Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.10.2002, 19:03   #1
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka DVD - porady

Zamierzam wkrótce kupić komputerową nagrywarkę DVD oraz kartę telewizyjną. Zamierzam zgrywać materiały z kaset VHS, w celu późniejszego ich przenoszenia na płyty DVD, tak by normalnie można je było oglądać na stacjonarnych odtwarzaczach dvd. W związku z tym mam kilka pytań, na które być może ktoś udzieli mi odpowiedzi...

Nagrywarkę jakiej firmy najlepiej wybrać i o jakich parametrach?

Czy płyty DVD+RW będa działać w stacjonarnych odtwarzaczach dvd?

Jaki program jest najlepszy do przerabiania na format DVD? Czy wystarczy mi TMpeg?
horna jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.10.2002, 21:01   #2
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hmm.......
Wogóle to bardzo ciężko dać jednoznaczną odpowiedź ...
Zacznę może od nagrywarki ,bo tutaj sprawa jest w miarę prosta .
Nagrywarki DV+RW ,jak i nośniki DVD+RW są w 99% kompatybilne z zewnętrznymi odtwarzaczami DVD .
Niestety ,mój kolega zakupił nagrywarkę DVD-R/DVD-RW i niestety ... mdel ten nalleży do nowszych typów nagrywarek ale niestety kompatybilność względem odtwarzaczy przenośnych jest nikła i sięga 5-10% .
Tak wiec na dziś jedyne co mogę zarekomendować to nośnik i nagrywarka DVD+RW .
Cena nośnika w tym przypadku jest nieco wyzsza niż DVD-R ,bo wynosi ok. 20zł (DVD+RW) ,jednak ceny spadają z miesiąca na miesiąc .

Najciązsza sprawa to tuner tv + program = DVD Video .
Zacznijmy może od tego iż tuner tv niestety odbiega "nieco" jakością od plików "vob" (DVD) .
Po pierwsze nie ta rozdzielczość ,po drugie każda rekompresja pliku jest rekompresją stratną ,co jeszcze bardziej wpłynie na końcową jakość .
No ale powiedzmy że ta jakośc ci wystarcza i pragniesz sobie zgrać płytkę DVD Video ...
Niestety w tym przypadku "TmpegEnc" nieprzyda się do niczego .
Struktura pliku "vob" to nietylko plik mpeg2 ,to również odpowiedni kompresowany dźwięk ,to pliki "ifo" (informacje o sektorach na płycie ,informacje o scenach ,menu itd itp.).
Tutaj niestety trzeba zaopatrzeć sie w narzędzia do tzw. "authoringu" ,które niestety - ostrzegam są bardzo trudne w obsłudze .
Nie chcę wgłębiać się w nudne opisy tych softów ,jednak w przypadku Twoich dalszych pytań postaram się je nieco przybliżyć .

Dla przykładu :
Posiadając plik Mpeg2 trzeba prztworzyć go na plik "vob" ,następnie w odpowiednich programach storzyć pliki "ifo" oraz "bup" .Z menu płyty można oczywiscie zrezygnować ,jednak i tak bez kilkugodzinnej pracy się nie obejdzie .
jaro
januszp jest offline  
Stary 01.11.2002, 17:29   #3
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
re:

