Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.03.2003, 22:17   #16
stefan2003
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2003
Posty: 11
stefan2003 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

>Zapewne uwaznie sledza konkurencje i nieudane nagrywarki Sony DRU->500. Rozumiesz - ktos musi poniesc koszty nauki - w przypadku Sony - >uzytkownicy, w przypadku LG - Sony.

Nieudane nagrywarki ? za 300 zl wiecej niz to LG kupilem naped ktory nagrywa + i - i pali 4x. Pewnie ze po co komu 4x ale juz sa plyty 4x na rynku. Za 1200 zl to chromole naped ktory ma uciety funkcje o polowe bo tak jest taniej.
stefan2003 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.03.2003, 22:27   #17
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Cytat:
stefan2003 napisa***322;(a)

Nieudane nagrywarki ? za 300 zl wiecej niz to LG kupilem naped ktory nagrywa + i - i pali 4x. Pewnie ze po co komu 4x ale juz sa plyty 4x na rynku. Za 1200 zl to chromole naped ktory ma uciety funkcje o polowe bo tak jest taniej.
Poki co to wiekszosc napedow na rynku ma "uciete funkcje o polowe" a dokladnie nagrywanie DVD+R wiec nie jest to argument. Powiem wiecej, np. Pioneer nie potrafi nie tylko zapisywac ale nawet czytac DVD+R natomiast takie LG o ile dobrze wyczytalem w specyfikacji DVD+R/W czyta. A do tego ma DVD-RAM ktory jest o wiele lepszy niz standard DVD-RW. Stad moje zainteresowanie LG, zwlaszcza ze wcale nie kosztuje 1200 a niecale 1000zl.

Inna sprawa ze predkosc zapisu 4x wcale mnie nie bawi bo na jesieni pojawia sie juz modele 8x tak wiec nie jestem pewien czy warto dac za DRU500A te 1500-1600zl w tej chwili, za te pieniadze moge miec prawie 2 nagrywarki LG albo LG i kawalek Pioneera Z tego wlasnie wzgledu chyba definitywnie zrezygnowalem z rozwazania zakupu SONY, pozostalo LG oraz Pioneer 105. No i nadzieja ze dzieki Wam wybiore wlasciwa nagrywarke

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 29.03.2003 o godz. 22:43
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:31   #18
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grunger napisa***322;(a)
Mam LG i jestem z niej zadowolony. z filami i ps2 nie ma problemu. Nie spotkałem jeszcze nośnika na którym by nie nagrała.
O. To chyba pierwszy post w ktorym dowiedzialem sie ze z PS2 nie ma problemu na LG. A moglbys napisac jakiego nosnika uzywasz robiac backup dla PS2? Jak rowniez czy w przypadku filmow stosujesz inny czy tez jest jakis dobry, sprawdzony i uniwersalny? I niedrogi. I jaka ma nominalna predkosc a z jaka nagrywasz 8) Przepraszam ze az tyle pytan ale jestem cholernie dociekliwy, mam nadzieje ze nie odmowisz mi dostepu do informacji
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:36   #19
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Franek Dolas napisa***322;(a)
LG jest ok ale ze względu na cenę.Mniemam że jest to niezła nagrywarka ale ja wolę swojego TEAC'a.Filmiki będą Ci śmigać pod warunkiem że nie będziesz kupował Datex'ów i innego ścierwa i wykażesz się minimum myślenia podczas palenia Ja na początku miałem schizy ale po uwaleniu kilku płytek wiem już jak mam rozmawiać ze swoim TEAC'iem żeby produkt finalny czasochłonnej pracy był cool.Nie palę PS2 ani XBOX'a ale koleś to robi i nie ma z tym żadnych schiz.
No wiec wlasnie o tym mysle - cena LG jest doprawdy niewiarygodnie niska stad moja podejrzliwosc. Ale im dluzej ten temat wisi na forum tym wiecej posiadaczy LG sie zglasza i sam widzisz co pisza - mowia ze maszynka dziala ok. Zaczynam w to wierzyc nawet. Co do Teac'a to nie ukrywam ze jak tylko sie pojawil to bylem pewien ze kupie bo od zawsze uzywalem Teacow do CDR'ow i nie chce nawet slyszec o innej nagrywarce. Ale w przypadku DVDR zaczalem weszyc w roznych miejscach i ogolnie opinie nie byly zbyt optymistyczne. Inna rzecz ze nagrywarka DVD Teac'a podobno bazuje na mechanice Pioneer'a... Obled, juz sam nie wiem co myslec jak zobaczylem ze napisales ze Teac DVDR dziala ok. A mozesz mi napisac jakie nosniki testowales? I czy udaje sie palic x2 na nominalnych x1 z powodzeniem?
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:41   #20
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
Ostroznie! LG nie dziala z kazdym nosnikiem jaki kupisz. W tej chwili Esperanze sa poniezej 5zl/szt, wiec mozesz smialo ich sie trzymac na LG.

