Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.03.2003, 15:22   #1
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Szanownych kolegow po fachu prosze o podpowiedz. Od miesiaca probuje zdecydowac sie na jakas nagrywarke DVD. W planie byl Pioneer A04/104 i bylem pewien ze kupie. Nagle okazalo sie ze juz nie ma go w sprzedazy a nastepca czyli A05/105 ma jakies dziwne problemy z nosnikami i nie tylko. Od pewnego czasu mozna kupic i to bardzo tanio nagrywarke LG 4020B. Zastanawiam sie, bo cena naprawde kuszaca (spotkalem oferty od 970zl do maks. 1150zl za nowy sprzet, z 24-o miesieczna gwarancja). Nagrywarka formalnie nie powinna odbiegac od norm ustalonych przez Pioneera i zapewne realizuje poprawnie zalozenia standardu DVD-R aczkolwiek byc moze jest cos o czym nie wiem. Prosze uzytkownikow tego sprzetu o informacje czy warto kupic, czy sa jakies problemy a jesli tak, to jakie. Zamierzam nagrywac filmy oraz backupy PS2 i XBOX. Chcialbym zeby filmy dzialaly bez problemu w odtwarzaczu stacjonarnym a gry w stosownych czytnikach wspomnianych konsol

Reasumujac kilka konkretnych zagadnien o ktorych rozwiniecie prosze posiadaczy (szczesliwych?) LG 4020B:

1. Czy 4020B to jedyna wersja na rynku czy tez sa jakies mutacje? (slyszalem ze ta 4020B to produkt IBM Multirecorder czy jakos tak a produktow IBM'a z zalozenia unikam)

2. Czy 4020B radzi sobie z tanimi nosnikami typu: Esperanza, Datex, Princo, BulkPaq, DataWrite, itp itd ? Przez "radzi sobie" rozumiem nie tylko to, czy potrafi zobaczyc nosnik przed nagraniem ale czy jest on nagrany porzadnie, nie skacze w odtwarzaczu/konsoli, nie widac rozmyc, itp.

3. Czy 4020B jest supportowana przez znane i powazane oprogramowanie, w szczegolnosci: Prassi, Alcohol, Nero, Scenarist?

4. Czy wiadomo Ci o jakis brakach w funkcjonalnosci w 4020B w stosunku do nagrywarek Pioneera ew. Sony?

5. Czy 4020B potrafi wypalic poprawnie backup PS2?

6. Czy 4020B potrafi wypalic poprawnie backup XBOX?

7. Czy 4020B potrafi wypalic poprawnie film DVD?

Do trzech ostatnich pytan bardzo prosilbym o podanie przykladowych udanych backupow (tytuly). Jesli z jakimis byl/jest problem to takze prosze o podanie tytulow.

Pytan zapewne mialbym wiecej ale to wyjdzie w praniu o ile odezwie sie (mam nadzieje) jakis posiadacz nagrywarki LG. Musze w ciagu paru dni podjac decyzje czy kupic te maszynke czy tez nie wiec w miare moznosci wyczerpujace ujecie tematu byloby bardzo mile widziane, bede wdzieczny! A i zapewne inni przyszli nabywcy tego sprzetu skorzystaja jesli wywiaze sie w tym watku jakas dyskusja o LG

Nie da sie ukryc ze jest kilka atutow: niska cena, dluga gwarancja, podobno sprawny i latwo dostepny serwis. Jednak niska cena czesto idzie w parze z jakimis mocno ukrytymi niedociagnieciami (awaryjnosc, zawodnosc, obcieta funkcjonalnosc, problemy z oprogramowaniem itd) stad moje watpliwosci.

Pozdrawiam i prosze o posty :chytry:

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 29.03.2003 o godz. 17:24
Salvad0r jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.03.2003, 15:29   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ok nie bede

Chwalic swego bo to troche glupio, ale polecam ci bardzodobry naped,o ktorym juz duzo dobrego slyszalem (DVD-R ) to firma TDK.
Poszukaj sam i sie jeszcze zastanow zanim podejmiesz decyzje bo napedy DVD sa drogie8)
__________________
zorg jest offline  
Stary 29.03.2003, 17:41   #3
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
Cena, prawde mowiac, nie gra roli. Szukam po prostu napedu uniwersalnego i niezawodnego. Jak dotad za takowa nagrywarke uwazalem Pioneera, ale doszly mnie sluchy ze A05/105 to porazka a stary dobry A04/104 juz jest nie do kupienia, tak wiec szukam dalej i rozwazam LG 4020B lub Sony DRU500A.

