Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.09.2004, 20:09   #316
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
albo zainstaluj sobie dvdshrink
mozna wybrac co chcesz zrzucic z plyty i co kompresowac tak, aby na nosnik DVD SL weszlo...
pozdrawiam,
kondziorek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.09.2004, 22:03   #317
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ArKoKo
Z ceną DL się zgodzę, lecz z jakoscią filmu 3h na 4.36GB (4.7GB to chwyt marketingowy tak jak w HDD-1KB=1000B, 1MB=1000KB itd.) NIE!!
Zrobiłem LOTR wszystkie części i kopia nie jest super z menu, extras i innymi badziewiami zawartymi na płycie. Chyba że zrobiony DVDFAB i to sam film i to z jedną tylko ścieżką dźwiękową. Czy jest jakiś program który przerobi film na 4,36GB z menu ale bez extras i innych dodatków??
Piszę 4,7 GB żeby też bardziej zieloni odemnie wiedzieli o jaką płytę chodzi, patrz przykład z dzisiaj :http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=39389
Ja kopiuję tylko same filmy + jeśli jest potrzeba przycinam trochę napisy (lista płac średnio mnie ciekawi) , dodatki mnie nie interesują, no i zabierają sporo miejsca.
LOTR nie ważyłem się "ściskać" , podzieliłem na 2, ale wiele filmów (w tym PH - 3h) doskonale włazi na DVD-R i do jakości nie idzie się przyczepić.
Bo z tego co widzę czas trwania filmu nie jest tak ważny jak objętość jaką zajmuje.
Do obcinania "różności" dobry jest DVD Remake, no i można elegancko przystrzyc napisy.
Czołgista jest offline  
Stary 07.09.2004, 08:46   #318
flakon
Bywalec
 
Avatar użytkownika flakon
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Posty: 28
flakon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Osobiscie wszystko zgrywam DVDDectrypter nastepnie Clone2DVD-fajny jest bo moge wszystko wywalic-nawet menu(co tez sporo zajmuje).
Jezeli film zajmuje duzo miejsca to dziele film na dwie plyty programem"DVDXCOPY"

Mam pytanie bo mozna tam przykracac napisy koncowe itd.nozyczkami" - ale sa tam pewne granice tego przycinania.
Jak mozna przyciac film w danej sekundzie??
__________________
flakon
flakon jest offline  
Stary 08.09.2004, 13:04   #319
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez flakon
Osobiscie wszystko zgrywam DVDDectrypter nastepnie Clone2DVD-fajny jest bo moge wszystko wywalic-nawet menu(co tez sporo zajmuje).
Jezeli film zajmuje duzo miejsca to dziele film na dwie plyty programem"DVDXCOPY"

Mam pytanie bo mozna tam przykracac napisy koncowe itd.nozyczkami" - ale sa tam pewne granice tego przycinania.
Jak mozna przyciac film w danej sekundzie??
po co chcesz przycinac film nie rozumiem
legion jest offline  
Stary 08.09.2004, 15:09   #320
flakon
Bywalec
 
Avatar użytkownika flakon
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Posty: 28
flakon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Szczerze to zalezy mi na jakosci flmu -a usuwając niepotrzebne reklamy, menu, itd zyskuje sie na jakosci.
Jak pisałem wyzej w clonedvd2 jest mozliwosc obcinania filmu-czasami napisy tez zajmuja duzo miejsca i chciałbym nie całkiem a czesciowo obciac je.

Pytanie - jak to zrobic??
__________________
flakon
flakon jest offline  
Stary 08.09.2004, 15:16   #321
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez flakon
Witam.
Szczerze to zalezy mi na jakosci flmu -a usuwając niepotrzebne reklamy, menu, itd zyskuje sie na jakosci.
Jak pisałem wyzej w clonedvd2 jest mozliwosc obcinania filmu-czasami napisy tez zajmuja duzo miejsca i chciałbym nie całkiem a czesciowo obciac je.