Filmy sprawdzilem na kilku odtwarzaczach, nie dzialaly na philipsie jakims, ale dlatego, ze nie mial on supportu dla minusa, wiec wiadomo.

Nie dumaj duzo, tylko kup LG - to najlepszy w tej chwili zakup. Nie ma sensu przeplacac, lepiej za to kupic plyty i palic, palic, palic.8)
Czyli podobnie jak z kazda inna nagrywarka DVD w takim razie. Jezeli jedyny problem to znalezienie nosnika ktory jest z LG kompatybilny (a slysze gesto ze Esperanza dziala ok, tudziez markowe nosniki takie jak Verbatim czy TDK) to w sumie faktycznie chyba nie warto przeplacac, ten argument bardzo mi sie podoba. Mam po prostu obawy ze LG nie realizuje jakiejs drobnej czesci standardu DVD-R co sprawic moze ze nie da sie przegrac czegos z przyczyn sprzetowych czy firmware'owych. To moja ostatnia i w zasadzie jedyna obawa.

Za info o dzialaniu filmow na kilku roznych odtwarzaczach dziekuje - kolejna dobra wiadomosc i punkt dla LG.
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:50   #21
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdą jest, że LG pali wszystko na 2x. Używałem do tej pory taki nośników : TDK, Verbatim, vivatec, ritek, noname(70 centów za sztukę), prico. Te w 100% były ok. Inaczej sprawa przedstawia się z datexami. Paliłem czerwone(1x, ale wypalałem 2x) i fioletowym środkiem i było ok, gorzej gdy wypalałem też czerwone ale z bezbarwnym środkiem - katastrofa...
Fakt, LG wypala tylko 2x, ale jeśli jesteś w stanie to przeżyć to jest to napęd godny polecenia, wypaliłem już ponad 100 płytek i zepsuła tylko 3 datexy. Dwa lata gwarancji i serwis producenta to kolejne argumenty za LG. Warto także wspomnieć o obsłudze dvd-ram, która przydaję się do częstych backupów. W zestawie dostaniesz oprogramowanie i dwa nośniki : dvd-rw i dvd-ram maxella, które bynajmniej u mnie sprawują się świetnie. Jak się okazoło mój dość leciwy, stacjonarny dvd radzi sobie z tą płytką dvd-rw, więc przed wypaleniam na dvd-r mogę sobie bez ryzyka sprawdzić materiał.
Przed zakupem tej nagrywarki miałem raczej mieszane odczucia odnośnie jej producenta, ale jak to się mówi "tylko świnia nie zmienia poglądów"
pozdrawiam
grunger jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:59   #22
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do grungera

Cholernie rozsadnie piszesz, poczynajac od konca przez srodek az do poczatku. A konkretnie faktycznie, sam twierdze ze DVD-RAM to wielki plus dla LG (zwlaszcza w smiesznie niskiej cenie za jaka jest oferowana, a jak jeszcze dodac te dwa nosniki gratisowe to wychodzi juz w ogole smiesznie tanio bo nosnik DVD-RAM jest b.drogi, markowy DVD-RW tez), podoba mi sie faktycznie gwarancja 24 miesiace a o serwisie LG duzo dobrego slyszalem wczesniej.

Co do palenia Datexow to zgoda, wszyscy twierdza ze sa do niczego wiec to, ze na 100szt plyt zepsules pare Datexow nie przerazilo mnie i zapewne nie jest to wina LG. Ciekawe jest takze to, ze LG przepala wszystko x2.. nawet plytki dedykowane na x1. I domyslam sie ze nie skacza? Kolejny plus dla LG.

