Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2004, 18:53   #1
arti1234
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2004
Posty: 10
arti1234 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOne DVD 851s

kupiłem w maju to badziewie. Kiepsko pali płyty i wpadłem na pomysł że będę ją reklamował. A nóż się uda coś lepszego wyrwać. Problem w tym że wymieniłem parę razy bios w tej nagrywarce. Jaki wgrać bios aby się tam w serwisie nie połapali? I skąd? ze strony producenta?. A tak wogóle to jak myślicie jest jakaś szansa wywalczyć wymianę sprzętu?. Przecież dałem za to 500zł i czuję się oszukany bo praktycznie żadnej płyty nie jest w stanie wypalić żeby chodziła na stacjonarnym odtwarzaczu poprawnie. Z góry dzięki za info
arti1234 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2004, 08:09   #2
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1 - wgraj bios orginalny ze strony producenta
2 - jeśli reklamujesz, dołącz kilka zepsutych płyt
3 - na pewno dostaniesz nową - jeśli ta jest walnięta

i oczywiście zabieram głos bo jestem szczęśliwym posiadaczem 851-ki i nie powiem jest wybredna, ale od dłuższego czasu nagrywam na Platinum+Rx8 i śmigają bez problemu

opisz coś więcej, może spece na forum coś ci doradzą

pozdr.
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.
comptom jest offline  
Stary 01.12.2004, 08:28   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
po pierwsze na czym palisz ??
po drugie to nie jest badziewie !!
po trzecie staraj sie nagrywac na nosnikach markowych (verbatim, tdk) - ale musisz poprobowac
po czwarte nagrywaj na PLUSACH, bo litek te wlasnie nosniki lepiej pali i mozna zmienic im bitsetting na -ROM
po piate jak napisal kolega powyzej zrob update biosu ze strony producenta
po piate i pol napisz jaki soft i z jaka jakoscia nagrane sa plytki


po szostej w maju tego roku dales 500pln
ja za 451 dalem 230 tez w maju i jestem zadowolony nawet bardzo, verbatim azo +R 4x pali wysmienicie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 01.12.2004, 19:48   #4
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez comptom
1 - wgraj bios orginalny ze strony producenta
2 - jeśli reklamujesz, dołącz kilka zepsutych płyt
3 - na pewno dostaniesz nową - jeśli ta jest walnięta

i oczywiście zabieram głos bo jestem szczęśliwym posiadaczem 851-ki i nie powiem jest wybredna, ale od dłuższego czasu nagrywam na Platinum+Rx8 i śmigają bez problemu

opisz coś więcej, może spece na forum coś ci doradzą

pozdr.
Zgadzam się z kolegą. Poniżej Platinum x 8 palona z prędkością


x 8 na 451s@832s z bisem VSOE. Moim zdaniem rewelacja:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
LiteOne DVD 851s-paltinum-x-8-vsoe.jpg  
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 01.12.2004, 20:38   #5
arti1234
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2004
Posty: 10
arti1234 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
1. nigdy nie bawiłem się programem kprobe:-
2. wgrywałem różne biosy. również te modyfikowane przez Kowanskiego
3. Nagrywam na na verbatimach i tdk ale raczej na minusach bo plusy prawie zawsze nie działają
4. Czytając to forum jakieś pół roku temu większość twierdziła że to nieudany model i może tylko stać przy pioneerach i necach.
5. Nigdy nie udało mi się nagrać płytki (najczęściej Nero) aby w 100% działała u mnie dobrze a u kumpli to nawet ruszyć nie chcą(Stacjonarne odtwarzacze Philipsa i Aiwa)
6. Biorę płytki od kumpli płytki niepalone na litku i nawet na najtańszej płycie u mnie działa jak i u moich kumpli

I jak tu się nie wkurzać? Nigdy nie wiesz czy będzie dobrze czy nie. Spróbuję tych platinium +, ale na plusach to umnie zawsze było najgorzej.

I co mam robić?
arti1234 jest offline  
Stary 01.12.2004, 20:57   #6
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zrób parę testów w KProbe. Jak wyjdą Ci kosmiczne wyniki nawet przy TDK i Verbatimach to idź do serwisu. Poniżej link do artykułu, jak wgrać starszy bios do nagrywarki. Może artykuł nie do końca na temat, ale powinieneś znaleźć rozwiązanie, jak chcesz wymienić nagrywarkę. No i drugi link do instrukcji z KProbe:

1> http://cdrlab.pl/Kilgor-Artykuly-Art...lStrona-3.html

2. http://cdrinfo.pl/artykuly/kprobe/index.php.

P.S.
Jak chcesz, żeby nagrywało Ci na najtańszych płytkach to kup sobie NECa 3500. Mój szwagier ma i potrafi to nagrać każdą płytkę, którą odczyta każdy odtwarzacz stacjonarny. Inna rzecz, że trwałość takich płytek w porównaniu do Verbatimów i TDK jest katastrofalna. No i oprzy NEC-u zapomnij o kopiowaniu zabezpieczonych płyt np. z muzyką, czy grami, albo też płyt porysowanych i uszkodzonych (słaba korekcja błędów).
A tak w ogóle, jak masz wgrany do nagrywarki bios od producenta, nawet nowszzy to w serwisie nic nie powiedzą. Mogą marudzić, jak wgrasz bios od innego modelu, albo z przeróbkami.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"

Ostatnio zmieniany przez madmax2 : 01.12.2004 o godz. 21:00
madmax2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.