Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2003, 20:32   #1
domi1971
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 83
domi1971 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywanie Dvd

WITAM MAM 2 PYTANka .chce sobie zakupic nagrywarke dvd wiec
jaką wybrac,
czy mozna nagrywac dvix na dvd tak aby chodziły w domowych odtwarzaczach dvd
prosze o pomoc i moze odnosniki do jakis artykułow na ten temat itd
pozdrawiam
domi1971 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2003, 23:06   #2
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odpowiadając na pytanie drugie - hmm śmiesznym sie wydaje fakt ze chcesz divx'a na dvd oglądać , z tego co mi wiadmo to trzabybyło to na svcd przerobic , no ale daj spokój to co był na DVD zostało na divxa przerobione a ty chcesz to odwrócić ? --> utrata jakości jest NIEODWRACALNA !!!

a co do nagrywarki to z tego co sie kiedys interesiłem były dwa standardy i w zasadzie sam nie wiedziałem którą wybrac a obecnie to już nie wiem który jest wiodacy... prosze by ktoś mnie naprostował z tym tematem...
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 07.02.2003, 23:39   #3
DJ_LukBoj
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DJ_LukBoj
 
Data rejestracji: 02.09.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 119
DJ_LukBoj zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Koledze chodzi chyba o to zeby zmieścić sporo filmów na jednym prawie 5 GB krążku DVD - jeśli o to Ci chodziło to napewno TAK
__________________
Drop the bass
DJ_LukBoj jest offline  
Stary 08.02.2003, 00:52   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ob@r napisa***322;(a)
odpowiadając na pytanie drugie - hmm śmiesznym sie wydaje fakt ze chcesz divx'a na dvd oglądać , z tego co mi wiadmo to trzabybyło to na svcd przerobic , no ale daj spokój to co był na DVD zostało na divxa przerobione a ty chcesz to odwrócić ? --> utrata jakości jest NIEODWRACALNA !!!

a co do nagrywarki to z tego co sie kiedys interesiłem były dwa standardy i w zasadzie sam nie wiedziałem którą wybrac a obecnie to już nie wiem który jest wiodacy... prosze by ktoś mnie naprostował z tym tematem...
ciekaw jest ile divxów na DVD przerobiłeś, że wydajesz tak kategoryczne sądy? ja około 15 i mogę powiedzieć, że jak masz dobrej jakości divxa (birate powyżej 1000 kbs) i odpowiedni soft (np. CCE + DVDMaestro + Soft Encode) to jakość otrzymanego filmu jest conajmniej dobra i zazwyczaj wizualnie nie gorsza od źródłowego divxa. i do tego masz polskie napisy i dźwięk Dolby Digital - 2.0 albo 5.1 (o ile znajdziesz divxa z AC3 5.1) trzeba też poświęćić trochę czasu - samo przygotowanie materiału trwa ok. godziny ale zasadnicza część czyli konwersja (VBR 3 pass) za pomocą CCE zabiera do 8 godz. w tym czasie idziemy spać albo na wódkę - co kto woli
cudów oczywiście nie ma ale zapewniam, że oglądając później taki film na dobrym, panoramicznym telewizorze jestem bardzo zadowolony.
to oczywiście wyjście awaryjne i robię tak, żeby obejrzeć najnowsze produkcje albo filmy które u nas nie wyszły na DVD. bo nie ma jak oryginał - mam ich ok. 90
co do formatów nagrywania nie chcę wchodzić w szczegóły - proponuję po prostu kupić nagrywarkę Sony DRU-500, która obsługuje oba formaty zapisu. jest naprawdę świetna
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 08.02.2003 o godz. 01:05
CobraVerde jest offline  
Stary 08.02.2003, 09:30   #5
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Nagrywanie Dvd

