Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2002, 17:07   #16
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
I ja tez!!! Tym bardziej, ze moja AverMedia TV, robi w tej chwili za zbedny dodatek do kompa! Nikt z niej nie korzysta (TV lepiej ogladac na televizorze ) a nagrywanie? to raczej meka niz cokolwiek innego!
A gdyby jeszcze ktos w przystepny sposob, wyjasnil mi jak przekonwertowac sygnal z kamery w standarcie amerykanskim na sygnal Palowski!.........
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2002, 18:45   #17
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na wstepie zaznaczam iż :
- ogladanie telewizji płatnych jest po prostu przstępstwem ,w dodatku przestępstwem wiekszym niż wspomniane seriale czy cracki .
- post ten ma na celu przybliżenie oraz zasadę działania cyfrowych platform telewizyjnych
- w razie zastrzeżeń co do treści tutaj zawartych upoważniam administratora ,moderatora do jego wykasowania (bez żalu z mojej strony) .

Cyfra+ od pewnego juz czasu zaprzestała emisji programu analogowego (antena siatkowa itp.),dlatego też zabawa w tuner tv + oprogramowanie "dodatkowe" przestała być aktualna .
Ostatnio pojawił sie soft na "kablówki" ale sprwa (czyt. obsluga + rezultaty) ta niestety od strony technicznej wygląda kiepsko .
Co więcej ,na dzień dzisiejszy nie ma żadnych mozliwości aby odkodować sygnał cyfrowy z pakietu "Cyfra+" (jeszcze do niedawna za pomocą :
- karty "zrób to sam" (bardzo prosta i tania konstrukcja kart chipowej opartej na procesorze "pic16F84" oraz "eepromie 24c16"
- tunera satelitarnego-cyfrowego (Humax,Nokia,Pionier)
Można było całkowicie bezpłatnie (czyt. nielegalnie) delektowac się "paczką" "Cyfra+" oraz kilkanastoma innymi pakietami telewizji cyfrowej .

Karty chipowe ,a raczej kodowanie na tyvch kartach odbywało się za pomocą kodu 16bitowego (tzw. "Seca") ,który to za pomocą odpowiedniego softu do programowania ww. ukladów (np."IcProg")oraz programatora do tych układów można było dokonywać zapisy na karcie ,które miały na celu uaktualnienie kluczy (wyglądało to tak jakbyśmy opłacili sobie dany pakiet ,a operator przesyła nam uprawnienia do jego oglądania - przez miesiąc ).

Niestety radośc nie trwała długo (2lata) ,system szyfracji karty został zmieniony .Wiekszość usługodawców rozesłała do swych abonentów ,nowe karty które jak na razie nie zostały "złamane" przez hackerów .
System ochrzczono analogicznie do swojego poprzednika - "Seca2" .
Tak wiec wszystkie kanały nadające w systemie "seca2" sa jak na razie poza zasięgiem "darmowego ogladania" .

Pozostała jednak część pakietów (pakiet=średnio od 10-40 kanałów) ,które ze względu na wysokie koszta wprowadzenia nowych kart oraz oprogramowania do tunerów pozostała w systemach ,które to można jeszcze rozkodować .

Na tym polu prawdziwa furrorę robia karty DVB .
Karta DVB to w pełnie funkcjonalny cyfrowy tuner satelitarny w postaci karty "PCI".
Posiadanie tunera cyfrowego (nie mylić z tunerem tv) w postaci karty "PCI" daje jej użytkownikowi niesamowite możliwości .
Karta ta nie potrzebuje już "wkładki" w postaci karty chipowej a całością zarządza odpowiedni soft (najalepszy obeznie to "ProgDVB")oraz pluginy w postaci plików "dll" .
Posiadając kartę DVB ,soft ,pluginy oraz aktualne klucze do poszczególnnych pakietów (klucze zmieniane są średnio raz w miesiącu)możemy podałanczając antene satelitarną do naszej karty raczyć się odbiorem pakietów tj.:
"Polsat2 Cyfrowy"
"Premiere"
"Canal+ France"
"Canal+ Holland"
"Multivision"
"AB Sat"
"TPS"
To tylko nieliczna grupa nadawców do odbioru "bez opłat" .
Do tego dochodzą kanały :
- XXX - (dla dorosłych)
- muzyczne (ok. 15 stacji muzycznych nadających 24godziny/dobe teledyski)
- kilkaset kanałow radiowych (podzielonych czesto tematycznie - techno,dance,opera,jazz itp.) .
- kilkaset kanałów "dziwnych" (o dziwo płatnych)
W sumie ok 1500 programów do odbioru na karcie DVB .

