Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.10.2004, 19:43   #1
golem14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 8
golem14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn SOHW 1633s is dead !!!

LiteOn SOHW 1633s is dead !!!

Witajcie - po raz pierwszy na forum. Nie bede jednak zbyt wylewny jesli chodzi o formule powitania bo mam istotny problem. Probowalem wkleic go na forum wczoraj ale cos mi go chyba zjadlo.

Od 3 dni jestem posiadaczem w/w nagrywarki - niestety nie do konca szczesliwym, a nawet lekko juz wk... "wymieniłem na lepszy model" z LiteOna CDRW 48125s (zdaje sie) wiec wszystkie niedostatki nowej nagrywarki oceniam wzgledem starej. A o co chodzi dokladnie:

I Czas dostępu do danych na plycie jest koszmarnie dlugi. Od chwili wlozenia CDika do wyplucia tych informacji w exploratorze mijaja dluuuugie sekundy. Przez ten czas explorator jakby wisial a nagrywarka zastanawia sie - ruszyc czy nie ruszyc.

II. Problem z odczytem poszczególnych plików z plyty. W chwili gdy odtwarzam mp3ki z plyty ( a raczej usiłuje) nagrywarka: 1.rozkreca sie maksymalnie > 2. znajduje żądany utwór po czym odtwarza jedynie kilka jego sekund bo > 3. rozkreca sie jeszcze bardziej po czym "gubi" mp3ke > 4 . gwałtownie zwalnia i hamuje wydając rozmaite dzwięki i na koncu złowieszczy chrobot (!) i sekwencja zdarzeń startuje od nowa - patrz pkt 1. Muzyka w takim wykonaniu przypomina czkawke przerywaną syczeniem i chrobotaniem LiteOna. jedno wielkie G

III. Objaw , który nazwalem "spoczynkowym szemraniem" a polega to na tym:
wkladam byle jaka plytke do napedu, nawet nie przegladam jej zawartości, nie wlączam exploratora ani zadnego programu ale nagrywarka 1. rozpedza sie max po czym 2 zaczyna stekąć, stukac - dzwiek przypomina glosno chodzacy zegarek tyle ze szybciej, troche jak motor typu choper na wysokich obrotach : cyk cyk cyk...

IV do tego w momencie wypalania procek obciazony jest w jakich 70- 80 %...

Moje pytanie brzmi - czy to jest wszystko normalne mam sie przyzwyczaic, wsadzic stopery w uszy? czy ten typ tak ma Wiem, ze na forum sa fachowcy i osoby, ktore takiego Liteona mają i wdzięczny im bede nawet za dwa slowa porady.

Za bledy merytoryczne z gory przepraszam a o odpowiedz prosze zrozumialą dla humanisty nieinformatyka )))
Na koniec garsc informacji, moze istotnych:
Duron 800MHz, 320MB RAM, plyta ASUS A7V, nagrywarka jest na Master

pozdr. golem14
golem14 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2004, 19:46   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a jak u ciebie z dma ?

sprawdz jak masz ustawione
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:55
zorg jest offline  
Stary 31.10.2004, 19:51   #3
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
i czy masz aspi zainstalowane
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline  
Stary 31.10.2004, 19:56   #4
golem14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 8
golem14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podstawowy kanał IDE : urządzenie główne i podrzedne: DMA jezeli dostepne i bierzący tryb transf: DMA
Pomocniczy kanał IDE: urz główne i podrzedne: tylko PIO

dzieki za szybkie zainteresowanie
golem14 jest offline  
Stary 31.10.2004, 20:01   #5
golem14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 8
golem14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ASPI32.SYS 4.71.2
WOWPOST.EXE 4.6 (1021)
WINASPI.DLL 4.6 (1021)
WNASPI32.DLL 4.71.2

- to wypluwa aspichk.exe ( po wymontowaniu starego LiteOna 48125 Aspi nie zmienialem, nic w zasadzie nie robilem tylko starą oddalem i szarpnolem sie na nowy "cud techniki")
golem14 jest offline  
Stary 31.10.2004, 20:11   #6
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no to aspi odpada zostaje dma - narazie
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline  
Stary 31.10.2004, 20:23   #7
kamoreks
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 51
kamoreks w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co to są te asi i dma?
__________________
Liteon 1633s@1653s
kamoreks jest offline  
Stary 31.10.2004, 22:10   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez golem14
Podstawowy kanał IDE : urządzenie główne i podrzedne: DMA jezeli dostepne i bierzący tryb transf: DMA
Pomocniczy kanał IDE: urz główne i podrzedne: tylko PIO

dzieki za szybkie zainteresowanie
A tak z głupia frant

Zobacz TU

Oraz TU
VIZZARD jest offline  
Stary 02.11.2004, 17:16   #9
Nitro_67
Litek_killer
 
Avatar użytkownika Nitro_67
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 17
Nitro_67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez golem14
LiteOn SOHW 1633s is dead !!!

