Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.09.2004, 06:32   #1
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Nagrywanie x1- jakim programem??

Jakim program umożliwia nagrywanie płytek dvd prędkością x1? Pod Nero dostępne są tylko prędkości x2 i x4. Może da sie to jakoś zmienić??
__________________
markus 96
markus96 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.09.2004, 06:37   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kup plytki 1x i bedzie x1
to zalezy od plytki - polecam Mediasonic 1x - od ponad roku chodzi do dzisiaj
P.S. widzialem jeszcze w Carrefour we Wrocku, ale cena nie byla zachwycajaca
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 06.09.2004, 18:46   #3
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli masz Liteona, to nie nagrywaj 1x.
mbar jest offline  
Stary 07.09.2004, 06:24   #4
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak, zgadza się mam Liton SOHW 832s. Tylko dlaczego nie nagrywać x1? W takim układzie jaka jest prędkość optymalna dla tej nagrywarki??
Założyłem ten post dlatego ze filmy nagrywane na nośnikach nie markowych zacinają się na stacjonarnym dvd, pod koniec płyty już wogóle nie da się filmu ogladać. Ostatnio nagrałem prędkością x2 na verbatimie, błędy pi sięgały max 21 a po=4. Wrzuciłem do do dvdv stacjonarnego i było o wiele lepiej zacieło się tylko 3 razy i to dosłownie na ułamek sekundy. Zastanawiam się czy jakby nagarć taką samą płytę x1 to możliwe że film odtawrzał by się bez problemów.
__________________
markus 96
markus96 jest offline  
Stary 07.09.2004, 07:05   #5
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wszystko, czyli bezbledne chodzenie filmow zaleza takze od stacjonarnego odtwarzacza, czy radzi sobie ze wszystkimi plytkami (u mnie plytka espery -R bledow trochu duuuzo a philips daje rade)
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 07.09.2004, 10:19   #6
TresorPL
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 19
TresorPL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!
jestem tu nowy,ale od kilku dni śledzę forum, ponieważ nabyłem Litka 832S i interesuje mnie jak najlepiej nagrać płytki. Przede wszystkim materiał z VHS,ale jakieś inne DVD wiadomo że także.

mbar - proszę - uzasadnij dlaczego nie nagrywać x1
z tego co wyczytałem prze te kilka dni (zresztą z doświadczenia z nagrywarakmi CD-RW - im wolniej się nagrywa tym dokładniej jest wypalona płytka)

poza tym z tego co zauważyłem kilu użytkowników narzekało własnie na Nero 4 DVD, pod CD-RW chodziło ok, więc co polecacie do nagrywania? ale tak żeby była funkcja nagrywania x1 (tzn pełna kontrola) i rózne formaty, DVD, date DVD, zdjecia na DVD, audio itp.

co do nośników - kupiłem (nie świadomy zupełnie jeszcze) kilka esperów - i ogólnie kiepsko. tzn 2 pierwsze nagrały sie z błedami. tzn zacinają sie na stacjonarnym, 2 kolejne juz chodzą lepiej. bo nagrywałem x2.

Jaki więc nośnik zastosować? w recencjach do tego modelu znalazłem polecany RICOHJPN01 - ale u jakich producentów występuje ten nośnik?? a i z tego co zrozumiałem (może źle ze dobrze wypadają nośniki SONY?? (bo ponoć zreszta - z innego art. to ten litek to to samo co SONY 700 )

z góry dzieki za odp.
pzdr
TresorPL jest offline  
Stary 07.09.2004, 11:00   #7
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowe wersje firmware do Liteonów nie mają odpowiedziej strategii zapisu (czy też deskryptora) DVD-R z prędkością 1x (poza jednym czy dwoma bardzo starymi nośnikami, i to chyba nawet -RW). Nagrywanie 1x nie ma w tkim wypadku sensu, firmware po prostu na to nie pozwala.

Co prawda można zmodyfikować firmware tak, by dla danego nośnika nagrywał 1x, ale wracamy do tego, że nie ma dla tej prędkości odpowiedniej strategii zapisu. Ja z ciekawości zrobiłem test zapisu 1x na jakimś GSC002 i płytka była absolutnie nieczytelna w żadnym napędzie.

Zapis DVD rządzi się nieco innymi prawami, niż CD, i powiedzenie, że "im wolniej wypalasz DVD tym lepiej się nagra" jest po prostu błędne. Najlepiej się nagra na właściwej strategii zapisu. Wiele nośników w firmware Liteonów ma tylko jedną strategię dla nośnika (dla wybranej prędkości), z reguły największej dla nośnika, a wolniejsze są tworzone na jej podstawie. Przez to wiele płyt certyfikowanych dla np. 4x wypala się ZNACZNIE gorzej na prędkości 2x.