Kilka słów o karcie DVB .
Głównym zastosowaniem karty DVB nie jest o dziwo odbiór stacji tv ,lecz transmisja danych (InternetViaSat - internet poprzez satelitę).
Szybkości ,które miałem przyjemnośc testować są wręcz zawrotne i dochodza do 2Mbps .
Aby uzmysłowić sobie taką szybkość podam mały przykład :
Darmowa usługa "Casablanca" w ciągu 30min potrafiła ściągąć na moj dysk dane o rozmiarach 1.5GB (wszystko odbywa się bez udziału dodatkowych urządzeń oraz bez ingerencji TPSA - jak pisałem usługa w pełni darmowa).
Oczywiście poważne usługi "ViaSat" (np. "SatSpeed") są płatne - abonament wynosi średnio 300zł miesięcznie i uzalezniony jest od szybkości transferu .

No ale miało być o TV ...
Karta DVB posiada sprzętowy dekoder MPEG2 ,czyli oglądanie cyfrowej telewizji jest możliwe już na procesorach o mocy 200MHz .
Warto dodac iż 99% kanałow telewizyjnych - cyfrowych nadaje obraz własnie w standardzie MPEG2 .
Karta posiada wyjścia TV (RGB Out oraz VideoOut).
Ciekawostka :
Podlanczając odbiornik telewizyjny do karty DVB mamy możliwość odbioru sygnału zarówno na monitorze komputera ,jak i na telewizorze - bez straty jakości ,w kazdej rozdzielczości ekranu .

To co osobiście mnie uzekło to możliwości zapisu obrazu w postaci MPEG2 .
Tutaj mam nadzieję iż uda mi się wyjasnic nieco zawiłą tecnologę zapisu pliku MPEG2 .
Obaraz poprzez talerz satelitarny dostaje się do karty DVB w postaci cyfrowej ,czyli w postaci danych binarnych (wygląda to podobnie jak byśmy ściągali sobie plik np. DivX z internetu) .
Paczki pliku zostają poddane dekompresji (MPEG-obraz widzialny na monitorze).
Tutaj twórcy karty wpadli na wyświenity ,a zarazem prost pomysł :
Dalczego by nie nagrywac ten obraz (plik) bezposrednio na dysk twardy ? - w ten sposób unikniemy :
Strat jakości (jeśli karta zachowywała by się jak zwykły tuner tv to musiała by rozpakowac obraz i "łapac kaltki").
W ten sposób to co oglądamy (to ,co przychodzi do karty - plik binarny ,skompresowany - MPEG2) możemy po prostu zapisywać na dysku .
Zyski są ogromne :
Jakość pliku jest wyświenita (to co operator wysyła za pośrednictwen satelity do naszych domów ,mamy u siebie na dysku - ta sama jakość ,rozdzielczość itp.).
Jak wiadomo karty tunera tv nie radzą sobie z "capturingiem" w wysokich rozdzielczościach .Nagranie filmy w rozdzielczości 740X576 jest po prostu niemożliwe .Karta DVB zapisze taki plik bez problemu ,w dodatku nie przeciązy nam procesora .
Jeśli kotoś kiedykolwiek korzystał poprzez tuner tv z usługi "MP3 RADIO" to wie na czym polega zapis pliku bezpośrednio na dysk .

