Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.03.2006, 23:27   #1
Szkrobi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2006
Posty: 2
Szkrobi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka stacjonarna DVD - czy to wina płyt? oraz inne pytania.

Sory za umieszczenie tego postu wcześniej w innym dziale.
1. W trakcie nagrywania, np. z magnetowidu sprzęt często się wiesza - myślę że z powodu błędu płyty - i następuje całkowita utrata zapisanego materiału. Komputer nie widzi wogóle napędu a odtwarzacz widzi pusty dysk. Dysk taki można dograć, ale wcześniejszej niedokończonej prawidłowo sesji nie ma.
Pytanie: Czy jest jakiś program, dzięki któremo można zobaczyć zawartość tej płyty i skopiować ją na twardziela? A może jest jakiś program który jest w stanie ją naprawić (choć nie sądzę)?

2. Czy jest jakiś program którym można sprawdzić CZYSTĄ płytę DVD-R/RW czy nie ma błędów aby uniknąć takich sytuacji? Znane mi programy skanują nagrane płyty - co jest bezużyteczne skoro nagrane działają.

Pozdrawiam wszystkich.
Szkrobi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.03.2006, 21:34   #2
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witaj na forum

Ad 1 - podaj jaka to nagrywarka i na jakich nośnikach masz te problemy / czy na każdych czy tylko na niektórych ? /

Ad 2 - jedyny mi znany sposób / aczkolwiek bardzo kontrowersyjny / zbadanie nośnika przed zapisem to program Qscan + nagrywarka Benq. Test czystego nośnika na błędy TE i FE. Pomyślne przejście nośnika przez ten test nie jest jednak / niestety / żadną gwarancją poprawnego wypalenia płyty.
Dołączone obrazki
File Type: png QScan.PNG (12.8 KB, 196 oglądane)
Popielaty jest offline  
Stary 28.03.2006, 17:25   #3
Szkrobi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2006
Posty: 2
Szkrobi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ad1. Nagrywarka najta***324;sza na rynku: Manta Emperor 012 za 499 - ale to nie ma raczej znaczenia cho***263; najwi***281;ksz***261; zalet***261; tej marki jest to, ***380;e powstaj***261; do nich nowe firmwary i ***380;e czytaj***261; dos***322;ownie wszystko co wypali komputer. No***347;niki te***380; taniutkie u***380;ywa***322;em (za 1,50 z pude***322;kiem slim). Dlatego przestawi***322;em si***281; na DVD-RW i po wypaleniu jeszcze raz kopiuj***281; na kompie. Nagrywarka obs***322;uguje plusy i minusy ale plusy jakby lepiej. Mam dwie p***322;yty dvd-rw: jedna by***322;a z nagrywark***261; - plus. Druga to Esperanza - minus. Wsperanza rw to badziewie, natomiast ta druga dzia***322;a super. Na pewno zainwestuj***281; w dobre, drogie dvd-rw tylko kt***243;re polecacie?

Ad.2 QScan - OK. Tylko dlaczego do testu MUSI by***263; Benq - ja mam LiteOn-a.
Szkrobi jest offline  
Stary 28.03.2006, 23:21   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,570
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Szkrobi
[...] QScan - OK. Tylko dlaczego do testu MUSI być Benq - ja mam LiteOn-a.
Bo Qscan jest aplikacją przeznaczoną dla BenQ właśnie i AFAIK tylko z nim działa.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 14.06.2006, 11:40   #5
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie oszczędzaj na płytach. Chodzi tu przede wszystkim o trwałość nagrania. Na tanie płytki można nagrywać film do jednokrotnego obejrzenia, bo często nagranie nie wytrzymuje 2-tygodniowej próby czasu. Trudno tu polecać konkretną firmę, bo rzeczywistego producenta poznaje się dopiero po włożeniu płytki do napędu, ale można powiedzieć, że to, co sprzedawane jest pod markami Verbatim, TDK, Sony, na ogół spełnia podstawowe wymogi jakości.
Pablo1964 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.