Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.08.2005, 12:19   #1
sir Trotyl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Posty: 4
sir Trotyl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może ktoś sie spotkał z takim problemem...

Witam.
Może ktoś sie spotkał z takim problemem. Mam nagrywarkę Toshiba DVD+/-RW SD-R5372 pracuję pod XP.
Ostatnio zauważyłem, że podczas zrzucania płyty z filmem [nagrane na dvd+/-r] resetuje się komputer.
Nie ma znaczenia czy kopiowanie na dysk odbywa się programami do nagrywania [CloneDVD2, Nero, DVD Decrypter] czy też wręcz programem TotalComander, NA NIEKTÓRYCH PŁYTACH Z FILMAMI komputer się resetuje...
W czym jest problem, spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
Podejrzewam, że coś jest z systemem choć niedawno go instalowałem na nowo. Nie pomogło instalowanie ponowne programów, sterowników aspi itp.
Zadziwiające jest to, że dzieje się to nawet z TotalCommanderem.
Za to problem nie występuje gdy te same operacje wykonuję pod W98 !! Ciekawe...
Proces nagrywania płyt DVD przebiega pod XP bezproblemowo - problemem jest tylko zrzut niektórych filmów na dysk.

Ma ktoś jakieś sugestie ??
__________________
Trotyl
sir Trotyl jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.08.2005, 16:59   #2
SADDAM
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: z POLAND-HOLLAND
Posty: 46
SADDAM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
u mnie wszystko dziala bez problemów, poszukaj Trojanów czy nie masz, sprawdz czy komp podczas kopiowania sie nie przegrzewa, spróbój zdjac obudowe a jak to nic nie da to nie wiem.
SADDAM jest offline  
Stary 29.08.2005, 18:33   #3
sir Trotyl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Posty: 4
sir Trotyl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko już dawno posprawdzałem, nie mam trojanów oraz nie przegrzewa się komp.
Zastanawiające w tym wszystkim jest to, że problem występuje tylko na niektórych filmach i nie powtarza się za każdym razem.
Nie raz zrzucanie filmów na HD odbywa się bezproblemowo - obojętnie jakiego programu użyję.
No i sam fakt, że pod W98 problem nie występuje...
Podejrzewam, że coś jest w systemie tylko nie mam pojęcia co...
Nadal będę wdzięczny za sugestie.
__________________
Trotyl
sir Trotyl jest offline  
Stary 29.08.2005, 21:40   #4
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej?
Jaki masz zasilacz i jakie daje napięcia?
Przetestuj ram i sprawdź taśmy.
robert_d jest offline  
Stary 30.08.2005, 11:05   #5
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sir Trotyl
Witam.
Może ktoś sie spotkał z takim problemem. Mam nagrywarkę Toshiba DVD+/-RW SD-R5372 pracuję pod XP.
Ostatnio zauważyłem, że podczas zrzucania płyty z filmem [nagrane na dvd+/-r] resetuje się komputer.
Nie ma znaczenia czy kopiowanie na dysk odbywa się programami do nagrywania [CloneDVD2, Nero, DVD Decrypter] czy też wręcz programem TotalComander, NA NIEKTÓRYCH PŁYTACH Z FILMAMI komputer się resetuje...
W czym jest problem, spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
Podejrzewam, że coś jest z systemem choć niedawno go instalowałem na nowo. Nie pomogło instalowanie ponowne programów, sterowników aspi itp.
Zadziwiające jest to, że dzieje się to nawet z TotalCommanderem.
Za to problem nie występuje gdy te same operacje wykonuję pod W98 !! Ciekawe...
Proces nagrywania płyt DVD przebiega pod XP bezproblemowo - problemem jest tylko zrzut niektórych filmów na dysk.

Ma ktoś jakieś sugestie ??
miałem takich kikla przypadków zawsze problemem był RAM
KC42 jest offline  
Stary 30.08.2005, 13:02   #6
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja miałem jeden taki gdzie problemem okazała się taśma, myślałem że mnie cholera weźmie, żeby nie xp to bym pewnie testował na innej płycie głównej, bo podmienialiśmy z kumplem prawie wszystko (nie ruszany był tylko dysk i właśnie płyta), taśmy nie ruszałem bo system ładnie się instalował (przynajmniej przy mnie), z nagranymi płytkami były czasami problemy, ale wyglądało to na korekcje błędów i czasami tylko bum na ogół przy nagrywaniu, żadzie przy odczycie, po zmianie taśmy problemy zniknęły.
robert_d jest offline  
Stary 30.08.2005, 13:16   #7
sir Trotyl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Posty: 4
sir Trotyl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdzę dokładnie raz jeszcze pamięć kompa i taśmy ale raczej nie tu jest błąd.
Gdyby problemem była pamięć to problem powinien się powtarzać pod W98 a występuje tylko pod XP.
Prowadzę serwis komputerowy, więc sprawy zle podłączonych taśm i nieaktualnych sterów możemy wykluczyć.
__________________
Trotyl
sir Trotyl jest offline  
Stary 30.08.2005, 20:00   #8
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
być może kombinacja pewnych programów powoduje niechciane restarty, sprawdź może okoliczności w których dochodzi do "awarii"
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline  
Stary 30.08.2005, 20:16   #9
alien19021973
Bywalec
 
Avatar użytkownika alien19021973
 
Data rejestracji: 09.06.2004
Posty: 66
alien19021973 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, może komuś wyda się chore to co napiszę, ale znajomy miał kłopoty z kompem w postaci dziwnych restartów. Sprawdziliśmy wszystkie podzespoły-były OK. Następnie pod młotek poszły programy i po odinstalowaniu SKYPE'a komp przestał się restartować.
alien19021973 jest offline  
Stary 31.08.2005, 02:18   #10
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sir Trotyl
Sprawdzę dokładnie raz jeszcze pamięć kompa i taśmy ale raczej nie tu jest błąd.
Gdyby problemem była pamięć to problem powinien się powtarzać pod W98 a występuje tylko pod XP.
Prowadzę serwis komputerowy, więc sprawy zle podłączonych taśm i nieaktualnych sterów możemy wykluczyć.
Jeśli chodzi o ram i systemy, to nie koniecznie, tak w przybliżeniu, te na jądrze nt jeśli napotkają błąd to wykrzaczą się od razu, natomiast 98 potrafi sobie jeszcze "popracować" prze niedający się przewidzieć czas, z niedającymi się przewidzieć "efektami" , a czasami nawet bez.
Co do ramu, to czym testujesz?
Polecam goldmemory w najnowszej dostępnej wersji, memtest sobie nie radzi, przerabiałem to na swoim komputerze.
robert_d jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.