Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2007, 20:28   #1
filus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2007
Posty: 2
filus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka Liteon 1693s - nie nagrywa płyt DVD

Mam wielką prosbę, nawaliła mi nagrywarka i gdyby nie to, że to już druga z tej firmy to pomyślał bym ze to tylko jakiś psikus (a pierwsza nagrywarka też była tego samego modelu). Sprawa wygląda nastepująco:
Odczytuje zarówno płyty CD jek i DVD, nagrywa tylko CD, bo przy nagrywaniu pod XP DVD okazuje się, że nero jej nie domyka. Próbowałem więc pod innym systemem (ubuntu 6.06 LTS - live CD) ale tu też nie nagrywa! W sklepie w którym reklamowałem napęd powiedziano mi że to wina sterów, czy to prawda?
Jeśli ktoś miał tego typu problem z tego typu nagrywarką to prosze o przedstawienie swoich doświadczeń.
filus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2007, 22:15   #3
filus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2007
Posty: 2
filus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no niestety, u mnie jest ten problem że ona sesji nie zamyka, ale dziwny jest wyglad płytki po jej wyjęciu. Gdy nagrywałem ja to starałem się wgrac jak najwięcej (ok ponad 4 G) a po niedomkniętej sesji jak popatrzyłem na spód płyty to okazało się, że ok. 25% płyty zmatowiała (znaczy, że cos sie zapisało) a reszta kak była czysta tak została.

W sumie jak pisałem to miałem problem rok temu z taka samą nagrywarką i to był ten sam problem, ale ze to było po 2 miesiącach od zakupienia całego zestawu wiec problemów nie robili, a teraz robią (ten sklep co u nich kupywałem) bo gwarancja na wyczerpaniu, co prawda jeszcze 6 mies. ale już tacy chętni do wymiany nie są.

No nic, jutro sprawdzę jeszcze tego posta.

Idę jutro się kłucić z sępami z tego sklepu więc poszukam jeszcze info o samym procesie zapisu mechanicznego. Może ktoś zna się na tym od strony technicznej, jakieś różnice między zapisem płyt DVD i CD (ale szczegółowo bo pobieżnie to znam)

pozdro i thx dla wszystkich, którzy pomagają takim jak ja!
filus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2007, 22:42   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no i trzeba si***281; k***322;***243;ci***263;, bo 2 lata gwarancji nie s***261; do tego aby by***322;y dla zach***281;ty przy kupnie. nie chce si***281; im jej odsy***322;a***263; i tyle.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2007, 17:13   #5
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak najbardzie oddaj na gwarancj***281;, warto jeszcze przeczy***347;cic soczewk***281; spirytusem izopropylowym , mo***380;e co***347; to da, ale taczej jest co***347; nie tak z laserem od DVD.
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2009, 10:40   #6
Capslock25
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.07.2009
Posty: 1
Capslock25 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Możesz również spróbować innej opcji... Zanim zaczniesz tracić nerwy z gwarancją poświęć troszkę uwagi zachowaniu nagrywarki podczas nagrywania płyt, jakie dźwięki wydaje sama z siebie i kiedy tak naprawdę zaczyna fiksować...

Opiszę Ci mój przypadek z nowym laptopem i nagrywarką TSSTCorpCDDVDW TS-L633B.
W moim przypadku było bardzo podobnie, nagrywarka miała kłopoty z wyważaniem cd i dvd, oczywiście brała wszystko od nowego a po dwóch miesiącach coś zaczeło padać, a ona sama z siebie czasem przestawała czytać w połowie...
Podczas nagrywania obojętnie jakiej płyty wszystko szło dobrze do czasu zapisu Leadout. Męczyłem się z tym cały tydzień, wkońcu wychodziło tak, że płytki audio jakie nagrywałem trafiały do kosza, wiele napędów miało problemy z odczytem, czasem wogóle nie szło ich przeczytać, lub na audio pojawiały się na wysokich czestotliwościach szumy i szelesty co doprowadzało do furii... Jak na razie po większej część, szczęśliwym trafem udało mi się zneutralizować ten problem nie wiem jak będzie w Twoim przypadku ale u mnie jak na razie zadziałało...