Cytat:
domi1971 napisa***322;(a)
WITAM MAM 2 PYTANka .chce sobie zakupic nagrywarke dvd wiec
jaką wybrac,
Optymalnym wyborem jest LG - 2 lata gwarancji, duza siec serwisowa i cena ponizej 1200zl. Do tego standard minus, wiec plyty znaczaco tansze.
Luzaczek jest offline  
Stary 08.02.2003, 18:12   #6
domi1971
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 83
domi1971 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no ok rozumiem ! albo LG albo sony .
ale czy ktos przegrywał na przykład płyty dvd te ruskie tłoczki. czy one są tez zabezpieczone itd.
i ile trwa takie nagranie płyty .?srednio!
i czy jest w taka opcja jak w nagrywarkach cdrw. czyli płyta -płyta cos takiego?
domi1971 jest offline  
Stary 08.02.2003, 18:18   #7
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
domi1971 napisa***322;(a)
ale czy ktos przegrywał na przykład płyty dvd te ruskie tłoczki.
Zwykle sa gorszej jakosci niz oryginaly i nie maja zabezpieczenia CSS.


Cytat:
i ile trwa takie nagranie płyty .?srednio!
Dla nagrywarki 2x bedzie to 30 min. Jesli wezmiesz plyte z wypozyczalni to dokladasz drugie tyle na dvd2one i trzecie na rip.

Cytat:
i czy jest w taka opcja jak w nagrywarkach cdrw. czyli płyta -płyta cos takiego?
Jest.
Luzaczek jest offline  
Stary 08.02.2003, 18:28   #8
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
ciekaw jest ile divxów na DVD przerobiłeś, że wydajesz tak kategoryczne sądy? ja około 15 i mogę powiedzieć, że jak masz dobrej jakości divxa (birate powyżej 1000 kbs) i odpowiedni soft (np. CCE + DVDMaestro + Soft Encode) to jakość otrzymanego filmu jest conajmniej dobra i zazwyczaj wizualnie nie gorsza od źródłowego divxa. i do tego masz polskie napisy i dźwięk Dolby Digital - 2.0 albo 5.1 (o ile znajdziesz divxa z AC3 5.1) trzeba też poświęćić trochę czasu - samo przygotowanie materiału trwa ok. godziny ale zasadnicza część czyli konwersja (VBR 3 pass) za pomocą CCE zabiera do 8 godz. w tym czasie idziemy spać albo na wódkę - co kto woli
cudów oczywiście nie ma ale zapewniam, że oglądając później taki film na dobrym, panoramicznym telewizorze jestem bardzo zadowolony.
to oczywiście wyjście awaryjne i robię tak, żeby obejrzeć najnowsze produkcje albo filmy które u nas nie wyszły na DVD. bo nie ma jak oryginał - mam ich ok. 90
co do formatów nagrywania nie chcę wchodzić w szczegóły - proponuję po prostu kupić nagrywarkę Sony DRU-500, która obsługuje oba formaty zapisu. jest naprawdę świetna
pozdrawiam
sam przyznałeś że "cudów nie ma" więc nie rozumiem po co Twóje starania mające mnie przywalić całą listą techniawek które to niby używasz ... ja stwierdziłem fakt że robiąc popularnego divx'a nie powrócisz do jakości DVD a i to o czym piszesz co wydaje mi sie śmieszne (z wysoką bitratą) to nie wiem jak Ty ale ja widze różnice i w/g mnie nie ma co porównywać(no chyba ze kiepski DVD 4:3) ale róznica jest - to pewnie kolejna dyskusja "czy kopia jest lepsza od oryginału". Z tego co piszesz to kazdy przerobiony przez Ciebie film oglądasz na TV z odległosci kilkunastu metrów, zamyka sie sumą 4-5 a może i sześciu płyt , pokaz mi takie popularne Divxy na 4 płytach bo największego mam 3 płytowego Red Rose - a jestem ich kolekcjonerem. Wierz mi mam ich sporo.

