Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.10.2004, 17:15   #76
TanSid
Bywalec
 
Avatar użytkownika TanSid
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Posty: 29
TanSid w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wgralem zmodyfikowany bios jak pokazal Slawekj wyzej. jednak na testowej plycie Verbatim +RW. Wyszedl rezultat znacznie gorszy niz na bios oryginalnym wersji "C".
Teraz bede testowal tensam bios memmorex, ale bez zmiany strategi zapisu.

Jaki jest najnowszy bios oryginalny do 1633? gdzie go znajde? Na stronie cdrinfo jest tylko C.
TanSid jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.10.2004, 17:22   #77
bibok11
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 11.09.2004
Posty: 88
bibok11 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No zszokowany jestem jakoscia tego biosu memorexa. Najgorsze badziewie gigamaster 1 zl za plytke a tak spalil. Palilem tez sony ale niema porownania.

Ale ma chyba 1 wade niechce mi nagrywac esperanz 4x + blad kalibracji mocy lasera wyskakuje ciagle. Slawekj tobie nagrywa esperanzy ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A@Sony DW-22A@Memorex F16@Teac DV-W516G-gigamaster4xneromemorex1.jpg   LiteOn SOHW-1633S@Sony DRU-710A@Sony DW-22A@Memorex F16@Teac DV-W516G-gigamaster4xnerosony710a1.jpg  
bibok11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 17:26   #78
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez TanSid
Wgralem zmodyfikowany bios jak pokazal Slawekj wyzej. jednak na testowej plycie Verbatim +RW. Wyszedl rezultat znacznie gorszy niz na bios oryginalnym wersji "C".
Teraz bede testowal tensam bios memmorex, ale bez zmiany strategi zapisu.

Jaki jest najnowszy bios oryginalny do 1633? gdzie go znajde? Na stronie cdrinfo jest tylko C.
Zmianę strategii zapisu dobiera się do wybranego nośnika. Ja wypalam na Ricoh'u 01 +R tj. TDK, SONY, Platinum i dlatego z pośród wielu zapisanych w biosie strategii zapisu poprzez nagrywanie kolejnymi na tym samym nośniku ustaliłem, że Litek 1633S@MemorexF16 wypala Ricoh'a 01+R najlepiej strategią zapisu MCC /003/00 +R.
I tylko w tym przypadku nastąpi poprawa zapisu. Przy płytkach + i - RW nie można zmienić strategii zapisu.

Oryginalne biosy do LiteOn'a:
http://www.liteonit.com/ODD/English/...e_dvd%20rw.asp

modowane codeguys:
http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

Cytat:
Napisany przez bibok11
Ale ma chyba 1 wade niechce mi nagrywac esperanz 4x + blad kalibracji mocy lasera wyskakuje ciagle. Slawekj tobie nagrywa esperanzy ?
Można nagrać na każdym biosie używając DVD Decryptera z ustawieniem na max. Nero jest zbyt rygorystyczne. Esperanza 1-4x nie trzyma parametrów zapisu x4.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 05.10.2004 o godz. 08:04
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 18:49   #79
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Można nagrać na każdym biosie używając DVD Decryptera z ustawieniem na max. Nero jest zbyt rygorystyczne. Esperanza 1-4x nie trzyma parametrów zapisu x4.
A skad masz te rewelacje ze Espa nie 'nie trzyma parametrów zapisu x4'. Ja nagrywam minusy (4x) czasami nawet 6x a inni wypalaja plusy (4x) nawet z 8x i jakos trzyma parametry !!!
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 19:03   #80
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
A skad masz te rewelacje ze Espa nie 'nie trzyma parametrów zapisu x4'. Ja nagrywam minusy (4x) czasami nawet 6x a inni wypalaja plusy (4x) nawet z 8x i jakos trzyma parametry !!!
Płytka płytce nie równa. 1633S zapisuje wyłącznie + i - R od 4x. Każda płytka, która nie trzyma parametrów nie będzie zapisywana. Tak jest w przypadku Esperanzy x4. Może taka partia. U mnie raz jest w Nero zapisywana raz nie. W DVD Decrypterze z ustawieniem na max w czasie zapisu pokazuje od 3,7 do 3.9x. Nie pokazuje 4x. Stąd moje przypuszczenie, może mylne.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 19:05   #81
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Płytka płytce nie równa. 1633S zapisuje wyłącznie + i - R od 4x. Każda płytka, która nie trzyma parametrów nie będzie zapisywana. Tak jest w przypadku Esperanzy x4. Może taka partia. U mnie raz jest w Nero zapisywana raz nie. W DVD Decrypterze z ustawieniem na max w czasie zapisu pokazuje od 3,7 do 3.9x. Nie pokazuje 4x. Stąd moje przypuszczenie, może mylne.
Powiem Ci tak - ja mysle ze szukasz winnego po zlej stronie .
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 19:13   #82
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Powiem Ci tak - ja mysle ze szukasz winnego po zlej stronie .
Wiem co Masz na myśli. Przyjdzie czas na porównanie Nec'a i Litka. Dokładnie sprawdzę oba na różnych płytkach. Sam jestem ciekawy wyniku. A co do Esperanzy może to sprawa dopracowania strategii zapisu dla tego nośnika.
A tak naprawdę czy firmie LiteOn zależy, żeby ich produkt zapisywał wszystkie nośniki, czy te lepszej jakości. To tak jak np. samochody, nie każdy może jeździć w terenie. A wcale nie jest gorszy.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 19:36   #83
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Wiem co Masz na myśli. Przyjdzie czas na porównanie Nec'a i Litka. Dokładnie sprawdzę oba na różnych płytkach. Sam jestem ciekawy wyniku. A co do Esperanzy może to sprawa dopracowania strategii zapisu dla tego nośnika.
A tak naprawdę czy firmie LiteOn zależy, żeby ich produkt zapisywał wszystkie nośniki, czy te lepszej jakości. To tak jak np. samochody, nie każdy może jeździć w terenie. A wcale nie jest gorszy.
Porownywalem troche 1633 i NECa 2500. Z tych testow Kprobe ktore robilem na swoj uzytek wynika ze NEC jest lepszy - z tym ze ja nie kupuje nosnikow ktore sa drozsze niz 3 zl. a drozsze niz 2 zl. w tej chwili sporadycznie (tak wogole to i tak nie wierze tym wykresom do konca - dla mnie liczy sie skutecznosc, a nie rysunek w png ktory wychodzi z tego programu).

