Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.11.2004, 10:19   #346
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Przy zainstalowanych IDE SW w ogóle nie można odpalić kProba Chyba, że te nowe 5.10 to umożliwiają Przy zainstalowanych poprzednich wersjach IDE SW Tam, gdzie podany jest konfig podpięcia napędu do kanałów IDE Nie było identyfikacji i nazw napędów - tylko same symbole w stylu 1-0-0-0 Czy tobie na nForce2 drivers 5.10 kProbe działa?
Dzialac bedzie na kazdym sterowiniku do nforce2 w kazdej wersji z kazdym IDE SW. Wystarczy zainstalowac ForceASPI 1.8 i do katalogu z KProbe skopiowac plik "WNASPI32.DLL" z Nero (//program files/ahead/nero/), lub sam plik sciganac ze strony www.nero.com i bedzie dzialao.

A z tymi szpilami to ewidetnie wina KProbe bo w Nero CDSpeed2000 takie szpilki sie nie pojawiaja. Zreszta chlopaki na cdfreaks.com pisali zeby sie tym nie przejmowac ;)

Wiec wniosek taki: KProbe zle radzi sobie z chipsetami nforce a a ASPI Adaptec-a nie radza sobie z IDE SW nVidii :-\

Ostatnio zmieniany przez XSzuflaX : 05.11.2004 o godz. 10:22
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.11.2004, 10:56   #347
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez XSzuflaX
Wystarczy zainstalowac ForceASPI 1.8 i do katalogu z KProbe skopiowac plik "WNASPI32.DLL" z Nero
To po co w takim razie instalować Aspi bo nie bardzo rozumię?

--
Pzdr. Sławek

BTW. Do slawkaj (i oczywiście do wszystkich) - mam do Ciebie wielką prośbę: czy mogłbyś wypalić kilka CDR'ów na 1633 z prędkością 48? Mam znów problem, bo aktualnie mam 1633 i Nec 3500. Do poniedziałku muszę wybrać jedną z nich. Już byłem skłonny zostawić 1633 (w końcu mogę potestować ) ale właśnie z CDR mam problem. Do x16 wszytko cacy a powyżej tragedia - nagrywa się pięknie a czytać już nie bardzo. Sporo błedów (scan disk) transfer kaszana a quality to już nawet nie mówię... Ja to muszę zawsze mieć pod górę No i teraz nie wiem co zostawić? Ogólnie jak dla mnie to Nec nagrywa lepiej na tańszych płytkach DVD a na lepszych (u mnie) Litek ... No i gdyby nie te CDR to miałbym jasność - Litek
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 11:10   #348
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
To po co w takim razie instalować Aspi bo nie bardzo rozumię?
Chyba tylko dla innych programów z ASPI korzystających

Bo w przeciwnym razie - faktycznie - było by to bez sensu
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 11:18   #349
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Chyba tylko dla innych programów z ASPI korzystających

Bo w przeciwnym razie - faktycznie - było by to bez sensu
No właśnie - też tak myślę
Ja tam nie instaluję nigdy Aspi i nie narzekam - no chyba, że powiecie teraz, że te CDR'y to dlatego ... A z KProbe (i pozostałymi) robię j/w i działa. No tak, ale ja mam NForce 3 i SW i on jest beeee i muszę z tym jakoś żyć

--
Pzdr. Sławek

Ostatnio zmieniany przez Vosh : 05.11.2004 o godz. 11:24
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 14:26   #350
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
To po co w takim razie instalować Aspi bo nie bardzo rozumię?
Bo sam plik z Nero musi chyba miec jeszcze podkladke w postaci pliku ASPI32.sys ktory juz jest tylko w ForceASPI 1.8. Jednak nie probowalem odinstalowac ForceASPI 1.8 i probowac na samym ASPI z Nero. Powod : Trace kolejki w eMule ;))))) przy tych ciaglych restartach.

