Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2011, 14:02   #1
DeeJay85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 16.06.2011
Posty: 29
DeeJay85 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrane płyty Verbatim DVD-R nie działają

Witam

Wczoraj postanowiłem ponagrywać trochę rzeczy z dysku. Kupiłem kilka płyt Verbatim DVD-R 4,7 16x i kilka płyt SONY DVD+R 4,7 16x bo Verbatimy się już skończyły. O ile z płytami Sony nie ma problemu i działają jak trzeba to Verbatimy po nagraniu już nie. Nagrana płyta po włożeniu nie chcę się odpalić to znaczy napęd nie może zacząć kręcić płytą i odczytać jej zawartością. Po kilkunastu próbach tylko raz jeden Verbatim się włączył ale potem znowu już nie chciał. W czym może być problem. Używam Nero 10 nagrywam jako normalne dane z zamkniętą sesją. Nie zmieniałem nic w ustawieniach od dawna poza tym DVD od Sony jak pisałem działają? Nie wiem czy to wina wadliwych płyt, czy może płyty z "-" trzeba jakoś inaczej wypalać ( jak przeglądałem wszystkie nagrywane przeze mnie płyty to zawsze były to +) bo jestem laikiem w tych sprawach czy może wina tkwi gdzie indziej. Znalazłem nagranego jakiś miesiąc temu Verbatima DVD-R i o dziwo tamten chodzi jak trzeba. Nagrywarka to LG HL DT ST DVDRAM GSA H42N aktualizowany gdzieś wiosną bios

Ostatnio zmieniany przez DeeJay85 : 19.09.2011 o godz. 14:56
DeeJay85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2011, 15:41   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ostatnio chińskie Verbatimy DVD-R sprawiają problemy na starszych napędach-prawdopodobnie jest inna strategia zapisu wzorcowa w firmware niż
ta jaka powinna być do tych nośników.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2011, 12:28   #3
DeeJay85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 16.06.2011
Posty: 29
DeeJay85 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I nie ma żadnego sposobu by działały na moim kompie? Zostało mi 12szt. i szkoda je tak po prostu wyrzucić

I jakie na przyszłość kupować Verbatimy by uniknąć takich niespodzianek? Od dawna używam tej firmy i byłem bardzo zadowolony z ich jakości więc chciałbym pozostać przy tej marce zamiast testować inne.
DeeJay85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2011, 12:51   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
12? To niewiele.

Oddaj komuś kogo nie lubisz.

Co polecamy? Niezmiennie - indyjski verbatim (+R).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2011, 13:24   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz spróbować nagrać na innym napędzie-u mnie one normalnie się odtwarzają w napędach w których nie można ich nagrać(Verbatim DVD-R(MCC03RG20),TDK i Maxell DVD+R(Ritek16)

Lite-on serii IHAS sobie radzi i wszystkie nowe napędy w zasadzie

-2011-09-20-13-16-38.png

-2011-09-20-13-13-57.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2011, 12:42   #6
DGB
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika DGB
 
Data rejestracji: 11.11.2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 33
DGB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też miałem ten sam problem... 10 sztuk Verbatimów w cake'u i wszystkie...
Testowałem z różnymi prędkościami, na 3 nagrywarkach i niestety...

Więc albo masz słabą nagrywarkę, albo wszystkie płyty... umarły...
DGB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 12:30
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
Nagrywanie / kopiowanie gier na PS2 Hit Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole 2041 17.11.2009 19:01
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 19:32
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 12:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.