Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2004, 07:39   #1
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napęd DVD do testowania jakości nagrywania

Witam wszystkich!
Po półrocznej przygodzie z LiteOn 812S przesiadłem się na ND-3500A i tu właśnie zaczyna się problem... Mam jeszcze LiteOn SOHD-167T ale z tego co widzę nie radzi sobie zbyt dobrze z testami jakości nagrywanych płyt. Jaki napęd DVD możecie polecić właśnie do testowania jakości nagrywanych płyt? Czy napędy DVD nadają się do tych celów?

Tak przy okazji: który biosik wgrać do Nec'a? Na oryginalnym 2.16 upaliłem już 2 szt. Esperanzy DVD+, 1 szt. Platinium CDR, Verbatimy OK. Ogólnie jakość nagrywania CDR powyżej x16 tragedia - ledwo co się czytają (Platinium, Verbatim), x16 OK. DVD jak wynika z tematu nie mam jak sprawdzić...

--
Pzdr. Sławek
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.11.2004, 08:03   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a ja mam pytanie po co testowac ?? no chyba ze lubisz ladne pionwoe kreseczki

testuj na Nec-u w CD/DVD Speed

plytka ma chodzic bezproblemowo w stacjonarce

P.S. poczytaj sobie kiedys juz bylo plytka z "dobrym" wykresem nie chodzila, a z kompletnie "schrzanionym" (duzo bledow PI i PIF na wysokim poziomie) chodzila bezproblemowo

a co do biosu NEC-a to TU !!!
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 05:59   #3
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
a ja mam pytanie po co testowac ?? no chyba ze lubisz ladne pionwoe kreseczki

testuj na Nec-u w CD/DVD Speed
Pewnie, że lubię - to chyba normalne
Mówisz o teście transferu F2?

Po co testować? - Nie jestem maniakiem testów ale chciałbym mieć porównanie do poprzedniej nagrywarki LiteOn 812S. Po prostu chcę wiedzieć czy nie wpadłem z deszczu pod rynnę ...?
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 07:16   #4
kowanski
Guru
 
Avatar użytkownika kowanski
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,495
kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Napędy DVD-ROM się raczej nie nadają, raczej nagrywarka DVD - 812S już by wystarczyła lub każda inna nagrywarka LITE-ON lub OEM
__________________
YAMAHA CRW-F1, Benq DW1640, PBDV1660B@BENQ DW1650, PLEXTOR PREMIUM, PLEXTOR PX-755A, HP BH30L@LG BH10LS38, iHBS 112 Rev2, Pioneer 112, 215 i wiele innych
kowanski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 08:50   #5
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Vosh
Pewnie, że lubię - to chyba normalne
Mówisz o teście transferu F2?

Po co testować? - Nie jestem maniakiem testów ale chciałbym mieć porównanie do poprzedniej nagrywarki LiteOn 812S. Po prostu chcę wiedzieć czy nie wpadłem z deszczu pod rynnę ...?

po co sie rozwodzic na testami jak dziala to dziala i tak ma byc

ja mam jednyna jak na razie 451 zmodowana 832 i nie mam porownania, bo innej prywatnej nie mialem, a na pozyczonym TEACu 4x to wypalilem dwie plytki i to w dodatku -R, bo tylko takie palil, ale one TEZ DZIALAJA i jestem zadowolony z tego faktu.
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 09:42   #6
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
po co sie rozwodzic na testami jak dziala to dziala i tak ma byc
No właśnie - tak ma być ale czy tak jest? Chciałbym po prostu wiedzieć, czy obecny Nec jest faktycznie lepszy od poprzedniego Litka. Pierwsza Esperanza DVD+ wypalona na Necu ma ok. 10% badów pod koniec płyty. Akurat teraz nie mam już ich więcej (i chyba już nie będę miał , więc nie wiem, czy to wina płyty, czy Neca? Tych samych Esperek na Litku wypaliłem ze sto i wszystki były OK. Platinium CDR wysmażyłem parę setek i też wszytkie było OK, a na Necu czwarta wypalana poszła w kosz... Przypadki, czy też coś jest nie tak? Może to wina biosu? Powyższe miało miejsce na oryg. 2.16. Teraz mam 2C8_SE_Ritek_4X_DL i jak do tej pory niby wszystko gra, ale jak już mówiłem nie mam już tych Esperek, więc nie mogę sprawdzić. Na Verbatimkach nie miałem jeszcze problemu (oby tak dalej) ale powiem szczerze, że nie spodziwałem się odrazu problemów z Nec'iem... Mam jeszcze możliwość zmiany na Pionier 108 lub LiteOn 1633 i się poważnie zacząłem zastanawiać...
No to się chyba wystarczająco wytłumaczyłem
I co wy na to?
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.