Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2010, 13:31   #1
ltc007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2010
Posty: 1
ltc007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wypalone płyty okazały się czyste

Witam. Robiłem komuś formata na lapku Joybook A52E i przed formatem nagrywałem zdjęcia na DVD poprzez Nero - wyszło tego 4 DVD do nagrania. Na 16x Verbatima napęd za cholerę nie chciał ich ruszyć, rzęził tylko mimo tego Nero niby nagrywał i wyświetlił nawet komunikat że nagrano pomyślnie, jednak w rzeczywistości nic nie wyświetlało na płytce.
Na drugi dzięń przybyłem z płytkami DVD 8x Titanium napęd już nie rzęził jak na 16x i nagrałem 4 płyty DVD ze zdjęciami. Tym razem pokazało mi zawartość nagranych płyt (widać było całą strukturę) na wszelki wypadek otworzyłem po jednym zdjęciu z płyty i skopiowałem po jednym na dysk - kopiowało bez problemu więc uznałem że zdjęcia są zarchiwizowane i mogę robić formata.
Format na lapku zrobiony system postawiony i po kilku dniach dostałem wiadomość że właśnie próbuje się zgrać te zdjęcia na lapku ale że nie można i że sąsiad też nie może. Dostarczono mi te płytki odpaliłem je na swoim kompie w którym mam nową nagrywarkę LG i okazało się że faktycznie nic nie widzi. Płytki oczywiście kręcą się kilkanaście sekund jak dzikie ale wyświetla po tym w Mój komputer tylko: Stacja dysków CD Odpaliłem 3 programy BadCopy Pro, CDRoller 8.7 oraz IsoBuster - Żaden nie znalazł nawet pliku na płytce.
Jest to dla mnie zwyczajnie niewiarygodne 3 napędy w różnych komputerach widzą wszystkie 4 DVD jako puste napędy. Dodam tylko że zawsze zaznaczam by zamknąć sesje i z tego co pamiętam tym razem tez tak robiłem aha i przed tym nagrywaniem zainstalowałem WinAspi z Waszego forum. Czy ktoś mnie może oświecić jakim cudem się tak dzieje ?
ltc007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2010, 13:37   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Płytki titanium to szajs.
Prawdopodobnie dane się ulotniły, skoro żaden napęd nic nie widzi...
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2010, 17:45   #3
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,266
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No i przede wszystkim, jeśli napęd nie chciał współpracować z Verbatimami, to już był znak, że coś jest w nim nie w porządku. W takim wypadku znacznie bezpieczniej jest użyć zewnętrznego HDD lub pendrive'a, jeśli danych jest za dużo, to przenieść na inny komputer, a stamtąd ewentualnie na płytki (przy okazji mogłyby robić za backup - oczywiście gdyby to były Verby).

No ale przepadło (nauczka na przyszłość). Tak czy owak nie zaszkodzi jeszcze popróbować (na jeszcze innym napędzie, albo programem do odzyskiwania zdjęć na przy użyciu tej samej nagrywarki, które płyty wypaliła).

Jeśli to nic nie da, warto spróbować odzyskać zdjęcia z lapka, o ile jest to jeszcze możliwe. Wszystko zależy od tego, gdzie zdjęcia znajdowały się przed formatem i czy zostały nadpisane. Jak się domyślam, przed formatem była tylko jedna partycja, ale może przy instalacji systemu zrobiłeś kilka? Wtedy jest jakaś szansa, że przynajmniej część zdjęć da się odzyskać.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2010, 06:40   #4
skuter6
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2009
Posty: 58
skuter6 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, najlepiej zawsze po nagraniu sprawdzić, fizycznie czy na płytce widać, że coś nagrane lub na innym sprzęcie jeżeli są problemy z napędem, uważam też, że powinieneś zrezygnować z nero, bo mi już wiele płytek popsuł, a możesz sobie zainstalować ashampoo burning studio, jest darmowa wersja i jeszcze mi się nie zdarzyły błędy w nagrywaniu, a używam go jakieś 2 lata.
skuter6 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2010, 15:01   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nero tak sam z siebie płytek nie psuje. Różne psy na nim można wieszać, ale nie to, że psuje płytki.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 06:55   #6
skuter6
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2009
Posty: 58
skuter6 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Nero tak sam z siebie płytek nie psuje. Różne psy na nim można wieszać, ale nie to, że psuje płytki.
Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że używając nero mimo tego, że nie przestawiałem żadnych opcji, raz płytka dobrze się nagrała, a innym razem nie.
skuter6 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
11 Wrzesnia WTC andy Off topic 51 22.11.2006 20:34
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 00:41
TEMATY MATURY 2004 POLSKI (pewniaki) mr_spock Off topic 49 11.05.2004 18:15
Uwaga!! Szanowni Forumowicze !! TOMMYx Off topic 117 29.03.2003 21:16


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.