Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2004, 12:44   #1
sp1nqn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 6
sp1nqn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liton 832S -problem

Napadlo mnie i chcialem byc lepszy od .............wymienilem nagrywarke z Neca 1100A na Litona 832S i nie swiadom tego ze moga byc problemy wypalilem 2 plyty Platinium i 2 Esperazna, samo nagrywanie przeszlo bez problemow ale gdy wlozylem je do stacjionarnego odtwarzacza komunikat "NO DISC" wiec wkladam je do nagrywarki i wszystko jest OK ,w zwiazku z tym prosze o pomoc gdzie jest "pies pogrzebany" nie mam doswiadczenia co do wypalania i ustawien w nagrywarce na NEC-u nie majac problemow nie drazylem tego tematu a tutaj rozczarowanie.....
Nagrywarka 832S ma najnowszy bios.
Te same plyty nagrywane w NEC-u daly sie odtwarzac w tym samym odtwarzaczu ktory teraz nie czyta plyt nagranych w Litonie
Tadeusz
__________________
SP1NQN
sp1nqn jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2004, 12:53   #2
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak nagrywasz Nerem to zainstaluj najnowszą wersję i zobacz co się dzieje... - No własnie podaj czym nagrywasz (soft).
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline  
Stary 03.07.2004, 13:47   #3
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z mojego krótkiego doświadczenia wynika, że litek nie bardzo lubi tanie płytki, choć Platinum powinien łyknąć. U mnie esperanzy nawet sie nagrać nie chciały, a kilka platinumów powiesiło system - przed końcem nagrywania, a w zasadzie po nagraniu, poziom bufora zostawał na poziomie 40% i koniec - zwiecha na całego. Ale do rzeczy - wydaje mi się, że nagranie na poziomie 2,4x zapewni względnie bezbłedne nagranie, a zaznaczenie w Nero BookType zapewni zgodność ze stacjonarnym sprzętem. A i jeszcze jedno - zobacz, czy koniec płyty sienie wiesza, bo może się okazać, że jednak końcówka jest źle nagrana i wywali ci błąd w DVD kompa.Pozdrufka
Łukasz jest offline  
Stary 03.07.2004, 13:52   #4
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nagraj plytki z predkoscia o polowe mniejsza niz jest deklarowana na plytce.
Turboni jest offline  
Stary 03.07.2004, 15:13   #5
sp1nqn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 6
sp1nqn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzieki za sugestie, plytki byly nagrywane z predkoscia 2.4- nagrywalem dwie w DVD Shrink i dwie w Nero i efekty byly takie same, jak bedzie mnie stac na nastepne plyty te drozsze to sprawdze ale juz mi sie nie podoba ze trzeba wiecej wydawac kasy na plyty. Czy jest jakis program sprawdzajacy ktore plyty nagrywarce pasuja a ktore nie? podczas nagrywania nie bylo zwisow za kazdym razem otrzymalem komunikat o prawidlowym zapisie.
Tadeusz
__________________
SP1NQN
sp1nqn jest offline  
Stary 03.07.2004, 17:36   #6
sp1nqn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 6
sp1nqn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dodatek do postu wczesniejszego ta sama plyta z dwoch nagrywarek :
1. Nec
2 Liton
Dołączone obrazki
File Type: png platinum_nec1.PNG (88.5 KB, 302 oglądane)
File Type: png platinum_liton1.PNG (98.1 KB, 285 oglądane)
__________________
SP1NQN
sp1nqn jest offline  
Stary 03.07.2004, 19:47   #7
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sp1nqn
Dodatek do postu wczesniejszego ta sama plyta z dwoch nagrywarek :
1. Nec
2 Liton
No cóż, wykresy (wraz z kontekstem) mówią same za siebie.
Używając LiteON-a godzisz się na gorszą jakość (i krótszą żywotność) zapisanych płytek.

BTW:
Jakiego Lite-On-a polecacie kupić (nie musi być nagrywarka), abym mógł testować płytki wypalane na innych nagrywarkach pod K's Probe?

Dzieki,

latet
latet jest offline  
Stary 03.07.2004, 20:52   #8
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sp1nqn
Dodatek do postu wczesniejszego ta sama plyta z dwoch nagrywarek :
1. Nec
2 Liton
Nie żartuj - nie ma się czym chwalić z tym Neciem - zaraszam do mojego testu, gdzie również platinumy są nagrywane - bez porównania nawet z Neciem - choć końcówka, hm, czasem żałosna ;-)
Zapraszam tutaj
Łukasz jest offline  
Stary 03.07.2004, 22:25   #9
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Używając LiteON-a godzisz się na gorszą jakość (i krótszą żywotność) zapisanych płytek.
Skad ci sie wziela ta krotsza zywotnosc tego naprawde nie wiem Masz jakies konkretne porownanie, testy ktorymi moglbys poprzec takie twierdzenie ? Tylko nie mow ze koledzy tak mowia albo ze taka jest powszechna opinia bo to zadne argumenty. Mam nadzieje ze to nie sa dane wziete z sufitu ? Wiesz od czego zalezy zywotnosc nosnika ? Glownie od stopnia utleniania. A to sie dzieje juz po nagraniu, poza nagrywarka. To proces ktory trwa bez przerwy. Zywotnosc wiec zalezy glownie od nosnika. Gorsza jakosc ? A moze poprostu gorszy nosnik lub uszkodzona nagrywarka ? A to spora roznica. Owszem, nie kazda nagrywarka potrafi na kazdym nosniku uzyskac idealne wyniki, ale tak juz jest. Zgodze sie nawet z twierdzeniem ze LiteOn'y sa czasem "wybredne" jesli chodzi o tansze plyty. Ale takie uogolnienie jakie przedstawiles to gruba przesada. LiteOn potrafi zapisywac z bardzo dobra jakoscia. Zeby nie byc goloslownym zamieszczam screena z KProbe. Nie twierdze, ze to idealny sprzet bo takiego po prostu nie ma. Nie mowie tez ze kazdy powinien miec wlasnie LiteOn'a. Ale na codzien mam okazje uzywac roznych nagrywarek i nie bez powodu do domu wybralem wlasnie ta.
Dołączone obrazki
File Type: png Verbatimx4_.png (20.7 KB, 500 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 03.07.2004 o godz. 22:37
Sebastian997 jest offline  
Stary 03.07.2004, 22:54   #10
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sebastian997
Skad ci sie wziela ta krotsza zywotnosc tego naprawde nie wiem Masz jakies konkretne porownanie, testy ktorymi moglbys poprzec takie twierdzenie ? Wiesz od czego zalezy zywotnosc nosnika ? Glownie od stopnia utleniania. A to sie dzieje juz po nagraniu, poza nagrywarka. To proces ktory trwa bez przerwy.
Ale sam potwierdzasz to co napisałem! :-)