Po prostu: wypalajcie nośniki z taką prędkością, dla jakiej są certyfikowane. Jeśli są problemy -- zmieńcie nośnik na inny.
mbar jest offline  
Stary 07.09.2004, 11:07   #8
TresorPL
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 19
TresorPL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok. dzięki mbar za odp. w temat DVD dopiero się "wgryzam"

a co sądzisz o płytkach DVD+R TDK 4.7GB x4, z tego co zdążyłem doczytać przez te kilka minut wypadają bardzo dobrze a i cena dosyć atrakcyjna ~4.5 zeta
TresorPL jest offline  
Stary 07.09.2004, 11:14   #9
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez mbar
Nowe wersje firmware do Liteonów nie mają odpowiedziej strategii zapisu (czy też deskryptora) DVD-R z prędkością 1x (poza jednym czy dwoma bardzo starymi nośnikami, i to chyba nawet -RW). Nagrywanie 1x nie ma w tkim wypadku sensu, firmware po prostu na to nie pozwala.

Co prawda można zmodyfikować firmware tak, by dla danego nośnika nagrywał 1x, ale wracamy do tego, że nie ma dla tej prędkości odpowiedniej strategii zapisu. Ja z ciekawości zrobiłem test zapisu 1x na jakimś GSC002 i płytka była absolutnie nieczytelna w żadnym napędzie.

Zapis DVD rządzi się nieco innymi prawami, niż CD, i powiedzenie, że "im wolniej wypalasz DVD tym lepiej się nagra" jest po prostu błędne. Najlepiej się nagra na właściwej strategii zapisu. Wiele nośników w firmware Liteonów ma tylko jedną strategię dla nośnika (dla wybranej prędkości), z reguły największej dla nośnika, a wolniejsze są tworzone na jej podstawie. Przez to wiele płyt certyfikowanych dla np. 4x wypala się ZNACZNIE gorzej na prędkości 2x.

Po prostu: wypalajcie nośniki z taką prędkością, dla jakiej są certyfikowane. Jeśli są problemy -- zmieńcie nośnik na inny.
Potwierdzę to co mówił mbar

Kilka wykonanych i prezentowanych testów na forum właśnie udowadniało takie tezy

Że większość nośników palona wolniej ma więcej błędów

Sam zresztą to sprawdziłem na płytkach Mediastore
VIZZARD jest offline  
Stary 08.09.2004, 07:17   #10
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Zapis DVD rządzi się nieco innymi prawami, niż CD, i powiedzenie, że "im wolniej wypalasz DVD tym lepiej się nagra" jest po prostu błędne. Najlepiej się nagra na właściwej strategii zapisu. Wiele nośników w firmware Liteonów ma tylko jedną strategię dla nośnika (dla wybranej prędkości), z reguły największej dla nośnika, a wolniejsze są tworzone na jej podstawie. Przez to wiele płyt certyfikowanych dla np. 4x wypala się ZNACZNIE gorzej na prędkości 2x.:
Rozumiem. To w takim razie czy jest sposób na podglądniecie firmware dla Litków aby można było odczytać z niego jaka została ustawiona strategia dla konkretnego nośnika??
__________________
markus 96
markus96 jest offline  
Stary 08.09.2004, 08:08   #11
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Omnipatcher http://codeguys.rpc1.org/patchers.html
No i DVDInfoPro, on tam podaje informacje o strategii i deskryptorach dla danego nośnika.

LOL, płytki za 4,5 zeta... Tyle to ja mogę za DVD+RW dać. Teraz zaopatrzyłem się w 50 szt. Esperanza DVD-R SE 4x z www.arcomp.com.pl (na aukcji allegro ta firma sprzedaje nieco taniej), po 1,69 zł/szt z wliczonym kosztem przesyłki (kupiłem szpindel 100 szt. na spółkę z kumplem). Te Espery są z kodem GSC002 i po zmianie strategii na GSC003 palą się idealnie na 8x.
mbar jest offline  
Stary 08.09.2004, 09:02   #12
TresorPL
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 19
TresorPL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mbar
LOL, płytki za 4,5 zeta... Tyle to ja mogę za DVD+RW dać. Teraz zaopatrzyłem się w 50 szt. Esperanza DVD-R SE 4x z www.arcomp.com.pl (na aukcji allegro ta firma sprzedaje nieco taniej), po 1,69 zł/szt z wliczonym kosztem przesyłki (kupiłem szpindel 100 szt. na spółkę z kumplem). Te Espery są z kodem GSC002 i po zmianie strategii na GSC003 palą się idealnie na 8x.

ok.ale u mnie te Esperanze pala sie tragicznie . looknij na posta o nośnikach to zobaczysz jakie wykresy wyszły mi Kprobem. A TDK - przynjamniej ta co testowałem wczoraj miodzio. Nawet very miodzio.

Co do Esperanza - pytnako bo tez mam GSC002 - jak zmienic strategie? bo chetnie je potestuje.

ps. na jakim sprzecie/programie nagrywasz.

z góry dzięki za odp.
__________________
pzdr
TresorPL jest offline  
Stary 08.09.2004, 10:52   #13
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Omnipatcher -- nie lubię się powtarzać...
mbar jest offline  
Stary 08.09.2004, 11:11   #14
TresorPL
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 19
TresorPL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ups. za mało sypiam ostatnio nie zauważyłem. dzięki!
__________________
pzdr
TresorPL jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.