Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.10.2005, 12:25   #2896
Vonda
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.06.2005
Posty: 33
Vonda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez marcinez_mp
Jeżeli możesz poczekać z zakupem tego trzeciego napędu, to poczekaj na BENQ, który będzie obsługiwał DVD-RAM...
Są już jakieś konkrety na temat tego modelu ?

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 17.10.2005 o godz. 13:25 Powód: Poprawa cytatu
Vonda jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.10.2005, 14:23   #2897
kowanski
Guru
 
Avatar użytkownika kowanski
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,495
kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Vonda
Są już jakieś konkrety na temat tego modelu ?
Tak ze jest na nowym chipsecie Panasonica i ja go raczej nie kupie !!!
Co do jakości to pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z BENQ 1640
http://homepage2.nifty.com/yss/dq60/DQ60.htm
__________________
YAMAHA CRW-F1, Benq DW1640, PBDV1660B@BENQ DW1650, PLEXTOR PREMIUM, PLEXTOR PX-755A, HP BH30L@LG BH10LS38, iHBS 112 Rev2, Pioneer 112, 215 i wiele innych
kowanski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 18:17   #2898
ojcze samotni
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 2
ojcze samotni w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
Posiadam nagrywareczkę NEC 3540A, czarna, fajna itp Ale jest małe ale... jest strasznie głośna. Tzn jest głośna przy odczycie płyt, przy nagrywaniu sie tak nie dzieje. Praktycznie przy odczycie każdej płytki. Nie wiem czy to normalne w tej nagrywarce czy po prostu coś jest nie tak. Prosze uzytkowników którzy jej używają o pomoc...
ojcze samotni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 18:56   #2899
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Smile

Cytat:
Napisany przez ojcze samotni
Witam wszystkich.
Posiadam nagrywareczkę NEC 3540A, czarna, fajna itp Ale jest małe ale... jest strasznie głośna. Tzn jest głośna przy odczycie płyt, przy nagrywaniu sie tak nie dzieje. Praktycznie przy odczycie każdej płytki. Nie wiem czy to normalne w tej nagrywarce czy po prostu coś jest nie tak. Prosze uzytkowników którzy jej używają o pomoc...
Witam,
U mnie jest cicho ,wiadomo ze ja sie rozpędzi to troche szumu robi ale bez przesady.Jesli u ciebie powodem hałasu jest predkość odczytu to możesz ją zredukowac jakims programem np.DriveSpeed jest w pakiecie Nero.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 20:06   #2900
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja miałem 3 litki i teraz nec wydaje się cichy, ale nie jest

faktycznie jak się rozpędzi na maksa przy odczycie to szumi, ale przy Liteonie 52327S, na którym przed chwilą robiłem ScanDisc wypalonej płyty z fotami, jest cichy jak polny zefirek w pogodne popołudnie ^_^

Liteona pokonuje jedynie odkurzacz 1800W
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 12:43   #2901
maniek224
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2005
Posty: 3
maniek224 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z NEC DVD-RW ND-3540A

Witam wszystkich i licze na pomoc.
Chodzi o to że chce nagrac coś na DVD RW np film i wyskakuje mi takie cos że

Nie można zapisać tej kompilacji na tym typie nośnika! Proszę włożyć nośnik właściwego rodzaju albo zmienić ustawienia kompilacji, tak aby uczynic je zgodnymi z typem nosnika obecnym w nagrywarce.

Co to jest moja nagrywarka to NEC DVD-RW ND-3540A prosze o pomoc i doradzenie co z tym zrobic z góry dziękuję z odpowiedz pozdrawiam
maniek224 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 13:54   #2902
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
może to obraz cd a ty go chcesz nagrać na dvd?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 15:40   #2903
ojcze samotni
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 2
ojcze samotni w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki. Faktycznie, jak zmniejszyłem prędkość odczytu nie szumi tak bardzo. A już myślałem, że mi sie jakiś felerny model trafił. Może i tak, ale póki co oprócz hałasu jest wszystko ok.
ojcze samotni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 18:54   #2904
maniek224
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2005
Posty: 3
maniek224 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie to niejest obraz CD dam tez taki przykład chcałem też zrobić obraz partycji programem Acronis True Image na DVD RW ale też był ten sam komunikat postanowiłem nagrac wiec film aby zobaczyć czy też wyskoczy ten komunikat i tak też się stało nagrywałem film w nero
maniek224 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 19:09   #2905
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Lightbulb

