Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2004, 13:21   #1
rafakow
Bywalec
 
Avatar użytkownika rafakow
 
Data rejestracji: 20.10.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 36
rafakow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Naklejki na nośnik DVD

Witam po raz pierwszy.
Od kilku dni posiadam wypalarkę DVD i dopiero co powoli poznaję tajniki palenia płytek. Czytam to forum ale nie zauważyłem (a może poprostu nie ma) tematu dot. naklejek na płytki. Używałem dotychczas papierów etykietowych firmy BASF/EMTEC do tworzenia etykiet na nośniki CD. I tu mam pytanko: czy to samo można robić z nośnikami DVD? Czy nie będzie problemów po naklejeniu etykietki?
Proszę o wypowiedź kogoś kto już wypróbował w/w zagadnienie.
Pozdrawiam
rafakow jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.08.2004, 13:50   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja nie probowalem nic naklejac na DVD, ale ktos na forum juz wspomnial ze sa problemy z odtwarzaniem plytek "oklejonych" tzn. zacinaja sie, duzo bledow, nie chca sie niekiedy czytac
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 24.08.2004, 14:47   #3
Salat3
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Salat3
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Lokalizacja: Marki
Posty: 85
Salat3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moim zdaniem nic nie powinno stac na przeszkodzie naklejania na DVD, jedynie jak krzywo nakleisz to płyta będzie źle wywarzona i to może powodować problemy. Poza tym płyty DVD są trwalsze od CD bo mają plastik z obu stron i nie grozi im nawet kiepskiej jakości klej.
Salat3 jest offline  
Stary 24.08.2004, 15:05   #4
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak jak pisał Icemac moga wystapić problemy z odtwarzaniem takich płyt, pisano o tym tutaj: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=25947
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 24.08.2004, 16:36   #5
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rafakow
Witam po raz pierwszy.
Od kilku dni posiadam wypalarkę DVD i dopiero co powoli poznaję tajniki palenia płytek. Czytam to forum ale nie zauważyłem (a może poprostu nie ma) tematu dot. naklejek na płytki. Używałem dotychczas papierów etykietowych firmy BASF/EMTEC do tworzenia etykiet na nośniki CD. I tu mam pytanko: czy to samo można robić z nośnikami DVD? Czy nie będzie problemów po naklejeniu etykietki?
Proszę o wypowiedź kogoś kto już wypróbował w/w zagadnienie.
Pozdrawiam
Jest temat o tych naklejkach: "Zestaw do etykietowania". Jest tutaj http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...+etykietowania

Ja nie polecam naklejek. Blade kolory, zła jakość, są problmey z odczytem takiej płyty, może się odkleić.

Ja używam tylko płytek DVD-R Bulkpaq Printable za 2,50zł. Czyli taniej niż zwykła płytka DVD do której trzeba doliczyc koszt etykiety 0,70gr za dwie. Super się na nich pali. Ilośc błędów coś jak przy Verbatimie. Producentem jest Prodisc. Pochodzą z tej samej fabryki co płytki Verbatima
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 24.08.2004 o godz. 16:39
B@rtek jest offline  
Stary 25.08.2004, 09:40   #6
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
kiedyś nakleiłem żółtą karteczkę "niezapominajkę" na CD i odkleiłem ją razem z "?wierzchnią?" warstwą płyty.
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.
comptom jest offline  
Stary 25.08.2004, 10:16   #7
rafakow
Bywalec
 
Avatar użytkownika rafakow
 
Data rejestracji: 20.10.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 36
rafakow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Wam za odpowiedzi. Jednym zdaniem lepiej nie ryzykować i potraktować ją nieszkodliwym markerem.
Pozdrawiam wszystkich.
rafakow jest offline  
Stary 25.08.2004, 22:37   #8
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najlepiej jak pisze barte_k - dobrej jakości płytki z powierzchnia do zadruku na atramentówce i masz cacy ( o ile masz odpowiednia drukarkę - polecam epsony, super to wychodzi). nierówno naklejona etykietka może powodować bicie nośnika.
b2 jest offline  
Stary 26.08.2004, 07:10   #9
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam właśnie EPSONA R200 I płytka za 2,50zł to chyba tanio jak na płytkę printable Błędy w KProbe są mniej więcej na poziomie Verbatima DVD-R

Płytki jakie polecam to: Bulkpaq DVD-R, Verbatim Printable i Memorex Printable

Naklejki także są dobre ale jeżeli są markowe. Np. jak są TDK'a lub EMTEC'a chyba najlepsze eykietki jakie mogą być. Tylko trzeba miec aplikator to wyjdzie równo Więc można kupić płytkę TDK'a DVD+R i etykiete TDK i także będzie cacy
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 26.08.2004 o godz. 07:19
B@rtek jest offline  
Stary 26.08.2004, 08:25   #10
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam naklejki na kazdej plycie ok.200 szt. jak dotad zadnych problemow z wywazeniem, ani problemow z odtwarzaniem. za to spotkalem juz kilka tloczonych plyt tak niewywazonych, ze sie nie dalo ich odtwarzac w obawie o odtwarzacz. moim zdaniem przy rownym naklejeniu nie powinno byc problemow z odtwarzaniem, gdyz waga naklejki jest bardzo mala w prownaniu z waga samego dysku. osobiscie uzywam naklejek fellowes i ich aplikatora.
Maras2 jest offline  
Stary 26.08.2004, 08:36   #11
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maras2
mam naklejki na kazdej plycie ok.200 szt. jak dotad zadnych problemow z wywazeniem, ani problemow z odtwarzaniem. za to spotkalem juz kilka tloczonych plyt tak niewywazonych, ze sie nie dalo ich odtwarzac w obawie o odtwarzacz. moim zdaniem przy rownym naklejeniu nie powinno byc problemow z odtwarzaniem, gdyz waga naklejki jest bardzo mala w prownaniu z waga samego dysku. osobiscie uzywam naklejek fellowes i ich aplikatora.
O Maras2 te co ty podałeś są tesh dobre
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 26.08.2004, 13:01   #12
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Ja mam właśnie EPSONA R200
a ja Photo R300 z monitorkiem
b2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.