Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.02.2006, 12:05   #1
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nagrywarki Pioneer mod. 110***

Moja wlasna, prywatna opinia

Cytat:
Napędy Pioneer to jedne z najlepszych nagrywarek na rynku, jednak niestety w Europie nie wszystkie modele są dostępne. Mowa tu o najwyższym modelu serii DVR-110 - A10XLA. Każda z nagrywarek Pioneer z serii DVR-110 może zostać "przerobiona" do tego najwyższego modelu. Poza pełną obsługą DVD-RAM zyskujemy możliwość korzystania z użytecznego programu jakim jest Quiet Driver Utility.
Skuszony ta wspaniala perspektywa, sprowadzilem sobie 10 nagrywarek marki Pioneer. Zupelnie nieistotne wydaje sie, ze zamiast 10 jednakowych modeli, otrzymalem 10 roznych napedow z serii 110,(D, DBK) no ale to wypadek przy pracy.
Drugim przypadkiem, bylo to, ze pierwszy naped wlozony do komputera, nie zglosil sie w BIOSie - byl martwy od urodzenia, niestety.
Nieco zmotywowany, sprawdzilem nastepne. 8 zglosilo sie prawidlowo, 9 juz nie.
Wynik: 8:10 calkiem przyzwoity.
Nastepna niespodzianka, bylo to, ze wszystkie posiadaly stare BIOSy w ver. 1.10, skutkiem czego usilowaly nagrywac plyty Colibri (8x) i Supratec (8x) z oszalamiajaca predkoscia 1x.
Po aktualizacj, do ver. 1.39, te same plyty byly rozpoznawane jako odpowiednio 12x i 8x.
Naomiast nie bylo dla mnie zaskoczeniem, ze nagrywanie plyt +R idzie tym nagrywarkom nie najlepiej, nagrywalo co druga. (z tym sobie poradzilem, wkladajac "co druga" plyte ze szpindla do nagrywarki )
Ogolnie mowiac - kiszka.



Cytat:
Ostatnie napędy Pioneer z serii DVR-110* to bardzo udane nagrywarki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by je jeszcze bardziej ulepszyć! Jak to?W sprzedaży znajduje się kilka wersji napędu Pioneer DVR-110, różnią się one obsługą formatu DVD-RAM (jedne z nich tylko odczytują DVD-RAM inne, droższe, również nagrywają) ale nie tylko. ***8216;Najwyższy***8221; model nie był nigdy dostępny w Europie, a wprowadza kilka ciekawych nowinek, wśród których jest dodana obsługa Quiet Driver Utility. Program ten pozwala na dowolne manipulowanie wydajnością urządzenia, tak by pracowało ono na akceptowalnym przez użytkownika poziomie hałasu.
Modele które można przerobić to wszystkie urządzenia z serii DVR-110. Nie mają tu znaczenia dwie lub trzy litery znajdujące się po nazwie napędu. Docelowo zrobimy z tych napędów ***8222;ludzi***8221; :-) czyli napęd Pioneer A10XLA.
No kto by sie powstrzymal, przed posiadaniem, tak rewelacyjnej nagrywarki, ktorej na dodatek nie ma w Polsce?
Ja , nie!
Sprobowalem!
I co?
Ano nic!
Udalo mi sie dojsc do momentu wyswietlenia licencji i ani kroku dalej!
Ale nic to! Moze po prostu, nie umiem!
Poprosilem znajomych, upgrajdujacych nagrywarki LG, sama "sila wzroku"!
To samo.
Proba upgradowania "na chama" z poziomu DOSa, zakonczyla sie zniknieciem nagrywarki z systemu.
Na szczescie udalo sie ja podniesc.

Sumujac:
-nie kupie juz nigdy nagrywarek m-ki Pioneer (i Samsung), nawet z powodu o 40 zl nizszej ceny od LG.