Ps.: Aktualnie kozystam z Force ASPI 1.8; nForec Drivers 5.10 int (bez IDE SW); Sterownikow IDE Od M$-a. Poczytalem na roznych grupach i pisali tam ludzie ze szybciej im ripuje DVD i pozatym na IDE SW nie dziala "chkdsk" po restarcie kompa pojawiaja sie BSOD-y i trezba szybko spacje naciskac ;))) zeby chkdsk anulowac.
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 14:38   #351
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
... Ja tam nie instaluję nigdy Aspi i nie narzekam - no chyba, że powiecie teraz, że te CDR'y to dlatego ...
Wlansie pewnie dlatego gdyz ja na LiteOn SOHW 1633S (BS0K) + omni i reset EEMPROMU pale plytki CD-R

Esperanza; Platinum, Hawk. Wszystkie zieloniutkie nawet palone x48. Normalnie pale x24 najlepsze efekty C2 nigdy nie ma a c1 tez jak na lekarstwo. Dowod w zalaczniku.

Cytat:
Napisany przez Vosh
A z KProbe (i pozostałymi) robię j/w i działa. No tak, ale ja mam NForce 3 i SW i on jest beeee i muszę z tym jakoś żyć
Mozna go samego odinstalowac w dodaj/usun programy ja tak wlansie zrobilem.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A@Sony DW-22A@Memorex F16@Teac DV-W516G-lite-on_dvdrw_sohw-1633s_bs0k_platinium_-fornet-kprobe-x16.jpeg  
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 18:08   #352
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A tu jeszcze jeden wykresik dla Vosh-a. CDSpeed2000 3.42 PL
Plyta TDK D-View audio palone x8
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A@Sony DW-22A@Memorex F16@Teac DV-W516G-lite-on_dvdrw_sohw-1633s_bs0k_tdk_d-view.jpeg  
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 20:38   #353
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez XSzuflaX
Bo sam plik z Nero musi chyba miec jeszcze podkladke w postaci pliku ASPI32.sys ktory juz jest tylko w ForceASPI 1.8. Jednak nie probowalem odinstalowac ForceASPI 1.8 i probowac na samym ASPI z Nero. Powod : Trace kolejki w eMule )))) przy tych ciaglych restartach.

Ps.: Aktualnie kozystam z Force ASPI 1.8; nForec Drivers 5.10 int (bez IDE SW); Sterownikow IDE Od M$-a. Poczytalem na roznych grupach i pisali tam ludzie ze szybciej im ripuje DVD i pozatym na IDE SW nie dziala "chkdsk" po restarcie kompa pojawiaja sie BSOD-y i trezba szybko spacje naciskac )) zeby chkdsk anulowac.
Nie musi - sprawdź sam (jak Ci się np. mułek wyłoży - czego Ci oczywiście nie życzę ). Co do ripowania nie wiem - nie zauważyłem żeby było wolno A tego z chkdsk to w ogóle nie kumam .... a BSOD-a to ja widziałem tylko na obrazkach w necie a tak poważnie to chyba z rok temu...
Dzięki za wykresik - jest git
Co do audio to pisałem, że do prędkości x16 jest super - tylko powyżej kicha ;(
Jutro sprawdzę (tak dla świętego spokoju) IDE SW i dam znać, czy coś się zmieniło.

--
Pzdr. Slawek
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 21:49   #354
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
A tego z chkdsk to w ogóle nie kumam .... a BSOD-a to ja widziałem tylko na obrazkach w necie :) a tak poważnie to chyba z rok temu...
Moze troche lakonicznie opisalem. Sytuacja jest taka Windows XP na partycji NTFS. Wpisuje komende chkdsk x: /f i pojawia sie komunikat ze dysk bedzie sprawdzony przy nastepnym ladowniau sys-a. I po restarcie jak inicjuje sie chkdsk.exe to co: BSOD gdyz sterownik IDE SW nie jest do konca zaladowany. Gdy odinstaluje IDE SW nie ma takiego probelmu. A innych BOSD tez nie widuje.