Wypalanie x2 istotnie jestem w stanie przezyc. Zaloze sie ze 9/10 uzytkownikow nagrywarek x4 i tak wypala na nich x2 w wiekszosci przypadkow, chocby dlatego ze nosnik x4 jest drogi i slabo dostepny, a raczej watpie czy plytki x2 pala sie x4 w takim 105 czy innym 500A

Reasumujac dziekuje za Twoje posty, chyba pomogles mi przekonac sie do nagrywarki LG, oby w sklepie nie zabraklo w przyszlym tygodniu.

Inna rzecz ze wciaz czekam az ktos w koncu napisze cos zlego o tej maszynce. Jednak poki co ani tutaj ani na zagranicznych forach niczego takiego nie znalazlem. Jakis drobny problem z czytaniem DVD-RAM z Panasonic'a no ale to juz margines calosci.

Rowniez pozdrawiam i dziekuje Ci za info raz jeszcze.
Salvad0r jest offline  
Stary 30.03.2003, 18:01   #23
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Do grungera

Trzy sprawy jeszcze:
1. wiekszosc posiadaczy x4 pali na x2 - racja, ale! Te nagrywarki (wlasnie pioneer m.in.) sprawdzaja dokladnie szybkosc nosnika. Efekt: chcesz palic na x2 - bo jak zauwazasz wiekszosc tak pali - na pioneerze musisz kupic esperanze x2 (ok. 7zl/szt), a na LG x1 i palisz na x2 (ok 5zl/szt). Teraz pomnoz to przez np. 200szt wypalonych i wlasnie oszczedziles kolejne 400zl na plytkach dzieki LG.

2. Gwarancja 2 lata jest GIGAwazna. I nie chodzi o to czy sie zepsuje - wez pod uwage, ze wczesniej czy pozniej ja sprzedaz wymieniajac na szybszy model. Powiedzmy, ze za 1,5 roku ceny nagrywarek spadna o 40%. Na LG wiec stracisz 400zl, ale przez fakt, ze jest najtansza i bedzie miala jeszcze pol roku gwarancji, mysle, ze realnie to strata ok. 250-300zl. Kupujac Teaca czy pioneera (1350zl) nie bedziesz mial juz gwarancji po 1,5 roku, do tego wyzsza cena-wieksza strata. Efekt: na minusie jakies 600zl. Sony to pomijam, bo z tych 2000zl, ktore teraz kosztuje jak bedzie kosztowac 800 za 1,5 roku to szczyt. Czyli bylbys -1200zl, a za brak gwarancji to i -1300 moze.
Podsumowanie: znowu zaoszczedziles, bo masz LG.

3. Minus! Czytalem, ze DVD-RAM nagrywa sie na 1x, choc instrukcyjnie powinno byc 2x - moze kwestia BIOS.
Luzaczek jest offline  
Stary 30.03.2003, 18:39   #24
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Do grungera

Do Luzaczka:

Zgadzam sie calkowicie z Toba w kwestii kosztow. Wyliczenie ktore przytoczyles ja takze przerobilem pare dni temu i wyszlo mi podobnie. LG bez problemu sprzedam za 12 miesiecy z niewielka strata (sprzedam, bo za 12 bedzie miala wciaz kolejnych 12 miesiecy gwarancji firmowej a kazda inna juz nie). Nawet gdybym nie sprzedawal to czeka mnie 24 miesiace palenia bez ryzyka.

Jesli cos mnie martwi to jedynie to, czy aby na pewno LG za te pieniadze realizuje w 100% zalozenia standardu DVD-R. Jest to jedyna watpliwosc jaka pozostala. Martwie sie ze czegos tam nie da sie nagrac z przyczyn sprzetowych. Co Ty na to? Mam nadzieje ze tak nie jest, byloby dziwne gdyby LG ryzykowalo tak nieciekawe zagranie.

Jest jeszcze jeden plus: LG czyta DVD+R/W 8) - zadna inna DVD-R tego nie potrafi, to tez wzialem pod uwage decydujac sie na nia zamiast na Pioneera drozszego o 350zl.

Z paleniem x2 na nosnikach x1 takze sie zgadzam, to bardzo dobrze, ze LG ignoruje znacznik i nagrywa x2 "jak leci" aczkolwiek nie nalezy z tym przesadzac, zapewne niektore nosniki nie podolaja. Bazowalbym tutaj np. na Twoim doswiadczeniu - ciekaw jestem ktore nosniki x1 mozna smialo nagrac x2? Domyslam sie ze Esperanze x1, a jakie inne sprawdzales?