pzdr
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 08.02.2003, 19:16   #9
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak na razie jedynym odtwarzaczm stacjonarnym ,który czyta filmy w formacie DivX nosi nazwę "Kiss" .
Opórcz tego ,że radzi on sobie z DivX-ami zapisanymi na "zwykłym" nosniku CDR potrafi czytać :
-MP3
-DVD
-VCD
-SVCD
-CDRW

Oczywiście istnieje mozliwośc przerobienia DivX-a do formatu DVD ,jednak moim zdaniem jest to najgorsza alternatywa z jaką się spotkałem - dlatego nie polecam .
Całość zabiegu można porównać z nagraniem płyty "Audio" z plików "MP3" kompresowanych w 96kBit .
jaro
januszp jest offline  
Stary 08.02.2003, 19:46   #10
domi1971
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 83
domi1971 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie rozumiecie mnie odnosnie nagrywania dvix na dvd.\chodzi mi o to ze mam od zarypania divx i chciałbym naprzykład nagrac koledze ktory nie mam kompa a ma dvd stacjonarne a tych filmow nie ma na dvd bynajmniej u nas . i czy te ruskie dvd co sprzedaja na stadionie tez trzeba kopiowac na dysk , ripowac czy ym podobne czy poprosyu płyta płyta( bo nie wiem czy one tez są zabezpieczone ) i pod tym względem nie wiem jaka nagrywarke wybrac dlatego szukam pomocy .wydac 1300zł zeby to lezało to nie ma sensu . dlatego licze na pomoc
domi1971 jest offline  
Stary 08.02.2003, 20:00   #11
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ob@r napisa***322;(a)
sam przyznałeś że "cudów nie ma" więc nie rozumiem po co Twóje starania mające mnie przywalić całą listą techniawek które to niby używasz ... ja stwierdziłem fakt że robiąc popularnego divx'a nie powrócisz do jakości DVD a i to o czym piszesz co wydaje mi sie śmieszne (z wysoką bitratą) to nie wiem jak Ty ale ja widze różnice i w/g mnie nie ma co porównywać(no chyba ze kiepski DVD 4:3) ale róznica jest - to pewnie kolejna dyskusja "czy kopia jest lepsza od oryginału". Z tego co piszesz to kazdy przerobiony przez Ciebie film oglądasz na TV z odległosci kilkunastu metrów, zamyka sie sumą 4-5 a może i sześciu płyt , pokaz mi takie popularne Divxy na 4 płytach bo największego mam 3 płytowego Red Rose - a jestem ich kolekcjonerem. Wierz mi mam ich sporo.
pzdr
a kto powiedział, że przywraca się jakość DVD użyłem określenia "dobrej jakości" - dostrzegasz tą subtelną różnicę
a co do "technicznych" wyrażeń które użyłem to myślałem, że polemizuję z facetem który się zna na tym - sorry za pomyłkę. powtórzę swoje pytanie - czy próbowałeś robić coś takiego skoro nie, to skąd możesz wiedzieć ja nie zabieram głosu w kwestiach o których mam jedynie mgliste, teoretyczne pojęcie. a co do stwierdzenia "no chyba ze kiepski DVD 4:3" to powiedz co mają wspólnego wspólnego proporcje obrazu z jakością
i skąd wysnułeś ten błyskotliwy wniosek, że "oglądasz na TV z odległosci kilkunastu metrów" - proponuję pójść do sklepu RTV i przekonać się z jakiej odległości ogląda się film na 32" TV.
i na koniec sprawa divxów - skoro jesteś ich kolekcjonerem, to przykro mi że nie spotkałeś filmów o bitrate powyżej 1000 na 2 CD - ja takie mam - np. ostatni Bond (1265 kbs), Czas Apokalipsy (1100 kbs), Gangi Nowego Yorku (1166 kbs), Harry Potter (1200 kbs), ostatni Mohikanin (1169 kbs), Papillion (1600 kbs) Władca Pierścieni (3 CD, 1200 kbs) - to "połów" tylko z ostatnich 2 tygodni. zanim coś palniesz to sprawdź, bo jak widać nie do końca masz pojęcie o tej tematyce.
