Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.06.2008, 17:14   #1
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
LITEON DX-20A3P02C i kontroler USB (speed, NEC, VIA)

Witam

Kupiłem sobie ślicznego zewnętrznego Liteona - aby zainstalować OS na chińskim ThinkPadzie bez wbudowanego napędu.

Na razie podłączyłem napęd do mojego ulubionego stacjonarnego Della, który nie ma USB 2.0

Nero7, TDK DVD+RW 1-4x, 4GB dużych plików i tak:

15:36:03 Pomiar prędkości zakończony: 17.3x (23 995 KB/s)
15:36:04 Rozpoczęto zapis z prędkością 4x (5 540 KB/s)
16:49:28 Zapis z prędkością 4x (5 540 KB/s) zakończony powodzeniem!
16:49:29 Weryfikacja kompilacji


Paliło się z prędkością 800-1050 KB/s, teraz weryfikacja idzie z podobną prędkością - na razie bez błędów.

Pytanie: można tak palić (zakładając, że nie spieszy mi się)? Czy może tak nagrane DVD-R będą do kitu?
Pamiętam, że w czasach Yamaha F1 wyszło tu na forum, że ustawianie prędkości 1x dla CD-R Audio nie ma sensu, za wyjątkiem niektórych markowych płyt dedykowanych do muzyki.

I kolejne pytanie od razu: tak czy siak zamówię te USB 2.0 na PCI. Są jakieś różnice między tymi kontrolerami, chipset NEC czy VIA, czy bez różnicy, brać pierwszy lepszy?
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.06.2008, 17:32   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Tak! Nie!
Ustawianie predkosci i tak zalezy od nagrywarki i plyt. Nie warto wolniej, 4x to optimum dla wiekszosci DVD. Sam pale na FW i USB 8x (dla USB nawet 2.0 to czysta teoria )

Nie ma znaczenia czyj kontroler, wazne zeby dzialal.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 18:24   #3
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Aha, mówisz że "czysta teoria" USB 2.0 , OK Ostatnia moja nagrywarka zewnętrzna to była na SCSI, do USB przyzwyczajam się....

Zafrapował mnie ten komunikat "Rozpoczęto zapis z prędkością 4x" - a dane zapisywane są poniżej 1x (bo interfejs USB ogranicza).

4x to minimalna prędkość tego Liteona , czyli zapewne "kręci" on płytą z odpowiednią prędkością. Ciekawe jak to się ma do wypału na nagrywarce, która pozwala explicite ustawić 1x. Przynajmniej teoretycznie.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 18:36   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
LiteOny to nie jest hiper-super-ultra nagrywarka. IMHO jest dosc kiepska.
Wgraj sobie patch do Nero dla pokazywania aktualnej predkosci.
Teoria USB twierdzi ze transfery ida 480mb/sek, ale to naprawde teoria. (dodatkowo transfery USB sa asymetryczne)
Z punktu widzenia praktyka, dla mnie nie ma predkosc jakiegokolwiek znaczenia (wlaczam i ide na fajke), jak sie nagra to OK! (rzadko nagrywam na USB, jak juz musze to raczej FW)

Edit:
-no wlasnie, mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 21:00   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
[...] mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.
...i przy mniejszym szcz***281;***347;ciu same nieudane wypa***322;y.

U mnie, przy pod***322;***261;czeniu nagrywarki po FW - ***380;adna z wypalonych p***322;yt, niezale***380;nie od marki (verb, sony, benq, plextor itd.), niezale***380;nie od nagrywarki (nec, pionek, litek i bodaj co***347;tam jeszcze) nie przesz***322;a pozytywnie weryfikacji po nagraniu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 21:44   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
...i przy mniejszym szczęściu same nieudane wypały.

U mnie, przy podłączeniu nagrywarki po FW - żadna z wypalonych płyt, niezależnie od marki (verb, sony, benq, plextor itd.), niezależnie od nagrywarki (nec, pionek, litek i bodaj cośtam jeszcze) nie przeszła pozytywnie weryfikacji po nagraniu.
You - bo nagrywarki po FW, nie wali sie w trakcie nagrywania puszka z piwem

A serio:
-na maczku, nigdy nie bylo problemu z nagrywaniem po FW!
Nie robilem tego na PC (bo nie mam potrzeby) ale np. dyski na PC pracuja szybciej i stabilniej na FW niz USB.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 22:34   #7
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Puszk***261;?

W puszce to nie piwo.

Nie jestem idiot***261; - sprz***281;tu nie niszcz***281;, przynajmniej tego, kt***243;ry dzia***322;a.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2008, 23:12   #8
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
LiteOny to nie jest hiper-super-ultra nagrywarka. IMHO jest dosc kiepska.
Już wcale nie ma dobrych nagrywarek ani dobrych płyt.

Cytat:
Wgraj sobie patch do Nero dla pokazywania aktualnej predkosci.
Teoria USB twierdzi ze transfery ida 480mb/sek, ale to naprawde teoria. (dodatkowo transfery USB sa asymetryczne)
Moja wersja Nero chyba nie potrzebuje patcha, pokazuje na oko poprawne wartości.

Cytat:
Z punktu widzenia praktyka, dla mnie nie ma predkosc jakiegokolwiek znaczenia (wlaczam i ide na fajke) (...)
Też palę. Ale prawie tylko przy komputerze - nie wychodzę.

Cytat:
(...) mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.
Ten przepiękny LITEON nie ma FW.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dx-20a3p, lite-on, liteon, usb

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND-2500A czy Liteon 812S Yacho Napędy optyczne DVD 13 15.04.2004 22:10
LiteON 48125S i Nero CD Speed scandisc JaMAz Napędy optyczne CD 5 09.12.2002 23:57
Liteon 401248W a kontroler promise(plyta BxMaster) TVC Napędy optyczne CD 6 22.09.2002 15:50
Liteon 24x i kontroler promise Kubosz Napędy optyczne CD 3 25.07.2002 02:32
HELP! Która lepsza LiteOn, Nec ,LG czy Samsung? beaviso Napędy optyczne CD 23 26.10.2001 10:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.