Ale zdaje sie ze to OT ;)

Ps.: Mule mod Xlillo nigdy jeszcze mi sie nie wywalil.
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 21:51   #355
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
BTW. Do slawkaj - mam do Ciebie wielką prośbę: czy mogłbyś wypalić kilka CDR'ów na 1633 z prędkością 48? Mam znów problem, bo aktualnie mam 1633 i Nec 3500.
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=31

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 22:50   #356
uses
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 1
uses w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Bardzo mi się podobają umieszczane w tym temacie wykresy. Dzisiaj kupiłem bohaterkę tego tematu czyli nagrywarkę 1633S i moje wyniki troszkę się różnią od waszych.



Powyższe zdjęcie płytka polecona mi w sklepie DVD-R OMEGA x4 .Więcej wykresików nie ma sensu zamieszczać ale na DVD-RW CREATION śr PI=40 PIF 1.5 a na DVD-R VERBATIM x4 PI=270 PIF=2.4. I teraz moje pytanie do Was - jakie kroki powinienem podjąc by mieć podobne wyniki do waszych ?? Zaznacze, że jestem zielony jeżeli chodzi o palenie DVD. Bios w nagrywarce był BSOC ale zmiana na BSOK nic nie dała jeżeli chodzi o te wyniki. Płytki chodzą bez problemu tzn nie ma błedów odczytu a czasy dostępu są w normie.

Z góry dzieki za komentarze do tego!!
uses jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 23:30   #357
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez uses
Witam

Bardzo mi się podobają umieszczane w tym temacie wykresy. Dzisiaj kupiłem bohaterkę tego tematu czyli nagrywarkę 1633S i moje wyniki troszkę się różnią od waszych.



Powyższe zdjęcie płytka polecona mi w sklepie DVD-R OMEGA x4 .Więcej wykresików nie ma sensu zamieszczać ale na DVD-RW CREATION śr PI=40 PIF 1.5 a na DVD-R VERBATIM x4 PI=270 PIF=2.4. I teraz moje pytanie do Was - jakie kroki powinienem podjąc by mieć podobne wyniki do waszych ?? Zaznacze, że jestem zielony jeżeli chodzi o palenie DVD. Bios w nagrywarce był BSOC ale zmiana na BSOK nic nie dała jeżeli chodzi o te wyniki. Płytki chodzą bez problemu tzn nie ma błedów odczytu a czasy dostępu są w normie.

Z góry dzieki za komentarze do tego!!
Płyty, płyty, płyty ...

Verbatim, TDK, Dysan, itp.

Sprawdź zresztą na forum
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 06:35   #358
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fakt - przeoczyłem. Dzięki. Co do meritum sprawy to postawiłem wczoraj "obok" czysty, świeży system, bez IDE SW, nawet Aspi zasinstalowałem i tak jak myślałem - żadnej poprawy
Zaczyna mnie to drażnić
Coraz bardziej skłaniam się jednak ku N3500 (chyba)
Zwłaszcza, że ten ostatni pali Platinium DVD+R x8 z prędkością x12 i to całkiem nieźle ...
No chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Biosów od Sony i Memorexa też już próbowalem - dalej kicha

--
Pzdr. Sławek

Ostatnio zmieniany przez Vosh : 06.11.2004 o godz. 09:51
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 09:50   #359
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK znalazłem
Winny okazuje się być ........... tryb UDMA 4 ...
Taśma oczywiście 66/133. Po ręcznym ustawieniu na UDMA 2 wszystko jest OK Tzn. nie do końca... bo odczyt zasadniczo jest lepszy w UDMA 4...

Dziwna jakaś ta palarka ... chyba jednak zostawię sobie Neca - doradźcie PLEASE!

--
Pzdr. Sławek
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 14:54   #360
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
OK znalazłem :peace:
Taśma oczywiście 66/133. Po ręcznym ustawieniu na UDMA 2 wszystko jest OK :) Tzn. nie do końca... bo odczyt zasadniczo jest lepszy w UDMA 4...
Moze tasma 80 sie ulamala i jest poprostu zwalona sproboj z inna tasma jaks dobra. Ja mialem podobny patent na starym Teacu x 8 losowo robil blad na plycie a w skanach Nero CDSpeed2000 byly w tych miejscach czerwone kropki.
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.