pozdrawiam
CobraVerde jest offline  
Stary 08.02.2003, 20:16   #12
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Oczywiście istnieje mozliwośc przerobienia DivX-a do formatu DVD ,jednak moim zdaniem jest to najgorsza alternatywa z jaką się spotkałem - dlatego nie polecam .
Całość zabiegu można porównać z nagraniem płyty "Audio" z plików "MP3" kompresowanych w 96kBit .
jaro
Jaro możesz mi wytłumaczyć dlaczego użyłeś sformułowania "najgorsza alternatywa z jaką się spotkałem" i w stosunku do czego jest to alternatywa ?
i zadam Ci to samo pytanie co koledze o nicku ob@r - czy przerabiałeś divxy na na DVD Video ? bo być może po raz kolejny teoretyzujesz a wtedy dyskusja jest deko bez sensu. mi to wychodzi dosyć dobrze i nie próbuj mi wmawiać, że jestem ślepy albo zadowalam się tandetą.
i mam pomysł - czy jest jakiś poważny user z W-wy, który poświęci chwilę czasu, wpadnie do mnie i wystąpi w roli jurora moich "prac".
co wy na to ? mam już dość akademickich dyskusji z malkontentami.
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 08.02.2003 o godz. 20:25
CobraVerde jest offline  
Stary 08.02.2003, 20:26   #13
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
a kto powiedział, że przywraca się jakość DVD użyłem określenia "dobrej jakości" - dostrzegasz tą subtelną różnicę
a co do "technicznych" wyrażeń które użyłem to myślałem, że polemizuję z facetem który się zna na tym - sorry za pomyłkę. powtórzę swoje pytanie - czy próbowałeś robić coś takiego skoro nie, to skąd możesz wiedzieć ja nie zabieram głosu w kwestiach o których mam jedynie mgliste, teoretyczne pojęcie. a co do stwierdzenia "no chyba ze kiepski DVD 4:3" to powiedz co mają wspólnego wspólnego proporcje obrazu z jakością
i skąd wysnułeś ten błyskotliwy wniosek, że "oglądasz na TV z odległosci kilkunastu metrów" - proponuję pójść do sklepu RTV i przekonać się z jakiej odległości ogląda się film na 32" TV.
i na koniec sprawa divxów - skoro jesteś ich kolekcjonerem, to przykro mi że nie spotkałeś filmów o bitrate powyżej 1000 na 2 CD - ja takie mam - np. ostatni Bond (1265 kbs), Czas Apokalipsy (1100 kbs), Gangi Nowego Yorku (1166 kbs), Harry Potter (1200 kbs), ostatni Mohikanin (1169 kbs), Papillion (1600 kbs) Władca Pierścieni (3 CD, 1200 kbs) - to "połów" tylko z ostatnich 2 tygodni. zanim coś palniesz to sprawdź, bo jak widać nie do końca masz pojęcie o tej tematyce.
pozdrawiam
jesli chodzi o przerabianie z divxa na DVD to nie robiłem tego to fakt - gdyż uważam to za lekko mówiąc porąbany pomysł, wynikający z nadmiaru czasu i braku innego zajęcia. Ja wysunałem wniosek (jakbys czasem miał kłopoty z czytaniem uważnie postów innych) że "nie przywrócisz jakosci DVD konwertując z divxa !!!" (może z tym faktem chcesz polemizowac no cóż wolno to w końcu forum) o wysokim bitrate (jeśli już mowiąc to mam pare wydań (własnej, i znajomych edycji o b. wysokim bitrate, filmy wymienione przez Ciebie posiadam w wiekszości i jakoś nie jest to najwyższa bitrata jaką sie spotkałem)a co ma format 4:3 jesli nie robi Ci róznicy po konwersji to znaczy ze mijamy sie z pojęciem co kto uważa za pewien poziom standardu oglądania, zapewne asfy tez przerabiasz na DVD skoro tak to Cie pasjonuje.