Witajcie - po raz pierwszy na forum. Nie bede jednak zbyt wylewny jesli chodzi o formule powitania bo mam istotny problem. Probowalem wkleic go na forum wczoraj ale cos mi go chyba zjadlo.

...

Na koniec garsc informacji, moze istotnych:
Duron 800MHz, 320MB RAM, plyta ASUS A7V, nagrywarka jest na Master

pozdr. golem14
A nagrywa ten litek plyty dvd wszelkiej postaci? Miałem ten sam problem (identyczny) ale nagrywarka nie potrafila nagrac plyt dvd natomiast cd nagrywala miodnie, zanioslem do serwisu, okazalo sie ze zje.... .znaczy uszkodzodzona no i teraz czekam az wroci. Zobaczymy co panowie serwisanci zdzialaja.
Nitro_67 jest offline  
Stary 04.11.2004, 23:12   #10
golem14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 8
golem14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Nitro_67]A nagrywa ten litek plyty dvd wszelkiej postaci? Miałem ten sam problem (identyczny) ale nagrywarka nie potrafila nagrac plyt dvd natomiast cd nagrywala miodnie, zanioslem do serwisu, okazalo sie ze zje.... .


Nie powiem, przerazilo mnie troche to co piszesz. Zaczynam nabierac coraz wiekszych podejrzen co do prawidlowego funkcjonowania nagrywarki tym bardziej ze skrupulatnie wykonalem wszystkie zalecenia Vizzarda - odinstalowalem kanal IDE, ASPI, wszystkie pgoramy do nagrywania po czym wszystko zaladowalem na nowo i .... dupa. Najbardziej wkurza mnie to gubienie ściezek i odtawrzanie utworow => czkawka. Co do nagrywania DVD to jeszcze nie probowalem, nagrywarka jest nowa i smierdzi jeszcze fabryka. CD narazie pali skutecznie. Szlag mnie trafia, naprawde zaczynam zalowac zakupu - dalem sie podpuścic durnemu subiektowi.
golem14 jest offline  
Stary 04.11.2004, 23:32   #11
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A te płytki to jakich firm?

I czy w innym napędzie idą bez problemów?

Ale jeszcze raz:

Cytat:
Napisany przez golem14
nagrywarka jest na Master
i

Cytat:
Napisany przez golem14
Pomocniczy kanał IDE: urz główne i podrzedne: tylko PIO
Z tego wynika, że masz nagrywarkę na Secondary IDE Master

I tam jest ustawione PIO, a powinno być DMA

Chyba, że źle rozumuję


Podaj dokładny konfig

Primary IDE Master:

Primary IDE Slave:

Secondary IDE Master:

Secondary IDE Slave:

VIZZARD jest offline  
Stary 04.11.2004, 23:55   #12
tkkaras
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Posty: 6
tkkaras w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mialem ten sam problem
ale wystarczylo wgranie nowego biosu i wszystko jest ok
najnowszy bios to BSOK dostepny jest na stronie glownej cdrinfo.pl
narazie
daj znac na gg czy pomoglo 3108893
tkkaras jest offline  
Stary 05.11.2004, 00:40   #13
golem14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2004
Posty: 8
golem14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ponownie

tak siedze w nocy i spac przez tą nagryware nie moge. I widze ze nie tylko ja )

Otóz po kilku de- i re- instalacjach nagrywarka aktualnie jest na master i ustawiona na DMA a dokladnie wyglada to tak:

Primary IDE Master: (bieżący tryb) Ultra DMA tryb 4
Primary Slave -brak

Secondary IDE Master: Ultra DMA tryb 4
Secondary slave: tylko PIO

(swoja drogą, nie ma jakis programów do zrobienia screenu z obrazu na monitorze?)

Odpowiedz na drugie pytanie: - plytki DYSAN, no moze nie te z najwyzszej pulki, palone na bodajze 12x na LiteOn 48125s(?)

Ale mało tego..
Podczas tej bezsennej nocy zabralem sie za testowanie nagrywarki - przede wszystkim plyt cdr ostatnio na niej wypalonych. Wchodze do Nero Cd-dvd Speed i ...nic nie moge zrobic. pojawia sie komunikat: " logical unit communication crc error "
Tym razem leze juz na siedzaco. Królestwo za wytłumaczenie tych zjawisk.
golem14 jest offline  
Stary 05.11.2004, 06:20   #14
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
program do robienia screenow hmmmmm...

klawisz "Print screen" i pozniej wklejsz go do jakiegos programu do obrobki grafiki, nawet zwyklego tego Painta z windowsa.

co do Nagrywarki sprobuj podlaczyc ja na tasme 80-cio zylowa i wtedy dac nam znac co i jak

jesli to nie pomoze to wywal ja na gwarancje i maja ci oddac nowa
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 05.11.2004, 07:30   #15
neoed
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2004
Posty: 24
neoed w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Golem14.powiedz jakie urządzenia masz podpięte do poszczególnych kanałów IDE i w jakim trybie działają?
neoed jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.