Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.12.2002, 16:33   #31
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Za nagrywanie płyty w danym regionie odpowiedzialny jest program do authoringu .To własnie na tym programie możemy zaznaczyć czy płyta zostanie nagrana w regionie 0 czy 1 ,2 itp .jaro
januszp jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2002, 00:46   #32
MrRoBi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MrRoBi
 
Data rejestracji: 02.10.2002
Lokalizacja: Run Forrest Run
Posty: 18
MrRoBi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne dla januszp, teraz wiem na czym stoję dlatego zamówię tą nagrywarkę bo w Japoni kosztuje jakieś 1400zł.
Pozdrawiam MrRoBi
MrRoBi jest offline  
Stary 06.12.2002, 10:56   #33
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę że ten temat rozwinął się przepięknie... A te pięć gwiazdek - kto by pomyślał. W każdym bądź razie wkrótce wracam - mam już kartę PixelView Tv Pro - spisuje się dobrze. Za parę dni teżbędzie nagrywarka dvd+rw Ricoh MP5120A-DP - dziękuje jeszcze raz za bardzo cenne porady januszp! Przy okazji - czy są jakieś płyty dvd+rw na których odradziłbyś nagrywanie?
horna jest offline  
Stary 07.12.2002, 14:50   #34
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Przy okazji - czy są jakieś płyty dvd+rw na których odradziłbyś nagrywanie?"

Przetestowałem kilkanaście płyt DVD+RW i nie stwierdziłem żadnych anomalii .
Najtańsza płytka (DateX - 18zł)zachowywała się bez problemu zarówno w stacjonarnych odtwarzaczach jak i napędach DVD-ROM .jaro
januszp jest offline  
Stary 10.12.2002, 19:20   #35
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Format zapisu z tunera tv

Sprawa tyczy się zgrywania materiału z kaset vhs na dysk twardy w celu późniejszego zgrania na płytki dvd+rw. Głównie chodzi mi tu same opcję samego zgrywania, tak aby uzyskać w miarę najlepszą jakość bez rozjadów między dźwiękiem a wizją a więc - format video (compression & frame, frame rate) & audio (format & atrybuty). Jeśli chodzi o tuner tv to posiadam PixelView Tv Pro. Przy okazji - czy ma ktoś jakiś opis do Ulead Dvd Movie factory?
horna jest offline  
Stary 17.12.2002, 10:21   #36
dardep
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika dardep
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: Łaziska Górne
Posty: 12
dardep w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie DVD

Witam Wszystkich !!! Jestem zachwycony postem. Sam jestem od kilku dni właścicielem Pioniera DVR-105 i bardzo interesją mnie fachowe dorady. Napewno będę śledził - a jak już będę miał coś do powiedzenia to napewno się odezwę. Pozdrawiamhttp://www.video.hg.pl
dardep jest offline  
Stary 18.12.2002, 00:58   #37
MJJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Posty: 1
MJJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A więc czas zabrać głos... :-)

Widzę, że temat rozgorzał. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie:

1) DVD Forum jest największą ogranizajcą (i pierwszą) standaryzującą format DVD.
2) DVD-R/RW JEST standardem DVD Forum, a DVD+ takowym nie jest.
3) Oczywiscie, jesli ktos podchodzi do tego "na dniach", to wybor napędu DVD jest istony, bo akurat coś robi dla sąsiada, którego sprzęt odczyta DVD+R, a DVD-R nie.
4) Nowe czytniki i odtwarzacze stacjonarne DVD nie mają większych problemów z DVD-R jak również DVD+R, ale walka na rynku trwa. Procentowe podawanie nie ma większego sensu, jeśli w liście sprawdzonych napędów nie ma ich WSZYSTKICH. Inaczej wracamy do pkt. 3go ;-)
5) Osobiście uważam, że warto sie trzymać DVD Forum, chyba, że będzie rewolta na punkcie blue ray... bo przepychanki już trwają.
6) Czy ktoś z dyskutujących archiwizuje av na DVD na najbliższy rok? Chyba dłużej, więc proponuję nie sugerować się DVD +/- i procentami.
7) Taktyka idzie przed fukcjonalnością i możliwościami. DVD-RAM był pierwszym formatem nagrywalnym DVD. I cóż... rzeczywiście 5% czytników może to łyknie... a stacjonarne okrutnie mało. Dlaczego? Chęć produkcji za małe pieniądze i polityka cen technologii... od zeszłego roku się robi coraz lepiej. Są już kamerki na DVD-RAM, Panasonic obniżył ceny, a nowych czytników czytających DVD-RAM jest coraz więcej (Panasonic, Toshiba, LG, Hitachi, JVC...).
8) Chcecie ciekawostkę? Są czytniki DVD-ROM LG NIE CZYTAJĄCE DVD+R/RW... bynajmniej nie dlatego, że nie mogą... :-)
9) Pytania o napęd... hmm... subiektywnie: najnowszy Panasonic LF-D521. CD-R/RW, DVD-RAM/R/RW. Więcej chyba do szczęścia nie trzeba.

Pozdrówka & zapraszam czasem do działu video, bo oj będzie się działo 8-)

Ostatnio zmieniany przez MJJ : 18.12.2002 o godz. 13:41
MJJ jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.