Spróbuj tego:
1. odinstaluj wszystkie niepotrzebne Ci programy w kompie, takie których nie używasz lub tylko zaśmiecają,
2. sprawdź kompletnie komputer czy jest wolny od wirusów, trojanów, spywareów, i innych (kompletny scan)
3. pousuwaj ręcznie tego czego nie usunął de-instalator systemu.
4. Pamiętaj, obiło mi się o oczy na tym forum, że wirtualne dyski tak jak alcohol120% lub inne mogę podkręcać twoją nagrywarkę, co nie za bardzo jej służy...Jakoby nie znalazłem potwierdzenia tego faktu, ale może coś w tym być, jeśli mało kożystasz z wirtualnych dysków lób prawie wcale to odinstaluj je...

5. Pamiętaj również, że im wolniej nagrywasz tym lepiej ponieważ dane jakie nagrywasz są bezpieczniej zapisywane i z mniejszą ilością błędów
, stąd tutaj nasówa się moje stwierdzenie, że nie warto nagrywać w x48 lub x24, szkoda łyty i nagrywarki. Ważne jest też to abyś pamiętał co ja wiem z doświadczenia z różnymi nagrywarkami, że nigdy nie wybiera się prędkości zapisu w niestandardowych parametrach, wierzę że to jest niedopracowane, a coraz więcej płyt jest niby tak uszykowanych że można je zapisywać w x10, x12, x20, te prędkości to kicha... zawsze prędkość zapisu mnóż sobie razy dwa, najbardziej zalecane to x1, x2, x4, x8, x16, x24... nie ma sensu z powodu na ryzyko zapisywać w innych prędkościach...
5. Spróbuj również do czego nie namawiam znaleźć w necie najnowszy bios do swojej nagrywarki i zrób flash, czasami różnica jest kolosalna, ponieważ sam producent wgrywa w twój sprzęt podstawowy bios, i jedyne co możesz zrobić to pobrać od producenta nowszy, który wydaje osobno na swojej stronie internetowej... (nie pobieraj biosu z nieznanych źródeł lub do podobnych modeli bo możesz trwale uszkodzić sprzęt)...
6. Po tym wszystkim co sprawdziłem na swoim sprzęcie możesz jeszcze zainstalować Advenced System Care (znadziesz jego darmową wersję w googlach), naprawi ci rejestr, pousuwa śmieci, pozaciera ślady pracy, zrobi ci naprawdę przyzwoity pożądek... Byćmoże problem zamykania sesji tkwi u podłoża błędów w systemie tymbardziej w rejestrze...
7. Za każdym razem gdy coś nagrywasz to zostaw sobie na płytce troche miejsca, nie zapisuj pełnych 80 minut, zostaw taką 5 luzu, te 5 minut może dużo wyjaśnic, nie wiem jak będzie w przypadku plików UDF czyli o dużej pojemności i z filmami które zazwyczaj zajmują 700MB, choć ja bardziej wolę nagrać 5 filmów na dvd i spokuj święty...

Jeśli to wszystko nie pomoże, to będziesz miał tylko 2 wyjścia...

1. drastycznie tłuc się z gwarancją która oczywiście Ci się należy i zasranym interesem sprzedawcy jest odesłać Twój sprzęt do producenta na okres nie dłuższy niż 14 dni, zapoznaj się z warunkami gwarancji najlepiej na stronie producenta...

2. Sformatować całego kompa, wszystko wgrać na nowo - tylko powoli, nie na warjata żeby coś znowu się nie namieszało - i sprawdzić jak wtedy będzie działał Twój sprzęt.


Mój sprzęt, intel dual-core T4200, 2,0GHz, 800MHz FSB, 1MB L2 cache, Nvidia GeForce G105M TurboCache, 3GB DDR3, DVD-Super Multi DL...

Pozdrawiam...
Capslock25 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2009, 13:01   #7
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Capslock25 po co odgrzewać taki stary watek i te rady o predkosc zapisu to zostaw dla siebie bo to nie prawda
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2009, 16:24   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Biorąc pod uwagę wizualny aspekt tego zagadnienia, jest ono zbyt specyficzne w swojej strukturze obiektywnej, i wobec tego w ramach szowinizmu i abstrakcjonizmu absolutnie nie wchodzi w rachubę. No bo jeżeli ktoś komuś coś, a nikt nikomu nic, to po cóż i na cóż. A co się tyczy względem tego to i owszem, gdyż z punktu patrzenia na punkt widzenia, kwintesencja omawianego zagadnienia jest nam bardzo dobrze znana. Lecz jeśli o mnie chodzi, to nie wiem o co chodzi.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.