Bardzo dziękuje za kilka cennych porad! Czy mógłbyś polecić mi jakieś modele nagrywarek, które na 100% będą kompatybilne ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD? Prosiłbym o też o pomoc w wyborze programów do authoringu i nagrywania płyt DVD - czy oba są dodawane przy zakupie takiej nagrywarki? Czytałem ostatnio o jakiejś nowej oddzielnej wersji programu Nero do wypalania płytek DVD+R/RW. Acha i jeszcze jedno - jaka jest różnica pomiędzy DVD-R/RW a DVD+R/RW ?
horna jest offline  
Stary 01.11.2002, 23:18   #4
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Model ,który posiadam jest nq 99.9% kompatybilny z odtwarzaczami stacjonarnymi .
Ta nagrywarka to DVD+RW "Phlips 1208" .Te 0.1% braku kompatybilności odnosi się do jednego modelu mini-odtwarzacza przenośnego (mini-wierza z odtwarzaczem DVD firmy "Samsung").
Poprawnośc odtwarzania sprawdzałem na 8 modelach odtwarzaczy (róznych firm - nie ukrywam iż były to modele z lat 2001/2002).
Z opowiadań wiem iż modele nagrywarek supportujących format zarówno DVD+RW ,DVD-R prawdopodobnie takze radzą sobie całkiem dobrze w owej kompatybilności ,jednak na 100% trudno powiedzieć .
To mniejwięcej jak z napędanmi CDRW - niby format ten sam a rozne nagrywarki różnie radzą sobie w poszczególnych trybach .
Temat jest na tyle świeży ,iż na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć czy nie zostały wprowadzone jakieś "inowacje" w laserze czy w biosie nagrywarek DVD ,aby nieco utrudnić ta kompatybilność .
Swoją drogą nigdy nie byłem przekonany co do wspaniałości produktów typu "recorder" firmy "Philips" (prawdopodobnie na wskutek pechowego ,pierwszego mojego modelu nagrywarki CDRW 3610 ,który "sypał" się od początku jego użytkowania) ,jednak jak na razie nagrywarka DVD sprawuje się bez zarzutu .
Dodam tylko iż ten model supportuje (jeśli chodzi o zapis)tylko i wyłącznie nośnik DVD+RW .
Rożnice względem DVD+RW a DVD-RW prawdopodobnie odbiją się na kompatybilności (całe to zamieszanie względem standardów opiera się o rodzaj użytego lasera w nagrywarce ,który z kolei ma wpływ na kompatybilność względem DVD stacjonarnego .Identyczne parametry lasera (odbicia lasera ,kąta padania lasera )względem odtwarzaczy przenośnych posiada jak na razie tylko standard DVD+RW .
Jednak być może coś w nowych produktach (DVD-RW ,DVD+R) może zostało zmienione ? .Czy na korzysć kompatybilności ,czy też na niekorzyść - trudno powiedzieć .Wiem na pewno iż wyższy model "Philipsa" obsługujący płyty DVD-R (nie pamiętam nazwy) na pewno kompatybilność tą utracił - ta wiadomośc jest pewna .

Jeśli chodzi o oprogramowanie dołaczane do nagrywarek ,to napewno jakieś namiastki takiegoż są .Moja nagrywarka przywędrowała z Anglii ,cena była okazyjna dlatego też oprócz zbędnych sterowników nie było innego softu .

Dobry soft do authoringu oprócz tego że jest piekielnie drogi to na dodatek firmy tworzące go ,unikając "łamania" nie raczą nas nawet wersjami "demo" .
Oczywiści są przypadki tj. "DVD Junior" ,"My DVD" itp. gdzie można nieco "liznąc" softu eksperymentując na wersjach "demo" ,"trial" itp .
Jednak praca na okrojonym sofcie traci nieco uroku i nie pozwala na pełne ich wykorzystanie .

Jeśli dobrze poszukasz to możesz trafić na pełną wersję programu "DVD Wise" oraz "Maestro" ("Maestro" działa tylko i wyłącznie pod kontrolą "W2k" lub "XP" ).
Wybór oprogramowania w dużej mierze zalezy od jego zastosowania .
Trudno cokolwiek doradzić ,nie wiedząc co chcesz przerabiać na format DVD-Video ? .
Chcąc bawić się tzw. "authoring" musze wiedzieć jaki format wejściowy pliku chcesz przetworzyć na DVD ? .
Co do samej zabawy w "Maestro" to jak już pisałem :
wydaje mi się iż autorom oprogramowania zalezało na zelowym "zakręceniu" programu w taki sposob aby człowiek zabierający się do pracy zrezygnował juz po pięciu godzinach eksperymentów .

