Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.04.2005, 19:57   #1
SeGm
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeGm
 
Data rejestracji: 05.08.2004
Posty: 20
SeGm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post Nagrywarka i płyty DVD DL

Witam. Mam nagrywarke DVD NEC 3500. Posiadam, mało kolekcję filmów na DVD, chciałem sobie zrobić teraz kopie zapasowe. Ale przy zgrywaniu na twardziela, zrzuca mi płytę około 50mi. Wcześniej jak miałem samo DVD, to kopiował mi płytę w parę minut. Wiem że się to da jakoś ominąć. Pytanie jak?.
Drugie pytanie, jak to jest z płytami DVD DL? Jedni mówią że są do kitu, bo ponaglaniu filmu, klatki się gubią. Itp.

Dzięki za odp.
SeGm jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.04.2005, 07:26   #2
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam

kolego tylko bez przesady ze "...trwalo to kilka minut" i w jakim celu nie majac nagrywarki DVD kopiowales film na dysk?, osobiscie tego nie rozumiem (bez obrazy).
Po drugie czy jest sens dokonywac kopie filmow na nosnikach DVD DL ktore sa jakby nie mowiac b.drogie, chyba ze kasa nie gra roli (dobry nosnik w granicach 30zl ).
Jesli juz chcemy wykonac kopie filmow to mysle ze niezlym wyborem bedzie skorzystanie z programow takich jak DVD Shrink i podobnych jemu, wiadomo ze wiaze to sie z utrata jakosci jesli film pakujemy na jedna plyte 4,7 GB (w programie np. DVD Fab mamy mozliwosc wykonania kopie filmu na dwoch nosnikach)
Mamy do wyboru jeszcze inne metody wykonania kopi plyt DVD dajace b.dobre wyniki jesli chodzi o jakosc ale ta metoda jest bardzo czasochlonna ale kazdy wybiera sam co uwaza za stosowne.
A to ze twoja nagrywarka wolno kopiuje filmy na dysk przyczyna moze byc stare firmware nagrywarki sprawdz jakie masz (program Nero) i wykonaj aktualizacje o ile jest nowsze jak twoje.

pozdrawiam

p.s
jak wykonywalem kilka kopi plyt DVD na nosnikach DVD DL marki Verbatim i wszystkie sprawuja sie 1A,ale juz od dluzszego czasu zaniechalem tego procederu nie warto za drogie nosniki sa aby w to sie bawic.
grzes07 jest offline  
Stary 28.04.2005, 07:44   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SeGm
... Ale przy zgrywaniu na twardziela, zrzuca mi płytę około 50mi. Wcześniej jak miałem samo DVD, to kopiował mi płytę w parę minut. Wiem że się to da jakoś ominąć. Pytanie jak?...

no da sie to przyspieszyc

zobaczyc czy jest wlaczone DMA
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 28.04.2005, 07:52   #4
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najlepsze efekty to zmiana firmware na nowszy o ile takie istnieje i daje takie mozliwosci, tak bylo w wypadku nagrywarki Pioneer.

"Patch: RPC-1 (Region Free) + 12x Ripping Speed (for pressed DVDs)"

pozdrawiam

p.s
samo wlaczenie DMA az tak radykalnie nie przyspieszy nam zgrywania plyty a juz napewno nie w kilka minut...

Ostatnio zmieniany przez grzes07 : 28.04.2005 o godz. 08:00
grzes07 jest offline  
Stary 28.04.2005, 16:21   #5
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez SeGm
Witam. Mam nagrywarke DVD NEC 3500. Posiadam, mało kolekcję filmów na DVD, chciałem sobie zrobić teraz kopie zapasowe. Ale przy zgrywaniu na twardziela, zrzuca mi płytę około 50mi. Wcześniej jak miałem samo DVD, to kopiował mi płytę w parę minut. Wiem że się to da jakoś ominąć. Pytanie jak?.
Drugie pytanie, jak to jest z płytami DVD DL? Jedni mówią że są do kitu, bo ponaglaniu filmu, klatki się gubią. Itp.

