Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.06.2005, 12:58   #1
tomekmich
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 6
tomekmich w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywanie (predkosci)

Posiadam litka sohw-1673s i nie moge zmniejszyc predkosci nagrywania. Kopiujac plyte ustawiam predkosci nagrywania na 2x a nagrywarka ustawia maksa - 6x ( przy nagrywaniu na tdk x8). A do tego wszytkiego pod koniec nagrywania bufor troche skacze, komputer zaczyna dzialac jak maszyna do pisania, ale po weryfikacji plyty okazuje sie ze wszytko jest ok. Czesto archiwizuje sobie filmy i nie chcialbym by okazalo sie ze nie bada odczytywane na stacionarnym dvd albo beda sie ciely.
Znacie moze tego powod
tomekmich jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.06.2005, 13:04   #2
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomekmich
Posiadam litka sohw-1673s i nie moge zmniejszyc predkosci nagrywania. Kopiujac plyte ustawiam predkosci nagrywania na 2x a nagrywarka ustawia maksa - 6x ( przy nagrywaniu na tdk x8). A do tego wszytkiego pod koniec nagrywania bufor troche skacze, komputer zaczyna dzialac jak maszyna do pisania, ale po weryfikacji plyty okazuje sie ze wszytko jest ok. Czesto archiwizuje sobie filmy i nie chcialbym by okazalo sie ze nie bada odczytywane na stacionarnym dvd albo beda sie ciely.
Znacie moze tego powod
Znowu to samo

Jaki soft do wypalania, jaki firmware, na jakim podkładzie ten TDK, itd. itp

Nie zawsze wolno, znaczy lepiej, przeglądnij inne dyskuje na tym forum, to Ci wiele wyjaśni

I co to oznacza, że "działa jak maszyna do pisania", bardzo jestem ciekaw
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 01.06.2005, 13:14   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to kolega nie wie jak maszyna do pisania dziala

no to na repute
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 01.06.2005, 13:20   #4
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
to kolega nie wie jak maszyna do pisania dziala

no to na repute
Dzięki za zieleń, a jak działa maszyna do pisania to ja wiem, tylko nie wiem jak zachowuje się działająca w ten sposób nagrywarka? Może wystukuje każdego bita oddzielnie jak maszyna literki , kto wie
__________________
Pozdrawiam Marek

Ostatnio zmieniany przez zene_k : 01.06.2005 o godz. 13:23
zene_k jest offline  
Stary 01.06.2005, 13:24   #5
tomekmich
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 6
tomekmich w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
Znowu to samo

Jaki soft do wypalania, jaki firmware, na jakim podkładzie ten TDK, itd. itp

Nie zawsze wolno, znaczy lepiej, przeglądnij inne dyskuje na tym forum, to Ci wiele wyjaśni

I co to oznacza, że "działa jak maszyna do pisania", bardzo jestem ciekaw
wypalam na najnowszym biosie j07 program to nero plytki tdk 1-8x dvd+r
tomekmich jest offline  
Stary 01.06.2005, 13:36   #6
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomekmich
wypalam na najnowszym biosie j07 program to nero plytki tdk 1-8x dvd+r
o.k. czy na innych nośnikach masz to samo i powracam do pytania o podkład, czyli kto tę płytę wyprodukował. Nie mylić z tym przez kogo jest firmowana, bo to już wiemy, że TDK
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 01.06.2005, 14:07   #7
tomekmich
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 6
tomekmich w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
o.k. czy na innych nośnikach masz to samo i powracam do pytania o podkład, czyli kto tę płytę wyprodukował. Nie mylić z tym przez kogo jest firmowana, bo to już wiemy, że TDK
W programie dvd_identifier odczytuje
DVD+R:TDK-002-000
manufacturer - TDK
media type - 002
Z tego co pamietam to zawsze nero ustawial mi na maksa nagrywani, nawet gdy sam zmienialem na mniejsze predkosci
tomekmich jest offline  
Stary 03.06.2005, 11:40   #8
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nikt nie zadał najważniejszego pytania: po kiego wała chcesz zapisywać 2x?
mbar jest offline  
Stary 11.06.2005, 16:09   #9
TolBoy
towarzysz komisarz
 
Avatar użytkownika TolBoy
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 124
TolBoy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam dokładnie to samo chce nagrywac x4 a pali x8 na Verbatimkach DVD+R, nagrywarka i firmware takie samo jak kolega@tomekmich
soft CloneDVD2
TolBoy jest offline  
Stary 12.06.2005, 23:36   #10
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja gdy miałem takie problemy, to kupiłem 15 różnych płyt DVD i robiłem taki eksperyment a mianowicie jak Nero widzi taką płytkę . Jaki zestaw prędkości nagrywania oferuje, a jaki zestaw predkości odtwarzania. Wynik był taki, że niektóre płytki dla nagrywania miały 1/2/2,4/4/6/8/ prędkości itd, niektóre jedynie część tych prędkości a niektóre tylko maksa, a jeszcze inne w ogóle nie były widziane. Później przeczytałem artykuł na temat biosów do nagrywarek i wszystko zrozumiałem. Powód banalny , jak zwykle chodzi o kasę. Było w tym artykule opisane że jeżeli producent płyty nie zapłaci kasy producentowi napędu, to w biosie takiego napędu nie będzie modelu tej płytki ani jej strategii zapisu. Napęd wtedy po 'uważaniu' widzi taką płytkę. Czyli czasem w ogóle a czasem z grzeczności np jedną prędkość maksymalną, albo minimalną. Myślę , że to może być Twój problem. Choć z koleji wydawało by się że TDK nie powinno mieć takich problemów. Być może powody Twoich kłopotów są gdzie indziej. Lubiący podwyższony poziom adrenaliny mogą sobie pogrzebać w biosie palnika przy pomocy omni patchera. Po prostu sami znajdą właściwe strategie zapisu dla swojego palnika i ulubionej marki płyty.
janulek jest offline  
Stary 13.06.2005, 10:46   #11
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Posty niedotyczące tematu zostały usunięte.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.