Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2004, 15:30   #1
irestach
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.04.2004
Posty: 33
irestach zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MoŻe To Śmieszne Pytanie,ale....

WITAM - czy nagranie płyty DVD na stacjonarnej nagrywarce +lub - moze być odtwarzane na stacjonarnym DVD.Innymi słowy - czy nagranie na stacjonarnej nagrywarce moze być tylko odtwarzane na stacjonarnej nagrywarce ? Pozdrawiam
irestach jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2004, 15:34   #2
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie. Nie tylko.
Stacjonarne nienagrywarki też powinny to czytać (pod warunkiem że są przystosowane do odczytu płyt DVD+-R/RW).
Komputerowe czytniki też to strawią.
A dla czego pytasz? Spotkałeś się z takim problemem?
Mirek-1977 jest offline  
Stary 18.04.2004, 17:09   #3
irestach
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.04.2004
Posty: 33
irestach zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mirek1977 - Dziękuję za szybką odpowiedz. Chcę kupić stacjonarną nagrywarkę. Wiem że nagrywarki które nagrywają + i - (plus i minus) są droższe. Wiem że jeżeli Ty np. nagrasz na swojej nagr.która jest + (plus) ja na swojej która ma -(minus) Twojego nagrania nie odtworzę. Odtwarzacz stacjonarny mam PANASONIC S 35,który czyta formaty:
DVD-V
DVD-A
DVD-RAM
DVD-RVC
VCD,SVCD,CD-DA
CD-R/CD-RW
(discsformattet as CD-DA or VideoCD)
Pytanie moje jest następujące - z jakim znakiem powinienem kupić nagrywarke żeby nagrania na niej mogły być odtwarzane też na tym modelu stacjonarnym S 35. Czy w ogóle jest to mozliwe?
irestach jest offline  
Stary 18.04.2004, 19:28   #4
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zakup nagrywarki dwusystemowej jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, jednakże w przypadku Twojego stacjonarnego odtwarzacza może być niewspółmierne z efektem jaki osiągniesz.
A mianowicie; na jednym z serwisów internetowych (bodajże THOMSHARDWARE) spotkałem się z testem płyt DVD- i +R/RW. Co prawda wypalane one były na nagrywarkach komputerowych jednakże testy odczytu dokonywane były na 20 kilku odtwarzaczach stacjonarnych różnych firm i modelach. I jaki tego efekt? Z testów wynika że standard -R/RW jest nieco bardziej kompatybilny niż +R/RW. Wyników dokładnie nie pamiętam jednak świta mi, że dla -R/RW wyniósł on trochę ponad 90%, a dla +R/RW ok 80%.
Poza tym czytałem również na łamach pewnego czasopisma komputerowego że płyty tłoczone z oryginalnymi filmami są technologicznie bardziej zbliżone do -R/RW.
Wniosek można byłoby wyciągnąć taki, że pewniejszym zakupem będzie jednak nagrywarka stacjonarna 'ujemna'.

Jeśli tylko masz możliwość nagrać jakieś płytki na spróbowanie na stacjonarnych rekorderach to zrób to i sprawdź.
Może spróbuj dogadać się również ze sprzedawcą, że chcesz sprzęt zakupić z możliwością wymiany lub nawet zwrotu gdyby nie spełnił oczekiwań albo też pozwoliłby on nagrać coś w sklepie i taką płytkę przetestuj później u siebie. Powinni się zgodzić wkońcu mieliby na celowniku potencjalnego klienta.

Powodzenia.
Mirek-1977 jest offline  
Stary 18.04.2004, 20:00   #5
irestach
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.04.2004
Posty: 33
irestach zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mirek1977 - w sklepie nie jest to takie proste nagranie, chociaz powinno być b.proste, bo chcę od nich kupic sprzęt -ale praktyka pokazuje co innego. Słuchaj - ja dopiero chcę kupic nagrywarkę stacjonarną, jeżeli byłaby dobra okazja to kupuje od ręki.Ale w dalszym ciągu nie bardzo wywnioskawałem z Twojej wypowiedzi czy płyty nagrywane na - (minusowej) nagr.będę mógł odtwarzać na swoim stacjonarnym odtwarzaczu.
patrzyłem na ALLEGRO jest tam trochę tych nagrywarek. Mnie interesuje dobry dziwięk i dobry obraz w nagr. Pozdrawiam
irestach jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.