I dolaczam pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy nagrywarek Pioneer.
Szczesliwego i dlugiego uzytkowania.
Pewnie macie wiecej szczescia niz ja
yahol jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.02.2006, 16:39   #2
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
To nie ten dział... Tu sie nie żalimy na napędy DVD...
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 26.02.2006, 03:46   #3
greku1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika greku1
 
Data rejestracji: 22.02.2006
Posty: 18
greku1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer

Cytat:
Napisany przez yahol
Moja wlasna, prywatna opinia



Skuszony ta wspaniala perspektywa, sprowadzilem sobie 10 nagrywarek marki Pioneer. Zupelnie nieistotne wydaje sie, ze zamiast 10 jednakowych modeli, otrzymalem 10 roznych napedow z serii 110,(D, DBK) no ale to wypadek przy pracy.
Drugim przypadkiem, bylo to, ze pierwszy naped wlozony do komputera, nie zglosil sie w BIOSie - byl martwy od urodzenia, niestety.
Nieco zmotywowany, sprawdzilem nastepne. 8 zglosilo sie prawidlowo, 9 juz nie.
Wynik: 8:10 calkiem przyzwoity.
Nastepna niespodzianka, bylo to, ze wszystkie posiadaly stare BIOSy w ver. 1.10, skutkiem czego usilowaly nagrywac plyty Colibri (8x) i Supratec (8x) z oszalamiajaca predkoscia 1x.
Po aktualizacj, do ver. 1.39, te same plyty byly rozpoznawane jako odpowiednio 12x i 8x.
Naomiast nie bylo dla mnie zaskoczeniem, ze nagrywanie plyt +R idzie tym nagrywarkom nie najlepiej, nagrywalo co druga. (z tym sobie poradzilem, wkladajac "co druga" plyte ze szpindla do nagrywarki )
Ogolnie mowiac - kiszka.





No kto by sie powstrzymal, przed posiadaniem, tak rewelacyjnej nagrywarki, ktorej na dodatek nie ma w Polsce?
Ja , nie!
Sprobowalem!
I co?
Ano nic!
Udalo mi sie dojsc do momentu wyswietlenia licencji i ani kroku dalej!
Ale nic to! Moze po prostu, nie umiem!
Poprosilem znajomych, upgrajdujacych nagrywarki LG, sama "sila wzroku"!
To samo.
Proba upgradowania "na chama" z poziomu DOSa, zakonczyla sie zniknieciem nagrywarki z systemu.
Na szczescie udalo sie ja podniesc.

Sumujac:
-nie kupie juz nigdy nagrywarek m-ki Pioneer (i Samsung), nawet z powodu o 40 zl nizszej ceny od LG.

I dolaczam pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy nagrywarek Pioneer.
Szczesliwego i dlugiego uzytkowania.
Pewnie macie wiecej szczescia niz ja
niestety nie mamy więcej szczęścia niż ty Ja mam dvr 109 i tyleż samo problemów z nią. Nagrywa kiedy chce i jak chce a ja głupi uległem sugesti bo wszędzie chuczeli że tylko pioneer i pioneer. Ngdy więcej już tego szajsu nie kupię choćby nie wiem jakie wyniki testów osiągały, a takich szczęśliwców jak my jestcała armia, wystarczy przejrzeć fora.
pozdrawiam
greku1 jest offline  
Stary 23.03.2006, 12:25   #4
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dupa nie negrywarka

Ja także jestem szczęsliwym posiadaczem 110tki - Nie polecam.Na 10 płyt jedna zwalona, grzeje sie jak jasna cholera.Płyta po wyjeciu jest naprawdę gorąca.I generalnie wyczynia całą masę cudów-niewidów o których nie chce mi sie pisać.Oprócz Pionka miałem jeszcze 1 LG, 2 Liteony, a posiadam jeszcze Benq, i Nec. Więc troszke obyty z palnikami jestem.I tego wynalazku nie polecam nikomu.
Howgh !
Miho jest offline  
Stary 23.03.2006, 13:28   #5
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To teraz wam kolega @Slawekj da do wiwatu
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 23.03.2006, 13:55   #6
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja ostatnio na 10 p***322;ytek (cake) wywali***322;em 8 bez zapisu.
Du***380;e b***322;***281;dy TE/FE i po sprawie.
A tu jedna na 10 ***380;le wypalona i jest problem.