Stworzenie płyty DVD-Video od podstaw (plik ,authoring ,nagrywanie) to niestety ciężka praca .
To co czasem wygląda niepozornie ,np. sześć okienek w menu odtwarzające kawałki plików filmowych (wybór scen) to :
- stworzenie dodatkowego "voba" wraz z "de-multiplexingiem"
- stworzenie dodatkowych mini-menu
- podkładanie "screenów" pod tło (obrazki muszą być w danej rozdzielczości - innych formatów jak np. 800x600 programy nie tolerują )
- ustawienie czasów "lopu" dla danej sceny
- podłożenie muzyki (z reguły jest to format AC3) pod tło wyboru scen
- podpisy pod scenami
- podanie wartości w które ma player wskoczyć po naciśnięciu danej sceny .
- i kilka innych parametrów .....
To tylko prosta zabawa w "wybór scen" ,do tego dochodzi tworzenie plików końcowych "ifo" ,"bup" ,do tego ewentualna konwersja dźwięku AC3 ,do tego ustawienie zabezpieczeń rodzicielskich ,regionalnych i masę innych rzeczy bez których płytka DVD albo wogóle się nie wypali albo po jej włozeniu do napedu DVD będziemy mieli "ciszę" .

Jak wiesz ,płyta DVD-Video składa się nie tylko z "vobów" ,dochodzą tutaj równiez pliki "ifo" ,"bup" itp .
Jeśli więc wszysko będzie już zapięte na ostatni guzik ,to dopiero na koniec możemy wypalic sobie płytke DVD-Video .
Do tego celu doskonałym narzędziem staje się program "NeroBurningRom" - bardzo prosty i skuteczny .Cała operacja wypalenia płyty (4.7GB) rwa ok. 20min (przy szybkości X 2.4) i tutaj naprawdę nie trzeba się wiele namęczyć .
"Nero" po wykryciu nagrywarki DVD otwiera dodatkowe zakładki ,odnośnie zapisu formatów DVD .
Ciekawostką jest fakt iż właśnie "Nero" radzi sobie znakomicie również w przypadku kopiowanie płyty (odbywa się to tj, w przypadku zwykłej płyty CD - najpierw "image" ,później zapis ) .Warunek jest jeden :płyta nie może być zabezpieczona (przed kopiowaniem ) - wbrew pozorom takich płyt niezabezpieczonych jest cała masa .
Cała zabawa w nagrywanie DVD jest oczywiście przednia ,duży nośnik ,masa satysfakcji ze stworzenia płyty DVD Video odtwarzanego na przenośnych odtwarzaczach ,super jakość plików filmowych ,AC3 - to tylko niektóre zalety wzgledem formatu DivX .
Cena samego nosnika (DVD+RW)na dzień dzisiejszy kształtuje się na poziomie 20zł i co najważniejsze spada .
To tyle jeśli chodzi o odpowiedzi na Twoje pytania ,z góry przepraszam za błedy które wkradly się w mój post ale powstały one na wskutek dużego pospiechu w trakcie jego pisania .Pozdrawiam .jaro
januszp jest offline  
Stary 04.11.2002, 10:39   #5
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z wielkim zaciekawienem przeczytałem twój kolejny post na temat nagrywarek dvd okraszony tym razem tematem authoringu materiału dvd.
Ja również po mału dojrzewam do zakupu komputerowej nagrywarki dvd. Brak ujednolicenia standartów DVD-R/RW oraz DVD+R/RW i ich niekompatybilność nie ułatwia jednak wyboru odpowiedniego modelu.
Aby pogodzić oba standarty moja uwaga kieruje się ku modelom obsługującym obydwa standarty: Sony DRU-500A lub NEC-ND1100.

Obecnie staram się robić svcd w wersji, która choć trochę może dać namiastkę materiału dvd (z dźwiekiem mpeg 5.1, z napisami wybieranymi, możliwość wyboru chapterów). Kolejnym krokiem zbliżającym mnie do prób z dvd, byłby format miniDVD.
Tak przy okazji poszukuję próbki/sampla, aby sprawdzić kompatybilność mojego odtwarzacza Philips 612S/022 z tym formatem - niestety chwilowo nie można ich pobrać ze strony VCDHelp.