Dzięki za odp.

filmy na DVD też są zabezpieczone przed kopiowaniem zainstaluj program AnyDVD oraz CloneCD -> ten tendemik pozwala bezproblemowo kopiować płyty
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 28.04.2005, 20:34   #6
SeGm
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeGm
 
Data rejestracji: 05.08.2004
Posty: 20
SeGm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za info. Jak nie miałem nnagrywarki, to kopiowałem film na twardziela, aby wyeksportować, napisy. Bo zajmuje się tłumaczenie. DMA mam OKS. I było to w kilka minut.
SeGm jest offline  
Stary 29.04.2005, 17:30   #7
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez SeGm
Dzięki za info. Jak nie miałem nnagrywarki, to kopiowałem film na twardziela, aby wyeksportować, napisy. Bo zajmuje się tłumaczenie. DMA mam OKS. I było to w kilka minut.
witam

kolego nie skopiujesz plyty DVD z fimem w przeciagu kilku minut na dysk, prosze o nie pisanie glupot bo niestety tak sie juz musze wyrazic.
Robie to juz sporo czasu (koniec 2001) i jeszcze nie skopiowalem filmu DVD w przeciagu kilku minut chyba ze mowimy o plycie ktora ma nie wiecej jak 1GB ale juz zdazylem poznac osoby i takie ktore wypalaly gry na konsole PS2 z predkoscia 16x i wedlug ich ocen gry hulaly ze az "leb" ich zabolala.
Z tego co ja wiem nagrywarki DVD szybciej zgrywaja plyte dvd z fimem na dysk jak np. DVD Rom, dziwne ze teraz masz taki dlugi czas kopiowania a wczesnmiej takiego problemu nie bylo a miales tylko DVD Rom?

pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez grzes07 : 29.04.2005 o godz. 17:42
grzes07 jest offline  
Stary 29.04.2005, 20:13   #8
smigol
BenQ
 
Avatar użytkownika smigol
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Posty: 91
smigol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do zgrywania filmow i nagrywania uzywam DVD Decrypter a jak sa na nosnikach DL to je kurcze programem DVD Shrink a do zdejmowania zabezpieczen w celu zrobienia kopii zapasowej uzywam Any DVD
__________________
Pioneer 216D - Moja nowa nagrywarka przegrywa szybciej niz Gołota
smigol jest offline  
Stary 30.04.2005, 18:12   #9
SeGm
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeGm
 
Data rejestracji: 05.08.2004
Posty: 20
SeGm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kolego wiem, jak było. Teraz nagrywarką zgrywa mi z prędkością 2X, a DVD zgrywało z od 8 w gore. Wiec jest cos nie tak. Czytałem kiedyś ze da się sciągnać zabezpieczenie na nagrywarke.
SeGm jest offline  
Stary 30.04.2005, 21:16   #10
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez SeGm
Kolego wiem, jak było. Teraz nagrywarką zgrywa mi z prędkością 2X, a DVD zgrywało z od 8 w gore. Wiec jest cos nie tak. Czytałem kiedyś ze da się sciągnać zabezpieczenie na nagrywarke.

witam

mylisz sie kolego, jesli chcesz posle tobie dokladne dane i fachowe strony na ten temat, tylko nie pisz juz wiecej te slawetne kilka minut..., albo i lepiej zostan przy swojej tezie...

pozdrawiam
grzes07 jest offline  
Stary 30.04.2005, 21:23   #11
SeGm
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeGm
 
Data rejestracji: 05.08.2004
Posty: 20
SeGm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kto się myli, chyba widzę z jaka teraz prędkością mi zgrywa 2x, a wiem ze da się więcej, bo miałem tak na DVD
SeGm jest offline  
Stary 02.05.2005, 00:57   #12
Briho
Bywalec
 
Avatar użytkownika Briho
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 40
Briho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzes07
witam

kolego nie skopiujesz plyty DVD z fimem w przeciagu kilku minut na dysk
Pozwalam się wtrącić do tej waszej wymiany zdań . Dziwne, że tak się upierasz przy swoim, bo wyobraź sobie, że ja zrzucam zawartość DVD-Video na HDD za pomocą DVD Decryptera w ok. 10 minut. A więc to jest możliwe, nie próbowałeś? p.s. moja nagrywarka to LG GSA 4163B.

Ostatnio zmieniany przez Briho : 02.05.2005 o godz. 01:04
Briho jest offline  
Stary 02.05.2005, 15:04   #13
SeGm
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeGm
 
Data rejestracji: 05.08.2004
Posty: 20
SeGm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wlasnie o tym mówie. tylko teraz na mojim dvd idzie mi 50min
SeGm jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.