Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.05.2011, 12:59   #1
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Arrow Nagrywarka wewnętrzna DVD na SATA do laptopa (slim) - rady

Cześć!

W laptopie używanym przeze mnie jako "główny" posiadam nagrywarkę Matshita DVD-RAM UJ-852 (parametry na końcu wątku). W drugim laptopie, "rupieciu", używanym co najwyżej kilka razy w roku przez domowników, tkwi Optiarc DVD RW AD-7581S.

Myślałem o przełożeniu nagrywarki z "rupiecia" do "głównego" (wg Nero Drive Info) Optiarc ma znacznie większe możliwości - ale ...

Jak wiadomo, nieciekawie bywa z jakością i czasem utrwalenia danych na płytach niektórych firm, chętnie wykorzystałbym więc programy typu DVDInfoPro, Nero CD-DVD Speed, KProbe, itp. do przetestowania różnych nośników pod względem jakości wypalenia na moich nagrywarkach.
Obiegowe opinie i informacje z forów tracą szybko na aktualności - producenci zmieniają fabryki, zmieniają taktykę - wtedy płyta idealna 2 lata temu dzisiaj potrafi zbierać bardzo niepochlebne noty.
Inna sprawa, że płyta doskonale sprawująca się na jednej nagrywarce, na innej będzie zwyczajnie słaba.
Przez to wszystko myślę o kupnie nowej nagrywarki wewnętrznej DVD na SATA (zewnętrzna nie wchodzi raczej w grę) i testowaniu kupowanych z czasem płyt "na bieżąco" - bo posiadane przeze mnie Matshita i Optiarc nie zwrócą informacji PI/PIF czy C1/C2.

Teraz pytanie do Was - jakie nagrywarki DVD na SATA, wewnętrzne typu SLIM (do notebooka) możecie polecić?
Ciężko niestety znaleźć sensowne informacje o napędach niestacjonarnych - może jednak doradzicie zakup napędu o wysokiej jakości, a umożliwiającego przeprowadzenie testów.
Będę wdzięczny za pomoc.

W sklepach internetowych nietrudno kupić napęd Lite-On DS-8A5S - a skoro to Lite-On, możliwe jest chyba wykonywanie na nim testów w wymienionych wyżej programach - nie mam jednak pewności czy to porządny napęd, a szkoda wydawać pieniądze na coś, co później nie sprawdzi się w moim laptopie.

Najważniejsza jest oczywiście jakość wypalenia, bezproblemowy odczyt nośników i możliwość testowania płyt.
Obsługa LightScribe, niewielka głośność pracy, itd. są cechami mile widzianymi, ale drugorzędnymi.

Za opinie i podanie plusów oraz minusów opisywanych napędów z góry dziękuję!

Pozdrawiam!



__________________
Pozdrawiam,

Wojtek

Ostatnio zmieniany przez Wojtek-J : 10.05.2011 o godz. 13:08
Wojtek-J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.05.2011, 15:24   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Obawiam się, że nie kupisz przyzwoitej jakości napędu slim. Z prostej przyczyny - nie ma takich.

Do testów, owszem - liteony powinny (nie mam pewności, bo akurat nie mam pod ręką) zwrócić nawet jitter. Ale o dobrej jakości zapisu zapomnij.

Już lepiej desktopowy napęd + obudowa/adapter.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2011, 15:25   #3
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jeżeli ma być LightScribe dla notebooka, to za dużego wyboru tutaj nie ma. Dziwnym trafem nowe nagrywarki do laptopow np LiteOn'a nie posiadają wsparcia dla LightScribe, włącznie z wymienianym przez Ciebie DS-8A5S. To samo jest u konkurencji (Optiarc). Nowe nagrywarki nie mają LightScribe? Oszczędzają na licencji?

jojoujou byles szybszy o pare sekund
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .

Ostatnio zmieniany przez Misiek4 : 10.05.2011 o godz. 15:26 Powód: too late
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2011, 22:48   #4
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziękuję Wam za odpowiedzi!

Wyjąłem napędy z obydwu laptopów, żeby zrobić małą zamianę i zdziwiłem się nieco ... w "głównym" laptopie, ThinkPadzie T61p z połowy 2008 roku mam w UltraBay-u ... złącze ATAPI. Laptop "rupieć" (HP 6735s) ma z kolei Optiarc-a na SATA.

Wychodzi na to, że nawet gdyby istniały na rynku porządne nagrywarki DVD Slim, mało przyszłościową rozbudową (bo bez możliwości przełożenia do następnego komputera) byłoby dla mnie kupno nagrywarki na ATAPI ...

Teraz - albo pozostanę ze starą nagrywarką aż do zmiany komputera na nowy (co nie zapowiada się jeszcze przez rok lub dłużej), albo kupię sobie nagrywarkę DVD stacjonarną i podłączać ją będę przez port USB (choć jakby nie patrzeć, ceny sensownych kieszeni przerażają, są 2 razy droższe od porządnych nagrywarek).
Trzecią opcją - która coraz bardziej mnie kusi - jest kupno nagrywarki BlueRay (ich ceny doszły do 300 zł) ...
Cena 1 GB wypalonych danych jest już prawie taka jak w przypadku płyt DVD, trwałość nośników jest w teorii znacznie większa, a brak konieczności składowania dziesiątek płyt DVD (i zastąpienie ich kilkakrotnie mniejszą ilością płyt BluRay) jest miłą perspektywą. Pomyślę jednak nad sprawą, w tej chwili nadmierne wydatki nie są mi szczególnie potrzebne

Dzięki, pozdrawiam!
Wojtek-J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2011, 07:57   #5
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
http://www.proline.pl/?p=LITEON+ETAU108-02

Mam, działa ok, zwraca błędy, zasilana z portu USB.
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2011, 08:16   #6
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za cynk Wallace, pomyślę i o takim rozwiązaniu.
Pozdrawiam!
__________________
Pozdrawiam,

Wojtek
Wojtek-J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvd, dvdinfopro, kprobe, nagrywarka, nero cd-dvd speed, slim, testy, wewnętrzna

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 20:56
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 20:31
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 22:24
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 15.05.2003 00:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.