Temat masteringu, a pózniej authoringu materiału w celu nagrania płyt dvd jest faktycznie czasochłonny i wymaga pewnego doświadczenia, chyba że pójdziemy na łatwiznę i skorzystamy z takich programów jak Ulead DVD Movie Factory, DVDit, WinDVD Creator czy SpuceUp (proste menu z gotowych szablonów, niewielka interakcyjność).
Alternatywą dla już bardziej zaawansowanych (i komercyjnych) programów jak DVDMaestro, Scenarist jest freeware'owy soft IfoEdit - w pełni umożliwiający zaawansowane modyfikacje i przygotowanie obrazu płyty dvd. Oprócz tutoriali na stronie domowej tego programu można jeszcze posilać się informacjami zawartymi chociażby w serwisie Doom9.org.

Pozdrawiam
zargo

Ostatnio zmieniany przez zargo : 04.11.2002 o godz. 13:10
zargo jest offline  
Stary 04.11.2002, 12:18   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

To się nazywa rozmowa na temat, i do tego fachowo !

Sam przeczytam chociach narazie DVD mnie nie interesuje~!

Dzieki !
Laser jest offline  
Stary 05.11.2002, 00:50   #7
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ooooo Laser, Ty tez tu ! ?! ;-))

Mnie rowniez ten temat interesuje, wiec rowniez bede sledzil tok tej-fachowej- dyskusji....
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 05.11.2002, 07:37   #8
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re:

Widzę że temat rozwinął się na dobre... Wracając do nagrywarki DVD+RW "Philips 1208" - rozumiem że nagrywarka nie obsługuje formatu DVD+R, a jak to się ma z płytami CD-R / CD-RW? Czy nie orientujesz się być może także w cenie tej nagrywarki?
Jeśli chodzi o materiał który będe nagrywał w formie DVD-Video w moim przypadku? Głównie będą to materiały nagrywanę przez kartę telewizyjną i w dużej mierze z kaset VHS (głównie wesela, studniówki etc.), oraz od czasu do czasu z kamery cyfrowej. Obecnie zastanawiam się nam modelem karty telewizyjnej, niestety na drogą kartę do montażu video po prostu mnie nie stać, a więc będe musiał się zadowolić tradycyjną kartą tv.
Widzę że jeśli mowa o samym oprogramowaniu do masteringu, authoringu to będzie mnie czekać długa droga. Czy można już ściągnąć gdzieś z sieci opisy takich procesów authoringu?
Acha i jeszcze jedno pytanie - jakie jest Twoje zdanie na temat stacjonarnych nagrywarek DVD?
Bardzo dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam
horna jest offline  
Stary 05.11.2002, 10:44   #9
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mam takiego doświadczenia jak januszp w przygotowywaniu płyt dvd, ale podaję dla zainteresowanych (na początek) kilka miejsc gdzie można poczytać w temacie authoringu dvd:

VCDHelp Authoring
DVD and miniDVD Guides
Newbie DVD2DVR
Scenarist
SVCD, DVD Authoring
IfoEdit
DVD'mension English
DVD'mension Polska
oraz forum wspomnianych serwisów.

Miłej lektury
zargo
zargo jest offline  
Stary 05.11.2002, 14:43   #10
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam .
Nagrywarka "Philips 1208" to typowe "combo" ,dlatego też oczywiście radzi sobie z płytami CDRW (X10) oraz CD-R (X12) ,odczyt kształtuje się na poziomie X32 .Nie są to może parametry powalające ,niemnij jednak jeśli komus zależy na na wykożystaniu jej jako zwykłego recordera (CDR) to nie widze przeciwskazań .

