Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.05.2005, 16:45   #2536
bart87
Bywalec
 
Avatar użytkownika bart87
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 48
bart87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Posty kolegów @Dorian i @ryba120 nie pozostawiają wątpliwości.
Ciekawe, czy będzie odzew kibiców LiteOn'a?

Myślę, że temat jest wyczerpany, na zadane pytania odpowiedzi są.
Prawda, @reingman i @Mariosss?

Na koniec postawmy - dla szczęsliwych posiadaczy LiteOn'a.
Ku ich radości!

__________________
NEC ND-3520A [DVDR/RW] TEAC CD-W552E [CDRW]
PIONEER DVD-120 [DVD]
bart87 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.05.2005, 17:37   #2537
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez loki7777
dvd-r?? dl-to tak ale nie dvd-r.Moze to dwustronna, a nie dwuwarstwowa.Przykro mi to mowic,ale kup cos lepszego nniz esperke

ale wyraznie przeciez napisał ze dwustronna

Jak na moj gust to wina plyty, ostatnim czasem (od mmentu pjawienia sie 8x i wyzej) esperanza to shit ale 4x byly jak na cene naprawde dobre
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 17:48   #2538
Mariosss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2005
Posty: 4
Mariosss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałbym zebyscie mieli racje ale do konca nie jestem przekonany w koncu na innych napedach DVD te płyty działaly mimo ze ciekzo sie je kopiowało bo cos głośno az czytnik musial smigac ale odczytało. Chyba dokupie sobie jakis naped DVD dodatkowo . na allegro widzialem mozna kupic juz za 46 zł. Dzieki za odpowiedzi
Mariosss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 18:08   #2539
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Jeżeli tylko uda się zdobyć napęd, to why not
No to prosze starac sie zalatwic naped jak najpredzej
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 18:44   #2540
bart87
Bywalec
 
Avatar użytkownika bart87
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 48
bart87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Dorian
Już na to odpisywałem. Bart ma rację - Litki same nagranych przez siebie płytek nie umieją czasem odczytać - inne napędy również . Dodatkowo takie nośniki po prostu nie będą porządnie chodzić w niczym w co je włożysz.
Masz rację, bo jeżeli włoże sobie taki nośnik np. w spodnie,
to pewnie, że nie będzie się porządnie chodzić.
Powiem więcej, będzie to bardzo uciążliwe.
I nie ważne czy będą to spodnie od NEC'a, LiteOn'a, a nawet Plextora.
Zawsze będzie tak samo.

Szacuneczek.

__________________
NEC ND-3520A [DVDR/RW] TEAC CD-W552E [CDRW]
PIONEER DVD-120 [DVD]
bart87 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 20:20   #2541
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypaliłem tych płyt kilka sztuk i faktycznie żadna atrakcja. Niemniej jednak wypaliłem ją na Nec'u 3520 i odczytać się dają, to ciekawe że jej nie widział.Jeżeli jednak inne płyty się wypalają poprawnie to nie ma co afery robić.
Popielaty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2005, 21:33   #2542
Gmork
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Gmork
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Posty: 6
Gmork w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC 3520A i bitsetting

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum i pewnie zaraz od kogoś mi się oberwie, że nie przeczytałem archiwum, ale mówi się trudno Mam pytanie dotyczące bitsettingu w tym modelu, a mianowicie czy zmiana Booktype dla DVD jest możliwa tylko na stałe poprzez upgrade BIOSu czy też istnieje jakiś zewnętrzny program (jak dla Lite-On'ów), który umożliwia 'chwilową' zmianę Booktype, tzn. przed nagraniem konkretnej płyty?

Pozdrawiam
Gmork
Gmork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2005, 21:47   #2543
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bitsetting to kwestia oczywiście biosu, program służy tylko i wyłącznie do włączania lub wyłączania bitsettingu. Jeżeli zależy Ci na tym w NEC 3520 musisz wgrać jakiś zmodyfikowany bios. http://www.micheldeboer.nl/firmware/3520.html tutaj coś znajdziesz.
Popielaty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2005, 23:03   #2544
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gmork
Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum i pewnie zaraz od kogoś mi się oberwie, że nie przeczytałem archiwum, ale mówi się trudno Mam pytanie dotyczące bitsettingu w tym modelu, a mianowicie czy zmiana Booktype dla DVD jest możliwa tylko na stałe poprzez upgrade BIOSu czy też istnieje jakiś zewnętrzny program (jak dla Lite-On'ów), który umożliwia 'chwilową' zmianę Booktype, tzn. przed nagraniem konkretnej płyty?

Pozdrawiam
Gmork
Dlaczego nie przeczytałeś archiwum ?!?