Co do DVD-RAM'u to istotnie, maksymalnie x1 i to bez weryfikacji. Jesli chcialbys weryfikowac "w locie" to efektywna predkosc nagrywania wyniesie 0.5x, takie info znalazlem wczoraj ale nie przeraza mnie to, DVD-RAM nie sluzy do masowego palenia, umiejetne jego wykorzystywanie sprawia ze i x1 to duzo (podmiana pojedynczych plikow itd - do tego wlasnie mialby mi sluzyc - backup dysku systemowego itp).

Jutro ide kupic LG 4020B, mam nadzieje ze nie zabraknie oraz ze te 100 tanich BulkPaq'ow Gen3 ktore kupilem w zeszlym miesiacu awansem nie pojdzie do kosza ^_^

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 30.03.2003 o godz. 18:44
Salvad0r jest offline  
Stary 31.03.2003, 07:12   #25
Franek Dolas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Kamienna Góra
Posty: 22
Franek Dolas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
No wiec wlasnie o tym mysle - cena LG jest doprawdy niewiarygodnie niska stad moja podejrzliwosc. Ale im dluzej ten temat wisi na forum tym wiecej posiadaczy LG sie zglasza i sam widzisz co pisza - mowia ze maszynka dziala ok. Zaczynam w to wierzyc nawet. Co do Teac'a to nie ukrywam ze jak tylko sie pojawil to bylem pewien ze kupie bo od zawsze uzywalem Teacow do CDR'ow i nie chce nawet slyszec o innej nagrywarce. Ale w przypadku DVDR zaczalem weszyc w roznych miejscach i ogolnie opinie nie byly zbyt optymistyczne. Inna rzecz ze nagrywarka DVD Teac'a podobno bazuje na mechanice Pioneer'a... Obled, juz sam nie wiem co myslec jak zobaczylem ze napisales ze Teac DVDR dziala ok. A mozesz mi napisac jakie nosniki testowales? I czy udaje sie palic x2 na nominalnych x1 z powodzeniem?
Używam Espefrancy są najlepsze.A TEAC to chyba rzeczywiście OEM Pioneera i nie wiem jak przypalić szybciej jedynki jak wiesz jak to zrobić to napisz to spróbuje 4x na dwójkach
__________________
Jak czasem nachodzi mnie ochota żeby sobie troszkę popracować to sobie siadam w kącie i czekam aż mi przejdzie...
Franek Dolas jest offline  
Stary 31.03.2003, 09:45   #26
stefan2003
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2003
Posty: 11
stefan2003 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

>Poki co to wiekszosc napedow na rynku ma "uciete funkcje o polowe" a >dokladnie nagrywanie DVD+R wiec nie jest to argument. Powiem wiecej, >np. Pioneer nie potrafi nie tylko zapisywac ale nawet czytac DVD+R >natomiast takie LG o ile dobrze wyczytalem w specyfikacji DVD+R/W >czyta. A do tego ma DVD-RAM ktory jest o wiele lepszy niz standard >DVD-RW. Stad moje zainteresowanie LG, zwlaszcza ze wcale nie >kosztuje 1200 a niecale 1000zl.

Co do DVD+R to kupno Sony jest przyszlosciowe wlasnie dlatego ze nagrywa ten standard. Dlaczego? Otoz jak kazdy wie sa dwa standardy i nie ma pewnosci ktory bedzie w przyszlosci tym lepszym, dlatego kupujac nagrywarke sony masz pewnosc ze nagra ci co tylko chcesz. Co do DVD-RAM to wg. mnie ten format to przeszlosc. Czystych plyt nie widzialem (dvd-ram), nagrywarek co to nagrywaja nie widzialem od dawna (przynajmniej nie kojarze), o standardzie prawie nigdzie sie nie mowi. Jak dla mnie wydatek rzedu 1000 zl to duzo. Myslalem tez o kupnie LG ale wolalem poczekac jeszcze, dozbierac kase i kupic Soniacza, dlatego ze : nagrywa + i -, nagrywa 4x

>Inna sprawa ze predkosc zapisu 4x wcale mnie nie bawi bo na jesieni >pojawia sie juz modele 8x tak wiec nie jestem pewien czy warto >dac za DRU500A te 1500-1600zl w tej chwili, za te pieniadze moge >miec prawie 2 nagrywarki LG albo LG i kawalek Pioneera Z tego >wlasnie wzgledu chyba definitywnie zrezygnowalem z rozwazania zakupu >SONY, pozostalo LG oraz Pioneer 105. No i nadzieja ze dzieki Wam >wybiore wlasciwa nagrywarke.