PS. Moje testy byly nietypowe bo testowalem predkosci 4/6/8 a 1633 powinno sie raczej konfrontowac z 3500 a nie z 2500 i to na wysokich predkosciach, ale kto w tej chwili nagrywa plyty z predkoscia 12x/16x ??

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 04.10.2004 o godz. 19:38
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 20:10   #84
TanSid
Bywalec
 
Avatar użytkownika TanSid
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Posty: 29
TanSid w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, ja wypalam, a TDK i Verbatim RW i nie mam mozliwosci zmiany szybkosci zapisu. Zawsze jest tyle ile ma plytka czyli w tym wypadku 4x. Jak zmienieniacie szybkosci zapisu w najnowszym nero?
TanSid jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 20:54   #85
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez TanSid
Hmm, ja wypalam, a TDK i Verbatim RW i nie mam mozliwosci zmiany szybkosci zapisu. Zawsze jest tyle ile ma plytka czyli w tym wypadku 4x. Jak zmienieniacie szybkosci zapisu w najnowszym nero?
Można zmieniać prędkości po wczytaniu biosu do Omnipatcher'a. Ale jest to niewskazane. Każdą płytkę z indeksem > 4x np. 1-8x można ustawić np. w Nero na 4,6,8x. Płytek 1-4x nie ustawiamy. 4x jest min. prędkością zapisu w 1213S-1633S.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 21:37   #86
coby6
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.07.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 89
coby6 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czegoś nie rozumiem .Aby poprawnie wgrać firmware Memorexa trza najpierw mieć moda eproma 1213s (w końcu tą spaware posiadam ) . Ja to zrobiłem bez moda eproma i jakoś działa.
coby6 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 21:59   #87
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez coby6
Czegoś nie rozumiem .Aby poprawnie wgrać firmware Memorexa trza najpierw mieć moda eproma 1213s (w końcu tą spaware posiadam ) . Ja to zrobiłem bez moda eproma i jakoś działa.
Czytałem na forum, że nie można tylko bez moda @Zebry do 1213S wgrać biosa Teac'a DV-W516G.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 00:27   #88
Heross
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 50
Heross w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie to jak panowie... mam czekać na tego Eepona od Zebry czy nie? Wczoraj do niego napisałem i teraz pozostaje czekanie, ciekawe czy w ogóle mi odpisze.... a co do poprzednika jest sens czekać? Czy po prostu wgrywać co się da
__________________
Pozdrawiam
Heross
Heross jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 19:16   #89
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Testował ktoś bios do 1633 - BSOH ze strony CG .Dla wielu typow płytek zmieniono w nim strategię zapisu.
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 21:36   #90
dexu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 9
dexu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obrazki się nie ładują :/
dexu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.