Szkoda pisa***263;....
Pioneer bardzo dobrze wypala.

slawekj jest offline  
Stary 23.03.2006, 14:04   #7
marcus777
kapitan Closs
 
Avatar użytkownika marcus777
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Posty: 221
marcus777 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
Ja także jestem szczęsliwym posiadaczem 110tki - Nie polecam.Na 10 płyt jedna zwalona, grzeje sie jak jasna cholera.Płyta po wyjeciu jest naprawdę gorąca.I generalnie wyczynia całą masę cudów-niewidów o których nie chce mi sie pisać.Oprócz Pionka miałem jeszcze 1 LG, 2 Liteony, a posiadam jeszcze Benq, i Nec. Więc troszke obyty z palnikami jestem.I tego wynalazku nie polecam nikomu.
Howgh !

a może masz jakiś wadliwy model... ..może na cdralb, jest wręcz Pioneer "ubóstwiany".. ale dla mnie,te testy to jedna wielka ściema... nikt jakoś nie pomyśli,że napęd lubi "oszukiwać" ale cóż, ktoś załaduje kilkanaście screenów z testami, to niektórzy zachowują się jak chorągiewki, gdzie powieje wiatr, tam kierują poglądy....

Ostatnio zmieniany przez marcus777 : 23.03.2006 o godz. 14:17
marcus777 jest offline  
Stary 23.03.2006, 14:29   #8
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez marcus777
a może masz jakiś wadliwy model... ..może na cdralb, jest wręcz Pioneer "ubóstwiany".. ale dla mnie,te testy to jedna wielka ściema... nikt jakoś nie pomyśli,że napęd lubi "oszukiwać" ale cóż, ktoś załaduje kilkanaście screenów z testami, to niektórzy zachowują się jak chorągiewki, gdzie powieje wiatr, tam kierują poglądy....
No przecież wszystkie napędy oszukują. Już podczas wypalania główkują jak potem oszukać właściciela. To takie sprytne bestie są.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 23.03.2006, 14:34   #9
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Ja ostatnio na 10 płytek (cake) wywaliłem 8 bez zapisu.
Duże błędy TE/FE i po sprawie.
A tu jedna na 10 żle wypalona i jest problem.

Szkoda pisać....
Pioneer bardzo dobrze wypala.

Bardzo dobrze wypala? - napisz jeszcze co dobrze wypala.Bo chyba nie nosniki optyczne.Jak srasz pieniedzmi to Twoja sprawa.Ja nie po to kupuję płyty, zeby je wywalać.Zapisane czy nie zapisane.Chyba zaczne szukać w Twoim śmietniku.Codziennie 10 płytek gratis.Miodzio.Napisz mi tylko gdzie mieszkasz.A wracajac do pioneera - to tylko liteon był bardziej gówniany.Zaden inny palnik -ani LG, 3 Nec-i czy Benek nie zwalił mi w czasie palenia zadnego Verbatima.A to gówno....Ehh.Jak mu zawieje 5-10 płytek spoko i zonk.Tak sobie.Bez powodu.Wkładam nastepną - i zonk. Nastepnego dnia wszystko super.Moje podejrzenia padają na temperaturę napedu.Tacka i płyta jest poprostu goraca.Jak mu zrobie po zwalonej płycie godzine przerwy-jest ok.Jak sie podgrzeje - znowu cuda wyczynia.
Miho jest offline  
Stary 23.03.2006, 14:46   #10
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
Bardzo dobrze wypala? - napisz jeszcze co dobrze wypala.Bo chyba nie nosniki optyczne.Jak srasz pieniedzmi to Twoja sprawa.Ja nie po to kupuję płyty, zeby je wywalać.Zapisane czy nie zapisane.Chyba zaczne szukać w Twoim śmietniku.Codziennie 10 płytek gratis.Miodzio.Napisz mi tylko gdzie mieszkasz.A wracajac do pioneera - to tylko liteon był bardziej gówniany.Zaden inny palnik -ani LG, 3 Nec-i czy Benek nie zwalił mi w czasie palenia zadnego Verbatima.A to gówno....Ehh.Jak mu zawieje 5-10 płytek spoko i zonk.Tak sobie.Bez powodu.Wkładam nastepną - i zonk. Nastepnego dnia wszystko super.Moje podejrzenia padają na temperaturę napedu.Tacka i płyta jest poprostu goraca.Jak mu zrobie po zwalonej płycie godzine przerwy-jest ok.Jak sie podgrzeje - znowu cuda wyczynia.
To może jakiś wentylatorek mu walnij
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 23.03.2006, 14:56   #11
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pionek