Nic nie sugeruję mam Pioneera 105 od ok 2-óch miesięcy sprawuje się super, spalił kilka setek płytek. Chodzi super, jedynie jakeś problemy wynikały z doboru złych płytek typu "Datex", (nie polecam).

Dwa dni temu dokupiłem Sonkę 500, jeszcze nie będę się o niej wypowiadał, ale wg. mnie będzie lepsza niż Lg i mój starszy Pionek 105, z którego i takl nie zrezygnuję. W praniu, (a może paleniu) się okaże co lepsze. Jak do tej pory zaobserwowałem, że płytki Mediasonic x1 Sonka z powodzeniem pali x2, myślę że to zasługa 8MB bufora.

Reszta należy do Ciebie!!!!!
Sam wybieraj.
nacki jest offline  
Stary 29.03.2003, 17:59   #4
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Posiadam LG i na niektore pytania znam odpowiedz:
Ad.1
4020B to produkt Hitachi i LG.

Ad.2.
To zalezy od plytki bardziej. Do tej pory z wymienionych na pewno dziala na Esperanzy - zero strat. Reszta zalezy od partii, ale to samo zjawisko jest tez na innych nagrywarkach.

Ad.3
Dziala z Nero i RecordNow Max. Innych nie sprawdzalem.

Ad.4
Pali 2x, Sony i Pioneer potrafi na 4x. Inna sprawa czy warte jest to swojej ceny. Model 4040B juz jest, ale do sprzedazy ma trafic po wakacjach.

Ad.7
Zadnych problemow - tytulow nie podam, bowiem kazdy film jest poprawnie nagrany, wiec rownie dobrze moglbym wymienic kazdy film bedacy na rynku.

Niska cena wynika z polityki LG - zauwaz, ze ten naped pali 2x, podczas, gdy wszystkie dookola juz na 4. Dlaczego tak sie dzieje? najprawdopodobniej LG uczy sie na bledach... cudzych. Stad +/- oraz 4x wyjdzie za kilka miesiecy. Zapewne uwaznie sledza konkurencje i nieudane nagrywarki Sony DRU-500. Rozumiesz - ktos musi poniesc koszty nauki - w przypadku Sony - uzytkownicy, w przypadku LG - Sony. Mechanizm stary jak swiat. Esperanza tez nie produkuje wlasnych plyt, ale bierze od princo, princo zzyna ID od TDK (2x) zamiast opracowac swoje, ale coz.. tak jest taniej.
Luzaczek jest offline  
Stary 29.03.2003, 18:04   #5
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze wazna sprawa - LG pali wszystko na 2x, nawet jedynki! Oczywiscie mozesz obnizyc predkosc, ale nie ma sensu - nie zauwazam zadnej roznicy. Jak widzisz - produkt doskonaly, choc nie jest to szczyt nowosci. Podejrzewam, ze 4x LG tez bedzie palic wszystko.
Luzaczek jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:18   #6
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
nacki napisa***322;(a)
Nic nie sugeruję mam Pioneera 105 od ok 2-óch miesięcy sprawuje się super, spalił kilka setek płytek. Chodzi super, jedynie jakeś problemy wynikały z doboru złych płytek typu "Datex", (nie polecam).
W glowie mi sie kreci od sprzecznych opini. Raz czytam gdzies ze Pioneer 105 to tragedia jesli chodzi o kompatybilnosc z nosnikami oraz "czytelnosc" plyt tak w konsoli PS2/XBOX jaki i odtwarzaczu DVD, a za chwile widze np. Twojego posta w ktorym piszesz ze wypaliles sporo plyt i zadnych problemow o ile uzyje sie dobrego nosnika. Chetnie zapytalbym wiec jakie nosniki chodza dobrze a nawet bardzo dobrze z Pioneerem 105 (z tych tanich) bo domyslam sie ze z markowym, sprawdzonym nosnikiem typu Verbatim zapewne nie ma problemu? Napisz na jakich plytach aktualnie nagrywasz, jestem ciekaw. Pytanie drugie jesli mozna: jaka masz obecnie wersje biosu w swoim 105 i z jakiego oprogramowania korzystasz?

Jeszcze jedna rzecz: skoro 105 dziala tak dobrze to po co dokupiles te nagrywarke SONY? Pytam bez zlosliwosci, po prostu zastanawiam sie, chyba nie dlatego ze ma DVD+R, bezuzyteczne wciaz w sumie?

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 29.03.2003 o godz. 19:29
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:27   #7
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
Posiadam LG
Wdzieczny jestem za Twoj komentarz bo chociaz troche sie dzieki temu wyjasnilo, a konkretnie ze LG "lyka" przyzwoicie tanie nosniki oraz ze przynajmniej z filmami nie bylo dotad problemow. Czy mam przez to rozumiec ze filmy nagrane w LG odtwarzaja sie w playerze stacjonarnym? Sprawdzales w jakims konkretnym modelu tylko czy kilku? Tudziez po prostu odtwarzasz w DVD-ROM'ie? A jak z PS2 albo XBOX'em?