Jeśli chodzi o cenę ,to ten akurat model "przyszedł" do mnie z Anglii i na naszym rynku trudno spotkać go w cennikach .Warto tutaj dodać iż bliźniaczym modelem jest "MP5120A-DP" firmy "Ricoh" ,za którego w "Komputroniku" trzeba zapłacić ok. 1900zł .Podkreślam iż ten wlaśnie model "Ricoh-a" jest niemal identyczny z modelem "Philipsa" ("Philips" to tylko nazwa - środek nagrywarki jest właśnie z "Ricoh-a") .

Tuner TV .
Muszę przyznać ,iż jeszcze do niedawna bawiłem się w nagrywanie na tunerze tv i mam na tym polu pewne doświadczenia .Całą zabawę rozpoczynałem od tunera "Ati" (kto pamieta czasy karty AtiMach64+Tuner Tv?) ,który nie był udanym modelem ...
Poza tym w czasach kiedy mialo sie do dyspozycji procesor 166MHz i jeden z nielicznych kodeków - "AtiVCR" na szczęście dawno minęły .
Dzisiejsze czasy ,a raczej dziesiejsze komputery to "capturing w locie" przy pomocy kodeka "DivX 5.02" - przednia zabawa i jakość .
Wybór .
Swego czasu miałem okazję (dzięki "Misiek4") przetestowac kilka modeli tunerów telewizyjnych i przyjzeć się im z bliska .
Mój wniosek był jednoznaczny - "PixelView Play Tv Pro" to model ,który każdmu z czystym sumiweniem moge polecić .
To o czym warto pamiętać podczas zabawy w "capturing" to :
- wydajny procesor (im szybszy tym lepiej)
- czyste i klarowne źródło przechwytywania obrazu ( w moim przypadku był to tyner Cyfry+ po przewadzie SVHS)
- stabilny system
Jeśli te warunki zostaną spełnione to efekt moze być naprawdę powalajacy .
Aby uzmysłowic sobie siłę zwykłego tunera tv proszę wyobrazić sobie iż karta "Miro DC20" ,która powinna (z racji na konstrukcje i cenę ) być lepsza ,okazała się duzo gorsza do tego typu zastosowań .
Tak więc karta "Miro" leżała sobie w pokoju na półce ,a ja dalej pracowałem na zwykłym tunerze .
Kanaly telewizyjne ,w których nadaje Cyfra+ mają jedną bardzo dużą zaletę - nadawane są bez przeplotu ,dlatego też ten zwykły tunerek potrafił zgrywać material w rozdzielczosci 640X480 w locie z kodekiem DivX ,a material końcowy był pozbawiony tzw. "interlace-u" .

Niestety ,ciągle ciągło mnie do wyzszej jakości ...
zdecydowałem się w koncu na zakup karty DVB ,która swą jakością przewyzsza wszystko co dotąd widziałem na oczy .
Karta DVB nie posiada opcji zgrywania materiału z zewnętrznego źródła (np. z kamery) ,jednak dla tych którzy myślą o nagrywaniu teledysków ,koncertów ,filmów itp. jest po prostu niezastapiona .
W skrócie ,karta DVB to cyfrowy tuner satelitarny w postaci karty "PCI" .
Nie byłoby w tym nic dziwnego ,gdyby nie metoda zapisu (np. filmu)na dysk twardy .
Karta DVB nie "łapie" klatek ,jak ma to miejsce w kartach tupu tuner tv ,czy też w kartach video ("Miro" ) .Materiał jest zapisywany po prostu w formacie "stream" .Owy "stream" możemy porównać do ściągania pliku z internetu - film jest zapisywany bezpośrednio po pliku ,co odciąża totalnie nasz komputer .W tym przypadku nie moze być mowy o zgubionych klatkach ,braku synchronizacji ,czy też innych mankamentach kart ,z którymi do tej pory mieliśmy styczność .
Dalszą zaletą jest format i rozdzielczośc zgrywanego materiału :
- po pierwsze jest to orginalny format nadawania obrazu na tunerach cyfrwych czyli "MPEG2" .
- po drugie rozdzielczość dochodząca do 720X576 .
- po trzecie ewentualny authoring takiego materiału (DVD)jest prosty i pozbawiny strat (rekompresji) .
Tak zgrany materiał przypomina jakością DVD-Video i nie musze ukrywać iż tylko krok (nagrywarka DVD) dzieli nas od wypalenia sobie płyty DVD z ulubionymi teledyskami lub filmem .
Ze wzgledu na pewne restrykcje ,panujace na tym forum nie wypowiem się szczegołowo na temat oglądania i nagrywania płatnych kanałów telewizyjnych (Premiere ,Canal+ ,XXL itp.) dodam tylko iż bez jakichkolwiek dodatkowych kart dostępowych jaet to możliwe i proste
do zrealizowania .
Nagrywarka DVD + Karta DVB to doskonała para - warto o tym pamiętać .