Cytat:
Napisany przez maniek224
Nie to niejest obraz CD dam tez taki przykład chcałem też zrobić obraz partycji programem Acronis True Image na DVD RW ale też był ten sam komunikat postanowiłem nagrac wiec film aby zobaczyć czy też wyskoczy ten komunikat i tak też się stało nagrywałem film w nero
Jakie nośnikiwgrany najnowszy bios do 3540A
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 19:27   #2906
maniek224
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2005
Posty: 3
maniek224 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nosnik to TDK niewiem czy dobre ale na DVD R szły bez problemu niestety najnowszego biosu niemam a gdzie szukać najnowszy bios.
Mam jeszcze takie jedno pytanko czy bios do nagtywarki z numerkiem 3540 ale bez literki A to ten sam co z A.
Jeżeli zaktualizuje Bios DVD to czy wpływa to jakoś na Nagrywarke CD czy nie

Ostatnio zmieniany przez maniek224 : 18.10.2005 o godz. 19:45
maniek224 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 23:03   #2907
blondix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2005
Posty: 2
blondix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Help

Witam!
Kupiłam nagrywarke NEC 3540A i wypała CDaudio, wypala dvd z danymi ( pliki mpeg) ale już z wypaleniem dvd-video ma problemy. Wypalam obecnie na DVD-RW Esperanza z 2 szybkością w Nero 63110. Obojetnie jaki zestaw pilków Vob wybiore (bez problemu odtwarzane z dysku wielkość ok.2GB) to po wypaleniu płytki i odpaleniu w Power dvd są generowane błędy (chcąc przesunąć koncert do przodu wyskakuje błąd), po za tym nie czyta orginalnej płyty z koncertem na dvd (ten sam koncert bezproblemu czyta LG 4120B).

Zaktualizowałam sterownik do 1,03

I pytanie w czym problem?
- za stary Nero
- jakiś defekt nagrywarki
- za mało miejsca na dysku dla plików tymczasowych (nie mam ogromnego dysku aby mieć full miejsca)

Proszę o szybką pomoc

I o ewentualne proste wyjaśnienie problemu aby głowa kobieca to pojeła
blondix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 23:28   #2908
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety Nec z dobrej korekcji nie słynie, i to może być powód nie czytania płyty orginalnej. Co do nagrywania to proponuję zmienić płytki na jakieś normalne, bo esperanza do takich nie należy (zwłaszcza w połączeniu z kiepską korekcją Nec'a).
bart_3d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 22:42   #2909
blondix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2005
Posty: 2
blondix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Zainstalowałam Nero6.6.0.16 i chyba jest lepiej, bo na jedynym zestawie plików vob ładnie się nagrało i odpaliło bez błędów w Power dvd (nie mam stacjonarnego dvd aby spr.). Teraz mam pytanie bo przejażałam temat i widzę testy na co zwracać uwagę, bo archiwizuje sporo rzeczy na cd no i teraz zacznę na DVD? Chodzi mi o ilość błędów zwłaszcza.

Z góry dzięki
blondix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2005, 15:06   #2910
obrus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika obrus
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: Podhale
Posty: 116
obrus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nec 3500 awaria, czyżby przez nośnik?

1 rok i 6 dni no i awaria - po nagraniu ok. 700 płyt.
Zwykle nagrywam na markowych, dobrych płytach, ale kupiłem płyty DVD+R BENQ (od Daxona). Pierwszą nagrało bez problemu a na drugiej zrobiło trrrrr. Teraz nie widzi żadnej płyty, a po włożeniu nośnika słychac tylko ciche tyr tyr tyr przez ok 30 sekunda a potem cisza. Czy mogłoby się to stać przez te płyty? W sumie uszkodzeń mechanicznych na nich nie widziałem, starannie wykonane są itp? Może tuż limit się wyczerpał?

Tak czy siak jutro reklamacja.

Jak uważacie, NEC kosztował wtedy mnie 330 zł. Co teraz może zrobić sprzedawca? Model ten nie jest już produkowany, a nie wiem, czy pozostać przy tej marce? Na zwrot kasy chyba nie mam co liczyć.
Na jakich zasadach ustalą ewentualną dopłatę do innej nagrywarki? (o ile nie znajdą jakiegoś haka na mnie?
obrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvd r dl, napęd, nec


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] NEC ND-3650A 2007r. czary2mary Napędy optyczne DVD 24 04.11.2021 17:37
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 21:14
Bios z NEC 3520A (lub nowszej) do NEC 2510A Matefusz Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 30.03.2005 21:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.