Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2004, 15:59   #1
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Mam jutro kupić: Toshiba SD-R5372B albo Liteon 1653 albo NEC 3500. Pomóżcie !

Jutro idę na giełdę i mam sobie kupić prezent Wszystkie te 3 modele są dostępne. Proszę o pomoc. Zwłaszcza interesuje mnie jakość nagrywania.

Proszę o poradę który z tych modeli najlepiej nagrywa. Interesuje mnie np. czy te maszynki naprawdę nagrywają DVD-RW(lub+RW) z prędkością x4 ? Czy muszę kupować jakieś specjalne nośniki w tym celu ?

Z tego co widzę to Toshiba i Nec nie mają overburningu dla płyt CD. Nie wiem jak z LiteOn 1653 ? Ale ważniejsza od Overburningu CD - jest dla mnie jakość nagrywanych płyt: trwałość nagrania i możliwość odczytu w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.
W ogóle to czy ten LiteOn 1653 to nie jest czasem 1633 z nowym biosem ?

*** Proszę o jakieś szczegóły w odpowiedzi ****

Z góry dzięki za każdą pomoc.

P.S. zdaje sobie sprawę że tego typu pytanie pewnie się ciągle powtarzają, mimo to liczę że ktoś się wypowie

Ostatnio zmieniany przez marianb : 11.12.2004 o godz. 16:03
marianb jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2004, 16:01   #2
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
za nie szukanie ...
lite-on'a
__________________
AleX69 jest offline  
Stary 11.12.2004, 16:20   #3
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
lite-on'a
W pierwszej chwili myślałem o Lite'onie. Ale czytam że Toshiba ma większy "średni" czas bezawaryjnej pracy (MTBF=100000) i nagrywa płyty DL x5. Jednak nie ma overburningu (nie wiem jak to jest z liteonem - czy ma overburn ?). W dodatku mam kilka nagranych płyt 870 MB - szkoda byłoby jakby się nie dały odczytać.
marianb jest offline  
Stary 11.12.2004, 16:49   #4
tengu
Hitokiri Battousai
 
Avatar użytkownika tengu
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Grays, Essex, UK
Posty: 636
tengu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Litek na pewno odczytuje i zapisuje 700 i 800MB. Co do 870MB to nie wiem bo nie mam takiej płytki w domu. Overburning CD jest. Overburningu DVD nie ma (i chyba żadna nie ma, ale tego ci nie powiem na pewno). Pali lepiej DVD+R niż DVD-R i należy się nastawić na bardziej markowe nośniki typu VERBATIM, TDK, PLATINIUM. Raczej nie polecane jest palenie na ESPERANZA, MEDIASTORE itp. Co ciekawe na CD nie ma żądnych problemów z producentem nośnika. Trzeba tylko dobrać odpowiednio prędkość do płytki np. Audio w zakresie 8-16x. Wersja 1633S nagrywa DL x2.4 (jest niby kontrowersyjny bios BS41 dający parametry 1653S, ale nie mam zamiaru go używać), model 1653S x4, Nie paliłem żadnej bo cena 45zł za sztukę jest dla mnie zaporowa więc nie powiem jak się nagrywają. Osobiście zainwestowałbym w Pionieera 108, ale litek też jest A co do toshiby to nie widziałem żadnej w akcji, ale wiem że toshiby kiedyś cieszyły się dobrą renomą więc nie będę ciebie namawiał na litka bądź pionieera. Co do NECA to też dobry sprzęt. Moim zdaniem nagrywarki są coraz bardziej do siebie podobne (nie wnikając w to czy najlepsze równają w dół, czy najgorsze podnoszą jakość), tak że musisz niestety sam podjąć decyzję.
__________________

vectra-unlimited

ASUS ASPIRE 9301AWSMi POWERED BY AMD
tengu jest offline  
Stary 11.12.2004, 17:04   #5
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
I ja dorzucę trzy grosze.
Nie spiesz się z zakupem. Pośpiech to najgorszy doradca.
Poczytaj uważnie nasze Forum i inne.
Zwróć szczególną uwagę na rozwiązania konstrukcyjne, metody zapisu.
To od nich najwięcej zależy czy uzyskasz najwyższą jakość nagrania.
Porównaj testy i wykresy.

slawekj jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.