Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.01.2005, 08:12   #1
Gt1000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 3
Gt1000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LIteON SOHW 1633s -- ZGRYZ !!!

UUUUU ....... Zęby mnie bolą jak o tym piszę ...... OK ..... od początku .......

Jestem od niedawna "szczęśliwym" posiadaczem nagrywarki DVD LIteON SOHW 1633s ...... Moje szczęście i radość trwało krótko ...... jak mi zpsuł 4 płyty pod rząd to zacząłem wątpić w tą markę ..... OK.... po wielu próbach wyszło mi na to że napęd nie nagrywa prawidłowo DVD-R (większść płyt psuje - komunikaty po nagraniu są OK... ale płyta nie do odczytu, w ogóle cienko czyta -) natomiast mniej więcej radzi sobie z DVD+R .........

.... mam pytanie do innych posiadaczy 1633s czy mają podobne problemy ? .... czy to wina marnych płyt ? .... czy po prostu muszę się pozbyć tego napędu ? (już raz go reklamowałem - dostałem drugi i te same kłopoty)....

zainstalowałem nowy bios w napędzie - trochę lepiej ale dalej problemowo - dużo przy tym kombinowałem (nowy system, nowe taśmy i etc.....)

..... dzięki za odp.......
Gt1000 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.01.2005, 08:18   #2
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taśmy... - czy taśma jest 80 zyłowa? CZy napęd jest sam na kanale? Jaka ilość błedów PI PF - jakie płytki? Podaj trochę wiecej danych i zobaczymy.
mantar jest offline  
Stary 19.01.2005, 08:33   #3
Gt1000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 3
Gt1000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Taśmy mam 80-ki..... zmieniałem kanały .... zmieniłem kontrolery (Mam 2 kontrolery IDE) ...... na taśmie tylko nagrywarka ...... Jeśli chodzi o płyty jakie testowałem (-) to .... Esperazna, Platinum (trochę lepiej po zmianie bisu), Hawk (tragedia) i inne no-name ....

błedy PI PF ? - poleć mi jakiś dobry tester....... THANX
Gt1000 jest offline  
Stary 19.01.2005, 08:48   #4
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
KProbe(darmowy) dla napędów LiteOna jest bardzo dobry - mozna to samo zrobić takze w Nero (cd-dvd speed).Płyty Esperazna (-) nie są najlepsze do "zabawy" - płyte hawk u mnie jedną wypaliło z z błedami - druga nie do odczytu - wiec juz na nich nie nagrywam.Mam co prawda 1653 ale to poza biosem ta sama nagrywarka.Generalnie Platinum powinna być ok ale pokazą to błędy o któych wspominam.
mantar jest offline  
Stary 19.01.2005, 10:10   #5
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... niestety, od dawno wiadomo, że Litki nie lubią "minusów", czyli nagrywaj na "plusach"
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 23.01.2005, 06:41   #6
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
aaaaaa dajcie spokuj z tem że "liteny nie lubią minusów" Do cholery jak płace wymagam no nie? Na pudełku pisze DVD+/- R/RW to ma nagrywac wszystko. I nagrywa. Tyle że jak do bolidu formuły 1 nalejesz benzynki uniwrsal 95 to raczej daleko nie zajedziesz. czyli z Hawk'ami daj se spokuj. Esperanza hmmm zależy z jakiego źródła. Jedne sie palą ładnie a drugie nie. Platinum spox. Kup werbatima i spróbuj. Jak dalej bedą blędy to poszukaj znajomka co ma kompa i weż palnik do niego i tam nagraj coś. Jak bedą dalej problemy to wal do sklepu, pier..... tym o lade i dadzą ci nową (tylko weż se te werbatimke zeby im pokazać ze jest do bani) Albo zainstaluj nowsze nero. U mnie ver. nero 6.3 powodowała poważne straty (kilkanaście płytek mi \padło) zmienilem na 6.6 i wszystko smiga.
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline  
Stary 23.01.2005, 06:53   #7
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa
... niestety, od dawno wiadomo, że Litki nie lubią "minusów", czyli nagrywaj na "plusach"
Wiadomo nie wiadomo, na moim Litku idą plusy i minusy. Generalnie nagrywam na plusach, ale jak czasami przy kompresji przcholuje o kilka mega materiał wyściowy aby zmieścić na "+" to nagrywam na "-". Do tej pory nie zdarzyło, aby jakiejś płytki nie nagrało, poza jednym jedynym przypadkiem kiedy nagrywałem swoją pierwszą płytkę PLATINUM DVD-RW, ale jak się okazło miałem źle podpiętą nagrywarkę. Teraz nagrywa bez problemu.

