:
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 09.01.2005, 02:12   #71
adam311
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 7
adam311 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to co napisałem nie dotyczyło wszystkich, no nie przesadzajcie Ale widze ze oburzyło niektórych Ja sie na nagrywarkach nie znam za wiele, pisze to co wiem.
Dzieki za wasze opinie, teraz bede uwazal co pisze.
Pozdrawiam wszystkich.
adam311 jest offline  
Stary 09.01.2005, 12:27   #72
-=Wlk=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 1
-=Wlk=- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!
Mam Liteona 1653 i wystepuje "standardowy" problem z wypalaniem DVD.
Przy probie zflashowania z CS02 na 09, dochodzi do 40%, nastepnie skacze do 100% i wywala komunikat:"Unable to flash firmware.Please contact with your vendor"
System ktorego uzywam do WinXP sp1. W czym moze tkwic problem??
-=Wlk=- jest offline  
Stary 09.01.2005, 14:08   #73
fulmine
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Lokalizacja: Wiedwn
Posty: 2
fulmine w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a ja kupile miesiac temu LiteOn Double i ma problemy z czytaniem dvd i divx, na filmach dvd co jakis czas sie przycina, a divx po 20 min. wysuwa szuflade z goraca plyta, mozna sie popazyc!!!!! co z tym zrobic, do sklepu w kturym go kupilem mam kilka set kilosow!!!!
fulmine jest offline  
Stary 09.01.2005, 14:37   #74
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez fulmine
a ja kupile miesiac temu LiteOn Double i ma problemy z czytaniem dvd i divx, na filmach dvd co jakis czas sie przycina, a divx po 20 min. wysuwa szuflade z goraca plyta, mozna sie popazyc!!!!! co z tym zrobic, do sklepu w kturym go kupilem mam kilka set kilosow!!!!
A nie masz zbyt gorąco w kompie?

Masz jakąś dodatkową wentylację?

Jaka to obudowa i co jeszcze tam siedzi?

To, że tnie DVD-Video i DivX nie znaczy wcale, że to problem odczytu

Równie dobrze może być to problem kodeków i systemu


Problem z odczytem może być wtedy

Gdy np. napęd męczy się ze skopiowaniem tego Divxowego pliku z napędu avi na dysk twardy

Sprawdź to sobie i zaobserwuj pracę napędu

Problem może być też po stronie złej jakości płyt

I złej jakości na nich nagrania


Z drugiej jednak strony jeżeli to jakaś wada napędu

Nałeżałoby to wymienić

Wcześniej najlepiej jeszcze sprawdzić u kogoś innego na kompie

Jak będzie się zachowywał tam




No i jaki to dokładnie model Litka?
VIZZARD jest offline  
Stary 09.01.2005, 23:26   #75
Grzenia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 2
Grzenia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nag.Lite-on1653s oem

Witam! Wiec do rzeczy chcielem skopiowac sobie film przez alcohola a potem zaczeły sie pojawiac jakies błedy pomozcie.pozdrawiam
Grzenia jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.