To może na początek tyle .
Nie chciałbym tutaj zbytnio "się produkować" i zabirać cenne miejsce na forum osobom ,które mają problemy i inne zainteresowania .
W razie pytań dotyczących tego tematu oczywiście postaram się odpowiedzieć .
Zapraszam również na forum "http://users.nethit.pl/forum/forum/webasj/" (dział : "karty dvb"),gdzie można dowiedzieć się naprawdę dużo o możliwościach tej karty .jaro
PS.
Przepraszam za błędy stylistyczne oraz ortograficzne .Nie miałem zbytnio czasu aby dokonac korekcji.
januszp jest offline  
Stary 30.11.2002, 18:57   #18
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"A gdyby jeszcze ktos w przystepny sposob, wyjasnil mi jak przekonwertowac sygnal z kamery w standarcie amerykanskim na sygnal Palowski!........."
Mam nadzieję że chodzi o "NTSC" ?
Jedyne co przychodzi mi do głowy :
1.Zgrać na komputer plik (nie wiem z czego korzystasz ? domyślam sie ze to kamera cyfrowa ).
2.Plik (avi,mpeg) wczytać do programu "TMPGEnc" - przekonwertować na PAL (TMPGEnc/settings/AspectRatio/PAL 4:3 625line(PAL)).
Zalożę się jednak iż sa prostsze metody ...
Warto zagłebic się dokładniej w Twoj model kamery - taka cyfrówka to cos w rodzaju CDRW - tam też można "pogrzebać w biosie" .
Jeśli tem model był również sprzedawany na rynku europejskim ,wówczas napewno istnieje możliwosc zmiany systemu (NTSC2PAL) .jaro
januszp jest offline  
Stary 30.11.2002, 19:23   #19
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Niestety, jest to kamera Sony analogowa z zapisem na tasmie 8mm (kaseta), podlaczam ja do kompa i w karcie ustawiam NTSC i OK! Ale jak przestawie na PAL, to d...blada. Obraz jak jest to cz.b.! i bez dzwieku, jak to przerobic na PAL w kolorze i z dzwiekiem? I jeszcze jedno: moge nagrywac z niej na dysk tylko 2 GB danych, takie ograniczenie karty TV!
 
Stary 30.11.2002, 19:45   #20
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"podlaczam ja do kompa i w karcie ustawiam NTSC i OK! Ale jak przestawie na PAL, to d...blada."

Może w opcjach tunera (settings) znajdzie się jakieś ustawienie typu "NTSC" .Czarno-biały obraz jest skutkiem ustawienia tunera na źródło "PAL" .Gdzies w settings-ach (ustawienia główne do tunera tv - są one dostępne z prawie każdego programu który używasz do "capturingu") powinna być mozliwość przestawienia tunera tv na tryb "NTSC" .

Dźwięk .
Dźwięk wyprowadzasz z kamery bezpośrednio do karty muzycznej (wejście - LineIN) i w mikserze karty ustawiasz na przechwytywanie audio z LineIN) .
Można sprawdzić poprawność podlączenia (audio) uruchamiając jakis program do nagrywania dźwięku (np. CoolEdit) i upewnić się czy dźwięk zostanie przechcony i zapisany w programie .
Później również w programie typu "capture" trzeba czasem ustawić żródło oraz parametry przechwytywanego dźwięku (16bit ,stereo ,44100).

"moge nagrywac z niej na dysk tylko 2 GB danych, takie ograniczenie karty TV!"

To nie jest ograniczenie karty tunera tv ,a raczej systemu FAT32 oraz starszych systemów "Windows" .
Mozna w prosty sposób poradzić sobie z tym problemem :
Są dwa doskonałe programy ,które potrafią dzielic nagrywany materiał filmowy na pliki - "FreeVCR" oraz "VirtualDub".

Jeszcze do niedawna korzystałem z programu "FreVCR" - w opcjach "storage" możemy wpisac np .:
"store into 16 files of 1900MB" - będzie to oznaczało iż materiał w trakcie nagrywania będzię dzielony - 16 plików po 1.9GB (oczywiście w zależności od pojemności dysku) .jaro
januszp jest offline  
Stary 30.11.2002, 20:01   #21
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Dzieki! Bede walczyl! Moze uda sie puscic jakis filmik na Forum?
 
Stary 01.12.2002, 21:28   #22
dexterxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: polska
Posty: 23
dexterxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
dexterxx napisa***322;(a)
mam pytanie jak zrobic zeby nero milo opcje nagrywania dvd ??
- juz wiem
dexterxx jest offline  
Stary 02.12.2002, 11:43   #23
Simon_s
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2002
Lokalizacja: Płock
Posty: 3
Simon_s w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation

[QUOTE]januszp napisa***322;(a)
[B]Hmm.......
Kolega napisał:
"Nagrywarki DV+RW ,jak i nośniki DVD+RW są w 99% kompatybilne z zewnętrznymi odtwarzaczami DVD .
Niestety ,mój kolega zakupił nagrywarkę DVD-R/DVD-RW i niestety ... mdel ten nalleży do nowszych typów nagrywarek ale niestety kompatybilność względem odtwarzaczy przenośnych jest nikła i sięga 5-10%."