Salem
Salem jest offline  
Stary 23.01.2005, 07:35   #8
Gt1000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 3
Gt1000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki .... do dej pory miałem większy szacunek do firmy LiteOn.... w czasach CDR LiteOny paliły wszystko i bez błędów ..... z DVDR niestety jest inaczej ..............
Gt1000 jest offline  
Stary 23.01.2005, 08:11   #9
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gt1000
Dzięki .... do dej pory miałem większy szacunek do firmy LiteOn.... w czasach CDR LiteOny paliły wszystko i bez błędów ..... z DVDR niestety jest inaczej ..............
Ja na Lite-On-a zddecydowałem się trochę w ciemno. Miałem wcześniej CDR LG, co on mi napsuł płytek, powiedziałem, że więcej go nie kupię. Przyznam się też, że kiedy po zakupie swojego Litka 1633S, zacząłem o nim czytać na tym forum to czasami włosy dęba mi stawały, co ja narobiłem, ale odpukać narazie pali jak talala. Gdyby jednak zadarzyło się, że będę musiał zmienić spawarkę to już będę wiedział co kupić...

Salem
Salem jest offline  
Stary 24.01.2005, 03:36   #10
slam
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2003
Lokalizacja: Zamosc
Posty: 7
slam w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siemka. Dołacze sie do topica tak jak reszta zakupiłem Tego Liteona jak wiadomo tragedia...... pierwsza płyta zwalona błedy robi jak nic tak samo prędkości nagrywania wkładam płyte 4x a ten mi daje ze to 2x (DVD-R) tak samo DVD-RW po nagraniiu zaden naped razem z nim nieodczytuje tej CD heh. Krotko mowiac Liteon to złom i niech nikt mi niemowi ze uzywam tanich płyt bzdura , pierwszy mój liteonik to zwykle dvd fajny byl bo szybki na drugi dzien zaczal rysowac plyty poszedl do wymiany po odbiorze juz nierysowal ale po tygodniu zeby odczytac plyte to mozna bylo padaczki dostac dalej zaczal doslowie zucac plytami koncze o dvd bo mozna by wiele pisac dalej. CD-RW to dopiero naped praktycznie kazda plyta do wywalenia wymiany biosu nic niedaly muzyke zgrywa jak zołw krotko mowiac tragedia a teraz te DVD hehh dodam ze postadam naped CD-RW LG który ma jakies 4-5 lat i nagra kazda plyte bezbłednie nawet za 40gr plyty audio ripuje tesz w mig korekcja the-best. Niewiem co sie dzieje ale dzisiejsza technologia jest do du**** wszystko sie psuje niema to jak stare sprzety. pozdro
__________________
slam
slam jest offline  
Stary 24.01.2005, 07:56   #11
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Praktycznie nie znam CD-RW poprzedniej "epoki" która by miała problemy z nagraniem CD-R wieć Twój napęd nie jest jakiś wyjątkowy - znam za to kłopoty nowych napędów z nagrywaniem DVD i to juz jest fakt.Albo technika wciąż w fazie testów albo sam nie wiem ale jedno jest pewne przy technice CD-R nie było takich kłopotów aby płyty były nagrywane wybiórczo i z loteryjną jakośćią. Trzeba się poprostu obecnie dostosować - przeczekać i musi być dobrze. Ja mam LiteOn'a DVD-R i zadnych powodów do narzekań - więc tak jak juz wspominałem gdzieś nie ma monopolu na rację (to do tego "jak wiadomo tragedia" ) - narzekają mniej lub więcej posiadacze wsprzętu różnych firm - wiecej Ci ktorego sprzętu sprzedaje się wiecej - proporcjonalność.Nie twiedzę ze uzywasz tanich płyt ale twierdzę obecnie ze mój nagrywa bardzo dobrze - czyta u innych - i doskonale na stacjonarnym wiec czegóż wiecej potrzeba.Oczywiście moze niedługo paść - przestać dobrze pracować itp - ale cóż będe się martwił jak to nastąpi.To prawda ze ta firma nieźle straciła przechodząc z CD-R na DVD-R jesli chodzi o dopracowanie - ale inni tez nie bardzo się wykazali - poza oczywiście perełkami - wyjątkami.
mantar jest offline  
Stary 24.01.2005, 10:19   #12
tengu
Hitokiri Battousai
 