Pytanie - jak to zrobic??
shrinka uzyji nic nie bedziesz musial wycinac
legion jest offline  
Stary 08.09.2004, 15:47   #322
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Albo CloneDVD2 Będziesz miał lepszą jakość obrazu, usuniesz sobie menu, reklamy itp. I transkodowanie jest bardzo szybkie.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 08.09.2004, 19:04   #323
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ale w dvdshirk'u tez mozesz wybrac co chcesz z plytki zrzucic - wybierasz np tylko main movie i jakas (jakies) sciezki dzwiekowe, a jakby to tez nie miescilo sie na DVD SL, to wtedy mozesz kompresowac
pozdrawiam,
kondziorek jest offline  
Stary 09.09.2004, 10:22   #324
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam niezbyt optymistyczne wiadomości - koledzy przeprowadzjący test najnowszych nagrywarek (w tym wszystkie dostępne DL) powiedzieli mi właśnie, że test kompatybilności nagranych płyt DL (Verbatim i Ritek) z odtwarzaczami DVD, poszedł bardzo kiepsko... przeprowadzono go na dziesięciu stacjonarnych playerach popularnych marek i żadna nagrywarka/nośnik nie sprawdziła się w 100%. niektóre płyty nie czytają się zupełnie, w innych tylko 1 warstwa itd. np. moja Yamaha czyta Verbatimy, a kolegi Philips już nie - ciekawe bo obaj ci producenci korzystają z praktycznie identycznych układów i technologii...
cholera wie czy to wina nośników czy palników - moim zdaniem wszystkiego po trochu bo technologia DL została wprowadzona zbyt szybko, zanim pojawiły się nośniki i można było wszystko dokładnie przetestować. generalnie roczarowanie...
ja w każdym bądź razie poczekam z zakupem nowego palnika aż będę miał pewność, że nie wydam kasy na jakiś prototyp

update: jak wynika z testu, słabsze i tańsze odtwarzacze lepiej sobie radzą z odczytem płyt DL. markowy sprzęt jest bardziej rygorystyczny...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 09.09.2004 o godz. 10:49
CobraVerde jest offline  
Stary 09.09.2004, 10:41   #325
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
mam niezbyt optymistyczne wiadomości - koledzy przeprowadzjący test najnowszych nagrywarek (w tym wszystkie dostępne DL) powiedzieli mi właśnie, że test kompatybilności nagranych płyt DL (Verbatim i Ritek) z odtwarzaczami DVD, poszedł bardzo kiepsko... przeprowadzono go na dziesięciu stacjonarnych playerach popularnych marek i żadna nagrywarka/nośnik nie sprawdziła się w 100%. niektóre płyty nie czytają się zupełnie, w innych tylko 1 warstwa itd. np. moja Yamaha czyta Verbatimy, a kolegi Philips już nie - ciekawe bo obaj ci producenci korzystają z praktycznie identycznych układów i technologii...
cholera wie czy to wina nośników czy palników - moim zdaniem wszystkiego po trochu bo technologia DL została wprowadzona zbyt szybko, zanim pojawiły się nośniki i można było wszystko dokładnie przetestować. generalnie roczarowanie...
ja w każdym bądź razie poczekam z zakupem nowego palnika aż będę miał pewność, że nie wydam kasy na jakiś prototyp
Nagrałem 5 płytek Verbatimy DL z plikami filmowymi na litku 832S. Wszystkie testowałem Nero i Kprobe, suma błędów poprawna. Mam DVD-player AIWA XD-DV370 czyta poprawnie bez zmiany bitseting'u.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 09.09.2004 o godz. 10:43
slawekj jest offline  
Stary 09.09.2004, 15:13   #326
VanGreeg
Bywalec
 
Avatar użytkownika VanGreeg
 
Data rejestracji: 21.08.2004
Lokalizacja: Konstancin
Posty: 26
VanGreeg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
UWAGA!!!

Mój szwagier z Kanady mówił mi ostatnio, że RiData (taki producent tanich płyt na rynek amerykański) wypuściła u nich płyty DVD-R DL w cenie 9,50 CAD, czyli około 25 PLN!

Czekam na ruch takich firm jak Esperanza i (Intenso) na rynku europejskim... :-)
VanGreeg jest offline  
Stary 10.09.2004, 22:42   #327
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
TEAC DV-W516G teraz juz w wersi OEM Lite-Ona SOHW-1633S
legion jest offline  
Stary 11.09.2004, 09:10   #328
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pioneer 108 bulk w komputroniku za 440zł http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2811
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 14.09.2004, 11:43   #329
fundi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 22
fundi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=CobraVerde]mam niezbyt optymistyczne wiadomości - koledzy przeprowadzjący test najnowszych nagrywarek (w tym wszystkie dostępne DL) powiedzieli mi właśnie, że test kompatybilności nagranych płyt DL (Verbatim i Ritek) z odtwarzaczami DVD, poszedł bardzo kiepsko...

Właśnie nagrałem dwa filmy na Verbatimy DL ( Nero 6.3.120, Litek 832S ) i oba moja Elta 8883A czyta bez problemu, zmiana warstwy to "mrugnięcie".
fundi jest offline  
Stary 14.09.2004, 12:11   #330
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez fundi
Właśnie nagrałem dwa filmy na Verbatimy DL ( Nero 6.3.120, Litek 832S ) i oba moja Elta 8883A czyta bez problemu, zmiana warstwy to "mrugnięcie".
To "mrugnięcie" to normalne tak jest również przy DVD-ROM DL.
slawekj jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.