Jestem posiadaczem nagrywarki DVD-R/RW Toshiba SD-R5002 i kupiłem ją tylko dlatego że jest zgodna w 95% z odtwarzaczami DVD-Video, a nie jak kolega napisał 5-10% (chyba nie było by wtedy ani jednej osoby która zdecydowała by się na kupno napędu DVD-R, a jest ich na rynku całe mnóstwo :-D Na razie sprawdziłem wypaloną przeze mnie płytę z filmem na kilkunastu stacjonarnych odtwarzaczach DVD i na KAŻDYM film działał (wg. mojego kalkulatora to na razie 100% a nie 5-10% :-D )! Także nie wiem co kolega chce osiągnąć podając nieprawdziwe (niesprawdzone) informacje.
Simon_s jest offline  
Stary 02.12.2002, 14:34   #24
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Drogi kolego :
Tematem kompatybilności nagrywarek-nosników zajmuje sie masa witryn internetowych .Niestety trudno oduszukać tam tak jednoznaczną wypowiedź (jak Twoja).
Trzeba niestety brać pod uwagę kilka czynników podczas tstów ,a do najważniejszych należą :
- dany model nagrywarki
- dany model odtwarzacza
- rok produkcji nagrywarki
- rok produkcji odtwazrzacza

Te czynniki maja kolosalny wpływ na support danego nosnika nagranego w danej nagrywarce i mozliwości odtworzenia na danym odtwarzaczu .

Całośc wygląda podobnie jak w przypadku nagrywarek CDR-W :
Swierdzenie ,iż wszysktkie nośniki CDR-W X10 są kompatybilne z napędami CDROM jest tak samo błedne jak stwierdzenie ,które na tym forum wyraziłeś .
Oczywiście przeprowadzając testy na dostepnych w sklepie napedach CDROM okaże się iż teoretycznie kompatybilnośc sięga 100% ,jednak trzeba brać pod uwagę iż nie każdy użytkownik posiada naped CDROM wyprodukowany w ostatnich dwóch latach .
Starsze napędy niestety płyty CDRW X10 nie uwidzą ...

To samo ma się w przypadku stacjonarnych odtwarzaczy DVD-Video .

Aby przybliżyć nieco "złudny efekt kompatybilności" posłużę się przykładem (testami) ,które być może przekonają Kolegę iz to nie mój wymysł ani też zachwalanie jakiegoś z góry upatrzonego produktu .
Test został przeprowadzony ( uwzgledniając dwa - niemal że identyczne standardy :
DVD-RW
DVD-R

" In the compability list you can find that :

Players Tested 753
Support for +RW 567
Support for +R 505"

Widać tutaj iż nawet na tym polu daje się zauważyć różnice w kompatybilności .Zarczam iż testy kompatybilności DVD-R / +RW wygladają jeszcze ciekawiej .
Warto dodać iż nawet producnci napędów DVD-ROM instalowanych w komputerach przenośnych z powodu braku kompatybilności z jakomś standardem proponują upgrade biosu (osotanio pojawił się taki bios do napdów DVD- firmy LG) - wątpie aby to był tylko jakiś żart prima-aprilisowy ? .

To wałaśnie bios danego odtwarzacza ,czasem nawet stacjonarnego w dużej mierze jest odpowiedzialny za efekt kompatybilności z różnego rodzaju nośnikami dostępnymi na rynku .Jeśli do tego dołożymy jeszcze rok produkcji odtwarzacza to niestety okaże się iż "kalkulator" Kolegi ma pwne przeklamania ...
Na koniec pozwolę sobie przytoczyć cytat Kolegi :

"chyba nie było by wtedy ani jednej osoby która zdecydowała by się na kupno napędu DVD-R, a jest ich na rynku całe mnóstwo"

Cóż nie sądze aby było ich całe mnóstwo ...
O ile sie nie mylę ,to w tym roku nie powstał żaden napęd DVD-R ?
Produkowane dziś napedy tworzone są w tzw. "multi-standardach" czyli :
DVD-R/RW
DVD+R/RW
DVD-R/RW/+R/RW
Pytanie tylko dlaczego zrezygnowano z napedów DVD-R ? - odpowiedź pozostawiam Koledze .
jaro
januszp jest offline  
Stary 03.12.2002, 07:18   #25
Simon_s
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2002
Lokalizacja: Płock
Posty: 3
Simon_s w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odpowiedź na post januszap.

januszp napisał:

1. "Tematem kompatybilności nagrywarek-nosników zajmuje sie masa witryn internetowych .Niestety trudno oduszukać tam tak jednoznaczną wypowiedź (jak Twoja).
Trzeba niestety brać pod uwagę kilka czynników podczas tstów ,a do najważniejszych należą :
- dany model nagrywarki
- dany model odtwarzacza
- rok produkcji nagrywarki
- rok produkcji odtwazrzacza"

2. "Niestety ,mój kolega zakupił nagrywarkę DVD-R/DVD-RW i niestety ... mdel ten nalleży do nowszych typów nagrywarek ale niestety kompatybilność względem odtwarzaczy przenośnych jest nikła i sięga 5-10%"

No właśnie. Byłbym wdzięczny za podanie firmy i modelu nagrywarki posiadanej przez Twojego kolegę który ma problem, gdyż jego wypalarka DVD-R/RW wypala, według Ciebie, płyty czytane w JEDNYM NA DWADZIEŚCIA :o "zewnętrznych" napędów (dane wg.: "mojego kalkulatora" bo tyle chyba wynosi 5%). Wybacz ale nie wierzę (chyba że napęd jest uszkodzony albo używa złego nośnika). Uwielbiam testy ale nie ma to jak własna opinia na temat konkretnego, testowanego przez siebie sprzętu dlatego posiadając tego typu napęd (Toshiba SD-R5002 czyli DVD-R/RW) nie mogę się zgodzić z Twoją opinią że wypalone przeze mnie płyty nie będą prawie nigdzie czytane (a są czytane i to bardzo dobrze) - jest ona po prostu niepoprawna.


januszp napisał:

"Produkowane dziś napedy tworzone są w tzw. "multi-standardach" czyli :
DVD-R/RW
DVD+R/RW
DVD-R/RW/+R/RW "

A o jakim cały czas piszę? DVD-R/RW - takim napędem jest właśnie moja Toshiba SD-R5002. Wyprodukowana w tym roku. A napędów tego typu jest całe mnóstwo (znów całkowicie neguję Twoją opinię). Wystarczy spojrzeć w cenniki sklepów: dla przykładu wszystkim chyba znany Komputronik z Poznania w cenniku którego są 4 napędy DVD-R/RW a TYLKO DWA DVD+R/RW. To jest chyba 2 razy więcej (wg. "mojego kalkulatora")!

Piszesz o biosach o których się nie wypowiadałem. Oczywistym i chyba każdemu znanym faktem jest to, że między innymi BIOS napędu odpowiada za jego kompatybilność (stąd pojawiające się ciągle aktualizacje BIOSów mających na celu zwiększenie możliwości czytania/nagrywania nośników różnych firm) i oczywiście tu się z Tobą zgadzam w 100%. Mój post miał na celu podważenie "obsmarowania" przez Ciebie napędów DVD-R/RW a wyniesienie pod niebiosa napędów DVD+R/RW z czym się nie zgadzam.


"kalkulator" Kolegi ma pwne przeklamania ... - być może ale procenty liczy naprawdę sprawnie.

A może Twój kolega nie sprawdzał jak jego napęd wypala nośniki różnych firm np TDK super a Princo be? Ja używan DataTrack i na razie jest dobrze. Może w tym jest problem? Napisz firmę i model wypalarki Twojego kolegi.
Simon_s jest offline  
Stary 03.12.2002, 08:35   #26
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Myślę, że mimo róznic poglądów, polemika moich przedmówców jest bardzo owocna :cool: i może doskonale przybliżyć specyfikę, jaka wynika z niekompatybilności obu standartów.

Wiem, że to banalne, ale jak już wspomniałem we wcześniejszym poście
Cytat:
Brak ujednolicenia standartów DVD-R/RW oraz DVD+R/RW i ich niekompatybilność nie ułatwia jednak wyboru odpowiedniego modelu.
zatem słusznym wyjściem byłoby kierować naszą uwagę
Cytat:
ku modelom obsługującym obydwa standarty: Sony DRU-500A lub NEC-ND1100.
Miejmy nadzieję, iż będzie ich coraz więcej...


