Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2009, 20:13   #1
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Napęd - jak uzyskać szczegółowe dane związane z jej działaniem? (sprawdzić czy nowa)

Nie bardzo wiem jak szukać takiego info. Postanowiłem wiec z miejsca spytać:

Jak sprawdzić czy kupiona nagrywarka na stówę jest nowa? Niby kupiłem ją w dobrym sklepie, ale została wyprodukowana w sierpniu 2008. Na obudowie ma gwarancje sklepu do 09.11.09 (co samo w sobie jest podejrzane bo mam dwuletnią gwarancje). Roczna gwarancja? Czemu z listopada? Dwuletnią gwarancje zapewnia mi paragon, ale nie chcę mieć nagrywarki po kimś.

Przy dyskach twardych zapisywane są szczegółowe informacje. Mam nadzieję że i przy napędach takie cóś istnieje?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2009, 20:27   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
Mam nadzieję że i przy napędach takie cóś istnieje?
.Nie.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2009, 20:33   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nagrywarka z 2-letnia gwarancja? Jaka?
Ja kupiles w dobrym sklepie, to powinieneś miec zaufanie.
Jak nie masz - nie kupuj, albo sprawdzaj natychmiast przed zaplaceniam!
Czasami napedy leza przez jakis czas. Nic nowego.
Jak dziala, to co za roznica, czy nowa, czy nie?
Jaki paragon daje dwa lata gwarancji?
Daty i podejrzenia nie sa powodem do reklamacji.


IMHO-albo masz nerwice, albo manie (manijke) przesladowcza. To naprawde nie do sprawdzenia i nigdzie nie jest zapisywane i przy sprawnym sprzecie nie ma zadnego znaczenia
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 11:41   #4
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zaniepokoiła mnie data na pozornie nieistotnej sklepowej nalepce gwarancyjnej. Zrodziły się podejrzenia, że ktoś wcześniej kupił ten napęd, i z sobie znanych powodów zwrócił.
Posiadanie używanego napędu nie leży w moim interesie.

Jeśli jednak nie mogę w żaden sposób rozwiać swych podejrzeń .. cóż mogę zrobić?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 11:49   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Proste - jezeli naklejka gwarancyjna, nie pokrywa sie z data na paragonie (roczna!!!!) gwarancja biegnie od daty sprzedażny - idz do sklepu - musza to wyjasnic i uscislic.
Tyle.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 12:13   #6
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post

Gdyby gwarancja była na rok też nabrałbym większej pewności, że moje podejrzenia są słuszne. Tymczasem sięga dwóch lat:
http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=9964&kw=216D

Nie spodziewałem się jakichkolwiek problemów przy zakupie sprzętu z tego miejsca, więc początkowo nie zwróciłem zbytniej uwagi na nagrywarkę. Są na tyle wyrozumiali, że nigdy nie robią kłopotów przy zwrocie sprzętu w ciągu paru dni od zakupu - to wzmacnia zaufanie.

Skoro sam nie mogę 'zbadać' stanu nagrywarki odwiedzę sklep w sobotę. Może uda im się rozwiać mój niepokój. Chociaż jeśli jedyne co będą mogli zrobić to zmiana naklejki na napędzie...

Gdyby tylko można było sprawdzić czy sprzęt działa tak jak powinna działać nowo zakupiona nagrywarka :/ Szkoda że to nie możliwe.

edit:
Jeśli jednak jestem w błędzie pozostawiam po sobie wynik testu nagrywarki:
Wynik Testu (w html).rar
Firmware wciąż 1.07 lecz może ktoś potrafi stwierdzić czy jest to prawidłowy wynik.
__________________

Ostatnio zmieniany przez Yaku : 23.01.2009 o godz. 13:33
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20
jak sprawdzić czy obraz płyty jest zabezpieczony Yarecky Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 6 12.01.2003 10:43
Jak odzyskać dane z partycji NTFS po jej nadpisaniu przez fdisk'a? ZiP Off topic 5 01.01.2003 18:08
Jak sprawdzić w Win2000 czy jest włączone DMA?? kondzik Napędy optyczne CD 1 06.10.2002 06:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.