Czyli chcesz wydac 1000 zl za sprzet o ktyrm wiesz ze juz w jesieni bedzie 4 razy wolniejszy od konkurencji?
stefan2003 jest offline  
Stary 31.03.2003, 15:58   #27
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Do grungera

Nie stwierdzilem w LG zadnych odchylen od standardu. Absolutnie NIC z tych rzeczy.

Procz esperanzy, na 2x jedynki palilem: princo z nadrukiem i bez, ritek g03, datex, silvercircle, datawrite, datatrack, optodisc. Wiecej nie pamietam, starczy, by zalozyc, iz pali wszystko. Moze powiem inaczej - nie spotkalem 1x, ktorej by nie palila na 2x.
Luzaczek jest offline  
Stary 31.03.2003, 16:08   #28
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Stefan: Twoje myslenie jest dziwne... Owszem, wiadomo, ze pod koniec roku pojawia sie nagrywarka 8x. Wiadomo tez, ze juz jest w produkcji niebieski laser (tez Sony), ktory iles tam razy zapisuje wiecej od DVD na plycie. Nie zdziwie sie jesli za 2 lata beda nagrywarki 16x. Tak myslac mozna czekac w nieskonczonosc.

Druga sprawa... 1000zl to duzo. Kazdy ma jednak iles tam plyt CD. Dzis jeszcze moze je sprzedac, za rok juz nie - pomysl ile wtedy wladujesz do kosza. Pomysl o nagrywarce CD za 250-300zl, ktorej wowczas juz nikt nie bedzie chcial (znow do kosza) itp itd. Nie jest tajemnica, ze zawsze lepiej kupic sprzet za 1000zl i "zarobic" na nim 2000zl niz za 400zl i nie zarobic juz nic.

Trzy - Sony jest produktem niedopracowanym. Najnowszy 2.0 bodaj bios jest koszmarny - poczytaj na grupach, plytki, ktore sie palily na 4x teraz ida ludziom na 1x. Jakis tam model z serii 500 wycofuja w ogole z rynku, wstrzymali na jakis czas dostawy, przez co jej cena poszla w gore (bodaj z 1500 na ponad 2000) - zastanow sie dlaczego to wszystko sie dzieje. Jakos nie slyszalem, by LG wypuszczalo co miesiac nowy bios, wstrzymywalo dostawy, wycofywalo 4020B, by wprowadzic inne wersje TEJ SAMEJ nagrywarki, ale juz bez bugow. Masz racje - LG wyda na jesieni 4x, podczas, gdy komkurencja bedzie miala juz pewnie 8x. Problem w tym, ze realnie beda nagrywali na 1 czy 2, bo plyty tansze, a nosnik na wiecej nie pozwala (lub wgrali najnowszy BIOS Sony czy Pioneera), a LG bedzie ciac pewnie 4x wszystko jak leci. Oczywiscie Ty Stefan, bedziesz czekal na 16x w przyszlym roku
Luzaczek jest offline  
Stary 31.03.2003, 16:38   #29
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Cytat:
stefan2003 napisa***322;(a)

Co do DVD+R to kupno Sony jest przyszlosciowe wlasnie dlatego ze nagrywa ten standard. Dlaczego? Otoz jak kazdy wie sa dwa standardy i nie ma pewnosci ktory bedzie w przyszlosci tym lepszym, dlatego kupujac nagrywarke sony masz pewnosc ze nagra ci co tylko chcesz. Co do DVD-RAM to wg. mnie ten format to przeszlosc. Czystych plyt nie widzialem (dvd-ram), nagrywarek co to nagrywaja nie widzialem od dawna (przynajmniej nie kojarze), o standardzie prawie nigdzie sie nie mowi. Jak dla mnie wydatek rzedu 1000 zl to duzo. Myslalem tez o kupnie LG ale wolalem poczekac jeszcze, dozbierac kase i kupic Soniacza, dlatego ze : nagrywa + i -, nagrywa 4x