Musze przyznac ze o ile poprzednia inkarnacja LG a wiec GoldStar nie zaslugiwala na uwage to odkad zmienili barwy narzekac nie mozna. Produkty, niekoniecznie komputerowe, ktore wychodza ze znaczkiem LG odznaczaja sie ciekawa stylistyka a i jakosciowo nie sa zle. Stad rozwazam ew. zakup tej nagrywarki bo jednak kwota ponizej 1000zl za sprzet z dwuletnia gwarancja to super oferta. Ale tez gdyby sie okazalo ze jest jakikolwiek problem to wolalbym dolozyc i drugie tyle zeby go nie miec.

Fakt ze LG dziala z RecordNow Max i Nero swiadczy na korzysc LG.

Podsumowujac - paliles na PS2 albo XBOX'a? Jesli tak to jakie efekty/problemy. No i napisz jesli mozesz jak z tymi filmami, tzn. na czym konkretnie sprawdzales, czy nie skakaly/ciely itp.

A moze ktos jeszcze wypowie sie o swojej LG w tym watku? Mysle ze posiadaczy tejze jest tutaj choc kilku
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:34   #8
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
W glowie mi sie kreci od sprzecznych opini. Raz czytam gdzies ze Pioneer 105 to tragedia jesli chodzi o kompatybilnosc z nosnikami oraz "czytelnosc" plyt tak w konsoli PS2/XBOX jaki i odtwarzaczu DVD, a za chwile widze np. Twojego posta w ktorym piszesz ze wypaliles sporo plyt i zadnych problemow o ile uzyje sie dobrego nosnika. Chetnie zapytalbym wiec jakie nosniki chodza dobrze a nawet bardzo dobrze z Pioneerem 105 (z tych tanich) bo domyslam sie ze z markowym, sprawdzonym nosnikiem typu Verbatim zapewne nie ma problemu? Napisz na jakich plytach aktualnie nagrywasz, jestem ciekaw. Pytanie drugie jesli mozna: jaka masz obecnie wersje biosu w swoim 105 i z jakiego oprogramowania korzystasz?

Bede wdzieczny za odpowiedz.
A więc od początku.
Nośniki: Mediasonic, Esperanza x2, Esperanza x4, Esperanza 9,4GB, Division (tu cena zbyt wysoka), do bardziej dla mnie ważnych kopii TDK, Verbatim.
Złe doświadczenia z Datexem, Akossem - niestety nawet Pioneer go nie widzi.

Co do biosu wersja 1.21
nacki jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:36   #9
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sonka z czystej chęci posiadania !!!

Lubię gadzety
nacki jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:42   #10
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
nacki napisa***322;(a)

Nośniki: Mediasonic, Esperanza x2, Esperanza x4, Esperanza 9,4GB, Division (tu cena zbyt wysoka), do bardziej dla mnie ważnych kopii TDK, Verbatim.

Co do biosu wersja 1.21
I naprawde zadnych problemow przy uzyciu nosnikow ktore wymieniles? Backupy dzialaja bez zaciec, zadnych niespodzianek? No az nie moge uwierzyc, slyszalem juz o ludziach ktorzy wrecz pozbywali sie 105 zaraz po zakupie ze wzgledu na jakies dziwne problemy (zawieszanie sie w czasie palenia, metnie wygladajace po wypaleniu plytki tudziez skaczace w odtwarzaczach i konsolach).

Z kolei bardzo mozliwe ze jestes zadowolony ze wzgledu na wersje posiadanego biosu. 1.21 to jedna ze starszych wersji dla 105, czyzby Pioneer tak utrudnil ludziom zycie wraz z nadejsciem biosu 1.40?

Jeszcze jedno - czy piszesz wylacznie o filmach czy takze o kopiach bezpieczenstwa dla PS2 tudziez XBOX'a? Jak wyglada Twoje doswiadczenie w tej kwestii?
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 19:53   #11
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
I naprawde zadnych problemow przy uzyciu nosnikow ktore wymieniles? Backupy dzialaja bez zaciec, zadnych niespodzianek? No az nie moge uwierzyc, slyszalem juz o ludziach ktorzy wrecz pozbywali sie 105 zaraz po zakupie ze wzgledu na jakies dziwne problemy (zawieszanie sie w czasie palenia, metnie wygladajace po wypaleniu plytki tudziez skaczace w odtwarzaczach i konsolach).

