Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.09.2004, 19:47   #46
bibok11
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 11.09.2004
Posty: 88
bibok11 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Slawekj mam pare pytan odnosnie testow ktore przeprowadzasz:

1.czy po nagraniu plytki na danym biosie sprawdzasz go na tym samym (np nagrywasz na sony 710 i sprawdzasz na sony 710) czy nagrywasz na roznych biosach a odczytujesz wszystkie na jednym (nagrywasz na 4 roznych a odczytujesz np na biosie liteona ) ? Ja zrobilem taki test nagralem na sony 710 tdk 8x i odczytywalem potem liteonem 1633 i teac 516 i byly bardzo duze roznice na niekorzysc teaca czy liteon zaniza wynik czy teac zawyza ?(jak dojde do tego jak tu sie wkleja jpg to wrzuce wyniki )
2.Z odczytow ktore robisz w nero widze ze max odczyt na koncu plyty wynosi 8X a ja jak robilem testy na pelnej plycie to mam ponad 12 dlaczego takie cos ?
3.Czy teac (zobacz w menadzeze urzadzen) dziala ci w trybie ultra dma 2 ? bo mi tak dzialal i w testach nero tryb burst tak jak ty mialem 23 mega transfer (zanic go nie moglem przestawic na ultra dma 4 ) A sony 710 i liteon 1633 dzialaja w trybie dma 4 i w testach burst mam 33 mega czy to moze miec jakies znaczenie przy wypalaniu ?

I jeszcze jeden pomysl mi wpadl odnosnie testow jak sprawdzic poprawnosc korekcji bledow tych 4 roznych biosow ? bo wymyslilem cos takiego nagralem plytke 8x + platinum z szybkoscia 16 x i duzo bledow powstalo i teraz testuje na tych roznych biosach test transferu i rozne wyniki mam. czy w ten sposob testuje korekcje bledow ? czy trzeba porysowac plyte zeby to sprawdzic ?

I prosze powiedzcie mi jak tu sie wstawia wyniki (jpg) to powstawiam i bedziemy porownywac
bibok11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.09.2004, 21:08   #47
PI7er
Liteon 1213@1633
 
Avatar użytkownika PI7er
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 96
PI7er zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Na stronie codeguys.rpc1.org biosy które wgrywam są zaznaczone tylko do 1633S. Może dlatego napęd nie pali. Tak miałem przy wgraniu biosu VS0A od 832S do 812S. Czytał poprawnie ale nie nagrywał płytek +-R x4. Z tego wynika, że napęd 1213S nie jest identyczny jak 1633S. U mnie wszystkie biosy działają prawidłowo na 1633S.
SLAWEK, myslisz ze jak wgram zmodyfikowany eprom przez zebre to bede mogl wgrac bios od teaca ?
__________________
Selekcjonowane pamieci, C2D 3.3GHz-3.5GHz info na PW, MAIL
PI7er jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.09.2004, 21:27   #48
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bibok11
Slawekj mam pare pytan odnosnie testow ktore przeprowadzasz:

1.czy po nagraniu plytki na danym biosie sprawdzasz go na tym samym (np nagrywasz na sony 710 i sprawdzasz na sony 710) czy nagrywasz na roznych biosach a odczytujesz wszystkie na jednym (nagrywasz na 4 roznych a odczytujesz np na biosie liteona ) ? Ja zrobilem taki test nagralem na sony 710 tdk 8x i odczytywalem potem liteonem 1633 i teac 516 i byly bardzo duze roznice na niekorzysc teaca czy liteon zaniza wynik czy teac zawyza ?(jak dojde do tego jak tu sie wkleja jpg to wrzuce wyniki )
2.Z odczytow ktore robisz w nero widze ze max odczyt na koncu plyty wynosi 8X a ja jak robilem testy na pelnej plycie to mam ponad 12 dlaczego takie cos ?
3.Czy teac (zobacz w menadzeze urzadzen) dziala ci w trybie ultra dma 2 ? bo mi tak dzialal i w testach nero tryb burst tak jak ty mialem 23 mega transfer (zanic go nie moglem przestawic na ultra dma 4 ) A sony 710 i liteon 1633 dzialaja w trybie dma 4 i w testach burst mam 33 mega czy to moze miec jakies znaczenie przy wypalaniu ?

