Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2004, 23:54   #1
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sebastian997
Skad ci sie wziela ta krotsza zywotnosc tego naprawde nie wiem Masz jakies konkretne porownanie, testy ktorymi moglbys poprzec takie twierdzenie ? Wiesz od czego zalezy zywotnosc nosnika ? Glownie od stopnia utleniania. A to sie dzieje juz po nagraniu, poza nagrywarka. To proces ktory trwa bez przerwy.
Ale sam potwierdzasz to co napisałem! :-)

Proces utleniania trwa bez przerwy, niezależnie od sprzętu. Po jakimś czasie każda płytka będzie nie do odczytu. Im gorsza była na początku, tym mniej czasu potrzeba! Dlatego gorsza jakość już po nagraniu szybko przekłada się na krótszą żywotność.

Pokazałeś screeena, że LiteON potrafi dobrze wypalić. I świetnie, cieszy mnie to. Chciałbym, aby wszystkie nagrywarki wypalały zawsze idealnie. Ale to tylko 1 screen. Przedmówca pokazał 2 screeny - taka sama płytka wypalona na 2 różnych sprzętach - różnica widoczna gołym okiem.

Napisałeś, że masz dostęp do róznych nagrywarek, więc prośba - wypal czasem parę takich samych płytek na róznym sprzęcie i pokaż screeny porównawcze. Bo problem w tym, że większość prezentowanych na forum wykresów z K's Probe pokazuje tylko plyty wypalone na Lite-On-ach, co jest oczywiście zrozumiałe. Jest to dobre to porównywania nośników, ale nic nie mówi o różnicach między sprzętami, a plotki, legendy i uprzedzenia żyją własnym życiem.

Myśle, że sam niedługo też kupię LiteON-a (ablo namówię szefa w pracy, żeby kupił do firmy
Będe mógł użuwać K's Probe i nowego Nero CD/DVD Speed. Wtedy na pewno nie omieszkam porobić testów porównawczych wypalania - na mojej LG i na LiteON. Ale nie będą to obiektywne testy, bo przecież K's Probe działa na Lite-ON, a jak sądzę, nagrywarka raczej będzie faworyzować płytki, które sama nagrała.

Pozdrawiam,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 03.07.2004 o godz. 23:59
latet jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.