Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.03.2004, 21:08   #16
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam Pioneera DVD-120S. InfoTool z nero podaje ze nie czyta ani DVD+R ani DVD+RW a czyta je jak zloto.
__________________
Let The Burn Begin :-)
QBUS jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.03.2004, 23:03   #17
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
Przy odczycie x16 moja Toshiba chodziła raczej głośno.
Skoro u ciebie glosno, to pewnie u mnie tez!
Cytat:
Dwuwarstwowe i nagrywane odczytuje mi max x4. Jenowarstwowych tłoczonych nie posiadam.
Powyzej masz napisane ze czyta ci z pred 16x a teraz piszesz ze 4x. Cos tu nie czaje.
U mnie czyta 4x, bo jeszcze mam ta blokade. A ty przeciez nie masz juz blokady, no chyba ze juz wrociles do oryginalne FW.
nacuna jest offline  
Stary 27.03.2004, 23:05   #18
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez QBUS
Ja mam Pioneera DVD-120S. InfoTool z nero podaje ze nie czyta ani DVD+R ani DVD+RW a czyta je jak zloto.
A ja myslalem ze Nero InfoTool jest doskonalym narzedziem
Jednak nie!
nacuna jest offline  
Stary 28.03.2004, 08:01   #19
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W moim modelu jest do wyboru kilka zhackowanych firmwarów. Mi chodziło głównie o to aby się pozbyć kodów regionu rpc-2. Na jednym z firmwarów rzeczywiście odczytywał mi z maksymalnymi prędkościami x16, ale dla mnie to było za dużo (obawa o to że rozerwie mi nośnik w napędzie) i za głośno.
Val jest offline  
Stary 28.03.2004, 20:48   #20
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
W moim modelu jest do wyboru kilka zhackowanych firmwarów. Mi chodziło głównie o to aby się pozbyć kodów regionu rpc-2. Na jednym z firmwarów rzeczywiście odczytywał mi z maksymalnymi prędkościami x16, ale dla mnie to było za dużo (obawa o to że rozerwie mi nośnik w napędzie) i za głośno.
Wiec ktory teraz masz zhackowany FW?
I z jaka predkoscia ci teraz odczytuje dvd?
Aha takie pytanko. Jak wgrales zhackowany FW to wrazie popsucia dvd mozesz wgrac oryginalny FW i pojsc do serwisu ja oddac?
nacuna jest offline  
Stary 29.03.2004, 08:08   #21
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już wcześniej pisałem, że mój model Toshiby to SD-M1612 rev. B. Teraz mam w niej wgrany firmware X806 (swoją drogą zniknął on już ze stron, z których go ściągałem albo go nie umiem zauważyć) i on znosi blokadę regionu ale odczytuje płyty wolno tzn. dwuwarstwowe nośniki i nagrywane z prędkościami do 4x. W drodze eksperymentów miałem wgrany firmware J808 i on szalał jak burza - odczytywał płyty DVD z prędkościami do 16x, ale napęd zachowywał się bardzo głośno i jak na moje wyczucie groziło to rozerwaniem jakichś gorszych nośników w napędzie, dlatego nie korzystam z tego firmware'u.
Ty piszesz, że masz model SD-M1802, więc tych firmware'ów co ja wgrywałem nie możesz wgrać do swojego modelu bo uszkodzisz napęd. Dla Ciebie mógłby to być jedynie J031 ze strony:
http://hijacker.rpc1.org/toshiba_nolimit/
lub X031 (on chyba znosi tylko blokadę regionu ale prędkość rippowania nadal pozostaje wolna) ze strony:
http://forum.rpc1.org/dl_firmware.ph...&manufactor=31
Jeszcze raz przypominam, że należy wgrać bios do konkretnego modelu napędu jaki się posiada (firmware napędów Toshiby charakteryzuje się tym, że tam nazwy firware'ów dla różnych modeli lubią się powtarzać).
Co do gwarancji to jeśli tylko da się powrócić do oryginalnego firmware'u to chyba nie powinno być problemu. Ale głowy to bym sobie nie dał za to uciąć. Jeśli jednak napęd ulegnie uszkodzeniu podczas wgrywania firmware'u (jakiegokolwiek czy to firmowego czy zhackowanego) to wtedy gwarancja na pewno przepada, ponieważ zmianę firmware'u dokonujesz tylko na własne ryzyko, o czym firma Toshiba zresztą uczciwie ostrzega.
Val jest offline  
Stary 29.03.2004, 22:05   #22
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
Już wcześniej pisałem, że mój model Toshiby to SD-M1612 rev. B. Teraz mam w niej wgrany firmware X806 (swoją drogą zniknął on już ze stron, z których go ściągałem albo go nie umiem zauważyć) i on znosi blokadę regionu ale odczytuje płyty wolno tzn. dwuwarstwowe nośniki i nagrywane z prędkościami do 4x. W drodze eksperymentów miałem wgrany firmware J808 i on szalał jak burza - odczytywał płyty DVD z prędkościami do 16x, ale napęd zachowywał się bardzo głośno i jak na moje wyczucie groziło to rozerwaniem jakichś gorszych nośników w napędzie, dlatego nie korzystam z tego firmware'u.
Hmm szkoda, ze rozpedza sie z max predkoscia. Ale zawsze mozna go zwolnic, no nie? Np. za pomoca jakiegos tam progsu.
To naped mozesz rozerwac nosnik?
nacuna jest offline  
Stary 30.03.2004, 07:41   #23
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Hmm szkoda, ze rozpedza sie z max predkoscia. Ale zawsze mozna go zwolnic, no nie? Np. za pomoca jakiegos tam progsu.
To naped mozesz rozerwac nosnik?
Zwalniać nie próbowałem, a przypadki płytek rozrywanych w napędach były już opisywane na tym forum. Z własnego doświadczenia wiem, że ludziom rozerwało płytę w nagrywarce Liteona x48 - ale w tym przypadku nośnik był wcześniej pęknięty, i w cd-romie LG x52 tutaj nośnik podobno był dobry.
Val jest offline  
Stary 30.03.2004, 21:14   #24
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
Zwalniać nie próbowałem, a przypadki płytek rozrywanych w napędach były już opisywane na tym forum. Z własnego doświadczenia wiem, że ludziom rozerwało płytę w nagrywarce Liteona x48 - ale w tym przypadku nośnik był wcześniej pęknięty, i w cd-romie LG x52 tutaj nośnik podobno był dobry.
Ale jaja A jak taki nosnik zostanie rozerwany to jak go usunac? Normalnie sie go wyjmuje, a co z malutkimi czesciami?
nacuna jest offline  
Stary 31.03.2004, 14:47   #25
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Ale jaja A jak taki nosnik zostanie rozerwany to jak go usunac? Normalnie sie go wyjmuje, a co z malutkimi czesciami?
Trzeba rozkręcić napęd i wyczyścić i modlić się aby kawałki płyty nie uszkodziły napędu np. lasera, albo jakichś innych części mechanicznych.
Val jest offline  
Stary 31.03.2004, 18:17   #26
Pablo21
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.02.2004
Posty: 11
Pablo21 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sory to nie tu mialo byc
Pablo21 jest offline  
Stary 31.03.2004, 22:00   #27
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
Trzeba rozkręcić napęd i wyczyścić i modlić się aby kawałki płyty nie uszkodziły napędu np. lasera, albo jakichś innych części mechanicznych.
Ciekaw jestem czy po takim zabiegu naped bedzie jeszcze pracowal?!
nacuna jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.