I jeszcze jeden pomysl mi wpadl odnosnie testow jak sprawdzic poprawnosc korekcji bledow tych 4 roznych biosow ? bo wymyslilem cos takiego nagralem plytke 8x + platinum z szybkoscia 16 x i duzo bledow powstalo i teraz testuje na tych roznych biosach test transferu i rozne wyniki mam. czy w ten sposob testuje korekcje bledow ? czy trzeba porysowac plyte zeby to sprawdzic ?

I prosze powiedzcie mi jak tu sie wstawia wyniki (jpg) to powstawiam i bedziemy porownywac

Nagrywam cały czas tym samym plikiem ISO na kolejnych biosach i sprawdzam na tych samych biosach co nagrywam.
Dopiero teraz jak zwróciłeś uwagę na transfer w trybie burst sprawdziłem że mam 40 żyłową taśmę do napędu dlatego mam taki transfer. Za to duże dzięki. Jak wymienie taśmę to sprawdzę transfery na kolejnych biosach. A transfer czym większy tym lepszy.

Oczywiście sprawdzając płytkę z dużą ilością błędów w Nero na kolejnych biosach można w ten sposób ustalić który ma lepszą korekcje błędów. O tym też myślałem.

Wykresy wstawiasz po naciśnięciu zaawansowane --> zarządzanie załącznikami.
Maksymalna wielkość obrazu to 640x480. Kprobe ma wielkość 572x636. Ja zmniejszam w Paint Shop Pro zachowując proporcje do 409x480. Obraz Nero nie trzeba zmieniać.


Cytat:
Napisany przez PI7er
SLAWEK, myslisz ze jak wgram zmodyfikowany eprom przez zebre to bede mogl wgrac bios od teaca ?
Wgrałem zmodyfikowany eeprom przez kolegę Zebra do swojej 812S@832S. I nic nie pomogło. Dalej były problemy z nagrywaniem na VS0A na płytkach +-R x4. W tym przypadku nie znam odpowiedzi. Przypuszczam, że problem pozostanie bo modyfikacja daje te same sumy kontrolne a nie zmienia ustawień biosu. Moje poprzednie doświadczenie to potwierdza. Ale trzeba spróbować.


Platinum +R x4 palony x4 na LiteOn SOHW-1633S@Teac DV-W516G



I dla porównania ta sama płytka palona na biosie Teac'a a sprawdzana teraz na biosie LiteOn'a.



Wyniki praktycznie identyczne, róźnice w granicach błędu.

Platinum +R x4 palony x4 na LiteOn SOHW-1633S na biosie BS0C po zmianie taśmy na 80 żyłową.





Transfer w trybie burst teraz 33MB/s i użycie procesora znacznie zmalało. Również suma błędów PI zmalała o 17%.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:50
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 09:38   #49
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
...

Platinum +R x4 palony x4 na LiteOn SOHW-1633S@Teac DV-W516G

...

I dla porównania ta sama płytka palona na biosie Teac'a a sprawdzana teraz na biosie LiteOn'a.

...

Wyniki praktycznie identyczne, róźnice w garnicach błędu.

Ale chyba zdajesz sobie sprawe ze z tego ze na jakies plycie nie widac roznicy nie wynika ze na wszystkich nie widac ?? Tak samo z tego ze sprawdzanie KProbem daje na jednej plycie powtarzalne wyniki nie wynika ze bedzie tak na kazdej. Zreszta kontrprzykladow bylo juz mnostwo ... (nie mowiac o tym co pisal kolega).

A jezeli chodzi o to czy teac zawyza czy liteon zaniza, to bez watpienia liteon zaniza. Nie wiem czy zwrociliscie uwage ale w powaznych recenzjach robi sie testy na 811s ktory jest najbardziej krytyczny jezeli chodzi o wyniki.