No a co do oglądania tv z odległosci to z jakiej oglądasz ten swój 100Hz 32' Hiperwentylowany TV ? Zresztą mnie to w zasadzie lata dla mnie możesz oglądać z 1 (słownie: jednego) metra jesli Ci to pasuje.
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 08.02.2003, 20:49   #14
domi1971
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 83
domi1971 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
chłopaki spox troche luzu , nie rozumiecie mnie sram za przeproszeniem na to czy jakosc bedzie super czy nie. chce nagrywac dvd czy to z orginału czy dvix na dvd itd chodzi mi o czas trwania tej operacji ,czy sie da , czy ruskie tloczki normalnie przegrywaja się płyta -płyta ,i czy te filmy dvix -na dvd beda chodzic na dvd stacjonarnych ,odpowiedzcie mi na pytania wyczerpujaco ,najlepiej ktos kto sie tym bawił,i naprawde doradzcie mi jaka nagrywarke jaka jest ta suuuuper
ps. i troche luzu nie sprzeczajcie sie.
dzieki
domi1971 jest offline  
Stary 08.02.2003, 20:58   #15
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ob@r napisa***322;(a)
jesli chodzi o przerabianie z divxa na DVD to nie robiłem tego to fakt - gdyż uważam to za lekko mówiąc porąbany pomysł, wynikający z nadmiaru czasu i braku innego zajęcia. Ja wysunałem wniosek (jakbys czasem miał kłopoty z czytaniem uważnie postów innych) że "nie przywrócisz jakosci DVD konwertując z divxa !!!" (może z tym faktem chcesz polemizowac no cóż wolno to w końcu forum) o wysokim bitrate (jeśli już mowiąc to mam pare wydań (własnej, i znajomych edycji o b. wysokim bitrate, filmy wymienione przez Ciebie posiadam w wiekszości i jakoś nie jest to najwyższa bitrata jaką sie spotkałem)a co ma format 4:3 jesli nie robi Ci róznicy po konwersji to znaczy ze mijamy sie z pojęciem co kto uważa za pewien poziom standardu oglądania, zapewne asfy tez przerabiasz na DVD skoro tak to Cie pasjonuje.
No a co do oglądania tv z odległosci to z jakiej oglądasz ten swój 100Hz 32' Hiperwentylowany TV ? Zresztą mnie to w zasadzie lata dla mnie możesz oglądać z 1 (słownie: jednego) metra jesli Ci to pasuje.
a ja nigdy nie spałem z Jennifer Lopez ale jestem pewien, że jest kiepska w łóżku i sex z nią to strata czasu
nie stwierdziłem też, że przywracam divxom jakość DVD, więc skąd i po co wysnułeś swój dziwny wniosek
następnie sam sobie zaprzeczasz - napisałeś wcześniej, że divxy o których mowiłem w kontkście wysokiego bitrate miały by ponad 3 CD a wogóle to nie ma takich - podałem Ci przykłady a Ty jakby nigdy nic, przyznajesz później, że sam masz takie a nawet lepsze !!!
i skoro nie zrozumiałeś mojego pytania o zależność proporcji obrazu do jego jakości to powiem ci jak dziecku - nie ma takiej zależności !!! wynikają one jedynie z dwóch rodzajów ekranów TV, kóre są używane.
a co do określenia 100Hz 32' Hiperwentylowany TV - masz jakieś kompleksy na tym punkcie? może i ty kiedyś sobie kupisz porządny TV - gorąco Ci tego życzę. a dla twojej informacji - oglądam go z odległości 2-3 m.
pozdrawiam
CobraVerde jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.