Proces utleniania trwa bez przerwy, niezależnie od sprzętu. Po jakimś czasie każda płytka będzie nie do odczytu. Im gorsza była na początku, tym mniej czasu potrzeba! Dlatego gorsza jakość już po nagraniu szybko przekłada się na krótszą żywotność.

Pokazałeś screeena, że LiteON potrafi dobrze wypalić. I świetnie, cieszy mnie to. Chciałbym, aby wszystkie nagrywarki wypalały zawsze idealnie. Ale to tylko 1 screen. Przedmówca pokazał 2 screeny - taka sama płytka wypalona na 2 różnych sprzętach - różnica widoczna gołym okiem.

Napisałeś, że masz dostęp do róznych nagrywarek, więc prośba - wypal czasem parę takich samych płytek na róznym sprzęcie i pokaż screeny porównawcze. Bo problem w tym, że większość prezentowanych na forum wykresów z K's Probe pokazuje tylko plyty wypalone na Lite-On-ach, co jest oczywiście zrozumiałe. Jest to dobre to porównywania nośników, ale nic nie mówi o różnicach między sprzętami, a plotki, legendy i uprzedzenia żyją własnym życiem.

Myśle, że sam niedługo też kupię LiteON-a (ablo namówię szefa w pracy, żeby kupił do firmy
Będe mógł użuwać K's Probe i nowego Nero CD/DVD Speed. Wtedy na pewno nie omieszkam porobić testów porównawczych wypalania - na mojej LG i na LiteON. Ale nie będą to obiektywne testy, bo przecież K's Probe działa na Lite-ON, a jak sądzę, nagrywarka raczej będzie faworyzować płytki, które sama nagrała.

Pozdrawiam,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 03.07.2004 o godz. 22:59
latet jest offline  
Stary 04.07.2004, 15:12   #11
sp1nqn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 6
sp1nqn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie pozwole sobie zadac konczace pytanie w tej kwestii, czy uwazacie ze problem jaki u mnie wystapil jest to problem nieodpowiedniego nosnika do tej nagrywarki czy problem lezy po stronie nagrywarki ??
Nagrywarke mam 5 dni wiec moge szybko ja reklamowac.
W poprzednim poscie przeslalem obrazki z programu KPROBE aby pokazac jak nagrane plyty czyta moj stacjionarny sprzet a jakie nie , nie bylo moim zamiarem ukazywac wyzszosc jednej nagrywarki nad druga.
Czy ktos zechcial by w paru slowach napisc mi co oznaczaja wykresy w KPROBE zarowno PI jak PIF kiedy jest dobrze nagrana plyta a kiedy zle .
Tadeusz
__________________
SP1NQN
sp1nqn jest offline  
Stary 19.09.2004, 11:14   #12
soldier
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika soldier
 
Data rejestracji: 15.09.2004
Posty: 20
soldier w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odnośnie nagrywania filmów do stacjonarki. Mam litka 812 s przerobiony na 832s vs 0a
nagrałem płytkę z filmem i na końcówce filmu chaczy sie jak dzibli. Zrobiłem z niej sony DRU700A z bisem vy.06 wypaliłem film zabezpieczony "CSS" na taniej płytce TRAXDATA i było wszysto ok bez straty jakości nie sie nie chaczyło do końca filmu. Wszyscy na forum mówią , że litek VS 0a jest lepszy - mi jednak wydaje się , że sony dru lepiej wypala filmy do stacjonarki. -- czy ktoś ma jakieś doświdczenie w tym względzie?



Ostatnio zmieniany przez soldier : 19.09.2004 o godz. 11:18
soldier jest offline  
Stary 19.09.2004, 11:27   #13
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja robiłem test VY06 vs. VS0A na tej samej płycie Platinum DVD+RW i z tym samym obrazem pliku i lepiej wypadł VS0A.

Jezeli chcesz robić test to tak jak ja.
Różne biosy ale ta sam płyta RW i ten sam plik.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 19.09.2004, 11:39   #14
soldier
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika soldier
 
Data rejestracji: 15.09.2004
Posty: 20
soldier w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dajcie linka do biosów i omnipathera bo wczoraj komp mi padł i nie zgrałem nic.
z góry dziękuję.
soldier jest offline  
Stary 19.09.2004, 18:03   #15
andrzej701
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 28
andrzej701 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a który BIOS jest najlepszy do Litka 832S ??
andrzej701 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.