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 23.09.2004 o godz. 09:41
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 10:08   #50
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Ale chyba zdajesz sobie sprawe ze z tego ze na jakies plycie nie widac roznicy nie wynika ze na wszystkich nie widac ?? Tak samo z tego ze sprawdzanie KProbem daje na jednej plycie powtarzalne wyniki nie wynika ze bedzie tak na kazdej. Zreszta kontrprzykladow bylo juz mnostwo ... (nie mowiac o tym co pisal kolega).

A jezeli chodzi o to czy teac zawyza czy liteon zaniza, to bez watpienia liteon zaniza. Nie wiem czy zwrociliscie uwage ale w powaznych recenzjach robi sie testy na 811s ktory jest najbardziej krytyczny jezeli chodzi o wyniki.
Staram się robić testy dokładnie, więc nagrywam na tych samych nośnikach tym samym plikiem ISO. Testy są robione na tym samym sprzęcie, oprogramowaniu i napędzie, zmieniam tylko biosy. Już dokładniej chyba nie można. A wyniki jak widać. Dla mnie mimo wielu opinii te wyniki są miarodajne.
Oczywiście porównując różne wykresy i wyniki na Forum różnice są znaczne, myślę że wynikają z różnych konfiguracji itd.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 10:13   #51
dexu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 9
dexu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Mam pytanie: Właśnie kupiłem ten napęd (SOHW-1633S) i po włożeniu i odpaleniu w biosie wyskoczył komunikat że powinienem ją podłączyć do 80 pinowego kabla tak jak dysk :/ Czy tak rzeczywiście powinno być

Pozdrawiam
Michał.
dexu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 10:50   #52
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Testy są robione na tym samym sprzęcie, oprogramowaniu i napędzie, zmieniam tylko biosy. Już dokładniej chyba nie można. A wyniki jak widać. Dla mnie mimo wielu opinii te wyniki są miarodajne ...
Pewnie pamietasz ze w tym miejscu http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...&page=12&pp=15 jeszcze niedawno byly wyniki (teraz usuniete przez autora, ale mysle ze je pamietasz) w ktorych na jednym BIOSie wynik byl ok 1000 PI a na drugim ok 10 PI na tej samej plycie. Jezeli uwazasz ze takie roznice sa dokladne i miarodajne to dlaczego zwracasz uwage na roznice rzedu 20 PI ??

Co do kabla 40 i 80 zylowego, to nie wiem jak technicznie mialoby poprawic zastosowanie kabla 80 zylowego przy transwerze max UDMA2 (UDMA33).
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 11:03   #53
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez dexu
Witam,

Mam pytanie: Właśnie kupiłem ten napęd (SOHW-1633S) i po włożeniu i odpaleniu w biosie wyskoczył komunikat że powinienem ją podłączyć do 80 pinowego kabla tak jak dysk :/ Czy tak rzeczywiście powinno być