Nie ma miejsca w budzie- same napędy.Jeden nad drugim.Zresztą-specyfikacja tego cudeńka chyba nie przewiduje dodatkowego chłodzenia
Noooo-chyba żeby jakieś radiatory mu zapodać.najlepiej miedziane.I Duże
Miho jest offline  
Stary 23.03.2006, 15:19   #12
marcus777
kapitan Closs
 
Avatar użytkownika marcus777
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Posty: 221
marcus777 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miho zapraszamy do dyskusji... czy to prawda?





http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=30
marcus777 jest offline  
Stary 23.03.2006, 23:25   #13
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
A wracajac do pioneera - to tylko liteon by***322; bardziej g***243;wniany
Ja mam ju***380; 3 nape DVD Liteona 401/811, 1633 wymieniony po awarii na 1653 kt***243;ry aktualnie chodzi jako 1693 i poza ta awari***261; (kt***243;ra mo***380;e si***281; zdarzy***263; nawet LG NEC czy Benq) nie stwierdzilem aby mia***322;y tendencje do psucia plyt i robienia "zonk***243;w" , a nagra***322;em ju***380; duuu***380;o i poza kilkoma przypadkami nie rozpoznawania p***322;yty, wszystkie nagra***322;y sie bez zarzutu (hity,omegi itp na swoim poziomie "jako***347;ciowym" ) wiec podsumowuj***261;c prosze mi na Litka nie naje***380;d***380;a***263; bez powodu nap***281;d jak ka***380;dy inny i za "g***243;wniany" go nie uwa***380;am.
ps. sory za ma***322;y OT
__________________

rork jest offline  
Stary 24.03.2006, 16:24   #14
Raus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Raus
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
Raus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
...Moje podejrzenia padają na temperaturę napedu.Tacka i płyta jest poprostu goraca.Jak mu zrobie po zwalonej płycie godzine przerwy-jest ok.Jak sie podgrzeje - znowu cuda wyczynia.
Właśnie siedzę sobie przed kompem już prawie 3 godziny i robie maraton na Pionku. Mam w budzie 4 nagrywary DVD więc cyrkulacja powietrza za dobra też nie jest i napędy szybko się grzeją, wykres poniżej przedstawia 18!!! paloną z rzędu płytkę na Pionku i to w dodatku w locie więc oprócz Pionka pracuje też BenQ 1640 i zwiększa się temperatura w budzie (napędy są obok siebie więc nawzajem się grzeją). Płytka to BenQ palona jak wszystkie inne x8. Narazie jak już pisałem wypaliłem 18 płyt (jeszcze tylko 7 ) i ale żadnej zwalonej, co prawda płytki są dość gorące, ale jakość bardzo dobra.

ps. Test odbywał się przy prędkości x8P-CAV
Dołączone obrazki
File Type: png BENQ____DVD_DD_DW1640_BSLB_24-March-2006_16_20.png (41.3 KB, 439 oglądane)
__________________

Kocham wszystkie!!!
BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
Raus jest offline  
Stary 24.03.2006, 19:12   #15
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rork
Ja mam już 3 nape DVD Liteona 401/811, 1633 wymieniony po awarii na 1653 który aktualnie chodzi jako 1693 i poza ta awarią (która może się zdarzyć nawet LG NEC czy Benq) nie stwierdzilem aby miały tendencje do psucia plyt i robienia "zonków" , a nagrałem już duuużo i poza kilkoma przypadkami nie rozpoznawania płyty, wszystkie nagrały sie bez zarzutu (hity,omegi itp na swoim poziomie "jakościowym" ) wiec podsumowując prosze mi na Litka nie najeżdżać bez powodu napęd jak każdy inny i za "gówniany" go nie uważam.
ps. sory za mały OT
No wiesz, ja miałem 401 i 451, być może cos poprawili ale ja naprawdę nic dobrego o tym sprzecie nie mogę napisać.A płyty z ulubionymi filmami to wyrzucam jeszcze do dzisiaj bo sie zacinają.Wtedy były tylko x2 ale za to Verbatim kosztował po 8-10 zł/szt.Wykresiki miodzio - a płyta gleba. No to jak mam nie pisać"gówniany"? Tak naprawdę to nie zawiódł mnie NEC. A miałem 3500, 3520AW.I Benq. Jak narazie. Pioneer - nooo niby czasami O.K, wykresy też spoko, a za chwile 3 płyty w połowie zapisane - do kosza.
Sam już nie wiem co o nim sądzić.
Miho jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.