Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2007, 00:14   #1
violinisto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2007
Posty: 1
violinisto w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napęd DVD(DL) TS-E552U Samsunga

Od półtora roku mam nagrywarkę Samsung TS-E552U,(jestem pierwszym właścicielem) którą używam z notebookiem Toshiba Satellite M35X, z procesorem Centrino 1,4 Mhz (1G Ram)
System Windows XP Home edition -wersja angielska. Problem polega na tym, że zarówno komputer jak i napęd są w 100 procentach sprawne (były diagnozowane w dobrym punkcie serwisowym), a mimo tego zachodzi jakaś niezgodność między urządzeniami.Podłączając napęd (USB 2.0) komputer sygalizuje podłączenie nowego urządzenia i rozpoznaje je wiadomym sygnałem, ale po kilku chwilach (najczęściej w trakcie nagrywania płyty) nagle je odłącza powodując zakłócenia w odtwarzaniu, a w przypadku otwartego procesu nagrywania po prostu niszczy płytę. Potem bez przerwy na przemian załącza i odłącza napęd.
Jak wspomniałem wczesniej technik w punkcie serwisowym "rozłożył ręce". Próbowałem instalować sterowniki pobrane ze strony Samsunga, specjalnie do tego napędu, ale nie rozwiązało to problemu.Próbowałem równierz instalować nowe sterowniki do Windowsa, ale pojawia się informacja, że nie ma lepszych sterowników, niż te aktualnie zainstalowane na moim komputerze.
Nie jest to także wina portów USB, bo na wszystkich trzech bez problemu pracuje mysz, drukarka i podłączony jako modem internetowy telefon GSM. Opisany problem pojawia się tylko w wypadku tej nagrywarki i (ciekawe!)skanera fotograficznego.
Próbowałem podłączać nagrywarkę do innego notebooka Toshiby, z tym, że był to wyższy model Satellite i z polską wersją Windowska XP Home - wszystko działało bez zarzutu. Podobnie podłączałem ją do starego komputera stacjonarnego z portem USB 1,0 i tutaj również mimo zwielokrotnionego czasu nagrywania nie było problemów.
Reasumując moje pytanie jest takie: czy mozliwa jest niezgodność sterowników w urządzeniach tylko z tego powodu, że komputer był zakupiony w USA z anglojęzyczną wersją Windowsa, a nagrywarka w Media Markt w Polsce za polskim softwarem?
Wolę o to zapytać, poniewaz nosiłem się z zamiarem zainstalowania polskiej wersji Windowsa XP, ale tylko wtedy, gdy miałoby to cokolwiek pomóc.
Bardzo proszę wszystkich, którzy mają podobne problemy, lub juz je rozwiązali o podzielenie się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam serdecznie.
"Violinisto"
violinisto jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2007, 06:37   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,063
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sprawd***378; ustawienia USB w biosie i windowsie mo***380;e wy***322;***261;cz opcje osczedzania energii itp duperele
polskiego xp te***380; warto zainstalowa***263; [ tzn og***243;lnie zainstalowa***263; xp z sp2 ]
tyle przychodzi mi do g***322;owy
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.