Czyli chcesz wydac 1000 zl za sprzet o ktyrm wiesz ze juz w jesieni bedzie 4 razy wolniejszy od konkurencji?
Absolutnie nie masz racji moim zdaniem. DVD+R to jeszcze nic pewnego a jesli nawet przebije sie to najwczesniej za pol roku (ew. padnie za kolejne 6) tak wiec kupowanie juz teraz nagrywarki uniwersalnej mija sie z sensem. Gdyby kosztowala troche wiecej niz nagrywarka "mono" to jeszcze rozumiem ale placic 2000zl (czyli tyle co DWIE LG DVD-R) to juz lekka przesada. Jesli faktycznie standard DVD+R sie przebije to sobie dokupie taka ktora bedzie nagrywac TYLKO DVD+R i na pewno nie bedzie kosztowac 2000zl a np. 1000zl. A poki co nabylem wlasnie LG za 970zl brutto z 24-o miesieczna gwarancja i jestem z tego BARDZO zadowolony. Jesli najdzie mnie ochota to sprzedam ja za rok np. za 600-700zl i wierze ze znajde kupca nie tracac wiele. Sony warte dzis 2000zl bedzie za rok bez gwarancji i warte moze z 1000 albo i mniej. Policz logicznie co sie bardziej oplaca. Nagrywanie x4 tez mnie nie kreci bo nosnik jest znacznie drozszy a fabryczki plytek nie prowadze wiec doprawdy moge poczekac 30 min zamiast 15. Jak sie pojawia x8 to co innego juz, wtedy bedzie warto wymienic i zrobie to zapewne. Z niewielka strata zreszta.

Co do DVD-RAM to takze nie masz racji. Nie widziales nagywarek tego typu wiec sie nie wypowiadaj. DVD-RAM bije na glowe DVD-RW tak niezawodnoscia jak i trwaloscia i szybkoscia zapisu, przede wszystkim dlatego ze zapisuje sie bezposrednio do sektorow na plycie (podobnie jak na twardym dysku), nie ma lead-in i lead-out i temu podobnych rzeczy. Jest takze sprzetowa weryfikacja zapisu W LOCIE wiec jak nagrasz backup systemu to mozesz byc pewien ze go odtworzysz pozniej. Nagrywarka LG oferuje to niejako gratis obslugujac jednoczesnie zwykly DVD-R/W. Czyta takze DVD+R a zadna inna "mono" tego nie potrafi. Malo, jak za niecale 1000zl? Uwazam ze bardzo duzo i juz nie szukam dalej, wlasnie wrocilem do domciu z LG 4020B wersja box. Jestem zadowolony i wierze ze dokonalem slusznego wyboru.
Salvad0r jest offline  
Stary 31.03.2003, 16:46   #30
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Do grungera

Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)

Nie stwierdzilem w LG zadnych odchylen od standardu. Absolutnie NIC z tych rzeczy.

Moze powiem inaczej - nie spotkalem 1x, ktorej by nie palila na 2x.
Ciesze sie. Jak juz napisalem wyzej przed chwila przynioslem ze sklepu LG 4020B i jestem zadowolony: opakowanie porzadne, w pudelku elegancko zapakowana plytka DVD-RW oraz DVD-RAM, tasma, srubki, ladna gwarancja fabryczna i jakies oprogramowanie. To wszystko za 970zl brutto z 24-o miesieczna gwarancja.

Wiadomosc ze pali wszystko, a w kazdym razie z tego co piszesz bardzo wiele nosnikow i do tego x1>x2 dopelnia poczucia slusznego zakupu. Odchylen tez nie stwierdziles a wiec swietnie - nie warto przeplacac za Pioneera'a a tym bardziej placic 2x wiecej za SONY z DVD+R. Z podanej przez Ciebie grupy nosnikow Pioneer nie potrafi wypalic co najmniej kilku a juz na pewno nie x2, tym bardziej brawo dla LG.

Bardzo cieszy mnie DVD-RAM, widze dla niego duze zastosowanie w moich warunkach. Obecnie szykuje sie juz do sprawdzenia czy LG bedzie dzialac takze pod Linuxem co byloby juz naprawde rewelacja.
Salvad0r jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.