Zobacz TU
__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2005, 15:18   #2545
Gmork
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Gmork
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Posty: 6
Gmork w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Zobacz TU
Powyższy wątek nie bardzo odpowiada na moje pytanie, które może jednak zadałem zbyt nieprecyzyjnie. Chodzi mi czy w przypadku modelu NEC 3520A nagranie płyty z Booktype ustawionym na DVD-ROM jest możliwe jedynie poprzez zainstalowanie odpowiednio zmodyfikowanego BIOSa (ale wtedy każda nagrana płyta DVD+R będzie miała Booktype DVD-ROM) czy też można Booktype ustawić tymczasowo przed nagraniem jakiejś konkretnej płyty (czyt. czy standardowy BIOS na to pozwala)? Kiedyś bawiłem się Lite-On'em i tam był taki programik o nazwie Booktype i właśnie ustawienia bitsettingu dokonywało się przed nagraniem konkretnej płyty. Przy następnej (lub po resecie kompa) ustawienia te nie były zachowywane i z tego względu chciałem zapytać czy taka operacja jest możliwa przy NEC 3520A, czyli standardowo załóżmy DVD+R, a jak zechcę to DVD-ROM.

Pozdrawiam
Gmork
Gmork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2005, 22:01   #2546
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gmork
Powyższy wątek nie bardzo odpowiada na moje pytanie, które może jednak zadałem zbyt nieprecyzyjnie. Chodzi mi czy w przypadku modelu NEC 3520A nagranie płyty z Booktype ustawionym na DVD-ROM jest możliwe jedynie poprzez zainstalowanie odpowiednio zmodyfikowanego BIOSa (ale wtedy każda nagrana płyta DVD+R będzie miała Booktype DVD-ROM) czy też można Booktype ustawić tymczasowo przed nagraniem jakiejś konkretnej płyty (czyt. czy standardowy BIOS na to pozwala)? Kiedyś bawiłem się Lite-On'em i tam był taki programik o nazwie Booktype i właśnie ustawienia bitsettingu dokonywało się przed nagraniem konkretnej płyty. Przy następnej (lub po resecie kompa) ustawienia te nie były zachowywane i z tego względu chciałem zapytać czy taka operacja jest możliwa przy NEC 3520A, czyli standardowo załóżmy DVD+R, a jak zechcę to DVD-ROM.

Pozdrawiam
Gmork
Ten wątek dokładnie odpowiada na twoje pytanie

Wybierając ustawienie Default - booktype zmieniasz na stał

Wybierając ustawienie Current - booktype zmieniasz jednorazowo przed nagraniem danego nośnika


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2005, 14:03   #2547
chairon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2005
Posty: 24
chairon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co wybrać - LG GSA-4163B czy NEC ND-3520A?

Witam

Noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś palnika, ale oczywiście zawsze pozostaje dylemat co wybrać. Polecano mi NEC ND-3520A i prawie byłem już zdecydowany, ale zacząłem buszować po różnych forach i nabrałem wątpliwości, a to za sprawą LG GSA-4163B. Spotykam się bowiem z opiniami, że LG o wiele lepiej radzi sobie z oczytem płyt (w szczególności porysowanych) aniżeli NEC i w dodatku jest od niego cichszy. Po drugie LG pozwala na zmianę BookType, a w NECu trzeba robić upgrade BIOSu, w dodatku na nieoficjalny, co wiąże się pewnie z utratą gwarancji. W sumie to sam nie wiem co o tym myśleć, bo na tym forum jest jednak sporo postów osób, które mają różnego rodzaju problemy z LG. A może dotyczy to tylko modeli wyprodukowanych w Chinach? Czytałem również recenzje i ten LG wypada całkiem nieźle, ale recenzja jest recenzją i nie wiem na ile są one wiarygodne. W sumie zdaję sobie sprawę, że zdaję pewnie to pytanie po raz 1.000.000, ale byłbym wdzięczny gdyby w miarę możliwości wypowiedziały się osoby, które miały bądź mają do czynienia z obydwoma modelami.

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć jak ww. modele radzą sobie z nagrywaniem na tanich nośnikach i jak wygląda później ich odczyt na innych czytnikach oraz jak radzą sobie z odczytem płyt nagranych na innych nagrywarkach. Czy rzeczywiście LG umożliwia bitsetting bez konieczności wgrywania nieoficjalnego firmware? Czy rzeczywiście jest cichsza aniżeli NEC?

W zasadzie byłem już zdecydowany na LG, ale po przejrzeniu tego forum i ilości postów zawiedzonych użytkowników, to nabrałem poważnych wątpliwości. Może jednak decydować się na jeszcze inny model? W zasadzie chciałbym zmieścić się powiedzmy w 260 zł.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. Recenzje już czytałem, teraz chciałbym poznać zdanie konkretnych użytkowników.

Pozdrawiam
chairon

Ostatnio zmieniany przez chairon : 03.06.2005 o godz. 14:18
chairon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2005, 14:56   #2548
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli nie umiesz dokonac tak prostego wyboru ...dorzuce Ci do tej pary jeszcze Benq
kataryniarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2005, 16:14   #2549
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to ja dorzucę Pioneer'a
sonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2005, 16:31   #2550
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
z tych dwoch co podales to wziolbym nec'a ale jak koledzy proponuje pomyslec jeszcze nad benq i pioneerem
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvd r dl, napęd, nec


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] NEC ND-3650A 2007r. czary2mary Napędy optyczne DVD 24 04.11.2021 17:37
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 21:14
Bios z NEC 3520A (lub nowszej) do NEC 2510A Matefusz Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 30.03.2005 21:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.