Z kolei bardzo mozliwe ze jestes zadowolony ze wzgledu na wersje posiadanego biosu. 1.21 to jedna ze starszych wersji dla 105, czyzby Pioneer tak utrudnil ludziom zycie wraz z nadejsciem biosu 1.40?

Jeszcze jedno - czy piszesz wylacznie o filmach czy takze o kopiach bezpieczenstwa dla PS2 tudziez XBOX'a? Jak wyglada Twoje doswiadczenie w tej kwestii?
Problemy!!!
Problem polegał u mnie na zmianie stacjonarnego DVD z Thompsona na Sony, stare nie czytało np. filmów zrobinych w dvdxcopy.
Jedyne co wypalam na DVD to filmy ok. 10 płytek dziennie, nie mam doświadczeń z PS2 i XBOXEM, nie jestem niestety graczem.
nacki jest offline  
Stary 29.03.2003, 20:08   #12
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
nacki napisa***322;(a)
Problemy!!!
Problem polegał u mnie na zmianie stacjonarnego DVD z Thompsona na Sony, stare nie czytało np. filmów zrobinych w dvdxcopy.
Jedyne co wypalam na DVD to filmy ok. 10 płytek dziennie, nie mam doświadczeń z PS2 i XBOXEM, nie jestem niestety graczem.
No to faktycznie niespodzianka. Wyglada na to, ze po zakupie 105 wystarczy pozbyc sie biosu 1.40 i zarzucic 1.21 aby w pelni szczescia backupowac az dym poleci (z uszu) no chyba ze masz sztuke z jakiejs lepsiejszej partii tych sto piatek. Wdzieczny jestem za informacje, teraz pozostaje tylko wybrac:

A05 za 1290zl brutto (12 miesiecy gwarancji)
LG za 970zl brutto (24 miesiace gwarancji)

Roznica nie jest mala bo mozna za nia kupic blisko 100 tanszych plytek DVD-R tudziez 25 Verbatimow, a majac na wzgledzie ze obie prawdopodobnie potrafia to samo... (palenia x4 nie traktuje jako czegos o kapitalnym znaczeniu) Hmm. Z drugiej strony Pioneer to Pioneer - byli pierwsi i jako autorzy standardu wiedza chyba najlepiej jak zrobic dobra nagrywarke. Ale z jeszcze innej strony patrzac LG obsluguje DVD-RAM a to jest bardzo dobra rzecz ktorej Pioneer nie potrafi... No zwariuje chyba. Ratunku.

Czy ktos mi powie co ja mam kupic? A moze DRU500A jednak...

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 29.03.2003 o godz. 20:48
Salvad0r jest offline  
Stary 29.03.2003, 21:36   #13
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto?

Ostroznie! LG nie dziala z kazdym nosnikiem jaki kupisz. Podkreslam tylko, ze to NIE jest wina nagrywarki, ale nosnika. Innymi slowy na innej nagrywarce mialbys najprawdopodobniej to samo.

W tej chwili Esperanze sa poniezej 5zl/szt, wiec mozesz smialo ich sie trzymac na LG.

Filmy sprawdzilem na kilku odtwarzaczach, nie dzialaly na philipsie jakims, ale dlatego, ze nie mial on supportu dla minusa, wiec wiadomo.

Ps2 i xbox nie sa mi znane.

Nie dumaj duzo, tylko kup LG - to najlepszy w tej chwili zakup. Nie ma sensu przeplacac, lepiej za to kupic plyty i palic, palic, palic.8)
Luzaczek jest offline  
Stary 29.03.2003, 21:50   #14
Franek Dolas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Kamienna Góra
Posty: 22
Franek Dolas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG jest ok ale ze względu na cenę.Mniemam że jest to niezła nagrywarka ale ja wolę swojego TEAC'a.Filmiki będą Ci śmigać pod warunkiem że nie będziesz kupował Datex'ów i innego ścierwa i wykażesz się minimum myślenia podczas palenia Ja na początku miałem schizy ale po uwaleniu kilku płytek wiem już jak mam rozmawiać ze swoim TEAC'iem żeby produkt finalny czasochłonnej pracy był cool.Nie palę PS2 ani XBOX'a ale koleś to robi i nie ma z tym żadnych schiz.
__________________
Jak czasem nachodzi mnie ochota żeby sobie troszkę popracować to sobie siadam w kącie i czekam aż mi przejdzie...
Franek Dolas jest offline  
Stary 29.03.2003, 22:03   #15
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam LG i jestem z niej zadowolony. z filami i ps2 nie ma problemu. Nie spotkałem jeszcze nośnika na którym by nie nagrała.
grunger jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.