Trochę odbiegłem od tematu głownego ...

Nagrywarki stacjonarne .
Można by zacząć prozaicznie - przyjzyjmy się np. nagrywarkom zewnętrznym CD-Audio .
Niestety wszyscy znajomi ,którzy posiadają modele zewnętrzne nagrywarek maja te same klopoty i problemy .Napędy często odmawiaja posłuszeństwa juz po 6 miesiącach ,mała swoboda działania ,no i cena ...
Nie jestem zwolennikiem tego typu urządzeń dlatego nie wypowiem się w tej kwestii ,gdyż moja wypowiedź mogłaby być jednostronna i stronnicza .

Pozdrawiam .jaro (januszp)
januszp jest offline  
Stary 21.11.2002, 08:53   #11
horna
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Kościerzyna
Posty: 37
horna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyższy model

Mam już upatrzony nagrywarkę DVD+RW i jest to także wypalarka RICOHA ale bodajże już nieco nowsza tzn: RICOH MP5125A-DP. Zastanwawiam się czy nie będzie z nią problemów... Czy znasz może jakieś sklepy internetowe gdzie można kupić po w miarę przystępnej cenie płyty DVD+RW (bardzo zależy mi też na informacji na temat dwustronnych płyt!)? Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi!
horna jest offline  
Stary 21.11.2002, 14:57   #12
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeden z najlepszych postów i odpowiedzi jakie widziałem na Forum.
Gratulacje & oby tak dalej.
Ten post ma moje błogosławieństwo.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline  
Stary 29.11.2002, 21:42   #13
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Wyższy model

Cytat:
horna napisa***322;(a)
Mam już upatrzony nagrywarkę DVD+RW i jest to także wypalarka RICOHA ale bodajże już nieco nowsza tzn: RICOH MP5125A-DP. Zastanwawiam się czy nie będzie z nią problemów... Czy znasz może jakieś sklepy internetowe gdzie można kupić po w miarę przystępnej cenie płyty DVD+RW (bardzo zależy mi też na informacji na temat dwustronnych płyt!)? Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi!
Witam !

Nie wiem jak z nagrywarkami DVD ale w przypadku nagrywarek CDRW RICOHA są probley z nagrywaniem na gorszych jakościowo płytach CDR błąd nazywa się MEDIUM SPEED ERROR i nie pozwala na nagranie płyty CDR !
Laser jest offline  
Stary 30.11.2002, 16:10   #14
dexterxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: polska
Posty: 23
dexterxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam pytanie jak zrobic zeby nero milo opcje nagrywania dvd ??
dexterxx jest offline  
Stary 30.11.2002, 16:37   #15
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
[...]Ze wzgledu na pewne restrykcje ,panujace na tym forum nie wypowiem się szczegołowo na temat oglądania i nagrywania płatnych kanałów telewizyjnych (Premiere ,Canal+ ,XXL itp.) dodam tylko iż bez jakichkolwiek dodatkowych kart dostępowych jaet to możliwe i proste
do zrealizowania[...]
hm nie wiem jak inni memberzy ale ja nie widze przeciwskazan do opisania tego o czym nie chcesz mowic - przeciez nie podajesz seriala czy linka do jakiegos progsa tylko cos opiszesz - a ja chetnie przeczytam
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.