Pozdrawiam
Michał.
Ja nie zwróciłem na to uwagi i transfer przy 40 żyłowym miałem 23MB/s. Przy 80 żyłowym transfer jest 33MB/s. LiteOn 1633S pracuje w trybie UDMA 4. Należy zmienić. Będzie to miało znaczenie przy nagrywaniu przy wyższych prędkościach.
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Pewnie pamietasz ze w tym miejscu http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...&page=12&pp=15 jeszcze niedawno byly wyniki (teraz usuniete przez autora, ale mysle ze je pamietasz) w ktorych na jednym BIOSie wynik byl ok 1000 PI a na drugim ok 10 PI na tej samej plycie. Jezeli uwazasz ze takie roznice sa dokladne i miarodajne to dlaczego zwracasz uwage na roznice rzedu 20 PI ??
Na Forum są różne testy i wyniki, często bardzo rozbieżne, to prawda. Jednak nie mam pewności czy przy testowaniu postępowano podobnie jak ja to robię. Dlatego postanowiłem zrobić całą serie testów, i te wyniki są dla mnie całkowicie prawdziwe. Nie zależy mi na zawyżaniu czy obniżaniu wyników. Takie jak wychodzą na wykresach, takie przedstawiam. Chcę poznać prawdę, bo jak Wiesz co napęd i płyta to zmienne opinie. Myślę, że to dobra droga.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 23.09.2004 o godz. 12:06
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 13:46   #54
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie no wiesz - ja sie ciesze ze znowu pojawiaja sie takie tematy zamiast gadania o jakis p1erdolach, ale przestrzegam cie przed jednym - jak dobrze zrozumialem chodzi Ci glownie o test zapisu na roznych FW. Tylko jest takie jedno 'ale' robiaz takie testy testujesz zapis i odczyt naraz. Co za tym idzie - 2 identyczne wyniki moga znaczyc : ten firmware nagrywa tak samo i odczytuje tak samo jak drugi LUB ten firmware zapisuje gorzej lecz odczytuje lepiej od drugiego (ew. na odwrot) -> wyniki sa podobne, ale nie wychwycilismy tego co trzeba. Jest jednak male pocieszenia w wiekszosci wypadkow bedzie pewnie sytuacja pierwsza - czyli ten sam wynik powoduje ten sam odczyt i ten sam zapis, ale tak nie musi byc. Tak samo sprawa wyglada z testowaniem plyt DVD w Kprobie. Tak naprawde wybierajac 6x 8x czy nawet MAX w kprobie w wiekszosci przypadkow nie uzyskamy razaco roznych wynikow, ale ze wzgledu na to zeby zachowac wzgledna powtarzalnosc wynikow przyjelo sie cos takiego ze ustwiamy predkosc 4x, choc w CDRach obowiazuje nadal testowanie na MAX speed lub z ustalona wysoko na poziomie min. 40-48x.

Takze to wszystko zalezy jak dokladne wyniki chcemy uzykac. Wydawalo mi sie ze tobie chodzi o 'wysrobowane' wyniki do ktorych co prawda ja nie przywiazuje wiekszej wagi ale rozumiem ze kogos moze to zajmowac. Niestety testy na roznych BIOSach tego nie zapewniaja w 100%.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2004, 17:39   #55
PI7er
Liteon 1213@1633
 
Avatar użytkownika PI7er
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 96
PI7er zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ukazal sie nowy biosik do 1633 BS0G, testowal ktos ?
__________________
Selekcjonowane pamieci, C2D 3.3GHz-3.5GHz info na PW, MAIL
PI7er jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 17:42   #56
PI7er
Liteon 1213@1633
 
Avatar użytkownika PI7er
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 96
PI7er zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest nowy biosik memorexa, mi narazie najlepiej pali
__________________
Selekcjonowane pamieci, C2D 3.3GHz-3.5GHz info na PW, MAIL
PI7er jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 22:37   #57
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kompletny test Platinum x8 +R palony x8 tym samym plikiem ISO 4,35GB.

LiteOn SOHW-1633S na biosie LiteOn'a BS0C




LiteOn SOHW-1633S na biosie codeguys BS0G mod omnipatcher 1.3.12




LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A na biosie BY01 mod omnipatcher 1.3.12




Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:50
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 22:45   #58
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ladnie
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 22:47   #59
dexu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 9
dexu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>

Ostatnio zmieniany przez dexu : 28.09.2004 o godz. 23:12
dexu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 22:52   #60
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
C.d. testów Platinum x8 +R palony x8

LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A na biosie BY01 mod omnipatcher 1.3.12



LiteOn SOHW-1633S@Teac DV-W516G na biosie B4S2 mod omnipatcher 1.3.12




LiteOn SOHW-1633S@Memorex F16 na nowym biosie BWSE mod omnipatcher 1.3.12




W tym teście najlepszy okazał się LiteOn SOHW-1633S@Memorex F16 na nowym biosie BWSE. Najmniejsza ilość błędów, czasy dostępu i użycie procesora. Najgorzej wypadł LiteOn SOHW-1633S na oryginalnym biosie BS0C.
Nieco słabsze wyniki biosu Teac'a od biosu Memorex'a to zasługa obsługi tylko UDMA 2. Ale i tak wynik testu lepszy od biosu LiteOn'a.

Po tym teście pozostaje przy nowym biosie BWSE Memorex'a F16.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:50
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.