Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2013, 23:49   #16
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Konstruktywnie?
W kwestii czyszczenia użyj forumowej szukajki - było wiele razy, nie ma sensu pisać na nowo.
Co do zakupu nowej - sa przyklejone tematy. Wystarczy poczytać kilka ostatnich stron.

PS Plextor nie robi już napędów od dobrych paru lat. To wszystko są OEM-y innych producentów, przeważnie Liteona. Szkoda przepłacać.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2013, 13:07   #17
Gzegoz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 6
Gzegoz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Konstruktywnie?
W kwestii czyszczenia użyj forumowej szukajki - było wiele razy, nie ma sensu pisać na nowo.
Co do zakupu nowej - sa przyklejone tematy. Wystarczy poczytać kilka ostatnich stron.

PS Plextor nie robi już napędów od dobrych paru lat. To wszystko są OEM-y innych producentów, przeważnie Liteona. Szkoda przepłacać.

No cóż czyszczenie to tu chyba nie pomoże skoro to kwestia błedu programowego, no bo chyba od zabrudzenia nie zmieni sie odczyt w systemie sprzętu z RW NA ROM. (a czyszczenie i tak było zrobione).
Skoro plextor nir robi napędów to co miałem w ręce Saturn Hamburg 119 euro, to chyba też niezbyt wygórowana cena.
Gzegoz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 16:20   #18
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Plextor kupuje gotowe napędy od Lite-on -jedynie daje nazwę oprogramowanie firmware i EPROM i gwarancję
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 17:09   #19
Gzegoz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 6
Gzegoz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Plextor kupuje gotowe napędy od Lite-on -jedynie daje nazwę oprogramowanie firmware i EPROM i gwarancję

No i zawsze można sie coś więcej dowiedzieć
Gzegoz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2013, 12:59   #20
Matitus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.10.2013
Posty: 3
Matitus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zmiana nagrywarki na LG

Ja miałem problem z nagrywaniem płyt DVD+/-R na dwóch Samsungach SH-222BB. Po wypaleniu płyty i sprawdzeniu w programie Opti Drive Control okazało się, że występuje bardzo dużo błędów PIE i PIF. Natomiast płyty wypalone na nagrywarce Blu Ray Pionieer BDR-S08 i sprawdzone na tych samsungach wykazały bardzo mało błędów wręcz wykresy były wzorowe (wszystkie nagrywarki podłączone w jednym komputerze). Bez żadnego w/w kombinowania
pożegnałem się z samsungami (chociaż jeszcze na gwarancji) i kupiłem polecaną nagrywarkę LG GH24NS95 i powiem na razie jak dla mnie rewelacja!
Sprawdzane płyty wykazują bardzo małe błędy PIE i PIF.
POLECAM!
Używam płyt Verbatim