Avatar użytkownika tengu
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Grays, Essex, UK
Posty: 636
tengu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jerry from hell
aaaaaa dajcie spokuj z tem że "liteny nie lubią minusów" Do cholery jak płace wymagam no nie? Na pudełku pisze DVD+/- R/RW to ma nagrywac wszystko. I nagrywa. Tyle że jak do bolidu formuły 1 nalejesz benzynki uniwrsal 95 to raczej daleko nie zajedziesz. czyli z Hawk'ami daj se spokuj. Esperanza hmmm zależy z jakiego źródła. Jedne sie palą ładnie a drugie nie. Platinum spox. Kup werbatima i spróbuj. Jak dalej bedą blędy to poszukaj znajomka co ma kompa i weż palnik do niego i tam nagraj coś. Jak bedą dalej problemy to wal do sklepu, pier..... tym o lade i dadzą ci nową (tylko weż se te werbatimke zeby im pokazać ze jest do bani) Albo zainstaluj nowsze nero. U mnie ver. nero 6.3 powodowała poważne straty (kilkanaście płytek mi \padło) zmienilem na 6.6 i wszystko smiga.
Tyle że Esparanze czy Hawki to raczej benzyna 91 - u nas nie wyst ępuje, wiem że sprzedają w USA (stare samochody na nimch jeżdżą - no i jest tania (REGULAR 91 czy jakoś tak. )). A wracając do tematu - płytki mają wiele wspólnego, ale mi na BSOC juz nawet nagrywało dobrze minusy, co prawda TDK, Platinium i Verbatim, ale to szczegół. Nero 6.3 też nie było dobre - 6.6. jest o wiele lepiej dopracowane pod względem obsługi tego LItka. A do nagrywania ISO najlepszy jak dotąd okazał się (o dziwo ;P) Alkohol, błędów mam mniej niż w Decrypterze ?

P.S. Spaliłem do tej pory tylko 2 z 50 DVD, 1xBlupop +R 1x-4x i 1xLiteon DVD-R x4(o dziwo drugi wypalił się wyśmienicie )
__________________

vectra-unlimited

ASUS ASPIRE 9301AWSMi POWERED BY AMD
tengu jest offline  
Stary 24.01.2005, 14:09   #13
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
U nas beznyna 95 ma o wiele mniej oktanow, napewno nie 95.Dlatego tez amerykanie sie z nas smieja
loki7777 jest offline  
Stary 24.01.2005, 14:10   #14
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Aha co do nagrywarek dvd, faza testow przez ponad 3-4 lata, nie badzmy smieszni nie stac nas na to aby byc krolikami doswiadczalnymi
loki7777 jest offline  
Stary 24.01.2005, 15:55   #15
mc-raiden
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mc-raiden
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Posty: 4
mc-raiden w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siemka wszystkim mam 2 problemy bo nowy jestem:
1. jakiej firmy płytki dvd są najlepsze do zrobienia kopii zapasowej filmu
2.czy opłaca mi się najpierw przekonwertować z płyty dvd shrinkiem i pozniej wypalić nero6/clone dvd 2
mc-raiden jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.