Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2008, 23:01   #1
neverhood
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2008
Posty: 4
neverhood w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z czystymi DVD+R DL

Witam,

mam dziwny problem z napędem i nośnikami DVD+R DL.

Najpierw konfiguracja:
- System MS Windows Vista Home Premium 32
- Napęd SSTcorp CDDVDW TS-L633A
- Nośniki Philips DVD+R DL

Po włożeniu czystego nośnika, napęd mieli go kilka chwil, po czym poprawnie rozpoznaje jako pusty nośnik DVD+R DL. Wyjęcie nośnika i ponowne włożenie powoduje, że napęd mieli nim już nieco dłużej i po chwili napęd zmienia opis na "Stacja dysków CD". Włożenie jakiegokolwiek czystego nośnika niewiele już daje (niezależnie czy jest DVD+R DL, zwykły DVD+/-R, czy CD-R). System uparcie wyświetla "Stacja dysków CD". Usunięcie sterownika napędu, restart i ponowna instalacja sterownika (automatyczna), powoduje, że znów można RAZ odczytać pustą DVD+R DL.

Nie ma problemu z nośnikami jednowarstwowymi i CD-R.

Aha, nie wiem czy problem mógł spowodować któryś z programów (miałem zainstalowany IMGBURN, DaemonTools, DVDShrink), bo nie sprawdzałem działania z DL wcześniej.

Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem?

Dzięki
M.
neverhood jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.12.2008, 06:24   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja tu problemu nie widze, bo jezeli ty chcesz wypalic plyte dvd+r DL na tej pseudo funkcji w windowsie to zycze szczescia, to co pokazuje w moj komputer to nic innego ze nosnik jest pusty i tak ma byc przecie to pustego nosnika nie wejdziesz bo nic na nim nie ma, jak bys wlozyl inna nagrana plyte ikonka znow by sie odtworzyła do tego nie trzeba instalowac od nowa sterownikow, nagrywaj na nero
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 06:26   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czy po za zmianą nazwy jest problem z odczytem bądź nagrywaniem płyt?Jeżeli nie to się nie przejmuj WINDOWS tak czasami ma z tą stacją dysków CD.

Problem z czystymi DVD+R DL-112.jpg
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 07:43   #4
neverhood
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2008
Posty: 4
neverhood w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rzeczywiście mogłem się niejasno wypowiedzieć. Nie chodzi mi o samą nazwę. Chodzi o utratę funkcjonalności. Po tym jednorazowym sukcesie z rozpoznaniem płyty DL, włożenie każdej następnej skutkuje tym, że aplikacje do nagrywania nie rozpoznają czystego nośnika.

Do nagrywania używam:
- Power2Go
- imgBurn

Nero nie mam, a nie używam kradzionego oprogramowania.
neverhood jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 08:24   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
1. do kazdej pozadnej nagrywarki, dodany jest Nero Express!
2.byc moze, nagrywarka po prostu nie rozpoznaje plyty (nie ma jej w bazie nagrywarki) zaktualizuj firmware nagrywarki, ew. użyj innej plyty DL.
Moze Verbatim, moze Platinium.
3.moze to tez byc zwiazane z driverami do MoBo, ASPI albo innym drobiazgiem.
Wylacz nagrywanie systemowe.

I dodatkowo:
-nagrywari slimtype sa naprawde kiepskie i robia fochy w zasadzie ze wszystkim
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 08:33   #6
neverhood
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2008
Posty: 4
neverhood w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ad1. Nie wiem czy jest porządna, czy nie - dodano do niej Power2Go.
ad2. Jak pisałem wcześniej - płytę rozpoznaje RAZ - można na niej nagrywać. Druga próba uzyskania dostępu do czystego nośnika kończy się fiaskiem.
ad3. O ASPI właśnie myślałem. Jakieś sugestie?

Dodatkowo - dlaczego nagrywarka ten jeden raz po reinstalacji sterownika radzi sobie z płytą bez problemu? To jest to co mnie zastanawia najbardziej.

M.
neverhood jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 08:51   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj jeszcze na innym oprogramowaniu i innych płytach.

tu masz darmowe bardzo dobre Ashampoo Burning Studio 6.75

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...ng+Studio+6.75

spróbuj również nero(ma własne ASPI może coś pomoże)jest przecież trial do prób.
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 11:29   #8
neverhood
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2008
Posty: 4
neverhood w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki, z tym że problem leży zupełnie w innym miejscu.

Po włożeniu drugi raz czystej DL, nagrywarka całkowicie traci funkcjonalność. Jedyne funkcje jakie pozostają to odczyt CD.
neverhood jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2008, 11:36   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
IMHO
Albo sa problemyz driverami do MoBo.
Albo jest problem z komunikacja miedzy MoBo a nagrywalka.
Moja sugestia:
-sprawdzic na innym kompie.
-zaniesc do servisu - nie oni sie mecza.
-ew. jak sie chce - postawic nowy system bez zadnych udziwnien i sprawdzic.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 20:23   #10
RamzesCX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.03.2005
Posty: 1
RamzesCX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny problem z tym Napęd SSTcorp CDDVDW TS-L633A tylko że u mnie mieli CD i nie ważne czy są puste, nagrane albo tłoczone mogę jedynie korzystać z nośników DVD próbowałem już wgrać nowy firmware ale to nie pomogło
RamzesCX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 20:40   #11
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Umarł laser.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z wypalaniem dvd DL jumper83 Dane 25 27.09.2007 13:30
Problem z nagrywaniem DVD - stacja DVD zmienia sie na CD tordon Napędy optyczne DVD 3 03.08.2007 04:14
problem z dvd dl jurando Napędy optyczne DVD 0 23.05.2007 15:51
Problem z filmem DVD ? jp44 DVD-Video 5 04.01.2006 22:34
Zabezpieczona płyta DVD - ciężki problem Adam Hycnar Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 14 05.12.2005 04:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.