Ostatnio zmieniany przez Matitus : 26.10.2013 o godz. 13:01
Matitus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2013, 20:20   #21
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Matitus Podgląd Wiadomości
Ja miałem problem z nagrywaniem płyt DVD+/-R na dwóch Samsungach SH-222BB. Po wypaleniu płyty i sprawdzeniu w programie Opti Drive Control okazało się, że występuje bardzo dużo błędów PIE i PIF. Natomiast płyty wypalone na nagrywarce Blu Ray Pionieer BDR-S08 i sprawdzone na tych samsungach wykazały bardzo mało błędów wręcz wykresy były wzorowe (wszystkie nagrywarki podłączone w jednym komputerze). Bez żadnego w/w kombinowania
pożegnałem się z samsungami (chociaż jeszcze na gwarancji) i kupiłem polecaną nagrywarkę LG GH24NS95 i powiem na razie jak dla mnie rewelacja!
Sprawdzane płyty wykazują bardzo małe błędy PIE i PIF.
POLECAM!
Używam płyt Verbatim
A od kiedy coś wiarygodnie można na Samsungu przetestować?
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2013, 09:40   #22
Matitus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.10.2013
Posty: 3
Matitus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czary2Mary napisz coś sensownego np. dokończ swoją myśl i napisz na jakich nagrywarkach według ciebie robić testy nagranych płyt?! Jeżeli nie wiesz to nie pisz dziwnych komentarzy.
Będę się powtarzał.
Ja jak dobrze zauważyłeś robiłem testy płyt (DVD+R) na Samsungach. Płyty były wypalone na czterech nagrywarkach dwóch Samsungach, Pionieer i LG. Płyty z Samsungów zawierały błędy a z Pionieera i LG-ka błędy były naprawdę małe.
Błędy z Samsungów były na tyle duże, że niektóre płyty z filmami własnej produkcji zacinały się na stacjonarnych odtwarzaczach.
Jedno co mnie dziwi to to, że płyty DVD+RW na Samsungach wypalają się idealnie.
Jeśli chodzi o Samsungi to chyba musiałem kupić jakąś trefną partię bo na innym komputerze też mam dwa Samsungi ale modele SH-222AB i tam aż takich problemów nie ma.
Matitus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2013, 18:30   #23
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Matitus Podgląd Wiadomości
Czary2Mary napisz coś sensownego np. dokończ swoją myśl i napisz na jakich nagrywarkach według ciebie robić testy nagranych płyt?! Jeżeli nie wiesz to nie pisz dziwnych komentarzy.
Samsung nie nadaje się do testów płyt -w programach do testów jest zablokowana taka możliwość -można to oczywiście w rejestrze systemu zmienić ale nadal wyniki nie przedstawiają żadnej wiarygodnej wartości ponieważ mechanizm i metoda korekcji użyta w tych napędach uniemożliwia prawidłową współpracę i testowanie płyt.

Płyty można testować na Lite-on i ich OEM Asus HP itp itd,Benq,Plextor, na nowszych Sony i LG dwa ostatnie modele DVD.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2013, 08:27   #24
Matitus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.10.2013
Posty: 3
Matitus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kończąc mój wpis w tym wątku napiszę, że dla mnie testy na tych Samsungach są jak najbardziej miarodajne, gdyż pokazują to wykresy tych testów a w niektórych przypadkach jakość odtwarzania na stacjonarnych odtwarzaczach DVD (zacinanie się niektórych płyt). Nie winię tak do końca napędów Samsunga bo również w paru procentach mogła być to jakość płyt. Tak czy inaczej na razie głównym napędem do nagrywania jest w/w LG. POZDRAWIAM !
Matitus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2013, 09:27   #25
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz LG GH24NS95-możesz na nim testować bez problemu
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2013, 09:47   #26
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja kiedyś testowałem płyty Pioneerem 112.
Co prawda jego wyniki są "z sufitu" i nieporównywalne z LiteOnami czy Benq (wtedy na takich testowano), ale pozwalały przynajmniej się zorientować w relatywnej jakości płyty - typu płyta A jest nagrana lepiej niż B.

Po przetestowaniu wzrocowej płyty powiedzmy Verbatim MCC czy Sony D21 można było nawet całkiem nieźle oceniać jakość płyt innych marek.

Aczkolwiek i tak po latach okazało się, że skan powierzchni to nie wszystko. Sony D21 paliły się świetnie, a po latach zaczęły padać. Verbatim i TDK (prawdziwe) okazały się najżywotniejsze

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.10.2013 o godz. 09:53
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bledy, nagrywarka, nagrywarka nie nagrywa, nagrywarka nie widzi plyt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NOWa Nagrywarka DVD nagle przestała czytać płyty. Kolekcjoner Napędy optyczne DVD 3 27.04.2013 20:03
Problem z zamulającym kompem podczas nagrywania plyt DVD !!! bucha Napędy optyczne CD 10 16.09.2005 14:34
Zrzucanie pamieci fizycznej podczas nagrywania Marlo Napędy optyczne CD 6 23.07.2005 21:10
problem, jak zwiększyc prędkość nagrywania [laptop + nagrywarka zewnętrzna] krzpac Napędy optyczne CD 3 08.07.2004 10:07
Zwiecha Systemu Podczas Nagrywania :( Pablo_NFG Napędy optyczne CD 4 18.07.2003 20:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.