zargo
zargo jest offline  
Stary 03.12.2002, 15:47   #27
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co dozdrowej polemiki,to jestem oczywiście - "za" .
W całym tym zamieszaniu zapomnieliśmy o jednym :
To nie dana firma odpowiedzialna jest za brak supportu ,to nośnik ,a co za tym idzie inny model lasera użytego w nagrywarce jest za to odpowiedzialny .
Każda firma produkująca nagrywarki DVD apeluje aby nabywca najpierw sprawdził kompatybilność z ewentualnym "playerem" ,który posiada .
Warto o tym pamiętać .
Pytałeś o model nagrywarki DVD-R/-RW ?
Tym modelem jest : "Pionier DVR A4" .
Zaręczam iż model ten sprawdzany był na kilku nośnikach - od markowych do "wątpliwych" producentów .
Zaręczam również iż mój kolega "siedzi w authoringu" płyt DVD i róznie w jakości nosników sa mu znane .
Zaś co do modelu nagrywarek DVD+RW ,jeśli lubisz testy proponuję :
- stworzyć sobie kopię zapasowa jakieś pozycji z PS2 (może być to nawet "demo").
- nagrać na nośniku DVD-RW
- odtworzyć kopie na konsoli PS2 .
Jak na razie nikomu jeszcze się to nie udało być może Tobie to się uda ? .
Ten sam eksperyment powtórzyć na nagrywarce DVD+RW i na nośniku DVD+RW ,a okaże się iż różnice w kompatybilności istnieją .

Jeśli chodzi o format DVD-R to proponuje listę kompatybilnosci względem odtwarzaczy przenośnych :
http://www.dvdarts.net/pages/compatibility.htm

Oczywiście z tą listą kompatybilności masz prawo się nie zgodzić ,niemniej tak wyglądaja fakty .

Przyznasz mi chyba rację iż promowanie jakiegoś konkretnego modelu lub też negowanie danego sprzetu zawsze grozi sprzeczką ,bez pożytku dla czytających .
Porównania typu : Linux-Windows ,Intel-AMD można rozstrząsać latami .

Dlatego też od tej chwili zaprzestaje publikacji na temat kompatybilności standardów DVD .Jest cała masa innych ,ciekawszych tematów związanych z technologia zapisu nosników DVD ,a co się tyczy kompatybilnosci można :
- albo kupić w ciemno
- albo przejżeć masę internetowych portali związanych z tym tematem .

W razie pytań o kompatybilność danego formatu z posiadanym odtwarzaczem stacjonarnym proszę o kontak (jaro@cdrinfo.pl).
jaro
januszp jest offline  
Stary 05.12.2002, 02:53   #28
MrRoBi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MrRoBi
 
Data rejestracji: 02.10.2002
Lokalizacja: Run Forrest Run
Posty: 18
MrRoBi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SONY DRU-500A z Japonii

Witam wszystkich kolegów i chciałbym zadać pytanie zwłaszcza do januszap, czy jeżeli kolega prześle mi nagrywarkę SONY DRU-500A z Japonii to czy nie spotkają mnie czasami niemiłe niespodzianki takie jak inny region lub system NTSC w jakim pracuje telewizja Japońska i czy nie będę miał problemów z tą nagrywarką u nas w Polsce?

Z góry dziękuję za odpoweidź MrRoBi
MrRoBi jest offline  
Stary 05.12.2002, 16:02   #29
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Do "MrRoBi" :
NTSC to format obrazu który wszystkie napędy (a raczej programy odtwarzające płyty DVD-Video) sobie poradzą ,tutaj nie będzie żadnych problemów .
Jednak z "regionami" będzie gorzej . Obawiam sie iz napęd nie będzie przystosowany do pracy w reginie drugim .Zawsze jednak istnieją programy (lub nowy bios) ,który na pewno temu zaradzi .jaro
januszp jest offline  
Stary 05.12.2002, 16:22   #30
MrRoBi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MrRoBi
 
Data rejestracji: 02.10.2002
Lokalizacja: Run Forrest Run
Posty: 18
MrRoBi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne za odpowiedź, ale jeżeli chodzi o odtwarzanie to i tak nie będę na niej odtwarzał filmów bo mam Pioneer-a ale czy może będę miał kłopoty przy nagrywaniu płyty np, przegrywam płytkę z regionu 2 z pioneer-a a nagrywam ją na Sony, czy nie napisze mi że sony pracuje w regionie pierwszym i będzie niezgodność regionów podczas nagrywania, lub przerobi ją na region 1, bo wiadomo walcząc z piractwem może być jakieś zabezpieczenie zastosowane w tej nagrywarce?

Dzięki serdeczne MrRoBi
MrRoBi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.